bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 19 Апр 2024 09:18


Монтана 1921 (Монтана) | Стадион | Резултати и класиране GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Интервю със Стевица Кузмановски
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2009 22:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 21 Май 2008 01:54
Мнения: 513
Местоположение: Mnt
Отбор: Монтана 1921 (Монтана)
Стевица Кузмановски:
Изображение

Заслужаваме похвала, но и малко критика
Футболът е днес и утре, а не вчера, признава треньорът на Монтана


Със Стевица Кузмановски начело Монтана записа добри резултати. Новакът в групата победи Славия у дома, взе по една точка при гостуванията на Локомотив (Сф) и Черноморец, бе и първият отбор, вкарал гол във вратата на ЦСКА това първенство. Ден след равния в Бургас Кузмановски отговори на въпросите на "7 дни спорт".

Стевица Кузмановски е в основата на успехите на Монтана

- Господин Кузмановски, спечелихте точка при гостуването си на Черноморец. Коментарът ви?

- Изиграхме един добър мач срещу лидер в класирането и взехме напълно заслужена точка. Иначе в тази среща можеше да се случи всичко. И двата отбора имаха възможност да вземат победата. Футболистите на Монтана израстват от мач на мач и натрупват самочувствие. Няма нищо случайно в играта и резултатите на отбора. Футболистите заслужават похвала, както и градивна критика.

- Съжалявате ли, че не победихте?

- Естествено, моето желание е във всеки мач да играем добър футбол и да побеждаваме. Срещата се разви така, че имахме възможност и за трите точки, но си тръгнахме с една. Равенството като гост на Черноморец е добър резултат за нас. Доволни сме от постигнатото, но винаги може и повече.

- Монтана се намира на девето място в класирането, доволен ли сте от тази позиция?

- Може да се каже, че това е едно добро класиране. Аз лично не съм доволен, защото можеше да сме по-напред
В мачовете със Сливен и Миньор имахме шанс да постигнем победи и сега да сме с по-голям точков актив. Хубаво е, че предстоят още много мачове и ще имаме възможност да наваксаме това, което пропуснахме в началото.


- Апетитът идва с яденето. Мислите ли вече за нещо повече от оставане в "А" група?

- Това, което искам, е момчетата да играят футбол и да трупат самочувствие. Самочувствието е много важно, защото, ако моите футболисти го имаха в повече, можеше и да спечелим в Бургас срещу Черноморец.

- Какво не ви достигна, за да вземете точка и от ЦСКА?

- Няколко са нещата, които ни попречиха. Ако бях на пейката, нещата щяха да са по-различни (б.р. - в този мач Кузмановски бе наказан). Първите десет минути играхме доста отворено и това беше фатално. ЦСКА разполага с много бързи играчи, които се възползваха от празните пространства в нашата половина. Въпреки това накрая можехме да изравним, но ЦСКА е опитен отбор, който много трудно допуска резултатът да бъде изравнен от 0:2. Доволен съм, че през по-голямата част от мача играхме равностойно с нашия съперник.

- До момента Монтана игра с първите пет отбора в класирането, от които спечели пет точки. Как успяхте да дадете самочувствие на играчите и да ги научите да не губят от лидерите?

- Лесно е да научиш отбора да играе правилен футбол. От футболистите се изисква да изпълняват задачи, които са им дадени, а от мен - да им дам храброст.
Някои отбори играят, за да не им вкарат гол, а ако вкарат гол, е добре дошло. Аз изповядвам различна философия. Нужен е и материал, за да се получи това, което искам. Важно е да се играе спокойно, без значение кой е съперникът.


- Кой беше най-трудният мач за Монтана от началото на първенството?

- Този срещу Черноморец. Бургазлии играят офанзивен и агресивен футбол. Освен това футболистите на Черноморец са свикнали с изкуствения терен и това им дава предимство пред всички останали отбори. Адаптацията към такъв тип терени е доста важна. Освен това Балъков разполага с бързи играчи.

- А най-лекият мач?

- Няма такъв. Нито един от мачовете ни не беше лесен. Всички бяха трудни и имаше напрежение до самия край. Още не сме достигнали нивото да решаваме бързо нещата в наша полза. Засега няма как да минават леко за нас.

- В следващия кръг приемате Локомотив (Пд), какви са очакванията ви?

- Първо ще дам почивка на отбора. Момчетата трябва да се възстановят физически и психически. В събота ще изиграем контрола с отбор от "Б" група, за да не загубим форма. И този мач няма да е лек. По принцип един двубой е такъв, какъвто си го направиш. Длъжни сме да дадем всичко от себе си и да побеждаваме отборите, които са в долната част на таблицата. Те са ни преки конкуренти за оставане в групата и трябва да трупаме точки срещу тях. Такъв е и отборът на Локо (Пд).

- Доволен ли сте от климата в отбора и от самите футболисти?

- Доволен съм, защото всеки играч знае къде му е мястото. Трябва да се работи честно и да играят тези, които заслужават. Другите, които не са на високо ниво, остават на пейката.
Никой не се сърди, обстановката е добра
Важното е да се играе качествен футбол.


- Има ли сили Монтана да поддържа добрата игра, която показва до момента?

- Разполагаме с 18-19 играчи, като всеки един от тях може да е титуляр. Тези футболисти ще са достатъчни, за да изнесем сезона. Дай Боже, да нямаме контузии. Очаквам в състава да се завърнат възстановяващите се Кондев, Алдев и Мирослав Петров, за да стане групата ни оптимална.

- В коя част от играта трябва да се развива Монтана, какво липсва на отбора?

- Липсва ни реализация на головите положения и офанзива. Има детайли, които трябва да изчистим, за да стоим по-добре на терена.
Умеем да се защитаваме организацията ни също е на ниво. Нужно е да сме по-спокойни пред и в пеналтерията.


- Имате ли претенции към съдиите от началото на първенството?

- Недоволен съм от наказанието, което получих за мача с ЦСКА. То бе неправилно, това е първото ми наказание във футбола и като играч, и като треньор. Сега и да говорим, няма да променим нищо. В мача с Черноморец всичко беше нормално, както и трябва да бъде винаги.

- Очаквате ли това първенство да е по-честно от предходното?

- Отново ще има някои съмнителни мачове, но ние не мислим за това. Всички отбори да правят, каквото си искат. Монтана играе честно и за себе си.

- Чувствате ли се по-добре в Монтана, отколкото като бяхте треньор на Славия?

- Аз съм такъв човек, че винаги се чувствам най-добре там, където съм в момента. Доволен съм от хората, с които работя в Монтана. Футболът е днес и утре, а не вчера. Трябва да се гледа напред.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 1 мнение ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Повеждаме на Челси със 6 точки и се представяме добре в ШЛ!
Форум: Сезон 2006/2007
Anonymous 19382 18 Апр 2007 08:57
от obekTa
Преглежда непрочетените мнения Интервю
Форум: Черно море (Варна)
Anonymous 3801 05 Мар 2007 19:35
от Forever-Zeleni
Преглежда непрочетените мнения Литекс разбива Беласица със 7:1
Форум: Литекс (Ловеч)
FCDunavRuse 3554 13 Май 2007 11:12
от denis4o
Преглежда непрочетените мнения Едно интересно интервю ...
Форум: Ювентус
AlEx_dEl_PiEr0 1874 08 Авг 2007 23:20
от AlEx_dEl_PiEr0
Преглежда непрочетените мнения Интервю със Стоян Маринов - капитана
Форум: Левски (Карлово)
DobreFF 2684 19 Сеп 2007 14:18
от DobreFF

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози