bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 21:41


Български клубове - Янтра (Габрово) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Треньори и футболисти на Чардафон-Орловец и Янтра 1968-2008
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2008 14:53 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2007 16:54
Мнения: 456
Местоположение: Gabrovo
Ще се опитам в тази тема да публикувам всички треньори на представителния отбор на Габрово в този период имаксималния брой футболисти защитавали цветовете на габровския тим.Ще помоля всеки да допълва имена но просто изчакайте поне два дни за да не става хаос и безразборно писане


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2008 15:13 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2007 16:54
Мнения: 456
Местоположение: Gabrovo
Треньори-Александър Илиев Манол Николов-Мъната Лазар Панчев Спиро Дебърски Спас Киров Васил Методиев Димитър Алексиев Пламен Марков Тодор Тодоров -Русенеца Тошко Тодоров Петър Гердемски Михаил Мадански Велислав Вуцов Стоян Филипов Трайко Соколов Димитър Соколов Сашо Борисов Цветан Атанасов Цветан Станев Веселин Антонов Станчо Рашков Сашо Станков Диман Джуров


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Сеп 2008 15:28 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2007 16:54
Мнения: 456
Местоположение: Gabrovo
Футболисти в периода 1968-1972 Атанас Дичовски Венцислав Петров Мишо Мишев Йосиф Харалампиев Георги Харалампиев Лазар Панчев Йордан Жежов Йонко Топалов Христо Главанов Кирил Панаретов Харизанов Людмил Топузов Кирил Жеков Руси Пенчев Пеци Христов Вангел Стаматов Емил Лукач Васил Тачев Пейо Пеев Петьо Николов Диман Джуров Георги Шомов Мучев Йордан Ковачев -това са само част в този период но най известните-ако желаете прибавете някой играл в тези години и аз ще направя допълнение преди периода 1972-1976


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Сеп 2008 14:21 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2007 16:54
Мнения: 456
Местоположение: Gabrovo
Период 1972-1986 Михал Михалев-Матето Николай Илиев-Галибата Иван Камарашев Никос Тасос Красен Маринов Красимир Коларов Иван Василев Красимир Бурчин Стефан Данчев Веско Ганчев Кольо Ковачев Тодор Тодоров Иван Филипов Георги Копривленски Симеон Янков Георги Дерменджиев Цветан Недялков Светослав Якимов-Лафчис Веско Антонов Иванчо Петров Мариян Колев Тошко Цветков Димитър Алексиев Юсеин Кюрдов Веско Бояджиев Сашо Асенов Йордан Николов -Магарето Красимир Борисов Йордан Йорданов Анатоли Петков Сашо Маринов Георги Димитров Гошо Димитров Данчо Йорданов Стефан Василев Бойко Момчилов -това само част от по-известните футболисти защитавали екипа на Янтра


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2008 12:14 
Забрави Стефан Първанов, играл като ляв защитник и дошъл от Академик София


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2008 12:54 
Сещам се още за игралия в защита заедно с Руси Пенчев, Тодор Тодоров, Пешко Николов и небезизвестния Петьо Василев-ляв защитник. Даже имаше и такъв лаф: "Има думата Петьо Гумата". И едно момче от Габрово имаше - Цветомир Първанов, играеше като централен защитник. Изкара няколко сезона и в Етър, когато те играеха в А РФГ. Също и вратаря Кольо Колев /обикновенно беше резерва на Камарашев/, зет на Трифон Пангелов.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008 13:07 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2007 16:54
Мнения: 456
Местоположение: Gabrovo
Стефан Първанов дойде заедно със Симеон Янковот Академик.Колкото до ЦВетомир Първанов той игра след 1988.АЗ за това просто споменах че всеки може да дописва имена защото в момента просто забравям някой.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори и футболисти на Чардафон-Орловец и Янтра 1968-2008
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008 13:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2007 20:02
Мнения: 1834
Местоположение: Габрово
Отбор: Янтра 1919 (Габрово)
мен ми прави впечатление че май липсва Илиян Василев в треньорите.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори и футболисти на Чардафон-Орловец и Янтра 1968-2008
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008 14:27 
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2007 20:38
Мнения: 1121
Местоположение: Габрово
Отбор: Янтра 1919 (Габрово)
ed_edd'n'eddy написа:
мен ми прави впечатление че май липсва Илиян Василев в треньорите.


дам няма го


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори и футболисти на Чардафон-Орловец и Янтра 1968-2008
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008 16:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2006 15:10
Мнения: 1819
Местоположение: ГАБРОВО
Отбор: Янтра Габрово (Габрово)
ed_edd'n'eddy написа:
мен ми прави впечатление че май липсва Илиян Василев в треньорите.


Колкото и да е парадоксално, Илиян Василев НЯМА официален мач с екипа на родния си клуб :shock: :!:

_________________
http://www.vbox7.com/play:ad36667c&al=1&vid=4333959


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори и футболисти на Чардафон-Орловец и Янтра 1968-2008
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008 16:54 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2007 20:02
Мнения: 1834
Местоположение: Габрово
Отбор: Янтра 1919 (Габрово)
Виж за тва не бях се замислял, обаче, аз говорех за списъка с треньорите


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2008 17:05 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2007 16:54
Мнения: 456
Местоположение: Gabrovo
ЩЕ допълня само че след като публикуваме имената на поне още 100 човека в периода 1986-2008 мисля да направим анкета за идеален отбор на 90-летието треньор и за най-добър на всеки пост .Сега систематизирам имената на футболисти 1986 1996.Когато привършим до 2008 ще се опитам да предложа по 5 имена за всеки пост като всеки има право да допълва и предлага и ще помоля модераторите да направят графика за тези неща за да може всеки да даде своя вот.Мисля че след 1996 едва ли има име което може да претендира за играч на века- така че нека да минат няколко дни за да мога да публикувам имената и да има допълнения


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2008 16:55 
Все пак за Цветомир Първанов - Цветето си месля че е 62-ри набор и заигра в Янтра още като ученик в Текстила. А предложението за анкетата е идеално.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: Треньори и футболисти на Чардафон-Орловец и Янтра 1968-2008
МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2009 09:39 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
Вангел Стаматов с рекордните 317 мача за представителния ни отбор

Във футболната енциклопедия името на Вангел Стаматов е откроено. Няма и едва ли скоро ще бъде посочен друг наш футболист, посветил състезателната си кариера само на един клуб и то на родния си град, за честта на който е играл 317 мача. Така сочи статистиката, а според него те са повече, тъй като е играл 15 сезона – от 1958-ма до 1974-та година...Но, това е друга тема. Вангел, или Пуфа, както го наричат не само приятелите, близките, но и почитателите на футболната игра, тъй като десетилетия наред споделяха с него радостни мигове и приятни емоции на стадион „Христо Ботев”, остави трайни следи в спомените на почитателите на най-масовия спорт, както с играта си, така и с поведението си не само на терена, но и извън игрището. И заслужи честта да бъде капитан на тима от 1968 до 1974 година. В годината и месеца, когато отбелязваме 90-та годишнина от рождението на габровския футбол е съвсем обяснимо да потърсим Стаматов за разговор и заедно да се пренесем назад в годините, когато футболът в Габрово бе религия и предизвикваше истинска еуфория. И ако перифразираме думите на дядо Вазов, тогава бяхме свидетели на емоции равни на „Пиянството на един ...град!” Сега Вангел работи като охранител на служебния вход на спортна зала „Орловец”. Да се разговаря с един все така скромен и отзивчив мъж (роден 1943 година) е не само приятно, но предизвиква и истинско удоволствие.

- Пуфе, ще признаеш ли, че футболът те ощастливи и осмисли живота ти?

Това бе моята мечта. Още като дете гонех топката на игрището в квартал Смирненски (сега „Хаджицонев мост”). В детския отбор треньор ме беше Станчо Рашков, а в юношеските гарнитури – Стефан Датков. На 17 години, през сезон 1959/1960, бях привлечен в мъжкия отбор, в който играх 15 сезона.

- Помниш ли треньорите си?

Разбира се – Коста Велчев, Трифон Бъчваров, Йордан Томов, Илия Панев, Пейо Пеев, Борислав Миленов, Иван Манолов, Иван Колев, Петко Николов, Петър Кирилов, Лазар Панчев, Александър Илиев...

- Би ли откроил някой?

От всички съм научил по нещо. Всички бяха добри специалисти и дадоха много за изграждането на състава и за развитието на футбола в града. Кирил Чипев бе един много голям, ненадминат теоретик, познавач на световния футбол – на всички схеми, тактики и физиономията на големите отбори в света. Познаваше до детайли всичко свързано с играта - интелигент от висока класа. Манол Николов е несъмнено с най-голяма заслуга за габровския футбол. Роден педагог, играл голям футбол. Бил е център-нападател на „Славия”, която през 1943 година е държавен първенец. Умееше да те спечели, да създаде колектив. С една дума – и човек, и педагог.

- По твое време в отбора играха и състезатели от други градове.

Смятам, че тази практика трябва да продължи, защото все още нямаме нужния потенциал. Разбира се, с мярка, защото имаше период, когато в отбора като че ли само аз бях габровец.

- Би ли откроил някой със значими заслуги за доброто име на отбора и града?

Най-вече софианците - Пепи Христов, братята Харалампиеви,Руси Пенчев, Людмил Топузов, Кирил Жеков. Още – Михалев от Трявна и разбира се Васил Тачев от Пловдив.

- Кой е най-големият успех на габровския футбол?

Звездният миг е 1971 година. Осмо място в „А” група! Това е върхът, който не виждам кога ще бъде достигнат, а да не говорим кога ще бъде надминат.

- Малцина са тези, които помнят това време.

О, беше нещо невероятно, което ощастливи целия град. И мало и голямо. На стадиона имаше 15 хиляди зрители и всички слязоха на терена. Пренесоха ни на ръце. Поп Богомил би камбаната на „Свети Йоан Предтеча”. Знаменателна е тази 1970 година. Победихме „Добруджа” с 2:0, а в Ловеч ”Спартак” Варна завърши 1:1, след автогол на габровеца Дончо Дончев. Като съобщиха резултата по радиоуредбата, народът полудя, в най-добрия смисъл на думата.

- Може ли поне да мечтаем, че ще дойде отново ден, който така ще се помни десетилетия наред?

Дай, Боже! Може би ако клубът стане общински. Опитът на „Сливен”, „Монтана”, „Калиакра” и други е показателен и е за предпочитане.

- Ти беше емблематична личност в габровския тим и много отбори ти бяха „хвърлили око”, в това число и селекционери на национални гарнитури.

Да, истина е това. Стефан Божков ме повика в младежкия национален отбор. Играхме с ЦСКА, три по 30 минути. Стоя на крилото и чакам някой да ми подаде. В отбора все софиянци и почти всички станаха много, много известни. Само аз и Васил Марков от Михайловград (б.р. сега Монтана) сме от провинцията. Божков стои на тъч линията и вика: „Стаматов, искай топката!”. Искам я аз, ама никой не ми я подава. Точно този манталитет бе една от причините да откажа предложението на „Локомотив”, да отида в София. Стана ми ясно, че столичани имат отношение към нас, представителите на провинцията. Първо ме повикаха в „Черно море” Варна. През 1969 година пък „Спартак” Варна искаше да тръгна към морето. „Славия” настояваше да служа трудовак. Намесиха се първите хора на окръга и ме върнаха от Плевен, където бе дивизията. Откриха точно тогава поделение в Габрово и така нещата се уредиха най-добре за мен и за клуба.

- Не пропускай 1962 година.

Да, хубаво е, че ме подсети. Имам първи братовчеди в Скопие и по тяхно настояване бях поканен във „Вардар”. Дори тренирах една седмица. Всички много настояваха да остана, но аз прецених, че „камъкът си тежи на мястото”. Е, огорчих близките си и треньорския щаб, и не приех направеното предложение да остана.

- Беше капитан на тима, после – треньор.

От 1968 до 1974 година бях капитан. Завърших треньорската школа през 1975 година. Бях помощник на треньорите Нотко Велев, Петко Николов и Манол Николов.

- Различен ли е днес футболът?

Може би сега е по-динамичен, играят с по-голямо движение състезателите, демонстрират и невероятна физика. Навремето, като че ли, се даваше предимство на техническите изпълнения.

- Габровският футбол навършва 90 годишна възраст. Вярваш ли в бъдещето му?

Само ако футболът стане приоритетен спорт за града. Навремето се знаеше – Габрово тежеше на спортната карта на България с футбол, колоездене, бокс, гимнастика и тенис на маса. Сега имаме повече от трийсет клуба и всеки иска пари. А една река, колкото се разлива, толкова по-плитка става. Масовост е едно, представителност е друго. Затова е нужна политика. Съобразяване и изготвяне на стратегия според базата, традициите, кадрите, потенциала, финансирането, спонсорите и не на последно място – според интереса, според публиката. Защото без зрители, спортът губи смисъл и не е социален феномен.

http://www.sport-gabrovo.com/index.php? ... &Itemid=35

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2009 10:41 
Offline

Регистриран на: 08 Окт 2009 10:35
Мнения: 1
Отбор: Янтра 1919 (Габрово)
akademik1 написа:
Футболисти в периода 1968-1972 Атанас Дичовски Венцислав Петров Мишо Мишев Йосиф Харалампиев Георги Харалампиев Лазар Панчев Йордан Жежов Йонко Топалов Христо Главанов Кирил Панаретов Харизанов Людмил Топузов Кирил Жеков Руси Пенчев Пеци Христов Вангел Стаматов Емил Лукач Васил Тачев Пейо Пеев Петьо Николов Диман Джуров Георги Шомов Мучев Йордан Ковачев -това са само част в този период но най известните-ако желаете прибавете някой играл в тези години и аз ще направя допълнение преди периода 1972-1976

Дядо ми е Христо Главанов ^^
Много пъти ми е разказвал за отбора и това колко много е давал за него :)
Жалко, че аз самият нямам абсолютно нищо общо с него по отношение на футбола.. :(


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори и футболисти на Чардафон-Орловец и Янтра 1968-2008
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2009 11:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2009 11:37
Мнения: 4
Отбор: Янтра 1919 (Габрово)
Skype: eriksena
забрави и Петър Бумов който е имал предложение от левски но е отказал играл е халф но не мога да кажа каде по точно


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 16 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Снимки на стадиона
Форум: Спортист 2009 (Своге)
lms_X 191114 14 Окт 2009 23:39
от darkko
Преглежда непрочетените мнения На кое място ще завърши "Дунав" в Б Изток?
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 141394 16 Сеп 2018 10:00
от Dearis
Преглежда непрочетените мнения Купата на България
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 116668 04 Ное 2006 18:12
от StreeT_HunteR
Преглежда непрочетените мнения Отборът на Спартак - 2006-2007
Форум: Архив
Anonymous 116959 01 Яну 2007 16:25
от SPFC1919
Преглежда непрочетените мнения История на ФК "Спартак" Пловдив
Форум: Спартак 1947 (Пловдив)
Anonymous 118267 17 Авг 2011 16:27
от mainata89

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози