bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 21:26




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Новини
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2007 01:34 
Тъка слагаите новините за леката атлетика


Последна промяна Hebarist на 26 Мар 2007 01:39, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2007 01:37 
Тезджан Наимова се класира за полуфиналите в бягането на 60 метра при жените на 29-то Европейско първенство по лека атлетика в зала в Бирмингам, след като спечели втората от общо петте предварителни серии с резултат 7,22 секунди.

След нея финишираха Йохана Манинен (Финландия) 7,23 и Джанет Куоки (Великобритания) 7,27. Втората българка в тази дисциплина Магдалена Христова също намери място сред 16-те най-добри, след като финишира втора в трета серия със 7,31 секунди.

Победителка тук е голямата фаворитка за титлата - двукратната европейска шампионка в зала от последните две първенства Ким Геверт (Белгия). Полуфиналите са следобед от 17.00 часа българско време.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2007 21:26 
Offline

Регистриран на: 07 Май 2007 21:19
Мнения: 1190
Местоположение: SILISTRA
Ивет и Тезджан спечелиха шафетата на 4х100 м на Балканиадата
България спечели щафетата на 4х100 м на Балканиадата по лека атлетика. Българките затвориха обиколката за 43,91 сек, като изпревариха убедително съперничките си. На първи пост бяга Ина Ефтимова, която предаде на Ивет Лалова. На трети пост бе Магдалена Христова, а финала пресече Тезджан Наимова, предаде репортер на Агенция Фокус. Двете топспринтьорки Ивет и Тезджан за първи път през сезона бягат заедно.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2007 15:18 
Offline

Регистриран на: 07 Май 2007 21:19
Мнения: 1190
Местоположение: SILISTRA
Тереза блести с тен и сексапил
Тереза Маринова изглежда великолепно след 10-дневна почивка в Гърция. Това отбелязаха гостите на коктейла на федерацията по лека атлетика в Грандхотел "София" по случай започналата вчера балканиада. Олимпийската шампионка на троен скок е събрала върху излятата си фигура бронзов тен от плажовете на Халкидики. Тя събра и погледите по време на партито заедно с друга красавица - спринтьорката Ивет Лалова.
- На морето бяхме много готина компания и изкарахме супер. Имахме резервация още от зимата. След десетки лагери и състезания в Гърция за първи път бях там на почивка - разказа Тереза пред "7 дни спорт". Тя се възстановява след операция на ахилес и голямата й цел е олимпиадата в Пекин догодина.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2007 11:46 
Вчера на турнира от Златната лига в Рим, Тезджан Наимова се класира трета в бягането на 100 метра с 11.14 секунди. На първо място се класира Тори Едуардс (САЩ) с 11.04, а на второ Мелиса Барбър (САЩ) с 11.11 секунди. Теди остави след себе си Алисън Феликс (САЩ) с време 11.18 секунди, Маршивит Хукър с време 11.21 секунди, Кармелита Джетър (САЩ) с време 11.22 секунди, Рейчъл Буун - Смит с време 11.23 секудни, Сайдони Мъдърсил (Кайманови острови) с време 11.24 секунди и Анита Пистоне (Италия) с време 11.45 секунди... Браво на Теди. Това е първото и състезание от Златната лига и третото място в конкуренцита на тези спринтьорки е голям успех. Да се надяваме, че на Световното в Оскака, Теди ще отупа каките :D
Другата българска представителка Теодора Коларова се класира седма на бягането на 800 метра с време 2:00.13 минути. Победителка е Кения Синклер (Ямайка) с време 1:59.45 минути, а на второ място е Майте Мартинес (Испания) с 1:59.74 минути, Джанет Джепкосгей е трета с време 1:59.87 минути. Теди Коларова е финиширала само на 26 стотни от третата позиция :D Добри постижения за нашите момичета.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Май 2008 18:46 
Offline
Зелен до гроб
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 00:00
Мнения: 814
Местоположение: PazardJik cItY
Тайсън Гей фаворит за титлата на 100 метра в Пекин

17 май 2008 | 00:18 | Агенция "Фокус"

Лондон. Американският спринтьор Тайсън Гей е фаворит за титлата в дисциплината 100 метра на Олимпийските игри в Пекин, според световният букмейкър sportingbet. Шансовете на Гай са оценени с коефициент 2.30, а тези на световния рекордьор Асафа Пауел - 2.90. Усейн Болт е с 5.50, Дерик Аткинс с 8.00, а Уолтър Дикс – 15.

_________________
www.winner.bg - Безплатни футболни прогнози с награден фонд 350 лева на месец!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2008 15:48 
Offline
L.D.S.
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2008 14:34
Мнения: 2596
Местоположение: Дряново
Отбор: Локомотив (Дряново)
България ще има представител в спринта на 100 метра на Олимпиадата


България ще има представител в спринта на 100 метра на Олимпийските игри в Пекин 2008.

Това стана факт, след като Десислав Гунев (Павел Павлов, Враца) извоюва олимпийска квота по време на държавното първенство по лека атлетика.

Гунев финишира първи за 10,27 секунди, което е негов личен резултат и покрит Б-норматив (10,32) за Игрите в Пекин и то при насрещен вятър от 0,5 м/с.

Така за първи път от 28 години насам - от Москва 1980, България ще има представител в най-атрактивната дисциплина на олимпийски игри - спринта на 100 метра при мъжете.

Гунев остави далеч зад себе си останалите състезатели, като негови подгласници станаха Силян Георгиев (Левски) - 10,65 секунди и Кирил Кирилов (Класа) - 10,68 секунди.
---------------------------------------------------------
Десислав Гунев: На Олимпиадата искам да постигна резултата, с който ще замина


Спринтьорът Десислав Гунев покри олимпийския "Б" норматив на 100 метра на днешния държавен шампионат по лека атлетика на стадион "Васил Левски". Той записа и личен рекорд от 10.27 сек. Минути след изключително успешното си представяне на държавния шампионат Гунев се съгласи да отговори на въпросите на Sportal.bg.


- Десо, цял сезон преследваш олимпийска виза и днес стигна до нея. Трудно ли е да се бяга 10.27 сек на 100 метра?


- Честно казано се подготвях доста сериозно за тази олимпийска година и се надявах да отида на Олимпиадата. Слава богу в третото си бягане на 100 метра успях и съм много щастлив.

- Утре ще стартираш и на 200 метра, където също си много близо до покриване на "Б" норматив. Ще успееш ли да извоюваш квота и в по-дългия спринт?

- Тренирал съм и мисля, че ще постигна желания норматив и на 200 метра. Имам добра конкуренция и се надявам, че ще стане добро бягане.

- Какви състезания ти предстоят оттук нататък?


Другата седмица заминаваме за Купа "Европа", където ще бягам 100 м, 200 може би и щафета. След това ще участвам на международния турнир "Павел Павлов", който е на 30-и юни. После може би ще стартирам в още 1-2 турнира и после ще се подготвям за олимпийските игри.

- Вече имаш опит с участие на голямо първенство за мъже - европейско първенство в зала, а освен това си четвърти на ЕП за юноши. С каква цел ще тръгнеш за олимпийските игри?

- Да постигна резултата, с който ще тръгна. Надявам се той да е под 10.27 сек. Отивам да бягам, пък каквото стане.

- Известен си и с манекенските си прояви. Имал ли си някакви ангажименти напоследък извън спорта или си насочил усилията си към подготовката си за Олимпиадата?

Миналата седмица се снимах за една реклама за македонски мобилен оператор. Но манакенството е по-скоро хоби.

- Мислил ли си по-нататък да съвместяваш двете неща?


- Да, защо не. И двете ми харесват. В момента спортът е професионалното ми занимание, а манекенството е по-скоро хоби.

Sportal.bg

_________________
Изображение

Изображение

http://www.juventus-bulgaria.com/content/view/2103/65/ - тук можете да откриете инфо за фенклуб "Ювентус-България" :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2008 15:30 
Offline
L.D.S.
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2008 14:34
Мнения: 2596
Местоположение: Дряново
Отбор: Локомотив (Дряново)
Габриела Лалева: Мога да бягам и по-бързо

Изображение


Едно младо момиче направи фурор в спринтовете на 100 и 200 метра на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в София в събота и неделя. Габриела Лалева остана втора на 100 метра след Инна Ефтимова, а на следващия ден извоюва победата на 200 метра. И в двата дни възпитаничката на Валя Демирева постигна лични резултати – 11.37 секунди (100 м) и 22.33 секунди (200 м). 2008-а година започна по изключително успешен начин за младата българска надежда в спринта. Лалева се представи отлично на състезанията през зимата, като записа и личен рекорд на 60 метра. Лалева определено върви във възходяща форма. Участва и с щафетата на 4 по 100 метра на мемориала “Примо Небиоло” в Торино, където българските момичета останаха трети. Най-голямата цел пред Лалева през тази година обаче е световното първенство з аюноши и девойки в полския град Бидгошч (8-13 юли). Ето какво сподели младата надежда специално за Sportal.bg след успешното си представяне на републиканското първенство.

- Габи, записа лични резултати на 100 и 200 метра, като подобри сериозно предишните си най-добри постижения. Доколкото разбрах от треньорката ти Валя Демирева си в отлична форма...

- Така е, наистина записах лични постижения в три от бяганията. Дори ми се струва прекалено бързо за моята възраст, но колкото толкова – мога и още.

- Най-голямото състезание, което ти предстои за твоята възраст, е световното първенство в Бидгошч, за което имаш квоти на 100 и 200 м. На предишния планетарен шампионат българка спечели и двете титли. Тезджан Наимова вдигна много високо летвата, ти мислиш ли, че ще можеш да повториш нейния успех?

- Доста е трудно да го повторя, защото това е световно първенство и се събират най-добрите състезателки от цял свят. Аз все още съм първа година старша възраст, така че ако успея да стигна до финалите ще е голям успех за мен. Другите са доста добри – американки, чернокожи. По-скоро европейското първенство догодина ще бъде моето състезание. Там вече се надявам да гоня първите места и на 100 и на 200 метра.

- Попадна в щафетата на 4 по 100 метра, която ще гони олимпийска виза за Пекин. Как се чувстваш с Ивет, Тезджан и Инна?


- Доста добре. И трите момичета са големи професионалистки, аз много ги уважавам и им се възхищавам. Надявам се да отидем на Олимпиада и да имаме успех там.

- Доколкото си спомням от твои интервюта Ивет ти е кумир, в какви отношения сте?

- В добри. И с трите съм в добри отношения. Наистина много се възхищавам на Ивет – и като спортистка, и като човек. И трите ги уважавам много.

- Вчера на 200 метра победи Инна Ефтимова, която е малко по-голяма от теб, но също като теб вървеше постепенно нагоре и вече се утвърди с едни доста добри резултати...

- За мен победата ми над Ивет Лалова през зимата нищо не означаваше, сега победата над Инна също нищо не означава. Ако отидем на Олимпиада, това вече ще е голям успех за мен. Иначе тези победи над тях не означават абсолютно нищо за мен.

- Мислиш ли, че щафетата ще успее да се класира за Олимпиадата? Оформиха се доста сериозни състави, а все пак право на участие в Пекин ще получат само най-добрите 16 състава в света.


- Ще е много трудно, но с такива имена – Инна Ефтимова медалистка от европейско първенство за девойки, Ивет Лалова с 10.77 сек, Тезджан двойна световна шампионка за девойки. Мисля, че ще успеем.

- Брат ти Мартин Лалев скача троен скок. Ти също си доста висока, не си ли имала желание да се занимаваш със скок на дължина, троен или скок на височина?

- По-скоро дълъг и троен. Още като малка искаха да ме взимат за скачачка, но имах проблеми с колената и започнах със спринта. Брат ми преди тренираше баскетбол, но покрай мен се запали и също започна с атлетиката. Сега ми е много благодарен, че съм го запалила по леката атлетика.

- От спортно семейство ли си?


- Не, нито майка ми, нито баща ми са били спортисти. Тренирали са в училище и са участвали в междуучилищни състезания. Иначе майка ми е музикантка. И двамата професионално не са се занимавали със спорт.

Sportal.bg

_________________
Изображение

Изображение

http://www.juventus-bulgaria.com/content/view/2103/65/ - тук можете да откриете инфо за фенклуб "Ювентус-България" :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2008 20:02 
Offline
L.D.S.
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2008 14:34
Мнения: 2596
Местоположение: Дряново
Отбор: Локомотив (Дряново)
Щафетата ни спечели първото място на “Купа Европа”

Изображение


Българската щафета на 4 по 100 метра в състав Габриела Лалева, Инна Ефтимова, Ивет Лалова и Тезджан Наимова спечели първото място на “Купа Европа” в Истанбул с резултат под 44 секунди – 43.95 сек. Резултатът дава реални шансове на нашите да спечелят квота на 4 х 100 м за Олимпиадата в Пекин. Последният им старт ще е на 5-и юли в Мадрид. Втори останаха гъркините с 44.91 сек, а трети се наредиха туркините с 45.07 сек.

В бягането на 3000 метра стипълчейз националната ни рекордьорка Добринка Шаламанова завърши на четвърта позиция с време 9:52.50 минути.

Петя Дачева остана на шесто място в тройния скок с резултат от 13.00 метра, които постигна в единствения си успешен опит. Победата в тази дисциплина извоюва сребърната медалистка от олимпийските игри в Атина`2004 Хрисопиги Девеци с 14.68 метра. В овчарския скок българската представителка Теменуга Атанасова завърши на седмо място с резултат от 3.52 метра. Също на седма позиция финишира и представителката ни в хвърлянето на копие Христина Георгиева, която остана далеч от най-доброто си постижение и постигна само 48.00 метра. След първия състезателен ден българките заемат трета позиция с 51.5 точки. Първи са гъркините с 68 т.

SPORTAL.BG
----------------------------------------------------------------------

Супер бе! :bounce: Браво на момичетата :lol!: Да продължават така :)

_________________
Изображение

Изображение

http://www.juventus-bulgaria.com/content/view/2103/65/ - тук можете да откриете инфо за фенклуб "Ювентус-България" :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2008 14:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:58
Мнения: 2144
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Тереза Маринова се оттегли от спорта


Олимпийската шампионка в тройния скок от Сидни 2000 Тереза Маринова официално обяви в четвъртък край на кариерата си. Това разпространиха няколко спортни интернет сайта. „Взех най-трудното решение в живота си. Възнамерявах да се откажа след Олимпиадата в Пекин, но имах контузия в петата, която се усложни от вирусно заболяване. 36 дни преди Олимпиадата реших да се откажа, защото нямам намерение само да участвам. Мога да покрия норматива, но това не е достатъчно за мен. Искам да се извиня на БОК, защо издигнаха кандидатурата ми за член на Комисията на спортистите към МОК, а единственото условие е да продължа да се състезавам. Същевременно искам да се извиня и на Йордан Йовчев, защото бях предпочетена пред него от БОК”, е заявила плевенчанката пред столични журналисти.
Тереза Маринова има сериозни здравословни проблеми от доста време и за това е говорил и олимпийският ни шампион на троен скок от Сеул 1998 и неин треньор Христо Марков, но на срещата не е станало ясно как ще се оправдаят парите за олимпийската подготовка на плевенчанката, които тя е получила през тази година за покриване на норматив и поддържане на спортна форма за Олимпиадата в Пекин.
Президентът на федерацията ни по лека атлетика Добромир Карамаринов пък е поканил атлетката да работи във федерацията. Тя вече се пробва и като коментатор по БНТ в прякото предаване на телевизията от турнира “Павел Павлов” този понеделник.
Тереза Маринова е родена на 5 септември 1977 г. в Плевен. Баща й Мончо Маринов е бивш рекордьор на България на 800 м през 1974 г. Има двама братя и една сестра. По-големият й брат Цветомир Маринов е рекордьор на България на 400 м за юноши и втори на Европейското първенство за юноши през 1995 година в Недерхаза. До есента на 1996 Маринова тренира при Светослав Топузов, а след това при олимпийския шампион на троен скок Христо Марков. В актива си има европейска титла за девойки, световна титла и рекорд за девойки в Сидни 1996 година, когато постига 14.62 м. Следва олимпийска титла в Сидни през 2000 година, когато постига 15.20 м, което е и национален рекорд на България. Световна шампионка от Лисабон 2001-а с 14.91 м, когато прави личен рекорд в зала. Европейска шампионка в зала от Виена 2002, след което няма сериозни постижения.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2008 10:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:58
Мнения: 2144
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Южноафриканец с ампутирани крака отново се размина с Олимпиадата


Южноафриканският спринтьор Оскар Писториус, който е с ампутирани крака и се състезава със специални шини, пропусна нова възможност да се класира за олимпийските игри в Пекин.

Писториус завърши на седмо място с време 46.62 секунди в Б състезанието на 400 метра на турнира в Рим. Южноафриканецът трябваше да пробяга разстоянието за 45.55 секунди, за да си осигури класиране за Пекин 2008.

Най-доброто му постижение в тази дисциплина е 46.36 секунди. Оскар Писториус поднови тренировки преди по-малко от 2 месеца, когато спортният арбитражен съд реши, че той има право да се състезава на Олимпиадата.


жалко,че не се е класирал,евала им правя на такива хора заради волята :!:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2009 09:10 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
Добри Карамаринов - Жури д`апел на Евро`2010!

Поредно голямо признание получи шефът на родната федерация по лека атлетика Добромир Карамаринов. Габровецът ще е председател на Жури д'апел на един от най-сериозните лекоатлетически форуми - европейското първенство на открито за мъже и жени в Барселона. Шампионатът на стария континент ще се проведе от 26 юли до 1 август следващата година. Това е първото назначение на българин, на такава позиция, на състезание от подобен ранг. Добрата новина дойде от Лозана, където се проведе заседанието на Комитета по състезанията към Европейската атлетическа асоциация (ЕАА). Сбирката в Швейцария бе председателствана лично от Карамаринов, който е и член на Съвета на ЕАА. Наред с поканата да е Жури д'апел на Евро 2010 Карамаринов получи и още три важни назначения за следващата година. На 20-21 март той ще е бъде делегат на ЕАА на Зимния шампионат на Стария континент в Марсилия. След това ще габровецът ще представлява Европейската асоциация на европейския отборен шампионат в Будапеща (19-20 юни), а също така и на силния международен турнир в Ханя (6 юни). „Тези назначения са поредното признание за работата, която върши българската атлетика. Да бъдеш Жури д'апел на най-голямото състезание за 2010 в Европа е голяма отговорност”, коментира Карамаринов.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 12 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 79365 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 180607 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169587 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Черно море (Варна)
Anonymous 150879 15 Яну 2011 23:11
от Todorakis
Преглежда непрочетените мнения Серия Б - класиране, новини, резултати
Форум: Сезон 2006/2007
kyynadd 35577 22 Мар 2007 22:38
от Rumbeti

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози