bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 04 Юни 2024 11:30


Детско-юношески футбол GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Футболна школа "Христо Стоичков" - България
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2009 19:44 
Offline
pfcce
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2007 13:39
Мнения: 304
Местоположение: Etropole
Изображение

Носителят на "Златната топка" за 1994 година Христо Стоичков откри днес в 10,00 часа в Етрополе нова футболна академия. В нея шанс за развитие ще получат 50 деца, родени през 1995 и 1996 година. Стоичков е осигурил за тях пълен пансион, като бъдещите ни футболни звезди ще бъдат обучавани абсолютно безплатно, ще им бъде осигурена храна и бившият национален селекционер се надява децата да мислят само и единствено за футбол. Талантите ще живеят в изграждащия се в момента суперлуксозен пансион в град Етрополе. Стоичков предвижда изграждането на още 4 футболна игрища в Етрополе, едното от които ще бъде с изкуствена настилка.

Стоичков изказа благодарността си към министъра на науката и образованието Даниел Вълчев, затова, че е разрешил да бъде създадена спортна паралелка в училището в Етрополе. В новата академия ще бъде взаимстван изцяло моделът от школата на Камата в Барселона, а самият кастинг ще се извършва по подобие на инициативата, която Стоичков предприе в България съвместно с "Жилет".

Половин час след като бе открита новата школа на Христо Стоичков в Етрополе, на стадиона в градчето се появи и бившият изпълнителен директор на Левски Наско Сираков, за да поздрави за начинанието бившия си съотборник в националния отбор. Днес Камата откри футболна академия за деца в Етрополе, в която ще даде шанс на 50 деца да започнат пътя си към големия футбол.

От Етрополе
Камата: Правим всичко това от сърце
Българската футболна легенда Христо Стоичков, който днес преди обед откри нова футболна академия в Етрополе, сподели пред репортер на Sportline.bg, че за него е огромно удоволствие да помага на младите таланти и, че е вложил сърцето си в това начинание, без да прави някакви сметки.

"Не си правя сметки какво ще ни коства всичко това, тъй като става дума за деца. Като почнеш да правиш сметки, обикновено не се получава. За мен е огромно удоволствие да се занимавам с тези дечица. Знаете и за инициативата ми "Жилет", от която всяка година взимам деца за Испания. Направихме всичко това с президента на Чавдар (Етрополе) Емил Димитров, за да може всички деца да бъдат заедно в една спортна паралелка - да учат, да тренират. Благодаря на просветния министър Даниел Вълчев за това, че помогна да осъществим този наш проект и въобще за голямото му уважение към спорта. Знаете, че в България е много трудно да реализираш подобно нещо, защото даром никой нищо не дава. Това, което сме го почнали, го правим от сърце, реконструирахме и първия етаж от общежитието, а догодина ще оправим и следващите два етажа. Много е важно всички деца да бъдат заедно" заяви Стоичков.

"Моята първа шампионска титла е именно тук на тоя стадион. Тук бяхме с Емо Костадинов, с Любо Пенев, много важно е човек да не забравя откъде е тръгнал. В школата ми в Барселона нещата вървят отлично. Там структурата е огромна, искам да пренеса целия ми опит оттам тук - в Етрополе. Самият факт, че отбор на мое име играе срещу връстниците си от Реал (Мадрид), Валенсия и други говори какво съм успял да постигна", каза още Камата.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Стоичков отсече: Казарма, полиция и строителни войски за националите
2 ноември 2008 | 16:58
От: SportLine.bg
размер на шрифта: a a a | разпечатай
София. Легендарният нападетел на Барселона и българския национален отбор Христо Стоичков се обяви за връщането на старите порядки в родния футбол заради слабата дисциплина в редиците на "трикольорите" през последните години. Макар и в известна степен образно казано, Камата предложи възстановяването на чиновете в казармата, полицията и строителни войски, за да има кой да постави на място разглезените ни звезди. "За момчетата, които ръководех, лоша дума няма да кажа. Когато говорим за мотивацията в националния отбор обаче трябва да признаем, че в момента тя е на ниско ниво. Разликата с нашето поколение е, че сега няма дисциплина. Може би трябва да се върнат чиновете в казармата, в полицията, в строителни войски. Да стоят офицерите отпред и да стягат редиците. Не като сега по един ден лагер и след това мач. Така нещата няма как да станат", заяви е ефира на телевизионното предаване "Зона спорт" бившият селекционер на националния отбор.

Стоичков продължи, давайки за пример начина си на работа в своята школа за млади таланти в Етрополе. "Възпитанието на момчетата е нещо много важно. В моята школа например няма неоправени легла и разхвърляни обувки из стаята. Децата са научени на дисциплина и усърдие. Така се постигат резултати. Аз с тях и на дискотека ходя, но после знам, че всички ще се приберат навреме в общежитието и няма да развалят режима си. След време инвестицията в талантите ще ми се върне. Категоричен съм, че при положението, в което се намира държавата, трябва да вкарваме пари в подрастващите, а не в трансфери на скъпи чужденци", добави Ицо.

Той сподели, че при настоящите обстоятелства не вижда перспектива за развитието на футбола ни в близко бъдеще. "Аз корупция в "А" група с очите си не съм виждал, но ако слуховете за залагания на точни резултати са истина, развитие няма да има. Като цяло тук в България всичко е много объркано. Изпаднахме в еуфория след успеха ни в САЩ през 1994 година и решихме, че нещата ще се нагласят сами. За съжаление обаче не само футболът, а целият спорт зацикли. За мен например олимпийската шампионка Румяна Нейкова заслужава да бъде разхождана на стол, носен от поне четири човека. Постижението й се равнява на подвиг. Лично на мен ми потекоха сълзи, като видях как няма сили да излезе от лодката след финала в дисциплината й. Сега е много лесно бизнесмени да си правят реклама на неин гръб с различни подаръци, но пита ли я накой какво й е било да тренира 20 години с жаби и костенурки около нея", завърши Стоичков.

Таланти
Хлапетата на Стоичков се завърнаха от турне в Барселона
21 декември 2008 | 20:19
От: SportLine.bg
размер на шрифта: a a a | разпечатай
Етрополе. Юношеският тим от школата на Христо Стоичков в Етрополе се завърна от турне в Барселона. На испанска земя хлапетата от набор 1991-93 записаха една победа и две загуби като играха срещу юношеския тим на Барселона както и с връстниците си от двете школи на Камата в Каталуня.

Благодарение на Христо Стоичков и президента на Чавдар (Етрополе) Емил Димитров, 24 млади футболисти с 2 треньори са прекарали една седмица в непосредствена близост до един от най-великите клубове в Европа. Най-голямата атракция за момчетата е било посещението на тренировка на Барса, след която Хосеп Гуардиола строил всички звезди за снимка с родните таланти, а те от своя страна нападнали Меси, Анри и компания за автографи.

Изявите на българския тим са били наблюдавани под лупа от испански мениджъри, които са хвърлили око на три от момечетата. За присъствието на съгледвачите е съдействал лично Лъчезар Танев. Самият Христо Стоичков е дал положителна оценка за играта на тима и за развитието на школата в Етрополе като цяло.

Със съдействието на Стоичков турнетата на родните таланти в Испания ще се превърнат в традиция, а от Барселона са приели да изпратят юношеския си тим на турнира "Юлиан Мънзаров", чието следващо издание е през август.

ШКОЛАТА В ЕТРОПОЛЕ

Даниел Вълчев лично разреши да отворим 2 спортни паралелки, догодина ще има още 4. Децата са на пълен пансион. Сутринта се учи, следобед се тренира, вечер се ляга навреме. Който дойде на място и види за какво става дума, остава приятно изненадан. Участието в школата е безлатно. Ние с Емил Димитров не искаме да правим бизнес с децата. На тях не им трябва много - една чиста стая, един телевизор и правилните грижи. От там нататък му остава само да учи и да тренира.

еформа
Премахват дублиращите отбори, правят елитна юношеска група, Стоичков ще участва в нея с отбор
30 януари 2009 | 16:18
От: Александър Гигов
размер на шрифта: a a a | разпечатай
София. Още през лятото БФС ще премахне дублиращите отбори, научи Sportline.bg. Това е едно от потвържденията, че се задава съкращаване на "А" група, за което настояват Левски и Литекс. На мястото на дублиращата група ще се появи елитна юношеска, в която участие вече са анонсирали ЦСКА, Левски, Литекс, Славия, Черно море, Локо (Сф), Черноморец, Локомотив (Пд) и Етрополе. Последният тим е пълен с открития на Христо Стоичков от неговата футболна академия "Жилет".

welcome
Барса идва на турнир в България
Изображение
Барселона ще участва в международен турнир, който ще се проведе през лятото в България.

Това не е сензация, а реалност и естествено визитата се осъществява със съдействието на Христо Стоичков.

"Барселона, Стяуа, Левски, ЦСКА, Литекс и Чавдар ще бъдат част от отборите, които тази година ще участват в детския турнир "Юлиян Манзаров", който организираме от няколко сезона. Този път домакин ще бъде Етрополе, като част от срещите може да се играят и в Правец. Благодарим на Христо Стоичков за съдействието, което ни оказва", обяви днес президентът на ПФЛ Валентин Михов.

Турнирът досега се е провеждал в Свищов и Ловеч.

Младият талантлив футболист на Академик (Свищов) Юлиян Манзаров загина при трагедията с автобуса, който падна в река Лим на 4 април 2004 година. В негова чест се провежда и международния турнир.

:a006:

_________________
ACAB


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Футболна школа "Христо Стоичков" - България
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2009 14:29 
Offline
pfcce
Аватар

Регистриран на: 29 Авг 2007 13:39
Мнения: 304
Местоположение: Etropole
ХРИСТО СТОИЧКОВ ОТКРИ НОВА ЗАЛА В ЕТРОПОЛЕ, БАКЕРО ПЛЯСКА
Изображение

В 10:30 часа в Етрополе бе открита нова футболна спортна зала, оборудвана с модерна настилка - изкуствена трева, най-високо качества. В нея ще се готвят децата от академията на Христо Стоичков.

Залата бе открита от министърът на образованието и науката Даниел Вълчев и от футболната легенда Христо Стоичков.

На събитието присъстваха президентът на ПФЛ Валентин Михов, кметът на oбщина Етрополе инж. Богомил Георгиев, Емил Костадинов, испанската легенда Хосе Мария Бакеро. Обслужен бе молебен за спортни успехи и здраве.

Стоичков и вицепремиерът, по стар български обичай, бяха посрещнати от момичета с носии с питка и сол. Стоичков от своя страна подари на министър Вълчев фланелка на националния отбор с номер 8 с името Христо Стоичков. Бакеро също получи такъв сувенир. Вълчев и Михов подариха по 10-тина топки на футболната академия на Стоичков.

„С г-н Михов не се координирахме, но от топки винаги има нужда. Малка двусмислица май се получи, но от всякакви топки има нужда”, каза Вълчев, при което залата избухна в смях.

„Най-напред искам да благодаря на г-н Вълчев, тъй като поканата, която му бяхме отправили от доста време, я прие с голям жест. Може би един от малкото министри, който е загрижен за спорта. Искам пак да изкажа благодарностите си към него, тъй като направи всичко възможно да се осъществи този проект, свързан с бъдещето на нашите деца. Този проект е свързан с евросубсидии. Децата ще могат да се занимават не само с футбол, и с други спортове”, започна Христо Стоичков пред журналистите.

„Европарите няма да влезнат в моя джоб. Всичко, което сме направили досега, сме го направили с наши средства. Нито съм искал пари от държавата, нито искам. Европрограмата обаче е свързана със бъдещето и развитието на спорта.

Имаме проекти за Плевен, за Пловдив по същата схема. И в други градове сме сондирали за такива проекти. Не искам политическа подкрепа от никой. Аз съм приятел с министър Вълчев. Да се надяваме, че ще се върнат спортните паралелки.

Сметки не правя, не знам колко ще излезе издръжката на децата. Имам да осигуря много неща. Екипът, с който работим заедно не е от вчера. От 10 години работя с него.

99,99 процента третата ми школа в Испания вече е готова. Само да се върна, отново в Барселона.

Аз не живея в България, не ме интересуват политически борби. Това, че имам приятели в политиката, не означава нищо.

Времето ще покаже, кой е най-добрият футболист на Барселона и кой е най-добрият отбор. Засега не може да са гадае. В крайна сметка настоящият тим още нищо не е спечелил. Но върви добре, има само една загуба.

Бакеро е поредният от Дриймтима, който ми идва на гости. Йохан също идва миналата година, очаквам Субисарета.”

повече на : http://gong.bg/view_article.php?article_id=69269
и на : http://chavdarfc.com/

:arrow:

_________________
ACAB


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 2 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения "Дунав"-"Марица"
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 98192 04 Ное 2006 21:35
от DUNAV-RUSSE
Преглежда непрочетените мнения На кое място ще завърши "Дунав" в Б Изток?
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 149281 16 Сеп 2018 10:00
от Dearis
Преглежда непрочетените мнения "Дунав" в турнира за купата
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 157648 02 Дек 2006 11:50
от DUNAV-RUSSE
Преглежда непрочетените мнения Купата на България
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 120736 04 Ное 2006 18:12
от StreeT_HunteR
Преглежда непрочетените мнения История на ФК "Спартак" Пловдив
Форум: Спартак 1947 (Пловдив)
Anonymous 124102 17 Авг 2011 16:27
от mainata89

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози