bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 24 Апр 2024 14:01


Спартак (Плевен) | Стадион | Резултати и класиране GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 808 мнения ]  Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2007 10:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:58
Мнения: 2144
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Вачко Маринов:Изпълнихме целта на сто процента



През есента на 2006 г. футболният отбор на Спартак изживя един от най-тежките периоди в клубната си история. Неведнъж е ставало дума, че те са свързани с новоналожената тогава политика от ръководството. Зимната пауза отклони за кратко вниманието от тревогите. Със започването на пролетния дял от шампионата на Западната Б група притеснението се завърна още по-осезателно.
Отборът бе на дъното на класирането и логично феновете изригнаха срещу ръководството и спортно-техническия щаб. Тогава на хоризонта се появи добре познатият на всички спасител - Вачко Маринов. За седми път белокосият специалист, вдъхващ увереност, спокойствие и респект, се завърна на любимия си кораб. И пак той бе опустошен. Рецептите на Маринов обаче отново помогнаха да бъдат вдигнати платната и Спартак пак заплува към “своите” води. Как стана това? Отговорите на този и други въпроси даде самият наставник.

Господин Маринов, точно преди три месеца станахте старши треньор на Спартак. Завръщането ви бе седмо поред. Общото и разликите с предишните шест назначения?


Разлики няма. Винаги съм бил канен за треньор на Спартак в тежки за клуба моменти. И през март тази година бе така. Защо се съгласих? През есенния полусезон наблюдавах представянето на отбора и видях, че той тръгна надолу. Плевенчанин съм и през годините клубът намери завинаги място в сърцето ми.
Именно затова приех поканата да стана старши треньор, без да поставям никакви условности на ръководството. Освен това бях наясно, че момчетата имат потенциал, който ще изведе към добро Спартак.

Какво свършихте, какво не успяхте и допуснахте ли грешки през този период?

Основната задача бе да останем в групата. Не само останахме, но и завършихме на пето място. Целта бе постигната на сто процента. Много неща не успях да свърша, тъй като времето бе крайно недостатъчно. Сигурно съм допуснал и грешки, но това е нещо естествено в процеса на работата.

Оценката ви за шампионата на Западната Б група?


При всички случаи отрицателна. Като цяло класата на футбола в Б група е паднала много. Отдавам го на тоталното безпаричие в по-малките клубове.

Подреждането на отборите в класирането в този ред реално ли е?

Мисля, че да. Пирин /Благоевград/ и Видима-Раковски /Севлиево/ заслужено влязоха в А група.

Те превъзхождаха другите с по-добри база, кадри, финанси и обиграни състави. Хебър /Пазарджик/ и Миньор /Бобовдол/ най заслужаваха да изпаднат. Освен тях обаче имаше още два отбора, чиито имена не желая да споменавам, които се спасиха по съмнителен начин.

Положителното и отрицателното в Западната Б група за завършилия сезон?

Добре е, че се даде път на много млади момчета. Трагедията са съмнителните резултати във финалната фаза на първенството.

Как се представи Спартак?

Не желая да коментирам представянето на отбора, преди аз да го поема. Иначе в десетте мача, в които водих тима, бих дал положителна оценка на играта.

Съжалявам, че късно се завърнах в клуба и не ми стигна времето да свърша повече неща. Момчетата показаха старание и желание в тренировките и мачовете. Стремяха се да изпълняват стриктно указанията и успяваха в голяма степен.

Разбира се, имаше грешки и брак в играта, но нямаше време да развият потенциала си.

Петото място, на което финиширахте, ли са възможностите на сегашния Спартак?

Класирането ни за този етап е нормално и ще обясня защо мисля така. В състава, с който играхме, има 12 юноши. Тези момчета са талантливи, но има още много да учат, особено в тактически план.

И пак ще кажа за времето. Ако имахме повече, можеше да се класираме и по-нагоре. От десетте мача взехме шест победи, два завършихме наравно и допуснахме две загуби. Липсата на зрялост у младите момчета е причината да загубим в Благоевград и Велико Търново.

Бихте ли отличили някои от играчите и кои играха под възможностите си?

Футболът е колективен спорт и затова отличавам всички. Прогрес в развитието се забеляза във всички футболисти, дори и в опитния Владимир Йонков, който много помогна на отбора.

Стараха се и дадоха максимума, в това число и резервите, за да излезем от незавидното положение.

Подобрение в играта се забеляза у Станислав Иванов. Значително прогресира Любомир Иванов, но възможностите му са по-големи и той не е стигнал още тавана на развитието си. Застой се забеляза при Тихомир Тодоров, който продължи до последните два мача.

От казаното от вас дотук се подразбира, че този тим на Спартак има потенциал. Така ли е?

Категорично да. Освен тези, които играха, напира и друго талантливо поколение от юноши. В региона играят и други плевенски футболисти, които също имат добро бъдеще. Смятам, че със сериозна работа в една нормална и спокойна обстановка без проблеми всички те ще стигнат далеч.

Плевен е един от центровете, откъдето са тръгнали много играчи за националния отбор. Тревожно е, че последният, облякъл фланелката с герба на България, бе вашият възпитаник Ивайло Петков в далечната 1997 г. От тогава досега никой не го е последвал. Как виждате вие този проблем?

Не е приятно, че от доста години нямаме национален състезател. Мисля, че в скоро време отново ще имаме наш представител в А националната формация. В момента имаме четирима юношески национали.

Ще повикат и други. От школата идват още талантливи момчета. Именно затова смятам, че ни очаква добро бъдеще.

И вашето ли е такова? Докога е договорът ви със Спартак?


Не е ясно бъдещето ми. Имам договор, но има проблеми в клуба, които трябва да се разрешат спешно. Желанието ми да работя за Спартак е огромно, но съм песимист за състоянието на клуба.

Какво е нужно да се направи?


Първо: значително подобряване на материалната база, която сега е в окаяно състояние. В тази връзка основен ремонт на терен, съблекални, бани и помощни помещения, защото иначе няма как да получим лиценз.

Второ: трябва да се осигури екипировка за всички в клуба. Трето: подобряване на отношението към ДЮШ. Четвърто: финансова обезпеченост на футболисти и треньори във всички направления.

Пето: много и сериозна работа в мъжкия и отборите от ДЮШ. Или, обобщено казано - да се създаде добра организация на всички нива в клуба, която в момента липсва.

От гледна точка на селекцията колко играчи и на какви постове са нужни на Спартак?

Спартак има нужда от четирима нови попълнения. Трябва ни вратар, който да е конкуренция на Антонов.

Освен това централен защитник, халф и футболист на върха на атаката. С други думи, осова линия, около която да се гради отборът. Новите трябва да са опитни състезатели, които да вдигнат класата на тима като цяло и от тях младите да се учат. Други не ми трябват, защото ще налагам плевенски футболисти.

На постовете, които споменах, има плевенчани, които играят в други отбори, и ще е хубаво тъкмо те да бъдат привлечени при нас. Бих се съгласил да дойдат и 1-2 играчи от друго място, но с уговорката, че трябва да са класни.

Феновете страдаха много този сезон. Какво искате да им кажете?

Благодарен съм им за подкрепата. Искам да им напомня, че сме в труден момент. Нашата цел е да градим силен тим, който да ги радва с победите си. Надявам се да го постигнем и те да идват да ни подкрепят, както е било преди години. Същевременно нека привържениците ни имат търпение към младите, защото добър отбор не се прави за няколко месеца.

Най-обсъжданият въпрос в момента е съставът на Западната Б група за следващия сезон и присъствието на дублиращите отбори на ЦСКА, Левски и Литекс. Вашето мнение?


Оптималният вариант за състава на Западната Б група е 16 отбора. Категорично съм против в нея да влизат дублиращите отбори, защото точно те ще решават съдбата за влизане в А и оставане в Б група.

Най-добрият вариант за българския футбол е всички представители на А група да имат дублиращи отбори, които да играят мачовете помежду си преди тези на мъжките състави.

Функционира ли вече треньорският профсъюз, чийто член на ръководството сте, или просто това бе поредната безсмислена организация?


Създадохме нещо сериозно, а не камуфлажно. Проведохме учредително събрание, приехме устав и избрахме ръководство.

В момента заедно с представител на КНСБ се изготвят нормативните документи и скоро ще се проведе общо събрание.

Профсъюзът на треньорите няма да е самостоятелен синдикат, а ще е част от държавните структури.

През последните години стана практика треньорска диплома и лиценз да вземат тези, които имат пари, а не знания. Вашата организация ще се опита ли да прекъсне тази порочна практика?

Със сигурност. Ще работим съвместно с БФС. Ситото вече ще е много гъсто за треньорите. Завишаваме критериите, особено тези за лиценз “Про”, и ако някой се е “промъкнал” през другите лицензи, то просто при този за “Про” няма как да мине, ако не е подготвен.

В изискванията за лиценз “Про” ще бъдат включени освен солидни спортно-технически знания и задължително владеене на английски или друг западен език. Таксата за всеки желаещ да вземе този лиценз ще е шест хиляди лева. Ще се търсят вече само класни лектори.

Споделяте ли мнението, че заради досегашната практика не разполагаме с качествени треньори?

Тя е само едно от нещата. Основното са лошите условия на работа, недоброто заплащане и прищевките на президентите на клубове. Некомпетентността на последните и омаловажаването от тях на труда на треньорите изхвърли зад борда редица именити и можещи специалисти.

Именно затова ще въведем неустойки, които клубовете ще трябва да погасяват, ако неправомерно освободят треньор. Нужна е нормална обстановка. В България треньорите сме доказали, че при нормални условия работим с успех.

Българин или чужденец трябва да е начело на националния отбор?

Твърдо българин. Един Димитър Пенев е доказал класата си. Имаме и други добри треньори. Проблематично ще е с чужденец. Казвам го от опит. Работил съм в чужбина и знам, че има редица други неща - език, култура, нрави и т. н., които са много важни, за да постигне треньор успех извън страната си.

Много се написа и изговори за треньора Христо Стоичков. Вие какво мислите за него?

Стоичков беше велик футболист, но като треньор тепърва започва. Между играч и треньор има много големи разлики. Мисля, че за Стоичков би било по-добре първо да работи няколко години като треньор на клуб, за да придобие знания. Едва след десетина години ще можем да го оценяваме.

в-к Посоки


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2007 11:25 
на мен като новобранец мен ми се паднала честа да разбивам надежди за съжеление вашите и мойте.както вече знаете Ради Здравков няма да поеме отбора.Напрежението е леко спаднало,защото няма никаква яснота какво ще става със Спартак.Всичко ще се знае на 2-ри юли.Има някаква надежда,че тогава може да ни вземе или общината или някои бизнесмен който да постави Гетов за президент,има и веряотност и да продължим както досега.За съжеление има и най-лош варинат а той е нито един от трите варианта да стане и да изпаднем в безтегловност,но всичко ще се знае на 02.07


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2007 18:42 
Спокойно не ми се вярва.В последно време Спартак Плевен има доста проблеми,но винаги излиза от ситуаццията.Пак ше се се решат проблемите :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2007 22:49 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 20:32
Мнения: 1563
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Има вероятност да играем домакинските си мачове в Червен Бряг,тъй като е възможно да не вземем лиценз,тъй като не сме платили такси на общината,и тока и водата


п.с...положението е плачевно ! :(

_________________
Спартак Плевен
ние за тебе ще умрем
ти си в нашите сърца
най-велик си на света


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2007 23:52 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:58
Мнения: 887
Местоположение: ПЛЕВЕН
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Свинщина отвсякъде , вярно е , че няма вода на стадиона ....

_________________
No one like us - we don't care !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007 00:58 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:58
Мнения: 2144
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
ибаах му майката толкова ли тоя негодник джоджо не може да плати тока и водата :x Дано да не се стигне до там,че да играем в Червен Бряг
:cry: :cry: :cry:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007 08:35 
още от понеделник тока и водата на стадиона са спрени.като ВиК са махнали даже водомерите си.Всички чакаме 02.07


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007 09:49 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2007 21:30
Мнения: 362
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Това ако играем на мангалскиа стадион в Червен бряг ще е най-голямата тъпотия, която е сътворил оня манаФ Джоджо.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007 13:35 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:58
Мнения: 887
Местоположение: ПЛЕВЕН
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
ПРЕДЛАГАМ НА 2 ДА ИДЕМ НА СТАДИОНА И ВЕДНЪЖ ДА СЕ РАЗБЕРЕ КАКВО ЩЕ СТАВА С ТОЗИ ОТБОР , ОМРЪЗНА МИ ОТ ТИЯ СВИНЩИНИ КОИТО СЕ СЛУЧВАТ СЪС СПАРТАК

ДЖОДЖО ВЪН !!

_________________
No one like us - we don't care !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007 13:41 
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2007 21:30
Мнения: 362
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Съгласен съм трябва да покажем на оня манаф че СПАРТАК значи СЛАВА!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007 15:08 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 20:32
Мнения: 1563
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
9600...това е сумата която Спартак дължи на ВИК ! цяла година Джоджо не е платил водата на стадиона...тоя ша ни закопае...

_________________
Спартак Плевен
ние за тебе ще умрем
ти си в нашите сърца
най-велик си на света


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2007 17:59 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2006 00:48
Мнения: 2540
Местоположение: Курило
Цитат:
ФЕРО ЗАПОЧВА СЪС СПАРТАК ПЛЕВЕН

Наставникът на Литекс Ферарио Спасов ще дебютира срещу Спартак Плевен при петото му завръщане начело на тима. Контролата между „оранжевите” и отбора от Западната Б Група е предвидена за 30 юни.

Спарингът ще бъде първи за ловчанлии от началото на лятната им подготовка. Контролата ще се играе на стадион „Георги Бенковски” в Тетевен и започва в 18.30 часа.

След проверката с плевенчани Литекс напуска планинския град, а два дни по-късно се отправя към германския град Халтерн, където ще бъде втората част от подготовката. Там са предвидени контроли с белгийските Шарлероа и Монс, израелския Апоел Тел Авив и румънския Стяуа.

Много добра проверка ще е това за Спартак

_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Всички видове застраховки към ЗК ЛЕВ ИНС.Отстъпки до 25%.
0883368440
0879331668


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2007 18:23 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:58
Мнения: 887
Местоположение: ПЛЕВЕН
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Освен да ни напълнят кошницата , друго не виждам от този мач , иначе Тоти ние играем всяка година контрола със Литекс :)

_________________
No one like us - we don't care !


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Юни 2007 18:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2006 00:48
Мнения: 2540
Местоположение: Курило
SPFC1919 написа:
Освен да ни напълнят кошницата , друго не виждам от този мач , иначе Тоти ние играем всяка година контрола със Литекс :)
По комшийски ;)

_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Всички видове застраховки към ЗК ЛЕВ ИНС.Отстъпки до 25%.
0883368440
0879331668


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2007 10:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:58
Мнения: 2144
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Интересно как ще играем на 30 след като не сме започнали подготовка още :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2007 11:40 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:09
Мнения: 103
Местоположение: Плевен
Отново лоши новини!
http://www.spartak-pleven.com/fullnews.php?newsid=154

_________________
Webmaster'Pleven


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2007 12:42 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:09
Мнения: 103
Местоположение: Плевен
На майкати путката хилеща и педераст.
Жегата та умори деба боклука ти мръсен...
100 монтански циганина да та онодат курво...

_________________
Webmaster'Pleven


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2007 15:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 20:32
Мнения: 1563
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Наистина сичко горе е много лошо...нищо никой не знае....сички футболисте май ще бегат и просто незнам кфо ще става..

_________________
Спартак Плевен
ние за тебе ще умрем
ти си в нашите сърца
най-велик си на света


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2007 15:54 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 20:32
Мнения: 1563
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
40 искат шанс във Видима
Рекордните 40 футболисти се явиха на първата тренировка на новака в "А" група Видима-Раковски вчера. Освен играчите, които се пребориха за място в елита, на сбора пристигнаха 7 нови попълнения. Това са Владимир Славов (Светкавица), Веселин Станчев (Етър), Александър Александров (Миньор Пк), :arrow: Любомир Иванов (Спартак Пл) :!: , Христо Марков (Локомотив Сф), Петър Янков (Розова долина) и Асен Чалъков (Рилски спортист).


:( :( :(

_________________
Спартак Плевен
ние за тебе ще умрем
ти си в нашите сърца
най-велик си на света


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2007 17:35 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:09
Мнения: 103
Местоположение: Плевен
Любчо Иванов е отишъл във Видима?!? :shock:
Явно продължаваме да градим "Млад и перспективен отбор" :evil:
Пълен цирк!

_________________
Webmaster'Pleven


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2007 19:19 
Пълни бездарници ле никой не играе за отбора,а всички до 1 са за парите и кадето видят че има перспектива и пари отиват там...пълни боклуци един сърцат играч не се намери. Играем за отбора кво играете бе кажете играеме за отборът в който дават най-много пари :evil:


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2007 19:29 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:58
Мнения: 2144
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
E Любчо Иванов нали беше подписал нов договор,на предната страница я има новината :x Май ще бъде пак като изминалия сезон :?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2007 09:21 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:58
Мнения: 2144
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Неясно е бъдещето на футболния Спартак /Плевен/


Измина вече месец от края на първенството на Западната “Б” група. След броени дни отборите ще започнат подготовката си за новия шампионат. Някои вече са изготвили графика за провеждането й, а също така извършиха и трансфери. Между тях обаче не е плевенският Спартак.

В клуба никой не знае кога ще се съберат играчи и треньори за първия сбор. Нещо повече - не е ясно дали въобще ще има такъв. И най-страшното - дали Спартак ще съществува повече. Досегашният спонсор Мирчо Петков вече е спрял кранчето с финансите.

Президентът на клуба Пламен Николов също вдига рамене и не дава отговор на следващите една след друга неясноти. Запитан как ще излезе Спартак от тежката ситуация, той отговаря: “Общината ще реши съдбата на клуба.” Николов разчита много за благоприятното разрешаване на проблемите на плевенския кмет. “Господин Зеленогорски е спортен човек. Помагал е и разчитам пак да го прави.

Виждате, че без помощ от общините никъде футболът не върви. За разлика от други места ние не се нуждаем от нещо голямо. Имаме добър отбор от местни млади момчета и плевенски треньори.

Трябва ни само малко помощ. Преди няколко години Иван Кочев-Чомбе дойде в Плевен да вземе Спартак, но искаше да печели и да издържа клуба. Ние не желаем да печелим, а помощта от общината да отива директно в Детско-юношеската школа, мъжкия отбор и базата. Не е нормално сегашните деца да тренират на същата сгурия, където аз съм тренирал преди 40 години. Това показва, че оттогава нищо не се е променило.

И въпреки лошите условия ние пак продължаваме да изграждаме качествени футболисти. Примерите са налице - Иво Иванов е в Локомотив /Сф/, Пламен Николов в Литекс.

В началото на тази година и Преслав Йорданов подписа със столичния Локомотив. Освен него имаме и още юношески национали - Момчил Цветанов, Цветомир Панов и Милен Тодоров. Напират и още.

Пак казвам, без помощта на общината много трудно ще съществува Спартак. Ето - Белите орли са получили паркинг, а освен това президентът им Веселин Ванев е получил право да закупи общинска земя.

Не съм против, но се надявам и ние да получим помощ. Времето минава и ние не знаем какво ще стане с клуба, а какво остава да мислим за подготовка, селекция и други подобни неща. Ако има хора, които желаят да вземат Спартак /Пл/, нямам нищо против. Ние ще им го подарим, защото Спартак е лицето на плевенския футбол. Бил е и ще бъде”, каза президентът.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2007 11:52 
Направо ми става лошо, гади ми се и ми се повръща от лъжите които чета по-горе изречени от Джоджо. И не са 1 или 2, а направо безброй. По-нагло КОПЕЛЕ никога не сме имали в отбора! Вили Вуцов пред него е пълен аматьор и пеленаче в изричането на нагли лъжи и безочливо крадене на пари от спонсора и отобора.
Ето някой от тях и коментара ми за това:

1.Запитан как ще излезе Спартак от тежката ситуация, той отговаря: “Общината ще реши съдбата на клуба.” Николов разчита много за благоприятното разрешаване на проблемите на плевенския кмет. “Господин Зеленогорски е спортен човек. Помагал е и разчитам пак да го прави.

Защо трябва Общината да решава съдбата на клуба? Тя не е собственик на отбора. Това не е ли негово задължение след като е президент на отбора? Общината може да помага евентуално с нещо, но на нея трябвя да разчитаме последно то с нещо минамално, а не тя да е водеща. Отборите които разчитат на 100% на Общините си просто живуркат между Б и В групите и никой от тях няма големи амбиции и възможности за това. За пример ще ви посоча само отбора на Сливен. Знаете кой е кметът на града и собственик на отбора едновременно. Доказана личност във всяко едно отношение, с много пари и връзки навсякъде (във футбола и извън него), но вижте в какво състояние е отборът им. Има и други примери, но този мисля, че е най-показателен за възможностите на самите Общини.


2.Преди няколко години Иван Кочев-Чомбе дойде в Плевен да вземе Спартак, но искаше да печели и да издържа клуба. Ние не желаем да печелим, а помощта от общината да отива директно в Детско-юношеската школа, мъжкия отбор и базата.

Е тук направо онемявам и ставам по-ням и от глухонемите. Тук вече президентът ни надминава по алчност и скъперничество дори прословутите с това габровци и еврей взети заедно. Ако Общината влага пари в детско-юношеската школа, мъжкия отбор и база той тогава за какво въобще е нужен на отбора? Само още един паразит в повече (не че и до момента не беше такъв)! Или неговата задача ще е само да продава момчетата за който не вложил и една стотинка и да си прибира парите от трансферите им!? Е чак такъв луд едва ли ще намери! Взеизвестна е истината "За да получиш, трябва и да ДАДЕШ"!

3.Времето минава и ние не знаем какво ще стане с клуба, а какво остава да мислим за подготовка, селекция и други подобни неща. Ако има хора, които желаят да вземат Спартак /Пл/, нямам нищо против. Ние ще им го подарим

След като той като президент на отора не знае, тогава кой да знае? Кой иска да мисли за подготовка, селекция и други подобни неща ако не той? Да не би да иска Веско Ванев да го еня за Спартак? Като иска да подари отбора, защо не се маха час по-скоро, а седи и забатачва още повече нещата. И на малоумния е ясно, че иска за последно да обере още малко каквото може паяжинясалата каса на клуба и кой идиот ще дойде след това на толкова много дългове който Джоджо ще му завещае?

4.Пак казвам, без помощта на общината много трудно ще съществува Спартак. Ето - Белите орли са получили паркинг, а освен това президентът им Веселин Ванев е получил право да закупи общинска земя.

Тук ако наистина милее за отбора и покаже, че паметта му не е толкова къса ще се вдигне на бунт срещу едно ПРЕСТЪПЛЕНИЕ и ще удари твърдо по масата, не да мрънка като недоебана ученичка. Става на въпрос за това което многократно съм го изтъквал и ушите ви сигурно са хванали мазоли от това, но ето, че истината лека полека излиза наяве и трбва един силен човек и с някаква власт (каквато в момента Джоджо има) да се опълчи публично на пладнешкият обир който се извършва срещу Спартак, привържениците му и града като цяло. Преди няколко дни чух от източник близък до Веско Ванев, че Общината (може би в частност кмета) му е предложила срещу 450 000лв. да закупи стадион "Спартак" (днешен "Белите орли"). Ако е човек на място ще се опъне на тази сделка и ще иска стадиона да се върне на законния му собственик, а това е както многократно съм го заявявал отбора на Спартак. На туй отгоре Ванев иска веднага да го препродаде за много повече пари и да се нагуши на гърба на Спартак и плевенчани които са истинските собственици на стадиона. Но какво се учудвам след като и двамата си приличат като две капки вода и "Гарван, гарвану око не вади!" както е казал народа.
Преди 7-8 месеца ва Ванев му е предложено от Общината да закупи и 35-те декара на които са разположени двете помощните игрища на стадиона което още веднъж потвърждава мойте приказки за кражбата на века в Плевен. След като Ванев е собственик, защо трябва да ги КУПУВА? Кой ще обезщети Спартак за тези 10-на години когато беше изритан по мафиотски на общинският стадион и Ванев искаше наем от 1000лв. на мач от Спартак за да го ПУСНЕ да играе там.

Имам още хиляди въпроси за моментното състояние на футбола в Плевен, но няма да ми стигнат и 100 страници да ги изложа тук, а и сигурно ще ви отегча така, че за момента спирам!
Може би трябва да направя една отделна тема наречена "Проблеми на футбола в Плевен" и там малко по-малко да ги излагам, а не всичките наведнъж.

Надявам се, че сте съгласни с горенаписаното и не съм ви оттегчил все пак толкова много!
НАДЕЖДАТА УМИРА ПОСЛЕДНА! (Каквато и която и да е тя)?!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2007 00:24 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 20:32
Мнения: 1563
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
.....Литекс победи Етър с 3:1 в първата си контрола от предсезонната подготовка. Съперникът на "оранжевите" бе променен в последния момент, след като Спартак (Пл) се разпада....

;( :( :( :(

_________________
Спартак Плевен
ние за тебе ще умрем
ти си в нашите сърца
най-велик си на света


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 808 мнения ]  Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 81377 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 183383 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 172550 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Отборът на Спартак - 2006-2007
Форум: Архив
Anonymous 119078 01 Яну 2007 16:25
от SPFC1919
Преглежда непрочетените мнения История на ФК "Спартак" Пловдив
Форум: Спартак 1947 (Пловдив)
Anonymous 121908 17 Авг 2011 16:27
от mainata89

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози