bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 19 Апр 2024 13:29


Нефтохимик 1962 (Бургас) | Стадион | Резултати и класиране GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 133 мнения ]  Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2008 15:36 
Offline
Аватар

Регистриран на: 21 Яну 2007 00:22
Мнения: 86
Отбор: Нефтохимик 1962 (Бургас)
А тия дето го удари е Шаран Цанков. да се избиват шараните, мамицата им.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 02 Дек 2008 19:00 
:lol: Що бе, гледайте какви са майстори ;) , нищо, че са цацички, какво ще правите без такива виртуози напролет в СЗ на Храма срещу водача БЕРОЕ, а? ;) :a026: :party048: :002: Велики са пичовете, класика :lol!:
Шегувам се, бе, много ме разсмяха, като видях клипчето, фенски закачки, да не вземете сега да се дървите нещо :)
Успех напролет на Храма от мен и нека се получи готин сблъсък !


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2009 15:33 
Offline

Регистриран на: 09 Окт 2007 10:17
Мнения: 186
Местоположение: Бургас
Отбор: Нефтохимик 1962 (Бургас)
Декларация
от фенклуб "Нефтохимик"
От твърде дълго време, славния ни някога футболен клуб е основа за изграждане и поддържане на клуб с името "Черноморец 919". Ролята ни на сателит и хранилка за този отбор е неприемлива за нас. Считаме, че името и отборът на Нефтохимик са носили достатъчно радост и успехи на Бургас, за да бъдат използвани днес като изтривалка и второ-разрядно депо на "Черноморец 919". Ние, привържениците на "Нефтохимик", искаме отборът да съществува независим и гонещ собствените си успехи, а не тези на друг отбор. Да се гордеем като фенове на славен клуб с традиции и успехи, каквито нашия отбор несъмнено има. Ето защо сме готови на компромиси, които мислим са достатъчно тежки за нас и същевременно улесняват сегашните собственици на клуба до голяма степен да се отърват от бремето, което очевидно нашия отбор им носи финансово. След като работят против клуба и ясно показват, че той не им е нужен, предлагаме на сегашните собственици на "ФК Нафтекс":

1.Ясно да поставят в медийното пространство условия при които клубът може да смени собственика си;
2.Готови сме да се разделим със сегашната база, стадион и играчи при една бъдеща смяна на собственика. Нещо, което би трябвало да намали цената на клуба и да превърне продажбата му в реална цел.

В заключение, искаме да добавим недоумението ни за поведението на:
1.Община Бургас и Петрол Холдинг АД за това, че проектът за "Черноморец 919" се базира на унищожаването на нашия клуб. Най-добрите ни футболисти, базата ни и кадрите на "Нефтохимик" бяха прехвърляни без обяснение и без трансферна сума в "Черноморец 919". И за това, че основават изграждането на "Черноморец 919" на разрушаване съсипване и закриване;
2.Футболната общественост и медиите в цяла България, въпреки умишленото и целенасочено унищожаване на футболен клуб, който е прославил града ни и е носил толкова радост на хората, клуб със славна история и верни фенове, те все още стоят безмълвни и с поведението си създават допълнителен комфорт на тези, които разрушават.

Не е късно хората, израснали и прекарали живота си в "Нефтохимик", които ние сме боготворили и подкрепяли безрезервно, да се осъзнаят и да се обединят в една адекватна инициатива заедно със спортните медии за намиране на начин "Нефтохимик" да съществува самостоятелно и достойно и в Бургас отново да има футболни дербита и феновете да могат гордо да разграничават своята футболна принадлежност. Ние не се надяваме, тъй като надеждата за нас отдавна е химера, а пренебрегвайки всякакво достойнство, молим сегашните собственици да направят една единствена стъпка в интерес на клуба през тези дълги години и да пристъпят към неговата продажба на заинтересувани от съществуването на "Нефтохимик" лица.

Благодарим за отделеното внимание!
От всички привърженици на "Нефтохимик"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009 10:55 
Offline

Регистриран на: 26 Окт 2007 09:36
Мнения: 137
Отбор: Нефтохимик 1962 (Бургас)
Георги Караманджуков: Нафтекс не отстъпва на много отбори в „А” група

Спортно-техническият директор на Нафтекс Георги Караманджуков заяви в интервю, че поставя положителна оценка на изминалия сезон въпреки загубения бараж за влизане в „А" група. „Шейховете" завършиха кампанията с най-доброто нападение и най-добрия голмайстор на Изток, като в последните десет мача имат осем победи и две равенства при голова разлика 28:7. Караманджуков отбеляза, че като ниво и база Нафтекс не отстъпва на много отбори в елита и категорично опроверга информациите за закриване на школата на клуба, които според него са повлияли негативно върху климата в тима преди баража със Спортист (Своге).

-Господин Караманджуков, какво е бъдещето на Нафтекс след загубения бараж за влизане в „А" група?

Мисля, че клуб с история и традиции като Нафтекс трябва да продължи да съществува. Вече чакаме ръководството да ни постави конкретни цели, за чието изпълнение да започнем да работим през следващия сезон. Съжалявам само, че не успяхме да се завърнем в „А" група. Бяхме на една крачка от целта. Няма обаче от какво да се срамуваме. Обстановката в клуба и в екипа е много добра и искам специално да благодаря на ръководството за това. Мисля, че като база и като ниво доста отбори от „А" група отстъпват на нашия.

-Все пак как си обяснявате тази загуба от Спортист (Своге)?

Според мен бяхме по-добрият отбор, но за съжаление във футбола не винаги по-добрият побеждава. Пропуснахме да нокаутираме съперника до 20-ата минута, когато можеше да водим с три гола. Може би и писанията преди мача повлияха на някои от младите футболисти в нашия отбор, като ние всячески се стремяхме да намалим напрежението върху момчетата. Точно за това и се отказахме от лагер в Ловеч преди баража, като преценихме, че в домашни условия ще се чувстват по-освободени, а и се възползвахме от прекрасните условия за подготовка в Бургас и Поморие, които ни предостави ръководството. Искам да използвам момента и да благодаря на футболисти като Малин Орачев, който с поведението си показа, че е пример както на терена, така и извън него. Очарован съм от израстването на млади играчи като Цветан Филипов, Велин Дамянов и Петър Колев, който вкара доста голове и направи много важни асистенции, а също и от Деян Христов. Той напълно заслужено стана голмайстор на групата с 25 попадения.

-В медиите се появиха информации за закриването на школата на клуба. Какво е вашето становище по въпроса?

Тези писания също се отразиха негативно на отбора. Няма как да се закрие школата. Има проект за създаването на академия в Бургас и е съвсем нормално да има интерес към наши футболисти. Но искам да подчертая, че Нафтекс си има школа. Тези неща, които се изписаха, че предварително е решено, че няма да влезем в „А" група са неверни. Ние имаме една от най-добрите школи в България и това няма да се промени. Показателен е и фактът, че средната възраст на сегашния ни отбор е 22 години.

-Ще има ли промени в треньорското ръководство или Диян Петков и неговите помощници ще продължат да водят отбора и през следващия сезон?

Ако не се лъжа, договорът на Диян Петков изтича в края на месеца и не знам дали ще бъде подновен. Треньорите направиха много, защото не е лесно за толкова кратко време да изградиш нов отбор и да заместиш шестима основни футболисти. Безкрайно съм доволен от свършеното от треньорския екип. Всички работехме на 100% и особено в последните два месеца успяхме да изградим един стил на игра, който се базира на красивия и нападателен футбол. Не е случайно и това, че завършихме сезона с най-доброто нападение и най-добрия голмайстор в групата. Искам да благодаря и на целия екип, както и на феновете, които също бяха на ниво с изключение на един малък момент в края на баража, когато си позволиха да обиждат футболистите. За съжаление такива неща не са табу за нашите географски ширини, но виждате, че напълно отсъстват в държави като Англия и Испания.

-Има ли оферти за футболисти на Нафтекс от други клубове?

Разбира се, че има оферти за наши футболисти. Това е радващо и показва, че трудът, който положиха момчетата, не е останал незабелязан. На тези, с които ще се разделим, искам да пожелая успех в новите отбори.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009 10:56 
Offline

Регистриран на: 26 Окт 2007 09:36
Мнения: 137
Отбор: Нефтохимик 1962 (Бургас)
Митко Събев: Не е обсъждан вариант "Нафтекс" да бъде закрит

Г-н Събев, в момента най-коментираната спортна тема в Бургас е бъдещето на "Нафтекс". Как го виждате вие?

- "Нафтекс" направи една добра футболна година и исках да влезе в елита. Но това щеше да доведе до бюджет, който е непосилно да бъде осигурен. "Нафтекс" има бъдеще. Сигурен съм, че един ден отново ще бъде в "А" група. Но това може да случи само когато бизнесът на града се развие, така че да иска и да може силно да инвестира в спорта в Бургас. При разговорите за съдбата на "Нафтекс"винаги съм съветвал да се намери онази формула, при която клубът да бъде запазен. По отношение на бъдещето разглеждани са редица варианти - обединение с "Поморие", приемане на нова стратегия. Според нея в "Нафтекс" ще влизат млади, перспективни играчи, които ще имат възможност да усъвършенстват таланта си и да се обиграят, след което да бъдат продадени на по-големи клубове. Това ще осигури възможност за финансиране. Клубът има място в елитната група само при ясно обозначен собственик.

- Обсъждано ли е закриването на отбора?

- Никога не е обсъждан вариант "Нафтекс" да бъде закрит! Вече споменах дискутираните възможности. Аз лично считам, че с обединението с "Поморие", оставането в "Б" група и подпомагането от страна на общината и бизнеса може да се запази клубът. Това е необходимо до момента, когато дойде сериозен инвеститор, който да вложи пари в "Нафтекс", за да може да се развие и да участва в елитната група. "Нафтекс" ще тренира в Поморие и ще играе на стадион "Лазур".

- А някакъв вариант за продажба?Имало ли е и има ли сериозни намерения от бизнесмени да купят клуба?

- Вече стана дума за това - "Нафтекс" трябва да бъде закупен от инвеститор, който да е в състояние да отделя не по-малко от 5 милиона годишно Намирам за необходимо инвеститорът да докаже, че бизнесът му носи такива резултати, че да може да осигурява тези средства, за да финансира клуба.

- Феновете упрекват вас и Красимир Балъков за съдбата на "Нафтекс".

- През изминалите 9 години, откакто се ангажирах по-тясно с развитието на футбола, никога не съм си позволил да упреквам и да съдя когото и да било и днес няма да го направя. Винаги съм гледал в по-глобален контекст развитието на проектите и идеите във футбола. Действал съм изцяло в полза на Бургас - градът да има най-добрата школа, най-добрите условия за развитие на футбола, най-добрата инфраструктура. Понякога един отбор не е в състояние да покрие всички очаквания. А по време на криза не е възможно да се осигурят такива средства и съответно бюджети, че два отбора да бъдат издържани в елита.

- Защо бяха прехвърлени юношите ?

- Тази тема е част от визията на големия проект за развитието на футбола в Бургас. Изграждаме специален кампус по образец на елитните европейски клубове. Той трябва да е готов през февруари и в него да са най-добрите. Целта ни е Бургас да има силна школа с необходимата материална база. А школата на "Нафтекс"няма да бъде закрита, тя ще си работи в настоящия формат. Така че родителите и децата нямат никакви основания да се притесняват.

- Защо влагате пари във футбола?

- Моята лична ангажираност, както и на компаниите, в които имам собственост, се дължи на емоцията и на разбирането, че футболът е най-впечатляващата световна игра, която може да отглежда характери, модели на поведение, да мотивира, да събира хората в името на обща цел. Футболът е спортът, който в най-голяма степен отразява развитието на обществото. Разбира се, той е и бизнес със своите световни брандове, силен маркетинг, реклама, звезди. Така че, отговорът е - инвестициите ми във футбола са насочени към създаването на професионална среда и футболни модели, способни да станат конкурентни в европейски, а защо не и в световен план. Аз не инвестирам във футбола, защото няма какво да правя през съботните и неделните дни.Очаквам, че макар и бавно правилата и стандартите ще създадат устойчив модел на футбола в България, който да влияе положително на младите хора, да радва публиката, да пълни стадионите и да се развива като нормален бизнес. Всъщност спортът в една държава е като икономиката й. Разликата е, че в спорта трайните резултати идват след години. В бизнеса това се случва по-бързо. Така че моите инвестиции във футбола са част от дългосрочен проект.



- Коя е най-голямата грешка, свързана с футбола, която сте допуснали досега?

- Грешка е, че през изминалите години съм спестявал истината за хората, които работят срещу футбола. Но и сега не искам да влизам в непродуктивни и излишни полемики. Имам цел и стратегия как да постигна успехи във футбола. Предпочитам да работя и да полагам усилия в името на целта, която съм си поставил, отколкото да се оплаквам и обяснявам кой ми пречи.

- Тиражира се информация, че ще броите 500 000 евро за Иван Стоянов от "Сливен". Доколко е истина?

- Готови сме да заплатим тази цена, но за съжаление играчът предпочита да играе в ЦСКА.

- Каква е оценката за работата на Красимир Балъков?

- Красимир Балъков и Фреди Бобич са изключителни професионалисти. Всеки ден научавам нещо ново и безценно, което е принос в клуба, за да се развиваме и постигаме успехи във футбола. Буквално с тяхното идване "Черноморец" започна с много по-голяма скорост да се преобразява - в спортно-технически план, в материален план, като екип, като визия, като стратегия и мотивация за победа. Бургас може да се гордее с тях и екипа им. Щастлив съм, че с общи усилия успяхме да ги върнем в България, за да помогнат за изграждането на професионален футбол в града.

- Кога за последно искахте да се откажете от спорта?

-Забелязал съм, че в публичното пространство, където се коментира футболната тема, често се правят субективни, неетични и непрофесионални оценки. Това, което наричате негативи, е плод точно на тази негативна среда. Затова мисълта да се откажа от спорта никога не ми е минавала през главата.Напротив, желанието да променя и допринеса за професионализирането на тази среда ме мотивира допълнително.

- Имате ли сподвижници за спорта в Бургас?

- Разбира се, в Бургас имам много приятели и съмишленици. Те са не само от спортните среди, а също така от администрацията, редица хора, които искат заедно да върнем славата на бургаския футбол. Аз съм подпомагал редица спортове, моите компании винаги са се ангажирали с проекти за социална отговорност. Свързан съм биографично, свързан съм с душата и сърцето си с Бургас и спорта, така че се надявам сподвижниците ми да стават все повече. Както и успехите ни в спорта.

- Има ли нещо, което забравихме в това интервю?

- Бих искал да обърна внимание на проекта "Черноморец-Арина" - най-мащабния инвестиционен проект в града и региона, който ще промени и модернизира облика на Бургас. В "Черноморец-Арина" ще има първокласни и световни като стандарт условия за провеждане на международни футболни, спортни и културни събития и конгресен туризъм. Проектът стана възможен благодарение на факта, че община Бургас успя да обедини в успешна концепция обществения интерес и инвестиционните възможности, да консолидира собствеността върху терените и да изясни техния статут, така че да се премине към едно ефективно и работещо публично-частно партньорство.На практика "Черноморец-Арина" ще представлява вторичен градски център, каквито съществуват в много градове по света и какъвто има планове да бъде изграден и в София. Това е новото социално средище на модерните градове, което отговаря на съвременните изисквания - многофункционална територия, обединяваща обществения живот, културата, традициите, спорта и бизнеса на града. Намерението ни е стадионът да кандидатства за домакинства на финали от Шампионската лига, купа УЕФА и други международни състезания.

Сигурен съм, че "Черноморец-Арина" ще се превърне в привлекателно и любимо място за бургазлии и гостите на града, създавайки многообразни възможности за спорт, развлечение, пазаруване, културни занимания, социални контакти и семейно прекарване на свободното време. Същевременно комплексът ще допринесе за развитие на туризма и бизнессредата не само в Бургас, но и по цялото ни Черноморие.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009 10:59 
Offline

Регистриран на: 26 Окт 2007 09:36
Мнения: 137
Отбор: Нефтохимик 1962 (Бургас)
Дисциплинарната комисия наказа Нафтекс за 2 мача

Изображение

Дисциплинарната комисия наказа Нафтекс за 2 мача лишаване от домакинство.Също им наложи глоба в размер на 1500 лева заради хвърлени предмети по време на баража с Спортист. Освен това от ръководството трябва да възстановят щетите нанесени от феновете на зелените на градския стадион в Ловеч.

Борислав Христов бе наказан с лишаване от състезателни права за 2 срещи и парична глоба от 200 лева.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2009 12:50 
Offline

Регистриран на: 26 Окт 2007 09:36
Мнения: 137
Отбор: Нефтохимик 1962 (Бургас)
Община Бургас ще финансира Нафтекс

Община Бургас ще подпомогне финансово "Нафтекс" през следващия сезон. Градската управа най-вероятно ще получи и дял от акциите на клуба. По предварително споразумение общината ще трябва да осигурява половината бюджет на клуба през следващия сезон. Очаква се сумата да бъде редуцирана в сравнение с тази година и да е около 800 000 лв.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Юли 2009 03:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 09 Окт 2007 14:14
Мнения: 522
Местоположение: Свиленград///София
Отбор: Свиленград 1921 (Свиленград)
Бавното, но сигурно унищожаване на Нафтекс приключи.

_________________
Нема правда, нема ред - Вадим куро и напред
Изображение[/url]
Всичко е позволено, важното е да не те хванат!
Изображение
Няма жена която да не иска секс, има мъже които не знаят как да си го поискат.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 133 мнения ]  Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 80474 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 182310 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 171252 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Черно море (Варна)
Anonymous 152702 15 Яну 2011 23:11
от Todorakis
Преглежда непрочетените мнения Серия Б - класиране, новини, резултати
Форум: Сезон 2006/2007
kyynadd 36238 22 Мар 2007 22:38
от Rumbeti

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози