bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 29 Мар 2024 02:35


Спартак (Плевен) | Стадион | Резултати и класиране GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ФК "Локомотив - ВМРО" Плевен
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2009 14:09 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 21:18
Мнения: 366
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Цитат:
Иван Кюлджийски, председател на клуб “Железничар”: Създаваме нов спортен клуб навръх 90-годишнината на плевенския футбол

- Г-н Кюлджийски, потърсихте ни, за да споделите, че правите нов спортен клуб в Плевен.
- Да, регистрираме noв спортен клуб с име “Железничар”. Към него основно ще функционира футболен клуб “Локомотив - ВМРО” - Плевен. Ще използваме спортната база, намираща се на Стара гара. Там има стадион с всичките необходими бази. Спортното съоръжение е на БДЖ и на старата организация Национален спортен клуб на общините в Република България, масов спорт, масова физкултура, почивно дело и курортно лечение. Тази организация е закрита и част от собствеността й е на железниците, част пък си има приемник. Иначе казано земята е на железниците, а стадионът е на тази организация. Те са си го направили от гола поляна с наклон. Сега това е игрище с дренажи и всичко необходимо. По време на комунизма там са се провеждали редица работнически първенства от всички предприятия, а от годините на промените пустее. Забавихме регистрацията на този клуб съвсем умишелно, защото искаме да съвпадне с 90-годишнината на плевенския футбол, тъй като, разбираме, ще се празнува този юбилей. За мен това е празник над мъртвец! Плевенският футбол е унищожен, както и голяма част от спорта. Искахме малко символика да има при регистрацията. На 90-годишния юбилей основният носител е “Спартак” - Плевен, който обаче бе разсипан с действия и бездействия. Сега ще се пирува върху трупа на “Спартак” - ще се веселят и ще играят... ветерани, защото няма младежи. Ами като изчезнат ветераните, значи вече няма да има никакъв спомен от този клуб, ще изчезне футболът от Плевен. На мен като на спортен деятел ми е болно.

- Кога регистрирахте клуба?
- Регистрирахме го вчера. Председател съм аз, зам.-председател е инж. Петко Димитров от БДЖ, организационен секретар е Богдан Иванов, който е носител на правата на Националния спортен клуб на общините в България. Това е учредителният комитет.

- А откъде ще се вземат пари?
- Имам уверенията, че ВМРО ще осигурява средствата. Засега няма да има клуб, който ще играе. Младежите на ВМРО ще се опитат да спечелят европейски проекти и да подобрят базата. Първоначално трябва да се оправи тревното покритие. Ще започнем безплатно обучение на плевенските деца - да идват да спортуват, да тренират. Треньор ще е легендата на плевенския футбол Иван Димитров - Мацо. С това ще се занимаваме - да правим спортна школа за децата. За в бъдеще ако откликнат и БДЖ, ще търсим условия за отбор. Засега ще се занимаваме само с футбол, но в базата има и тенис кортове, така че постепенно ще започнем и този спорт да тренираме. Засега нямаме помощ от плевенски спортисти. Приятели ще се включат и ще тренират децата без да искат пари. Засега средства ще подсигурим само за един-двама човека, които да поддържат и охраняват спортната база. Ако спечелим някой проект, добре дошло. Базата предполага развитие, има си съблекални, теренът е с дренаж и кортове, както вече казах.

- Чия е идеята за този клуб?
- Моя. Празници за годишнината на футбола - празници над мъртвец. Трябва нещо реално. Не можех да стоя отстрани и да гледам това - на много плевенчани сърцето и младежките години са свързани със “Спартак”, а сега емблемата на града я няма. Не искаме да бъдем правоприемник, просто ще помагаме на спорта и на плевенските деца. С каквото можем да бъдем полезни на големите клубове - с база или нещо друго, ще бъдем. Аз съм спортен човек и не търся изгода или някаква комерсиалност. Просто реших да направя нещо, а не само да гледам безучастно как на юбилея ще разпродават на търг екипировка на ветерани и легенди на “Спартак”. Не само ще празнуват над мъртвеца, но и ще му разпродават дрехите. Това е грозно.

в-к "Посредник"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Окт 2009 17:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 15:14
Мнения: 780
Местоположение: София/Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Много странно, чичо Иван вместо да създава нов клуб можеше да съсредоточи усилията си към съживяването на "мъртвеца". Ама той си знае.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ФК "Локомотив - ВМРО" Плевен
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009 08:43 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 21:18
Мнения: 366
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
Съществуването на малки клубове в Плевен е плюс за Спартак, стига клубът да го има! Колкото повече деца тренират, толкова по-голям шанс има да изникват нови таланти, които в даден етап от развитието си да облекат и екипа на традиционния водещи клуб в града - Спартак. Въпросът е новите отбори да не търсят противопоставяне, както се получи с Белите орли и което доведе до срамното състояние на футбола в града ни на връх 90-годишнината му.

И още нещо по темата... Мисля си, че ще е добре в ЖК "Дружба" да бъдат изграден терени, за да могат децата да тренират организирано. Базите в 9-ти квартал са твърде отдалечени, а и като цяло трудно достъпни с градския транспорт.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 3 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения "Дунав"-"Марица"
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 92535 04 Ное 2006 21:35
от DUNAV-RUSSE
Преглежда непрочетените мнения Локомотив (Мездра) - Видима - Раковски (Севлиево)
Форум: Локомотив 2012 (Мездра)
loko_mz 51084 21 Май 2010 11:38
от vivikonna_a
Преглежда непрочетените мнения На кое място ще завърши "Дунав" в Б Изток?
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 141526 16 Сеп 2018 10:00
от Dearis
Преглежда непрочетените мнения "Дунав" в турнира за купата
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 149790 02 Дек 2006 11:50
от DUNAV-RUSSE
Преглежда непрочетените мнения История на ФК "Спартак" Пловдив
Форум: Спартак 1947 (Пловдив)
Anonymous 118389 17 Авг 2011 16:27
от mainata89

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози