bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 16 Юни 2024 14:51




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Страшимира Филипова
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2008 18:22 
Offline
L.D.S.
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2008 14:34
Мнения: 2596
Местоположение: Дряново
Отбор: Локомотив (Дряново)
Страшимира Филипова: Французите са по-добри в леглото

Изображение


Погледнат от 195 см, светът изглежда различен. "Различна" е и думата, с която може да бъде определена волейболистката от националния отбор Страшимира Филипова. Руса, много висока и не по-малко ексцентрична, нападателката на Кан (Фр) напредва с гигантски крачки в големия волейбол.
Последното й постижение е призът за най-добър блокировач, спечелен на престижня турнир "Борис Елцин" в Екатеринбург. Там българките станаха втори в конкуренцията на суперсилите Русия и Холандия, а Страши влезе в идеалния отбор.
Бившата атлетка се върна с настинка от Русия. Багажът й се изгуби някъде по пътя и това съвсем развали настроението на Филипова, която в действителност има достатъчно причини усмивката да не слиза от лицето й. Като на всяка млада, хубава, влюбена и реализирана жена.


- Страши, кога настина?

- На турнира. Всички сме малко болни, но играхме. Няма проблем.

- Май изненадахте и себе си с това представяне?

- Много съм доволна! Най-хубаво беше, като взехме четвъртия гейм в мача с рускините от 20:23 и после награждаването. За първи път видяхме българското знаме между това на Русия и Холандия! Иначе най-силният ни мач беше срещу Украйна. Организацията бе на супер ниво, а и като на втори в класирането ни обърнаха сериозно внимание - не бяхме на най-изолираната маса, всички идваха при нас и ни поздравяваха.

- Сега какво ти предстои?

- Почивка. Чувствам се уморена като кон. Вече си мечтая през новия сезон да изпитам такива емоции с Кан - да се представим добре в Шампионската лига, да спечелим първенството на Франция и да вземем купата.

- Промени ли те животът във Франция?

- Може би да като манталитет. По принцип хората там са доста по-възпитани, и специално шофьорите. Това е голямата разлика.

- Кан е абониран за купата. Не ви ли омръзна непрекъснато да я печелите?

- Неее! Всеки обича да печели. От много глава не боли.

- Мислила ли си да смениш първенството?

- Имам такова намерение, но все още не знам къде ми се играе. Мисля, че три години са достатъчни във Франция. Първенството там е слабо, единственото предимство е, че играем в Шампионската лига.

- Как поддържаш висока спортна форма през годината?

- Трудно. Тренировъчният режим във Франция е много различен. Тук сутрин тренираме малко по-леко, следобед нормално играем волейбол, а там е обратното. Сутринта ни съсипват с тричасови тренировки
и после правим индивидуални занимания или фитнес. Доста е трудно да се раздвижваш в 9,30 часа сутринта, но няма друг начин. Тренировките са много тежки, а мачовете леки и така е през целия сезон.

- Остава ли ти свободно време извън волейбола?

- С националния отбор се класирахме от раз за европейското първенство в Полша догодина и това ще бъде единственото, в което ще имаме повече от 13 дни почивка. Ще ги използвам максимално, за да се видя със семейството и приятелите си. Догодина се очертават нонстоп мачове и тренировки и няма да имам такава възможност.

- Как се забавляваш?

- Обичам да стоя вкъщи, да чета и да слушам музика (смее се).

- Сигурно близките ти не могат да ти се нарадват?

- Така е. За съжаление все още не съм се видяла с всички. Обещавам да се съберем.

- Кои са по-добри любовници - българите или французите?

- Французите са най-романтичните хора на света. По десетобалната система им давам 7, а на българите ще сложа 3, за да ги стимулирам да работят върху себе си. Нашите са свикнали да чакат всичко наготово.

- Изглеждаш доста по-слаба от миналата година?

- Мерси. Свалих 7 килограма.

- Как го постигна?
- Направих си две липосукции и готово (смее се). Когато си по-малък, ядеш повече шоколади, а когато пораснеш, метаболизмът ти се оправя, изчистваш се и готово.

- Трудно ли се поставя кариерата пред личния живот?

- Разбира се, но на този етап за мен волейболът е на първо място. Мисля, че двете неща могат да вървят заедно. Другите момичета имат мъже, деца и се справят. Ето, разпределителката Диана Ненова тази година предпочете личния живот пред кариерата и забременя.

- Приятелят ти е французин, състезател по голф. Той как гледа на ангажиментите ти?

- Покрай мен започна да се интересува от волейбол. Вече сме заедно година и два месеца. Когато изтече договорът ми с Кан, ще дойде с мен, защото може да си намери лесно работа навсякъде.

- Кога смяташ да раждаш?

- На 26 години е нормално. И на мен ми се иска, като гледам другите момичета с децата, но после размислям.

- Вярно ли е, че брат ти служи във френския легион?

- Да, вече 7-а година, и много му харесва. Сега беше 5 месеца в Африка и ще си дойде през юли. На Нова година беше при мен, но не се виждаме често.

Иван Донков, "7 дни спорт"

_________________
Изображение

Изображение

http://www.juventus-bulgaria.com/content/view/2103/65/ - тук можете да откриете инфо за фенклуб "Ювентус-България" :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Страшимира Филипова
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2008 08:41 
Offline
L.D.S.
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2008 14:34
Мнения: 2596
Местоположение: Дряново
Отбор: Локомотив (Дряново)
Националка ухажва любовник с кюфтета


С кюфтета глези френското си гадже волейболистката от националния отбор Страшимира Филипова. Състезателят по голф Себастиен Мишел е в България от седмица и вече знае наизуст софийските дискотеки. Страшимира го запозна със семейството си, което е сериозен знак. 195-сантиметровата блондинка пленила французина от пръв поглед.

- Запознахме се в една клиника в Кан - сподели на добър български Мишел. - Ако не бях контузил рамото си на ски, сега нямаше да сме заедно (смее се). Харесват ми дискотеките и храната тук. Мира ми готви кюфтета, шопска салата и ми дава ракия.

Себастиен е професионален състезател и треньор в голф клуб Монделю. Тази година е участвал в 10 турнира, спечелил е три и е влязъл в четворката на останалите.

В сряда двойката беше забелязана на басейна "Червено знаме", където Страши се печеше по монокини.

- Заминаваме на море, но все още не сме решили точно къде - каза Филипова, която се слави като притежателката на най-красивия бюст в националия отбор.

"7 дни спорт"

_________________
Изображение

Изображение

http://www.juventus-bulgaria.com/content/view/2103/65/ - тук можете да откриете инфо за фенклуб "Ювентус-България" :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 2 мнения ] 



Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози