Прочети тук: Пето място и тогава премии! 10 декември, 2011
Мъжкият футболен отбор на „Арда” завърши осми в есенния дял на първенството в югоизточна „В” група. В последния си мач миналата неделя в Казанлък загубиха с 1:2 от местния „Розова долина”. Официално обаче момчетата на треньора Алекбер Камбер излизат във ваканция след 15 декември. Тогава те ще гостуват в приятелски мач на турския град Чорлу.
Програмата за подготовка на отбора за пролетния полусезон не е готова. Ще изчакаме да видим кога ще започне първенството и тогава да изработим тренировъчната си програма, каза президентът на „Арда” Джейлян Али. От БФС в Пловдив информираха, че първенството в трета дивизия по всяка вероятност ще започне в края на февруари или началото на март.
ОСМОТО МЯСТО НА „АРДА”
във временното класиране безспорно е успех, но то не е крайната цел на отбора. В началото на шампионата приехме вътрешен правилник, според който футболистите ще получат премии само ако се класират до пето място в шампионата. Отделна сума е заделена, ако спечелят първото място, а с това и правото да играят в „Б” група, каза Джейлян Али. Каква ще е тя, ще кажа след като свърши първенството. Досега ги наградихме с извънредна премия единствено за разгромната победа над един от лидерите в групата „Раковски” от едноименния град в Пловдивска област. На стадион „Дружба” в Кърджали момчетата на треньора Алекбер Камбер вкараха четири гола на съперника си – три от тях бяха дело на Ахмед Осман. След мача състезателите си разделиха 1
250 лв премия.
ИМАХМЕ ВЪЗМОЖНОСТ И ЗА ПО-ПРЕДНО КЛАСИРАНЕ
но изпуснахме да вземем максимума от точки от по-слаби отбори. Не можахме да победим в Кърджали отбора на Свиленград, с който завършихме 1:1. Това бе и най-слабият мач на нашия отбор в есенния дял на първенството.
В предпоследния кръг не успяхме да надиграем последния в класирането „Хеброс” в Харманли. Направихме 1:1. Единствената ни победа като гост е срещу пловдивския „Спартак” с 2:1. Отказването на смолянския „Родопа” по средата на шамипоната ни лиши от още три точки в класирането. Преди смолянчани да напуснат първенството ги бяхме победили, но според правилника на БФС, ако даден отбор се откаже по средата на шампионата, резултатите от изиграните до тогава мачове се анулират.
„АРДА” ТРЯБВА ДА ИГРАЕ ПО-АГРЕСИВНО
ато гост, е мнението на президента на клуба Джейлян Али. Въпреки че в повечето мачове навън реферите ни режат жестоко, нашите трябва да покажат по-настойчива игра. Проблеми с футболното съдийство на стадион „Дружба” в Кърджали няма, категоричен е той.
НЯМА ГОЛЕМИ НАКАЗАНИЯ
на състезатели през това първенство. Макар все още Футболната централа в Пловдив да не е изготвила статистика на получените жълти и червени картони на футболистите от 18-те отбора в групата, можем да кажем, че тежки наказания за наши момчета няма. Има наказани отделни футболисти за по един мач за натрупани по 5 жълти картона, двама са получили досега по един червен картон. Те обаче са от извършени тактически нарушения, а не за груба игра.
ДО МАЙ ИЗПЛАЩАМЕ ДЪЛГОВЕТЕ
на ВиК и полицията, натрупани при предишното ръководство за вода и охрана на мачове, съобщи Джейлян Али. Общата сума е към 25 000 лв. Ръководствата на двете институции проявиха разбиране и се съгласиха на разсрочено плащане на задълженията, за което футболният клуб им е благодарен.
ПРОЛЕТНАТА ПОРГРАМА
е благоприятна за отбора на „Арда”. На стадион „Дружба” в Кърджали играем срещу четирите отбора, с които ще се борим за петото място. Приемаме водача в класирането „Тунджа” от Ямбол, третия Созопол и четвъртия „Ботев” от Гълъбово. Бием ли тях и ако не направим издънка срещу отборите, които са след нас в таблицата, можем да се поздравим с класиране сред първите 4-5 състава в края на първенството.
Николай СТОЕВ
|