bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 29 Мар 2024 01:45




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: БОКС
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2012 19:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Блестяща Стойка Петрова се класира за четвъртфиналите :002:

Българската боксьорка състезаваща се за БК''Добруджа'' Стойка Петрова се класира за четвъртфиналите в категория до 51 килограма на олимпийския турнир по бокс за жени в Лондон.
26-годишната Петрова разби Сиона Фернандес (Нова Зеландия) с 23:11 (5:2, 4:3, 7:4, 7:2) в дебюта си в Лондон.
Следващата съперничка на българката ще бъде европейската шампионка Никола Адамс (Великобритания).

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БОКС
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2012 19:17 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Александър Александров: Играх за сина си
05 август 2012
Изображение

Българският боксьор в категория до 49 кг на Олимпийските игри в Лондон Александър Александров се класира за четвъртфиналите на турнира слез изключително драматична победа с 15:14 над корееца Джонгхун Шин, сребърен медалист от световното първенство.

“Никой не вярваше в мен. Само аз и треньорът ми и ето - видяхте, че го бих. Мачът беше много труден. Изоставах двата рунда. Не знаех как върви третата част. Казах си – давай всичко, сега ми е шансът. Много съм щастлив. Направо не знам. Мислех, че още от началото му вкарвах точни удари, но точките не излизаха. Не се притесних от резултата. Знаех, че трябва да вървя напред и да се боря. Кореецът се навеждаше с глава, а реферът ми правеше на мен забележки, че го натискам, но това няма значение вече”, сподели развълнуваният Александров след втория си мач на боксовия ринг в Лондон.

“Осъзнавах, че падам с две точки преди последния рунд. Знаех, че това ми е моментът. Бате Мишо (б.а. треньорът на националния отбор Михаил Таков) ми каза да играя за сина си. Направо тръгнах напред и това беше. На публиката й хареса, че търся победата и пускам повече удари. Докато чакахме резултата не вярвах, че ще ми вдигнат ръката. В първия момент си помислих, че ще дадат една точка за него. Вътрешно се надявах, молех се да съм аз”, допълни още българинът.

“Не съм гледал тайландеца. Не съм играл с него, доколкото знам е добър боксьор. Няма значение с кой играя - излизам за победа. На Олимпиадата няма слаби състезатели. Доказах, че и аз не съм слаб”, завърши най-лекият ни боксьор в Лондон.

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БОКС
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2012 16:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Стойка Петрова със загуба на четвъртфиналите

Българката Стойка Петрова отпадна на четвъртфиналите в категория до 51 килограма на олимпийския турнир по бокс за жени.
Българката загуби от европейската шампионка Никола Адамс (Великобритания) със 7:16 (1:2, 2:3, 2:6, 2:5).
Поставената под номер 2 Адамс, вицешампионка от последните три световни първенства и носителка на купа "Странджа" за 2012 година, спечели и четирите части, като имаше по-явно превъзходство във втората половина на срещата.

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БОКС
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2012 16:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Тервел Пулев с първа олимпийска победа
Изображение

Европейският вицешампион по бокс Тервел Пулев (91 кг) записа първа олимпийска победа на Игрите в Лондон 2012, след като победи в I кръг Сюенсюен Уан от Китай с резултат 10:7.
Китаецът бронзов медалист от световното първенство в Баку (Азер) през 2011 година.
Тервел Пулев взе удобно надмощие още в първите секунди на мача, пращайки опонента си в нокдаун със силна серия леви удари в ниската част на ребрата и главата. Оттам нататък за българския боксьор не бе трудно да се справи с опонента си, който не намери сили за обрат, макар и рамото, което му удариха петимата съдии с консервативното отброяване на точките.

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БОКС
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2012 16:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Първи медал за България в Лондон!!!
06 август 2012
Изображение

България вече има първия си сигурен медал от Олимпиадата в Лондон! Нашият представител в боксовия турнир в категория до 91 килограма на игрите в британската столица - Тервел Пулев, със сигурност ще вземе отличие, след като се класира на полуфинал побеждавайки на четвъртфинала представителя на Аржентина Ямил Пералта Хара по точки - 13:10.
Срещата започна лошо за Пулев, който още в първата секунда получи тежък удар в главата си. Той обаче успя бързо да се съвземе и направи няколко хубави атаки и така в края на първата част резултатът бе равен 3:3, като четирима от съдиите даваха равенство, а един отсъди в полза на аржентинеца.
Във втората част българинът стоеше много по-добре, като нанасяше хубави удари и в същото време се защитаваше много успешно и логично този път резултатът в рунда бе в негова полза - 5:3, макар двама от съдиите да бяха отсъдили в полза на неговия съперник.
Третият рунд започна по-неубедително за Пулев, като Хара бе по-активен в началото, но нашият боксьор удържа натиска и в средата на частта отново нанесе няколко доста добри крошета, които в крайна сметка му донесоха 5:4 точки и крайната победа с 13:10.

Така Пулев се класира на полуфинал, което му гарантира минимум бронзово отличие. За класиране на финал и атака на златото негов съперник в петък ще бъде световният №1 Олександър Усик (Укр).

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БОКС
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2012 09:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Алексанър Александров отпадна на 1/4 финал в боксовия турнир

Александър Александров отпадна на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бокс. Той загуби с 10:16 точки от тайландеца Каео Понгпрайон в спор за медалите в категория до 49 кг.
Първата част започна равностойно и след динамична игра двамата се оттеглиха в двата ъгъла при равенство в точките – 3:3.
Във втория рунд тайландецът бе по-активен и спечели с 6:4 след сериозна размяна на удари между двамата. Така Александров губеше със 7:9 и му трябваше обрат в последната част.
Силите му обаче свършиха и в третия рунд отново съперникът бе по-активен. Александров не можа да наложи надмощие и загуби и тази част с 3:7, а така и мача с 10:16.
Александър Александров остава без медал от Лондон, а тайландецът продължава на полуфиналите.

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 6 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Бокс
Форум: Лудогорец 1945 (Разград)
BeyonDDead 2013 17 Юли 2008 12:01
от BeyonDDead
Преглежда непрочетените мнения Държавно първенство по кик бокс
Форум: Свободна зона
varg 1488 10 Апр 2011 09:10
от varg
Преглежда непрочетените мнения Държавно първенство по кик бокс Шумен
Форум: Сезон 2012/2013
varg 1135 08 Май 2012 08:42
от varg

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози