bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 10:55


Български клубове - Спортист 1924 (Своге) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 313 мнения ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Подготовка.Въпроси.Отговори.Всичко за новия сезон
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2007 12:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 18:58
Мнения: 1300
Местоположение: Където си пойскаме
Отбор: Спортист 1924 (Своге)
Skype: ruslan8989
Нека всеки казва какви са му очакванията за новия сезон,нови играчи,развитие от към агитка абе каквото иска да сподели тук
:idea:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2007 22:06 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Ное 2006 10:55
Мнения: 446
Отбор: Спортист 1924 (Своге)
Petio ot Marek,Subotinov ot Etur,dvama ot Bobov Dol za sega tolkova
Hans ostava,a koi si otiva ne e iasno

_________________
Спря той да разпознава познатите му лица. Забравял дата, месец, година. Не знаел той къде се намира.После се появили тремори на крайниците...внимателна несигурна походка, а после и парализа.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2007 22:08 
Offline
Аватар

Регистриран на: 01 Май 2007 18:23
Мнения: 624
Местоположение: София/Люлин/Своге
Аз искам трансферен удар и продажба на фен артикули :D :P

_________________
F*CK all I need is U
Fortuna favet fortibus! - Съдбата обича смелите!
Изображение
[url=http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=1&WorkID=3161&Level=1]Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!
...
[/url]



Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2007 23:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 21:00
Мнения: 1372
Местоположение: Своге
От тоя отбор ми се иска само Петио , Дико , Ади , Сашко , Влади и Пепи македонеца , за никои друг нема да ме е яд ако го изгонят :wink:

_________________
C`ONE CITY !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2007 00:32 
Offline
БОЛЯРИ
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:43
Мнения: 1200
Местоположение: В.Търново
Отбор: Етър 1924 (Велико Търново)
Skype: pittbul_etar
LOKOTO написа:
Petio ot Marek,Subotinov ot Etur,dvama ot Bobov Dol za sega tolkova
Hans ostava,a koi si otiva ne e iasno

За Съботинов сигурен ли си?Доколкото знам има договор за още година и трудно ще го вземето освен ако не си платите.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2007 00:40 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:44
Мнения: 1010
Местоположение: Своге
Skype: redboyssvoge
LOKOTO написа:
Petio ot Marek,Subotinov ot Etur,dvama ot Bobov Dol za sega tolkova
Hans ostava,a koi si otiva ne e iasno


Кво стана с оня от Беласица ???

Чух че Арменков се колебае между Гаучо и Гаринча ахаххахаххахахаххаххахха

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2007 02:28 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Яну 2007 01:56
Мнения: 724
Местоположение: Церово, България
ЗА КОЙ ПЕТЬО ОТ МАРЕК СТАВА ДУМА? АКО ГОВОРИТЕ ЗА ПЕТЬО ДИНКОВ ОТ ЦЕРОВО ДЕТО ИГРАЕ В БЕЛАСИЦА /ПЕТРИЧ/ - НЯМА ДА ДОЙДЕ. ОТИВА ДА ИГРАЕ В ПЪРВА ДИВИЗИЯ НА КИПЪР ИЛИ ВТОРА НА ГЪРЦИЯ. А ИМА ПРЕДЛОЖЕНИЕ И ОТ БОТЕВ /ПЛОВДИВ/.

ЗА НИКИ СЪБОТИНОВ ОТ ЛАКАТНИК НИЩО НЕ Е СИГУРНО. ЗАВИСИ ОТ ПАРИТЕ АМА МАЙ И ОТ ВЕЛИКОТО РЪКОВДСТВО МНОГО МНОГО НЕ ГО ИСКАТ. ВЧЕРА КАЗА ЧЕ ОЩЕ МИСЛИ.

АЗ СЪМ СИГУРЕН САМО ЗА ЕДИН: В СЪБОТА С ОБЛАСНИЯ ЩЕ РАЗГОВАРЯ ЗА ДОГОВОР ЛЮБО ВИДЕНОВ ОТ РИЛСКИ СПОРТИСТ /САМОКОВ/. НЕ Е ЯСНО ДАЛИ ЩЕ ИГРАЕ В СВОГЕ НО В СЪБОТА ЩЕ СЕ РАЗБЕРЕ. ТОВА Е МОМЧЕТО ДЕТО ПРЕДИ 2 ГОДИНИ ВКАРА ПО ДВА ГОЛА НА ЦСКА И ЛОКО /СОФИЯ/ В А ГРУПА.

ОТ ДРУГИ СЕ ЧУВА ЧЕ ИМА МНОГО ЖЕЛАЕЩИ ДА ДОЙДАТ В СВОГЕ ЗАЩОТО Е БЛИЗО НО ОЧАКВАТ И ДОСТА ПАРИ. ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ПОЛИТИКАТА НА ОБЛАСТНИЯ. ЩОМ ЛОКОМОТИВ /МЕЗДРА/ ВЗЕХА ГЕОРГИ БАЧЕВ ЗНАЧИ И В СВОГЕ МОЖЕ ДА ДОЙДЕ НЯКОЙ ГОЛЯМ.

ЗА НАПУСКАНЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ СЕ ЗНАЕ - СЛЕД 2 ЮЛИ. САМО СЕ ЧУВА ЧЕ ОТ СТАРШАТА МАЙ МАХАТ 4 - АДИ, ВРАТАР, ШОКОЛАДА И ЗЕЛКАТА.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2007 00:20 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:44
Мнения: 1010
Местоположение: Своге
Skype: redboyssvoge
CEROVO-2006 написа:
ЗА КОЙ ПЕТЬО ОТ МАРЕК СТАВА ДУМА? АКО ГОВОРИТЕ ЗА ПЕТЬО ДИНКОВ ОТ ЦЕРОВО ДЕТО ИГРАЕ В БЕЛАСИЦА /ПЕТРИЧ/ - НЯМА ДА ДОЙДЕ. ОТИВА ДА ИГРАЕ В ПЪРВА ДИВИЗИЯ НА КИПЪР ИЛИ ВТОРА НА ГЪРЦИЯ. А ИМА ПРЕДЛОЖЕНИЕ И ОТ БОТЕВ /ПЛОВДИВ/.

ЗА НИКИ СЪБОТИНОВ ОТ ЛАКАТНИК НИЩО НЕ Е СИГУРНО. ЗАВИСИ ОТ ПАРИТЕ АМА МАЙ И ОТ ВЕЛИКОТО РЪКОВДСТВО МНОГО МНОГО НЕ ГО ИСКАТ. ВЧЕРА КАЗА ЧЕ ОЩЕ МИСЛИ.

АЗ СЪМ СИГУРЕН САМО ЗА ЕДИН: В СЪБОТА С ОБЛАСНИЯ ЩЕ РАЗГОВАРЯ ЗА ДОГОВОР ЛЮБО ВИДЕНОВ ОТ РИЛСКИ СПОРТИСТ /САМОКОВ/. НЕ Е ЯСНО ДАЛИ ЩЕ ИГРАЕ В СВОГЕ НО В СЪБОТА ЩЕ СЕ РАЗБЕРЕ. ТОВА Е МОМЧЕТО ДЕТО ПРЕДИ 2 ГОДИНИ ВКАРА ПО ДВА ГОЛА НА ЦСКА И ЛОКО /СОФИЯ/ В А ГРУПА.

ОТ ДРУГИ СЕ ЧУВА ЧЕ ИМА МНОГО ЖЕЛАЕЩИ ДА ДОЙДАТ В СВОГЕ ЗАЩОТО Е БЛИЗО НО ОЧАКВАТ И ДОСТА ПАРИ. ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ПОЛИТИКАТА НА ОБЛАСТНИЯ. ЩОМ ЛОКОМОТИВ /МЕЗДРА/ ВЗЕХА ГЕОРГИ БАЧЕВ ЗНАЧИ И В СВОГЕ МОЖЕ ДА ДОЙДЕ НЯКОЙ ГОЛЯМ.

ЗА НАПУСКАНЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ СЕ ЗНАЕ - СЛЕД 2 ЮЛИ. САМО СЕ ЧУВА ЧЕ ОТ СТАРШАТА МАЙ МАХАТ 4 - АДИ, ВРАТАР, ШОКОЛАДА И ЗЕЛКАТА.


Я бегай с тая информация бе !!!

Ти каза че шоколада е подписал с Церово , а той не знаеше ???!!!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2007 02:39 
Offline
1.3.1.2.
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2006 22:49
Мнения: 1034
CEROVO-2006 написа:
ЩОМ ЛОКОМОТИВ /МЕЗДРА/ ВЗЕХА ГЕОРГИ БАЧЕВ ЗНАЧИ И В СВОГЕ МОЖЕ ДА ДОЙДЕ НЯКОЙ ГОЛЯМ.

Е то нали и Гошо Борисов беше при нас и голямата работа,смени 5 отбора след това,нищо вече не става от тея "звезди"
Старост не е радост

_________________
orig S inal
http://vbox7.com/play:61d718e2&al=1&vid=


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2007 15:45 
Offline
Аватар

Регистриран на: 11 Ное 2006 20:13
Мнения: 1861
Местоположение: botevgrad/sofia
abe toi go6o borisov niama6e s koi da igrae ako be6e ostanal vtoria sezon 6te6e da e po-dobre
a go6ko ba4ev o6te si e sila

_________________
2004-2009 Ние продължаваме!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2007 22:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 21:00
Мнения: 1372
Местоположение: Своге
а вие само ако знаете кой е Свогенския Гошо Борисов :roll: :twisted: :lol:

_________________
C`ONE CITY !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2007 22:35 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 18:58
Мнения: 1300
Местоположение: Където си пойскаме
Отбор: Спортист 1924 (Своге)
Skype: ruslan8989
Та искам да споделя с форумистите и с свогенци една доста гадна новина която получих от разговор на разговор-та с бащата се заговорихме за Своге и по спецялно за агитката ни и той ми разправя че преди дни говорил с един от най-футболните хора в града(няма да казвам име зада не си сложа главата в торбата) че агитката ни се састояла от малумници и пияници и секви такива ми наприказва какво е говорил оня :roll: стана ми ама супер гадно и обидно :? Аз лично сам малко потресен от наглоста на някой хора :!:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2007 23:18 
Offline
БОЛЯРИ
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:43
Мнения: 1200
Местоположение: В.Търново
Отбор: Етър 1924 (Велико Търново)
Skype: pittbul_etar
lms_X написа:
Та искам да споделя с форумистите и с свогенци една доста гадна новина която получих от разговор на разговор-та с бащата се заговорихме за Своге и по спецялно за агитката ни и той ми разправя че преди дни говорил с един от най-футболните хора в града(няма да казвам име зада не си сложа главата в торбата) че агитката ни се састояла от малумници и пияници и секви такива ми наприказва какво е говорил оня :roll: стана ми ама супер гадно и обидно :? Аз лично сам малко потресен от наглоста на някой хора :!:

Оооо свиквай-това е само началото.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2007 23:22 
Offline
Дунав завинаги
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2006 23:16
Мнения: 745
lms_X написа:
Та искам да споделя с форумистите и с свогенци една доста гадна новина която получих от разговор на разговор-та с бащата се заговорихме за Своге и по спецялно за агитката ни и той ми разправя че преди дни говорил с един от най-футболните хора в града(няма да казвам име зада не си сложа главата в торбата) че агитката ни се састояла от малумници и пияници и секви такива ми наприказва какво е говорил оня :roll: стана ми ама супер гадно и обидно :? Аз лично сам малко потресен от наглоста на някой хора :!:


Не е ли казал, че сте цигани и наркомани също ? : ) Повечето хора наистина така приемат агитките, не си го слагай на сърцето... Хората на които им трябваме в повечето случаи са ни благодарни (при нас не е така последните 1-2 години за футбола де, от баскета немога да се оплача)... Свиквай както каза фенът на Етър :)

_________________
SUPPORT YOUR LOCAL TEAM


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2007 23:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 21:00
Мнения: 1372
Местоположение: Своге
Evg0 написа:
lms_X написа:
Та искам да споделя с форумистите и с свогенци една доста гадна новина която получих от разговор на разговор-та с бащата се заговорихме за Своге и по спецялно за агитката ни и той ми разправя че преди дни говорил с един от най-футболните хора в града(няма да казвам име зада не си сложа главата в торбата) че агитката ни се састояла от малумници и пияници и секви такива ми наприказва какво е говорил оня :roll: стана ми ама супер гадно и обидно :? Аз лично сам малко потресен от наглоста на някой хора :!:


Не е ли казал, че сте цигани и наркомани също ? : ) Повечето хора наистина така приемат агитките, не си го слагай на сърцето... Хората на които им трябваме в повечето случаи са ни благодарни (при нас не е така последните 1-2 години за футбола де, от баскета немога да се оплача)... Свиквай както каза фенът на Етър :)


хах споко , сички така ни изкарват , малумници , лумпени , пияници , наркомани , хулигани и т.н. през оная работа са ми да ти кажа , чесно вобще не ми пука за тия семкари кво мисля .... да си погледнат техните деца и после да коментират нас :!:

_________________
C`ONE CITY !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2007 23:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Да попитам случайно във вашия отбор имали амбиция за А Група :?: :)

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2007 23:54 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 18:58
Мнения: 1300
Местоположение: Където си пойскаме
Отбор: Спортист 1924 (Своге)
Skype: ruslan8989
David Villa написа:
Да попитам случайно във вашия отбор имали амбиция за А Група :?: :)


Разбира се че имаме амбиция :lol: След това ако е възможно и нещо УЕФА или Интертото пак няма да е лошо :lol:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2007 00:38 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:44
Мнения: 1010
Местоположение: Своге
Skype: redboyssvoge
lms_X написа:
Та искам да споделя с форумистите и с свогенци една доста гадна новина която получих от разговор на разговор-та с бащата се заговорихме за Своге и по спецялно за агитката ни и той ми разправя че преди дни говорил с един от най-футболните хора в града(няма да казвам име зада не си сложа главата в торбата) че агитката ни се састояла от малумници и пияници и секви такива ми наприказва какво е говорил оня :roll: стана ми ама супер гадно и обидно :? Аз лично сам малко потресен от наглоста на някой хора :!:


Епа има и верни неща в тия думи !!!!!!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2007 11:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 21:00
Мнения: 1372
Местоположение: Своге
Red|Boys|Svoge написа:
lms_X написа:
Та искам да споделя с форумистите и с свогенци една доста гадна новина която получих от разговор на разговор-та с бащата се заговорихме за Своге и по спецялно за агитката ни и той ми разправя че преди дни говорил с един от най-футболните хора в града(няма да казвам име зада не си сложа главата в торбата) че агитката ни се састояла от малумници и пияници и секви такива ми наприказва какво е говорил оня :roll: стана ми ама супер гадно и обидно :? Аз лично сам малко потресен от наглоста на някой хора :!:


Епа има и верни неща в тия думи !!!!!!


ти ако се възприемаш за пияница и наркоман , аз не се имам за такъв
:!:

за тва за "А" група мое и да се смеета , ма аз до колкото разбрах , обласния май ше опита да ни вкара , разбира се не веднага , а до няколко години ,даже точните думи са му били "Сандански и Севлиево отбори в "А" група вкараха , та ние ли не моеме" :roll:

_________________
C`ONE CITY !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2007 14:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:44
Мнения: 1010
Местоположение: Своге
Skype: redboyssvoge
ManCity написа:
Red|Boys|Svoge написа:
lms_X написа:
Та искам да споделя с форумистите и с свогенци една доста гадна новина която получих от разговор на разговор-та с бащата се заговорихме за Своге и по спецялно за агитката ни и той ми разправя че преди дни говорил с един от най-футболните хора в града(няма да казвам име зада не си сложа главата в торбата) че агитката ни се састояла от малумници и пияници и секви такива ми наприказва какво е говорил оня :roll: стана ми ама супер гадно и обидно :? Аз лично сам малко потресен от наглоста на някой хора :!:


Епа има и верни неща в тия думи !!!!!!


ти ако се възприемаш за пияница и наркоман , аз не се имам за такъв
:!:

за тва за "А" група мое и да се смеета , ма аз до колкото разбрах , обласния май ше опита да ни вкара , разбира се не веднага , а до няколко години ,даже точните думи са му били "Сандански и Севлиево отбори в "А" група вкараха , та ние ли не моеме" :roll:


Аз да съм казал че съм такъв некаде ??? НЕ !!!

Обаче не отричай че има наркомани и пияници !!!

Пак казвам , аз никъде не съм казал че съм пияница или наркоман !!!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 13:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 21:00
Мнения: 1372
Местоположение: Своге
В днешния брой на 7дни спорт , има цяла страница посветена на Спортист Своге :8)

_________________
C`ONE CITY !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 17:21 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 18:58
Мнения: 1300
Местоположение: Където си пойскаме
Отбор: Спортист 1924 (Своге)
Skype: ruslan8989
Kато цяло всичко е интересно от статията-даже има и визитка на клуба и може да се прати на администратора на clubs-bg.com или както беше сайта.Нещата казани от Пиката ако станат реалност ще е много добре за развиване на ДЮШ и също така казва че няма да сме подлоги на никой и ще играят за Своге.Също така се споменава че искат до година две отбора да се бори за А група.Малко е подслъгнал за стадиона че капацитета е 4500 той е около 2000 но няма никакъв проблем и 5 хиляди да побере според мен :idea:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 18:07 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 18:58
Мнения: 1300
Местоположение: Където си пойскаме
Отбор: Спортист 1924 (Своге)
Skype: ruslan8989
lms_X написа:
Kато цяло всичко е интересно от статията-даже има и визитка на клуба и може да се прати на администратора на clubs-bg.com или както беше сайта.Нещата казани от Пиката ако станат реалност ще е много добре за развиване на ДЮШ и също така казва че няма да сме подлоги на никой и ще играят за Своге.Също така се споменава че искат до година две отбора да се бори за А група.Малко е подслъгнал за стадиона че капацитета е 4500 той е около 2000 но няма никакъв проблем и 5 хиляди да побере според мен :idea:

_________________
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Последна промяна lms_X на 15 Юни 2007 18:13, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 18:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 18:58
Мнения: 1300
Местоположение: Където си пойскаме
Отбор: Спортист 1924 (Своге)
Skype: ruslan8989
lms_X написа:
Kато цяло всичко е интересно от статията-даже има и визитка на клуба и може да се прати на администратора на clubs-bg.com или както беше сайта.Нещата казани от Пиката ако станат реалност ще е много добре за развиване на ДЮШ и също така казва че няма да сме подлоги на никой и ще играят за Своге.Също така се споменава че искат до година две отбора да се бори за А група.Малко е подслъгнал за стадиона че капацитета е 4500 той е около 2000 но няма никакъв проблем и 5 хиляди да побере според мен :idea:



В Своге чакат Левски и ЦСКА
Изображение
Футболистите на Спортист спечелиха с 13 точки преднина първенството в югозападната "В" група
Общината и италианска фирма си делят издръжката на Спортист в "Б" група

От тази година градът на шоколадите Своге вече може да се гордее и на спортния терен. От есента местният Спортист за първи път в историята си ще играе професионален футбол. Разбира се, сгушеното в Искърското дефиле градче има и други достойнства. Като например уникалната природа на планината. Но сега всички в Своге очакват с възбуда новия сезон в "Б" група. Защото на градския стадион ще има мачове с Левски и ЦСКА, макар това да са дублиращите тимове на грандовете.
Правото на тези двубои Спортист извоюва по категоричен начин. Отборът завърши първи (с 95 точки) в първенството на югозападната "В" група. В истински маратон в едно от най-трудните първенства след 38 мача тимът от Своге остави след себе си отбори като Пирин (Бл), Септември и Велбъжд. Все клубове с традиции, участвали в "А" група. Всички тези обаче не бяха конкуренти. Основният съперник бе Чавдар (Етрополе), който накрая обаче завърши 13 точки след първенеца. Спортист дръпна на конкурента едва във втората половина на първенството. Може да се каже, че повратният момент бе през зимата, когато отборът водеше само с 2 точки на Чавдар. Тогава пред софийска дискотека с нож бе наръган дошлият на проби в тима Муайуа Колауоле - Майк. След инцидента момчетата на треньора Иван Христов се сплотиха още повече. През пролетта футболистите играха и за пострадалия нигериец, който в крайна сметка оцеля. Отборът записа първата си загуба едва в 29-ия кръг при гостуването на Пирин (Бл). 5 кръга по-късно Спортист стана предсрочно първенец след победа с 3:1 срещу Урвич.
С голяма заслуга за промоцията в "Б" група е голмайсторът на тима Янко Янков, който вкара 36 гола в 38 мача. Спортист разполага с двама равностойни вратари - Мартин Кочев и Станислав Първанов. Други основни играчи са капитанът и стълб в отбраната Лъчезар Младенов. В средата на терена пък конците дърпат Димитър Райчев, Любомир Чернев и Петьо Ангелов. Последният спокойно би могъл да играе в "А" група. В Своге разчитат изключително много на своята школа. Местен кадър е Деян Борисов, който има мачове и за юношеския национален отбор. Към 20-годишния външен халф Петър Лазаров пък има интерес от столични клубове. В Спортист играят и двама чужденци - камерунецът Бенджи и нигериецът Опон. За нигериецът Колауоле стана вече въпрос. Според изпълнителния директор Любомир Ерменков той има много добри качества.
- Ако се работи правилно с него и се отърси от неприятната случка, ще стане основен футболист на тима - казва по адрес на Майк директорът. Той вярва, че отборът до 2 години може да се бори за атака на "А" група.
Бюджетът на клуба за новия сезон ще бъде около 200 000 лева. Половината от тях са гласувани от общината. Средствата осигуряват общинската фирма "Спортист - Скала ЕООД". Генерален спонсор на клуба е италианската фирма PETROL VILLA GROUP, която ще поеме другата половина от издръжката на Спортист през новия сезон в "Б" група.

Легендата Чавдар Цветков:
Този отбор не е метеор

Легендарният нападател на Славия Чавдар Цветков е от Своге и съвсем естесвено започва кариерата си в родния град. Интересното обаче е, че първата изява на Чаво не е с екипа на Спортист. През 1967 г. той участва в детския турнир "Футболна смяна" за тима на Сините орли. Това е махленски отбор от Своге, в чието основаване бъдещият национал има дейно участие. Сините орли, водени от Цветков, завършват втори в надпреварата. На финала нападателят вкарва 2 гола, но неговият отбор губи. 14-годишният Чавдар обаче става голмайстор. Приза му връчва лично Петър Жеков, но талантът не е доволен. Дори се разплаква. Причината? Призът за най-добър нападател, спечелен от друго момче, се връчва от Георги Аспарухов.
- Гунди бе мой идол, исках той да ме награди - признава настоящият течнически директор на Локо (Сф).
След тази случка пътят на Цвектов към големия футбол е открит, а историята е ясна. Славия пристига в Своге за контрола със Спортист. Белите бият 5:3, но Чаво вкарва 2 гола на Мони Симеонов. На следващия ден от Строителни войски идват да приберат младежа в казармата.
Сега Чавдар Цветков е очарован от това, което се прави за футбола в Своге.
- Спортист няма да е някакъв метеор в "Б" група, защото в града се работи професионално. Познавам хората, които движат нещата, и съм спокоен - споделя Цветков. - Президентът Вальо Михайлов, кметът Емил Атанасов и областният управител Емил Иванов са футболни хора и с тях отборът ще просперира. Трябват само 4-5 нови и опитни попълнения. Базата е уникална. Признавам, ние в Локомотив нямаме такава.
Чаво обясни и за роднинската си връзка с дургия голям футболист на Своге - Христо Йовов.
- През 1975 г. на сватбата ми запознах моя добър приятел Георги Йовов с братовчедка ми. След няколко месеца и те се ожениха, а по-късно на бял свят се появява Христо. Сега с него помагаме на Спортист с каквото можем.


Валентин Михайлов президент на клуба:
Хвърляме милиони в база и юноши

Президентът на Спортист Валентин Михайлов е с основна заслуга за влизането на отбора в професионалния футбол. За шефа на тима от Своге обаче най-важно е развиването на базата и ДЮШ на клуба.
- Изграждането на спортното съоръжение и прилежащата инфраструктура ни струваше 1 200 000 лева - каза Михайлов. - Ще продължим да инвестираме в базата. Целта ни е да реорганизираме ДЮШ и да създаваме свои кадри за Спортист. Едва след това ще се опитаме да оставим диря. Като всеки отбор, който влиза, ще се опитаме да се утвърдим в "Б" група. Ще играем за себе си и няма да бъдем сателит на никой - добави президентът. Той говори и за подготовката и селекцията на отбора.
- От 15 юли тимът е на 10-дневен лагер в Долна баня. От 30 юли пък заминаваме за 1 седмица на подготовка в Тренто, Италия. Засега имаме уговорени 4 контроли. Много внимателно ще подберем новите футболисти. Имаме изграден отбор, трябва ни още малко свежа кръв, за да сме по-боеспособни - заяви Валентин Михайлов.

За vencoi мисля беше човека с футболния сайт да ни прикачи визитката на клуба ако може

Спортист е основан през 1947 г. под името СНМ. Приемник е на по-стар клуб от Своге. През 1949 г. се преименува на ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж). От 1952 до 1954 г. се нарича Миньор, от 1954 до 1958 - Своге. Сегашното си име получава през 1958 г.
В периода 2001-2003 г. тимът бе обединен със Скала (Бов) под името Спортист-Скала (Своге).
Играе мачовете си на градския стадион в Своге, с капацитет 4500 зрители. Наскоро бе направен ремонт.
Успехи: осминафиналист за купата (1950 г.), 7-о място в югозападната "Б" група (1953 г.), тази година тимът за пръв път спечели промоция в професионалния футбол
Най-известният футболист, излязъл от Своге, е Чавдар Цветков.

_________________
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 18:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 21:00
Мнения: 1372
Местоположение: Своге
В средата на терена пък конците дърпат Димитър Райчев, Любомир Чернев и Петьо Ангелов. Последният спокойно би могъл да играе в "А" група. ЕДИН Е ПИТЬО ООО ПЕТЬО ОТ СВОГЕ :8)


аз викам да искаме от овчата глава , да ни отпусне един реис , за контролите в Италия :lol:

_________________
C`ONE CITY !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 313 мнения ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Странджа през сезон 2006/07
Форум: Сезон 2006/2007
kyynadd 139125 06 Юни 2007 15:08
от Fabio_Cannavaro
Преглежда непрочетените мнения "Дунав" в турнира за купата
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 149385 02 Дек 2006 11:50
от DUNAV-RUSSE
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169438 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Ботев (юноши ст.възраст) - сезон 06/07
Форум: Сезон 2006/2007
r.h. 151426 12 Сеп 2007 15:55
от vankata
Преглежда непрочетените мнения Ботев (младша и деца) - сезон 06/07
Форум: Сезон 2006/2007
r.h. 165330 21 Окт 2011 21:22
от sashitop

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози