Защитник носи победа на БероеС гол на защитника Станислав Бачев Берое победи Академик с 1:0. Мачът завърши със скандал. Скандалите не липсваха. В 74-ата мин изпълнителният директор на Академик Самир Селимински едва не отнесе пердах от фенове на домакините. Той ги провокира, хвърляйки бутилка с минерална вода и показвайки неприлични жестове. Някой от феновете се опитаха да нахлуят да атакуват Селимински, но бяха спрени от полицията. Шефът на Академик беше изведен 3-4 мин преди края, за да няма напрежение.
През първото полувреме играта се водеше предимно в средата на терена. Все пак съперниците си размениха по един опасен удар. В 4-ата мин Маркос Бонфин от Академик би към вратата, но Карамфил Илчев изби в корнер. Най-чистата позиция на зелените бе в 37-ата мин. Тодор Христов беше изведен от капитана Слави Жеков на удобна позиция, но стреля неточно към вратата на Академик.
На полувремето треньорът Илиан Илиев внесе корекции и Берое започна да атакува. В 47-ата мин капитанът Слави Жеков центрира от корнер и топката попадна в непокрития Станислав Бачев, който от 5 метра направи 1:0.
Илиaн Илиев, Берое: Движим се по план
Спечелихме важни три точки срещу отбор, който игра със сгъстена защита. Това е и причината през първото полувреме играта ни да не бе на ниво. На почивката коригирахме някои неща, които дадоха положителен ефект. Движим се според плана си за броя на спечелените точки. Засега сме спокойни откъм точков актив, а и с финансирането всичко е наред.
Борис Ангелов, Академик: Съдията не ми хареса
Изиграхме добро първо полувреме и организирахме няколко контраатаки. В началото на второто полувреме получихме нелеп гол, което малко или много ни се отрази, но същевременно допуснахме и много грешки в средата на терена. Не съм доволен от съдията, след като критерият му не беше еднакъв. Липсата на Редовски също оказа влияние, но се надявам Сакалиев, който се включи, да помогне в другите мачове.
http://7sport.net/7sport/fb_1footbg/d5906_9.htm