bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 16 Юни 2024 08:50


Български клубове - Черноморец Бургас (Бургас) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.     [ 30 мнения ]  1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 17:10 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец (Бургас) взе футболист който струва колкото отборите на ЦСКА и Левски, взети заедно.

Изображение

"Акулите" разтърсиха трансферния пазар със завидно попълнение и ясно показаха, че ще преследват шампионската титла на България. Вчера в 16:00 часа на летище София кацна нападателят Савио Нсереко. Той веднага отпраши към Бургас, където днес ще премине медицински прегледи и ще подпише договор, пише вестник “Тема спорт”.

Нсереко е собственост на италианския гранд Фиорентина, а до края на сезона ще рита на „Лазур" като преотстъпен. Визитката му е повече от впечатляваща - той стана европейски шампион с немския национален отбор при юношите до 19 години на първенството в Чехия през 2008-а, а до края на 2010-а на няколко пъти попадаше в младежкия тим на Германия.

В момента футболната федерация на Уганда, откъдето е родом талантът, прави постъпки за включването му в своя представителен тим.

Като юноша Савио започва кариерата си в школата на Мюнхен 1860. Още на 16 обаче се премества в академията на италианския Бреша. Там се подвизава между 2006-а и 2009-а, като особено последната година е много силна за него.

Талантът му е забелязан в Англия и логично идва трансферът във Висшата лига - в Уест Хям, и то срещу 9 милиона паунда. Следващата спирка в кариерата му е Фиорентина, където обаче не успява да се наложи. В последната година играе под наем в Болоня, а след това в родния си Мюнхен 1860.

Заради финансовите проблеми там обаче решава да напусне, а преди дни ръководството на флорентинците се е споразумяло с Черноморец да го пусне на „Лазур" под наем.

Савио е само на 22 години и според мнозина продължава да бъде един от обещаващите таланти в германския футбол.

Нсереко се подвизава еднакво добре и зад нападателя, и като крило. Очаква се в Черноморец Антон Велков да го използва именно на втория пост. Не е тайна, че още при предшественика на Велков - Красимир Балъков, бургазлии изпитваха остра нужда от бързи, технични и изобретателни изпълнители по фланговете и това бе неколкократно повторено и от самия Бала.

С идването на Нсереко спортно-техническото ръководство на тима цели да запълни именно тази празнина в отбора


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 17:11 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Савио, добре дошъл в България! Представи се с няколко думи.
- От малък много обичам футбола. Записах се в Мюнхен 1880 още на 7 години. На 9 преминах в Мюнхен 1860, а на 16 ме взеха в италианския Бреша. Останах там три години и половина, а на 19 заминах за Англия. В Уест Хем играх осем месеца и половина, а после се върнах в Италия - във Фиорентина.

А как се стигна до трансфера ти в Бургас?
- Агентът ми каза, че има сериозен интерес към мен от страна на Черноморец. Проучих отбора и ситуацията в България и реших, че това е една много добра възможност за мен да продължа успешно кариерата си.

Какво знаеш за Черноморец?
- Не съм чак толкова добре информиран. Наясно съм, че са много силен тим, който е трети в първенството в момента и си поставя високи цели. Надявам се да се наложа в състава и да помогна за тяхното изпълнение.

Като цяло какво е мнението ти за футбола в България?
- Смятам, че е достатъчно класен. Имам много добър приятел, когото може би познавате - Валери Божинов. Той ми е разказвал много за страната. Не сме играли заедно с него във фио-рентина, но се знаем отпреди години, поддържахме връзка и в Англия.

Божинов ли ти препоръча да избереш А група?
- Не, не сме се чували, но от него знам, че тук животът е много хубав
а качеството на футбола също е достатъчно добро.

Известни ли са ти имената на футболисти, които в момента защитават екипа на Черноморец?
- Да. Не се познавам лично с Йохен Зайц, но ми е известен от времето, в което се подвизаваше в Шалке 04. Знам и Паскал Борел, който бе във Вердер, но не съм следил неговата кариера толкова внимателно.

Говори ли ти нещо името Даниел Боримиров?
- Разбира се! Когато той беше основна част от мъжкия отбор на Мюнхен 1860, аз бях в юношеските формации. Гледах много мачове на Боримиров и беше наистина силен футболист.

Трансферът ти в Уест Хем счупи рекорда на този отбор - платиха за теб цели 9 милиона паунда. Какво се случи в Англия, защо не се наложи там?
- На първо място искам да кажа, че съм изключително щастлив за периода, прекаран в този отбор. Все пак бях във Висшата лига - едно от най-силните първенства на света. Може би обаче бях прекалено млад - само на 19 години, и не бях готов за Уест Хем. А очакванията на феновете и клуба бяха доста големи за тази възраст. Може би, ако сега бях подписал с тях, щеше да е съвсем различно. Но бе истинско удоволствие за мен да се изправя срещу някои от най-добрите футболисти в света.

Мечтаеш ли си да се върнеш в Англия?
- Вярвам, че един ден ще стане. Все пак всеки иска да е във Висшата лига, в Серия А, Бундеслигата или друго топпър-венство. В момента обаче съм концентриран абсолютно върху новия си отбор Черноморец, ще дам най-доброто от себе си за него и това е най-важното за мен.

Знаеш ли, че целта на бургазлии е титлата?
- Ще видим как ще се развие шампионатът. Смятам, че още е възможно да станем първи. Като започнат мачовете, ще се види.

Кажи нещо повече за опита ти като национал?
- Преди две години и половина спечелихме европейската титла с юношите на Германия в Чехия. Това бе най-хубавият момент в кариерата ми дотук, а и един от най-важните. Между другото, вкарах един гол при 3:0 срещу България.

В родната ти Уганда искат да играеш за техния национален тим...
- За момента не съм мислил по въпроса. Има достатъчно време пред мен, за да разгледам вариантите и да взема решение.

http://www.novsport.com/news127255_1003.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 17:11 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Капитанът на Черноморец Траян Дянков продължи договора си с клуба



Един от най-опитните футболисти на Черноморец (Бургас) Траян Дянков продължи с още година договора си с бургаския клуб. Сегашният контракт на централния бранител изтичаше в края на сезона. Силните и постоянни игри на Дянков обаче не останаха незабелязани от новото спортно-техническо ръководство на отбора и снощи на капитана бе предложен договор до края сезон 2012. Главният мениджър на тима Душан Буковац заяви, че е изключително удовлетворен от факта, че опитен футболист като Траян Дянков ще продължи да ръководи едно от стратегическите звена в тима. Неслучайно защитния вал на "акулите" е най-добре представящия се в родното първенство, а по коефициент е сред най-добрите в европейските шампионати.

Именно воден от мисълта за участие в Европа през това лято, спортния шеф на тима поднови контракта на капитана за още година напред. Самият Дянков веднага след подновяването на контракта сподели, че е изключително удовлетворен от своя нов договор и ще направи всичко по силите си, заедно със своите колеги от защитата и след края на сезона, отборът отново да е с най-добрата защита и най-малко допуснати голове във вратата. С поредната си стъпка ръководството Черноморец категорично опроверга за пореден път на практика спекулациите, че отборът през пролетта няма да преследва високите цели, които клубния президент и спортно-техническото ръководство заявиха в началото на Новата година. Титлата и Купата на страната, както и участието в европейските клубни турнири, остават основни приоритети на бургаския клуб преди започващия сезон.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 17:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец чака играчи на Рома

Черноморец очаква подсилване на редиците си с футболисти на Рома, разбра БЛИЦ. На "Лазур" в най-скоро време ще пристигнат двама играчи на гранда от Рим.

Имената им все още не са ясни, но по всяка вероятност става дума за такива от дубъла на "вълците" или за някои, които са били преотстъпени в други клубове, но са собственост на тима, воден от Клаудио Раниери.

БЛИЦ разбра, че за трансферите съдейства новият помощник на старши треньора Антон Велков - Фредерико Панончини. Кондиционният спец дойде преди дни на "Лазур" именно от Рома.

Както вчера стана ясно, "акулите" подготвят удар на трансферния пазар, привличайки под наем от Фиорентина 22-годишния нападател Фабио Нсереко. /БЛИЦ


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 17:13 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Нов чуждестранен футболист дойде на проби в Черноморец. Йозеф Йозефсон е на 21 години и е играл за исландския елитен тим Гриндавик. Футболистът е младежки национал на своята страна и се смята за един от най-талантливите футболисти на северния остров. Днес Йозефсон премина всички функционални изследвания, които показаха, че здравословното и кондиционното му състояние са много добри. Футболистът, който играе на позицията ляв халф-бек вече направи и една тренировка с отбора на „акулите" на тренировъчната база край Сарафово.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 17:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Акулите” срещат лидера на австрийската Първа лига

Стана известен още един от съперниците на Черноморец Бургас в контролите на лагера в турския курорт Анталия. На 9 февруари „акулите” ще срещнат „Адмира Тренквалдер”.

Противникът играе в първенството на Първа лига в Австрия и оглавява временното класиране след есенния полусезон. Лидерът заслужи първото място с актив от 48 точки след изиграните 21 мача, в които е записал 15 победи, 3 равенства и 3 загуби. Отборът има голова разлика 53:23 и може да се похвали както с най-резултатното нападение, така и с най-здравата защита. Интересна подробност е, че старши треньор на „Адмира” е един от най-известните бивши австрийски национали – Валтер Шахнер.

Освен срещу австрийците, Черноморец ще направи още три проверки на турска земя. На 5 февруари е контролата с швейцарския Винтертур, а на 11-и – с норвежкия Бран Берген. Остава да се намери съперник за свободната дата 7 февруари.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 17:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Николай Кръстев ще продължи кариерата си в „Черноморец - Поморие". Днес 31-годишният централен защитник прие да премине от „Черноморец - Бургас" в състава на лидера в първенството на Източна „Б" група.

Кръстев започва подготовка с новия си тим утре от 14.00 часа.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 17:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Започна лагера на „Черноморец – Бургас” в Поморие

От днес футболистите на „Черноморец - Бургас" тренират в лагерни условия. За поредна година тимът от Бургас предпочете региона край морето в Гранд хотел Поморие за своя първи етап от подготовката. Петзвездният балнеохотел предлага всички условия за почивка и възстановяване на играчите, затова е предпочитано място за тренировки от много тимове не само от страната, но и от чужбина.

Тренировъчната база „Гнездо на акули" и терените край Сарафово ще приемат отбора в този първи етап от подготовката за новия сезон. Треньорския щаб е изключително удовлетворен от условията, които предоставя мекия климат край морето и отличното състояние на терените край Бургас. Програмата на отбора е стриктно съобразена с по-големите натоварвания, които играчите трябва да покриват в този етап от своята подготовка.

На лагера са планирани двуразови и триразови тренировки, които се изпълняват по специална методика. За да могат играчите да отпочиват и психически, тежките физически натоварвания се редуват с релаксиращи занимания и специфични фитнес комплекси, имащи за цел да ги разтоварят максимално след интензивния тренировъчен ден.

Ако времето се задържи така меко и без обилни валежи заниманията ще се водят на Кампуса.

При евентуално влошаване и застудяване, тренировките ще продължат на стадиона с изкуствена настилка в Поморие.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 22:13 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Изображение

Черноморец – Бургас” официално закупи от Фиорентина правата на футболиста Савио Нсереко, който ще играе в бургаския клуб като преотстъпен, съобщиха от клуба.

Изображение

Савио Нсереко е роден на 27 юли 1989 г. в Кампала. Немският футболист от угандийски произход е висок 176 км и тежи 73 кг. Започва да тренира футбол на 7 години в школата на „Мюнхен 1860”, а през 2005 г. преминава в италианския „Бреша”, където записва дебют в серия Б през сезон 2005/2006 г. срещу „Кротоне”. В „Бреша” остава 3 години и половина.

Изображение

На 26 януари 2009 г. подписва 4-годишен договор с английския „Уест Хям”, кадето мениджър по това време е Джанфранко Дзола. Трансферът е на стойност 9 млн. паунда. Във Висшата лига записва официален дебют в мача с „Хъл Сити”. След 8 месеца и половина в Англия Савио се връща в Италия в тима на „Фиорентина”.

Изображение

През 2008 г. Савио става европейски шампион за юноши до 19 г. с националния отбор на Германия. Записва участия и с националния отбор на Германия до 20 г.

Утре – петък в 12 часа в конферентната зала на стадион „Лазур”, Савио Нсереко ще бъде официално представен пред медиите от главния мениджър на „Черноморец – Бургас” Душан Буковац.

http://football.sportal.bg/news.php?news=281706


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 22 Яну 2011 13:20 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Савио: Ще помогна на „Черноморец-Бургас” да постигне целите си

Изображение

Изпълнителният директор Джан Пиеро Персикети и главният мениджър на „Черноморец - Бургас" Душан Буковац представиха официално на пресконференция новото попълнение в тима Савио Нсереко. 21-годишният германец от угандийски произход подписа договор с „акулите" до края на сезона като преотстъпен от италианския „Фиорентина".

„Много се радвам, че съм тук. Дошъл съм, за да помогна на отбора да постигне целите си", бяха първите думи на Савио пред журналистите. Офертата към него дошла, след като Буковац се свързал с агента му. „Предложението ми хареса. Прецених, че е много добро. „Черноморец" в никакъв случай не е крачка назад за мен. Понякога човек трябва да направи нещо различно, ако иска да постигне много. В Бургас имам всички условия да покажа какво мога и не бива да изпускам тази възможност. В края на сезона ще се убедите, че идването ми тук е било добро за кариерата ми", коментира новото попълнение.

Запитан относно базата на „Черноморец", Нсереко беше категоричен, че тя не само не отстъпва на видяното от него в Германия, Италия и Англия, но дори има и предимства в някои отношения.

Футболистът посочи като пример тренировъчните игрища и медицинския център.

„Нормално е да не съм в най-добрата си кондиция, след като не съм играл известно време, но времето за подготовка ще ми стигне. Бъдете сигурни, че за първия официален мач ще бъда напълно готов", заяви с убеденост Савио. Той уточни, че на терена се чувства най-добре като ляво крило, но може да играе и по десния фланг, и като втори централен нападател. В личен план Нсереко уточни, че семейството му живее в Германия и че има две сестри и един брат.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2011 20:45 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Черноморец” записа победа в първата контрола

Изображение

„Черноморец - Бургас" спечели първата си контрола за 2011 г. с 1:0 над „Светкавица". Мачът на изкуствения терен в Поморие беше неофициален дебют на новия старши треньор Антон Велков. Той използва общо 19 футболисти, като през цялото време играха само трима младоци: Георги Терзиев, Бранимир Костадинов и Живко Петков. Именно Костадинов реализира единствения гол в 60-ата минута.

Велков не изневери на тактическата схема 4-4-2, налагана от неговия предшественик Красимир Балъков. В стабилната защита имаше само една промяна в изпълнителите. Като десен защитник вместо Йохен Зайц започна Терзиев, централна двойка бяха капитанът Траян Дянков и Енис Хайри, а вляво действаше Орлин Старокин. В средата като външни халфове доверие получиха Пламен Крумов отдясно и новото попълнение Савио отляво. Ролята на вътрешни халфоне изпълняваха Цветомир Цонков и Тодор Паланков. Напред в тандем си партнираха Костадинов и Петков. В хода на второто полувреме Велков извърши 8 смени, но запази постройката.

Черноморци владееха инициативата през целия мач, ала поредица от пропуски ги лиши от по-изразителна победа.

С отлични шансове до почивката се разминаха Дянков, Петков, Хайри и Костадинов. Противникът репликира само с един опасен шут от средно разстояние на Цветан Илиев.

След почивката натискът в синьо се усили. Резервата Георги Андонов порази мрежата, но голът беше отменен заради нарушение преди това на Петков. В 60-ата минута логичното се случи. Гостите сбъркаха при разиграване в центъра и Цонков с един пас изведе Костадинов очи в очи с вратаря Дилян Димов. Последва техничен прехвърлящ удар и гол! Секунди по-късно отново Костадинов можеше да удвои, но не намери топката със странична ножица. Веднага след това и мощен изстрел на Венцислав Бонев беше отразен с мъка от Димов. До края с нови пропуски се „отличиха" Петков и Костадин Дяков. За „Светкавица" най-чистото положение за изравняване беше пропиляно от Славчо Шоколаров, който се забави с шута.

Съставът на „Черноморец-Бургас": Дашев, Терзиев, Дянков, Хайри, Старокин, Крумов, Савио, Цонков, Паланков, Костадинов, Петков /Колев, Атц, Филипов, Бонев, Дяков, Андонов, Пехливанов, Андре/.

Утре от 14.00 часа отново в Поморие бургаските „акули" приемат „Добруджа". В игра в този мач ще се появят вратарят Паскал Борел, Мартин Тошев, Лис Муйтис и Муса Койта, които пропуснаха днешната проверка.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2011 20:47 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Три дебюта в първата контрола на „Черноморец”

Изображение

Трима футболисти на „акулите" облякоха , макар и в неофициален мач за първи път фланелката на „Черноморец - Бургас". Най-коментираното име в редиците на отбора бе това на угандиеца с немски паспорт Савио Нсереко. Той изигра пълни 45 минути и остави много добри впечатления с изявите си. На няколко пъти Савио показа класа като с бързина и финтове създаде добри голови възможности пред вратата на гостите. Самият той на два пъти асистира при опасни положения в атака, но до гол не се стигна, В играта на бързоногия нападател пролича липсата на достатъчно време за подготовка, но както самия той заяви преди няколко дни, до първия мач от сезона ще е напълно готов.

Дебют с фланелката на „Черноморец - Бургас" записаха и Яни Пехливанов, както и юношеския национал Живко Петков. И двамата вложиха много старание в мача, но все още ще им трябва опит, за да натрупат необходимото самочувствие. Живко Петков бе един от тримата футболисти на „акулите", заедно с младежкия национал Георги Терзиев и авторът на попадението Бранимир Костадинов изиграха пълни 90 минути в срещата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 29 Яну 2011 20:47 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Тони Велков – „Добре като начало, но се надявам на по-силни игри занапред”

Изображение

След края на мача със „Светкавица", спечелен от „акулите" с 1:0 наставникът на „Черноморец" Антон Велков отговори на журналистически въпроси. Ето какво сподели той накратко.

- Като цяло съм доволен от контролата, която бе полезна с оглед на етапа от подготовката, в който се намираме. Надявам се обаче да имаме и доста по-добри игри занапред. Футболистите се стараха и изпълниха това, което бяхме набелязали като цели преди мача.

Новите момчета в отбора също се представиха добре, като разбира се има още доста какво да се желае от изявите им. Савио игра 45 минути с оглед на това, че той се е подготвял само една седмица. Показа някои хубави неща, но тепърва и от него очаквам развитие на формата му. Видя се обаче, че в негово лице имаме класно попълнение.

Благодаря на феновете за подкрепата, която ни оказаха още от първия ни мач и се надявам така да продължат и занапред. Мога да кажа, че ние ще преследваме целите, поставени от ръководството пред отбора, а те се знаят от всички.

Хубавото е, че още от първия мач усетихме подкрепата на хората от трибуните, които въпреки студеното време не спряха да скандират. Публиката е много важна част от отбора и аз и момчетата се радваме искрено на тази подкрепа.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2011 23:32 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Втора победа с 1:0 за „Черноморец”

Изображение

Футболистите на „Черноморец-Бургас" записаха втора победа с 1:0 в контрола от зимната си подготовка. След като се наложиха в събота над „Светкавица", и днес възпитаниците на старши треньора Антон Велков постигнаха същия резултат срещу „Добруджа". Мачът се игра отново на изкуствения терен в Поморие.

В днешния мач Велков пробва по-затворена тактическа постройка с преквалифициране на някои от защитниците като халфове. Въпреки това „акулите" създадоха половин дузина чисти голови положения до почивката. Само Рикардо Андре обаче беше точен в 20-ата минута с глава след центриране на Савио, който блестеше с активност по десния фланг.

От многото смени след почивката ритъмът логично се промени. Играта се накъса, но положения пред двете врати не липсваха. Савио уцели напречната греда след отлично изпълнен пряк свободен удар, а капитанът на гостите Симеон Симеонов и Тодор Данков отправиха опасни удари към вратата на Паскал Борел.

В първите две контроли наставникът Велков използва общо 21 от наличните 23-ма футболисти. Зарази леки здравословни проблеми бяха съхранени нападателите Муса Койта и Мартин Тошев.

Утре и вдругиден черноморци ще бъдат в почивка, а в сряда заминават на лагер в турския курорт Анталия, където ще останат до 14 февруари.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2011 00:38 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Черноморец Бургас е симпатичен отбор и ще е наистина много хубаво да стане шампион!С играта си определено го заслужава! :a006:

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2011 20:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Ще видим как ще потръгне полусезона и на кое място ще сме накрая. :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2011 20:16 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Черноморец” направи първа тренировка в Анталия

Изображение

Късно снощи футболистите на бургаския тим пристигнаха в турския курорт Анталия и се настаниха в своята база - хотел „Сенсимар". Пътуването на отбора до южната ни съседка премина почти безпроблемно, като се изключи малкото забавяне на границата, поради софтуерни проблеми.

Домакините от Сиде отново предоставят отлични условия за подготовка на отборите, които са избрали базата Емирхан, като дори са направили още няколко нови тревни терена. На всички тях тренират отбори от Европа. Българския тим дели един хотел с колегите си от „Амкар" Перм, където играят и двамата българи Георги Пеев и Захари Сираков.

И този път бе спазена традицията и любезните домакини предоставиха на отбора на „Черноморец" терен №1, който е централният на спортния комплекс и на който се играят повечето от контролните срещи.

Тренировките на „акулите" започнаха с интензивно натоварване още от първия ден. Отборът разиграваше различни упражнения и схеми подготвени от старши треньора Антон Велков. Треньорския щаб и футболистите изразиха задоволството си от теренните условия, при които се водят заниманията на тима от Бургас.

Времето е отлично за водене на подготовка през зимния период, като в близките дни се очаква температурите в Анталия да се вдигнат с още 4-5 градуса.

В отбора няма футболисти с оплаквания и всички тренират пълноценно. За по-късно следобед е насрочена още една тренировка.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2011 19:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Черноморец” завърши наравно с „Винтертур”

Изображение

Бургаските футболисти пропуснаха възможността да започнат с победа серията от контролни срещи в Анталия. След по-добра игра и териториален превес през по-голямата част от мача с швейцарския „Винтертур" те завършиха наравно 1:1.

Символичните гости от Винтертур започнаха мача с няколко груби влизания и след колебливите намеси на главния рефер играта се накъса и изнерви. Енис Хайри, Мартин Тошев и Орлин Старокин бяха буквално съсечени от свои колеги в червен спортен екип. След като пропуснаха няколко добри положения, „акулите" бяха изненадани в самия край на полувремето от Горан Антич, който след контраатака откри резултата в полза на своя тим.

През втората част „Черноморец" засили натиска и създаде няколко добри положения за гол, но единственото попадение падна след центриране на Филипов и удар на Койта.

С леки проблеми след двубоя са Мартин Тошев, Лис Мутис и койта, които се оплакаха от грубите влизания на швейцарците. Утре отборът тренира отново на базата Емирхан, а следващата контрола е в понеделник.



Съставът на „Черноморец -Бургас" - Борел, Филипов, Терзиев, Хайри кап, Старокин, Андре, Паланков/72 Цонков/, Савио, Крумов/72 Костадинов/, Мутис/67 Андонов/, Тошев/55 Койта/.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2011 19:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Съгледвачи на ЦСКА и „Академик” София шпионират „акулите”

Изображение

Представители на щабовете на елитните ЦСКА и „Академик" София изгледаха мача на „Черноморец" с швейцарците от „Винтертур". Преди началото на срещата старши треньорът на армейците Милен Радуканов и спортния шеф Емил Костадинов разговаряха с наставника на „акулите" Антон Велков. След това в компанията на героя от САЩ 94 Златко Янков те изгледаха първото полувреме на мача. След това остана операторът на отбора, който засне цялата среща, а останалите от ЦСКА се отправиха към базата на тима за поредната тренировка.

Докато студентите от София тренираха на съседен терен, част от техните ръководители, също изгледаха от трибуните на комплекса мача между двата тима. Нещо повече клубния оператор на „Черноморец - Бургас" предостави по молба на студентите, ДВД с пълен запис от вчерашната контрола на „Академик", която бе заснета от бургазлии.

Интересът към изявите на тези три отбора в Анталия съвсем не е случаен в първия пролетен кръг „Черноморец - Бургас" гостува в столицата на „Академик" , а във втория приема тима на ЦСКА.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 07 Фев 2011 20:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
“Черноморец” победи „Вълчеа” от Румъния в контрола

Изображение

Първа победа в предсезонните контроли в Турция записа бургаския „Черноморец". Акулите надделяха над твърдия тим от втора румънска лига Вълчеа" с 2-1.

Мачът започна с много добро темпо, наложено от бургаските футболисти, които можеха да открият резултата още в първата минута, когато Муса Койта бе изведен на добра позиция, стреля точно и силно, но вратарят на румънците прояви завиден рефлекс и успя да отбие. Последваха нови добри атаки по двата фланга и силни завършващи удари на Георги Андонов и Костадин Дяков. Първият гол обаче, противно на логиката падна във вратата на „акулите" след изпълнение на ъглов удар, оставеният непокрит в наказателното поле Постеука успя да открие резултата.

Бургаските футболисти веднага отговориха с нови атаки и само десет минути по-късно изключително дейния в мача Муса Койта с премерен удар изравни. Последваха нови силни минути за черноморци, но липсата на шанс и хладнокръвие пред гола ги лишиха от нови попадения. В последната минута на полувремето след хубава атака и разбъркване пред румънската врата, Рикардо Андре вкара красив втори гол за отбора си.

Второто полувреме бе по-равностойно като и двата отбора не успяха да си отбележат нови попадения.

Инициативата отново бе у символичните домакини от Бургас, които опитаха да направят преднината си по-комфортна, но не успяха да се възползват от създадените положения.

След края на мача старши треньорът Антон Велков сподели, че е доволен от старанието с което всички футболисти са се вложили в мача. Все пак той не пропусна да каже, че е видял и редица слабости в организацията на играта, но за тяхната корекция все още има време.

Следващата контрола на „акулите" в Турция ще се играе в сряда 9 февруари от 15 часа на комплекса Емирхан в Сиде, като противник в нея ще бъде убедителният водач във втора австрийска дивизия „Адмира Тренквалдер".


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2011 19:50 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Антон Велков: Докато срокът позволява, трансфери са възможни

Г-н Велков, доволен ли сте от изиграните две контроли в Анталия?

Не мога да кажа, че не съм доволен, като знаем тези проверки понякога в какво се превръщат. На футболистите сега им е тежко, защото има повече тичане, но ми харесва, че това не им личи в играта чак толкова. Дисциплинирани са и в крайна сметка нашите контроли си завършват съвсем нормално. Няма от какво да бъда недоволен в момента като изява и желание за игра от футболистите.

Срещу „Вълчя" използвахте Орлин Старокин като ляв халф. Може ли това да се превърне в тенденция?

Това са дискусионни неща. Принципно ние опитахме нещо различно в последните 30 минути от тази контрола и смятам, че играч като Старокин може да получава функции, различни от тези на левия бек. Именно сега е моментът да пробваме някои неща, защото вече в първенството експерименти няма да има, но трябва, ако нещо ни предложи самата ситуация, да можем да реагираме.

В „Нафтекс" Старокин играеше и като вътрешен халф.

На този пост смятате ли да го използвате?

Не, засега не. Смятам, че ако се прави някаква промяна, тя не може да бъде чак толкова драстична и един футболист не трябва да обикаля по постовете като човек, на който му се търси място. Орлин Старокин твърдо ще играе на левия фланг, дори и когато ще бъде по-напред в постройката.

Може ли да очакваме трансфери в и от „Черноморец"? Все още в Русия трансферният период е отворен, а се говореше за интерес към Хайри и Старокин.

Докато този период не е приключил, може да се случи нещо, но игровото време, което давам на Старокин и Хайри е доста голямо, което означава, че няма такава тенденция в момента. Поне на мене не ми е известно да се подготвят трансфери, но след като има такава възможност, изненади са възможни. Може и да вземем някой нов футболист.

Последното ново попълнение Савио все още е далеч от това, което може. Очаквате ли да навакса до началото на първенството?

Савио при всички положения ще навакса. Първо, защото в главата му е избистрено за какво е при нас. Второ, той в момента преодолява проблема от дългото му отсъствие от официални мачове. В първата контрола игра на един пост и изглеждаше по-добре, отколкото във втората, в която го пробвах на друг пост за 30 минути. Просто искахме да променим нещата, да го погледнем и в друга светлина, но това не означава, че Савио е далеч от формата, която се желае от него. Първенството ще го покаже.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2011 19:51 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Утрешната контрола на „акулите” половин час по-късно

Изображение

По молба на организаторите утрешната контрола на „Черноморец-Бургас" с „Адмира Тренквалдер" се измества с половин час по-късно. Началният час ще бъде от 15:30. Промяната се налага поради факта, че по предварителна програма мачът трябваше да се играе в Белек, но поради по-добрите теренни условия в Сиде, контролата е преместена със съгласието и на „Адмира", в спортен комплекс Емирхан.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2011 19:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Акулите” направиха възстановителна тренировка на плажа в Анталия

Изображение

Всички футболисти на бургаския „Черноморец" взеха участие във възстановителната тренировка след мача с румънския „Вълчеа", спечелен от момчетата на Антон Велков с 2:1. Кондиционният треньор Федерико Панонцини бе направил комплекс от разнообразни физически упражнения за гъвкавост, сила и координация.

Хубавото слънчево време и високите температури /около 22 градуса/ бяха извели на плажа и многобройните кафенето по брега стотици курортисти, които правеха плаж, гимнастика или просто се разхождаха по брега.

Появата на футболистите предизвика нескрит интерес, а някои от плажуващите използваха възможността да направят някои от специфичните упражнения заедно с играчите. Следобед футболистите ще имат още една тренировка на спортния комплекс Емир хан.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2011 21:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Акулите” спечелиха престижна победа срещу деветкратен шампион на Австрия

Изображение

Футболистите на „Черноморец - Бургас" изиграха силен двубой срещу отбора на „Адмира" Тренквалдер, по-известен у нас като „Адмира" Вакер, като се наложиха с убедителното 5-2.

Снажните австрийски футболисти бяха изненадани още при първата сериозна атака към вратата им, когато Муса Койта центрира и Лис Мутис с глава технично забоде топката в мрежата за 1-0. Последваха силни минути за бургаския тим, който отново опита да застраши вратаря на Адмира. В 19-та минута Койта получи добър пас, напредна в наказателното поле и по диагонала направи резултата 2-0. Само четири минути по-късно и Пламен Крумов записа името си сред голмайсторите. След самостоятелен рейд отдясно той с прехвърлящ удар направи резултата класически.

До края на полувремето пред двата отбора се откриха по няколко възможности за промяна в резултата, но вратарите бяха на местата си.

През второто полувреме картината не се промени. „Черноморец-Бургас" продължи да бъде по-активния отбор на терена и принуждаваше именития си съперник да се брани.

В 52-та минута младокът Бранимир Костадинов напредна отляво, излъга прекия си пазач и центрира в наказателното поле, а Муса Койта с летящ плонж заби топката под напречната греда за 4-0. След гола старши треньорът Антон Велков направи поредица от смени и пусна в игра останалите свои футболисти.

При едно разбъркване в наказателното поле на бургаския тим в 75-та минута, топката срещна тялото на бранител в черен екип, рикушира коварно и спря зад вратаря Борел. След този гол австрийците погледнаха по-смело към вратата на бургазлии и в 82-та минута намалиха до 4:2, не без решителната помощ на турския главен съдия, неотсъдил явно нарушение срещу Цонков пред наказателното поле.

Веднага след изпълнението на началния удар от центъра след гола, точно потърпевшият халф Цветомир Цонков изскочи очи в очи с вратаря на австрийците и с техничен удар фиксира крайното 5:2.

След проверката изпълнителният директор на клуба Джан Пиеро Персикети и мениджърът Душан Буковац, които са в лагера на отбора, поздравиха треньорския екип и футболистите за добрата игра и престижната победа.

Мачът на „акулите" бе наблюдаван от старши треньорите на три български клуба. На трибуните на стадиона в Сиде бяха Емил Велев, Милен Радуканов и Семир Селимински.

Следващата - последна контрола на отбора е в петък, когато съперник на „акулите" ще бъде елитния норвежки „Бран" от Берген.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Зимна подготовка 10/11
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011 21:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец изпусна победата срещу Бран Берген

Изображение

В един зрелищен и изключително напрегнат и оспорван двубой, Черноморец Бургас пропусна да се поздрави с победа в мач срещу престижен съперник като Бран Берген, като двубоят завърши 0:0. Тимът от Норвегия е редовен участник в европейските клубни турнири и се представя на добро ниво в тях.

Двубоят започна много динамично като двата отбора хвърляха изключително много сили в средата на терена. От самото начало „акулите” установиха” лек териториален превес и с дълги диагонални пасове поставяха на изпитание защитата на скандинавците. Дяков, Крумов, Тошев и Андонов тормозеха с бързите си пробиви средната линия и крайните бранители на норвежкия тим. Цонков, Старокин, Терзиев и Дянков успяваха да се справят с атаките на противника, а голямото желание на младоците Пехливанов и Костадинов допринасяше за добрия тонус в играта на бургазлии.

Най-чистото положение през първата част се откри пред Цонков, който с прецизен удар намери напречната греда зад вратаря на норвежците. Опасни удари отправиха и Терзиев с глава, както и Тошев. На два пъти и вратарят Стоян Колев се намеси авторитетно при опасности пред своята врата.

През второто полувреме играта запази облика си. Въпреки напрегнатия характер на срещата, старши треньорът на „акулите” Антон Велков даде възможност на няколко от младите футболисти да се включат в игра. През вторите 45 минути в рамката на вратата застана 19-годишният Ник Дашев, който също се представи на високо ниво в мача. В последните 15 минути Черноморец показа повече свежест, а разнообразието в атаката внесено от Савио, Лис и Койта можеше да се увенчае с гол в 78-та минута, но центрирана топка, засечена с глава от Лис, премина на сантиметри над напречната греда.

До последния съдийски сигнал и двата отбора показаха желание за игра и победа, която според повечето присъстващи на стадион Емирхан повече прилягаше на бургаския тим.

Мачът бе изгледан от много мениджъри, треньори както на български, така и на чужди клубове, скаути от различни страни и почиващи в турския курорт. Седем телевизионни екипа направиха пълен запис на срещата, а 6 фоторепортери документираха интересните моменти от мача.

Утре старши треньорът Антон Велков реши да даде половин ден почивка на играчите, които сутринта ще направят възстановителна тренировка, а след обяд ще се разходят до близкия град Манавгад, за да напазаруват подаръци за своите близки.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.     [ 30 мнения ]  1, 2  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Зимната подготовка
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 68130 27 Фев 2007 01:10
от aircraft10
Преглежда непрочетените мнения 17.11.1993 ГООООООООООООООООЛ
Форум: Национален отбор
Anonymous 27759 29 Ное 2006 23:01
от Forever-Zeleni
Преглежда непрочетените мнения Зимната подготовка на Странджа
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 49619 25 Фев 2007 12:39
от kyynadd
Преглежда непрочетените мнения Зимна подготовка
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 85468 19 Фев 2011 23:16
от riki088
Преглежда непрочетените мнения Зимна селекция
Форум: Локомотив (Стара Загора)
TOTO_SLAVISTA 9886 24 Яну 2007 16:47
от denis4o

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози