bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 29 Мар 2024 00:25


Български клубове - Академик (София) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 34 мнения ]  Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2009 23:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Красимир Борисов вече не е старши треньор на Академик. Напуснал е по време на лагера на Академик в паузата на първенството, който се е провел в Созопол. Според слуховете причината е, че ръководството на Академик не е пожелало да привлече селектиран от него нападател. Функциите на старши треньор ще изпълнява досегашния помощник Самир Селимински, който обаче не притежава необходимия треньорски лиценз да води отбор от "Б" Групата. Отборът има от този сезон и кондиционен треньор - Евгени Йорданов - работил като кондиционен треньор в националния отбор на България по времето на Димитър Пенев.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2010 14:04 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Tреньорът на Академик пред F24: Ако е мобилизиран, нашият отбор е най-добрият отбор в групата

Наставникът на Академик (София) Самир Селимински заяви специално за Football24.bg, че е изключително доволен от своите футболисти и победата над Видима-Раковски като гост. Селимински се надява, че тимът му ще успее да се пребори за 2-ото място. Според него Академик няма да има проблеми, ако спечели промоция за "А" група.
"Поздравявам отбора за победата. Мобилизацията и концентрацията ни донесоха успеха. Нашият отбор е най-добрият отбор в групата, ако е мобилизиран. Срещу Видима се получи добър мач, срещу добър съперник. Получиха се много футболни моменти и хубави голове", коментира Селимински.
"Разликата между "А" и "Б" група не е голяма - говорим като съдържание и състав. Нашият отбор играе всеки мач за победа и всеки състезател трябва да дава най-доброто от себе си. Ако направим достатъчно победи и успеем да се преборим за промоция, няма да имаме проблеми в "А" група. За финансовата част има хора, които отговарят, но според мен с добра организация и добър бюджет Академик има бъдеще в елита", допълни наставникът на "студентите".
Според него много отбори, които влизат в група имат грешна политика най-вече по отношение на това, че сменят голяма част от играчите.
"Отборът на Банско няма да има проблеми със запазването на 1-ото място. Освен ако не изпаднат в някакви криза. На Изток Дунав е почти сигурен шампион. За второто място фаворит е Калиакра. Те имат същия проблем като нас - късата резервна скамейка", допълни Селимински.

http://football24.bg/?gg=3&hh=4&ii=58&j ... 4998&mm=58

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 15 Май 2010 12:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Треньорът на Академик пред Novsport.com: Ние сме трети по популярност в България

Старши треньорът на славния някога Академик (София) Самир Селимински е голям оптимист за класирането на неговия отбор в „А” група след 30 години изгнание в долните ешелони.
В интервю пред Novsport.com Сами, както е известен на Редута треньорът, обясни, че макар и без никакви планове за влизане в елита е направил отбор, който е спазвал всички изисквания и със силен колектив се е доказал на всички критици.
„Всички утре срещу Симитли зависи от футболистите. Ние, треньорите, можем да ги подготвим, но на терена всичко зависи от самите футболисти.”
Селимински обаче не е притеснен от евентуално премиране на гостите от конкурента Банско. „Винаги съм „за” да се дават допълнителни стимули за победа, отколкото да с е дават пари най-често, за да падне даден или друг отбор. Момчетата на Симитли си играят и никой не може да им вземе това право. Трябва да бием в този мач – това е истината”, отсече специалистът.
Той обясни и трудния път, по който отборът е стигнал до тук. „Започнахме нашата лятна подготовка без старши треньор. Така че започнахме неподготвени. След това Краси Борисов пое отбора, аз бях помощник, и го напусна след четвъртия кръг. След това аз поех отбора, и така постепенно, без цел. Но нашата цел беше за победа във всеки мач и всеки да оправдае заплатата, която получава от клуба. Даже още на полусезона нямахме цел за „А” група, макар че бяхме на 6 точки преди Видима и 3 зад Банско. Апетитите при нас дойдоха след победата срещу Банско. Вярата в собствените възможностите доведе до повишаване на тонуса и желание за влизане в „А” група", заяви младият треньор на "студентите".
Селимински е спокоен за бъдещето на отбора, ако влезе в „А” група. „Много хора са ми задавали въпроса за финансирането. Това не е проблем, който мога да го реша аз като старши треньор. Има хора, които мислят за издръжката на клуба. Мисля, че с едно прецизиране на финансовите възможности на клуба нормално може да съществува нашия клуб в „А” група”, каза той.
Стадионът също не е пречка за елита. „Стадион „Академик” има неуредици като всички в България, но смея да твърдя, че е пет класи над стадиона примерно на Мездра. Личното ми мнение е, че Севлиево най-много заслужават да играят откъм база в „А” група, макар че ми е пряк конкурент. Какво пречи на Академик да играе някъде под наем на софийските стадиони. Нашият клуб има готов проект за стадион. Въпросът е, че държавните институции нищо не правят, за да се подобри материално-техническата база. Ние сме като зло куче в България. Нито ядем, нито на другия даваме.”
Сами погледна нависоко, виждайки Академик като третия след ЦСКА и Левски голям отбор у нас. „Академик, твърдя смело, че е третият по популярност клуб в България още от едно време. След Левски и ЦСКА сме ние. Навремето цялата спортуваща младеж беше събрана под емблемата на Академик. За нас не е проблем ние да съберем повече публика от Славия и Локо (София), без да ги обиждам двата клуба.”
Накрая Самир Селимински изказа и своята благодарност към играчите и отговори на критиците. „Това, което направиха футболистите, спазвайки изискванията ни, ако успеем да се преборим за влизане в „А” група, аз мисля, че ще дам шанс на тези момчета сега да се докажат и в „А” група. И мисля, че ще успеем да останем в „А” група. Ако влезем обаче, това ще бъде плюс за българския футбол. В това съм убеден. Всички странични наблюдатели на отбора на Академик от две-три години подценяваха тези футболисти, които са в отбора. Аз съм щастлив, че този сезон успяхме да накараме тези момчетата да ни повярват и да докажем на всички, които се съмняваха, че са добри футболисти. На всички, като тръгнеш от треньорското съсловие, минеш през журналисти и т.н Много колеги са ми казвали – „абе, как с тоя отбор си на второ място”. Ами ето така. Когато има колектив и отбор и желание, и дух могат да се постигат успехи”, отсече наставникът.

http://www.novsport.com/news94915_1007.html

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 25 Май 2010 17:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Смелчаците на Бате Сами

Самир Селимински: "Идва "А" група, дупе да ни е яко"

Стратега от Исперих вкара Академик (Сф) в "А" група

Столичният квартал "Слатина" догодина ще си има отбор в "А" група. След победата на Академик (Сф) срещу Несебър с 2:1 вече е сигурно - през следващия сезон хората на треньора Самир Селимински ще бъдат част от елитната класа за пръв път от 28 години насам. Звездите на ЦСКА и Левски ще гостуват на стадиона до зала "Фестивална", на четвърт час пеша от хотел "Плиска".
Когато поех отбора, никой не правеше сметки за "А" група, казва 41-годишният Селимински, по-известен сред играчите си като Бате Сами. Само 200 храбри фенове идват на стадиона за първата му изява като старши треньор срещу Вихрен (1:0) миналия септември.
- Към края на сезона вече имахме по 600-700 зрители - казва доволен Селимински. - За "А" група ще помолим хората от квартала да ни подкрепят. Ще поканим и студентите, ние сме техният отбор! Едно е гарантирано - играем истински футбол и не влизаме в уговорки.
Бате Сами натъртва неслучайно за последното. Преди мача всички бяха готови да се закълнат, че Академик ще продаде мястото в "А" група на онези от морето. Нали видяхте, не сме продажници, отсича днес Селимински.
Той е от Исперих, играл е навремето в "Б" група, а в тима на военно-морското училище във Варна бил съотборник с Илиан Илиев. Завършва НСА, а в Академик почва като помощник. Навръх 9 септември го назначават да води първия тим. В баража с Несебър обаче го изгониха рано-рано от скамейката, докато Бате Сами изля справедливия си гняв заради счупения крак на вратаря му. 80 минути указания от карето даваше треньорът на вратарите Стефан Трифонов-Санята. Той и кондиционният спец Евгени Йорданов-Вуйчето са единствените помощници на Селимински. Малко, но пък много качествени, споделя треньорът.
- За следващата година май ще се наложи да търсим още хора за екипа - разсъждава Селимински. - Това все пак е "А" група, друг е тренировъчният процес. Но все ще се оправим някак си. Тази година ние бяхме клубът с един от ниските бюджети в "Б" група, но въпреки това се справихме чудесно.
Селимински може да обещае, че смелчагите му ще дадат всичко от себе си за дебютния си сезон в елита. В клуб с най-висока заплата от 1000 лв. парите очевидно не са най-важното за футболистите. Имаме да взимаме по още една заплата и две премии, но това не е чак такъв проблем, казва Бате Сами.
Той скромничи, че заслугата за влизането е на целия отбор, не негова. Половината му тим е съставен от храбри студентчета, за които тепърва ще се говори. Неколцина са по-опитните начело с голмайстора Николай Божов, халфа Аспарух Василев-Пухи, ветеранът Троян Радулов и отдавна оплешивелия Юлиян Петков. Всички те заслужено ще изпитат удоволствието да поритат в "А" група, казва Селимински. И тайно се надява, че тимът му ще играе в елита повече от една година.

Съветник на Първанов ръководи клуба

Ертан Кара, съветник на президента Георги Първанов, ръководи Академик (Сф). В официалния сайт на клуба той е вписан като вицепрезидент след Манол Велев, който обаче на практика не участва в управлението на клуба.
Академик се финансира основно от спонсори, главният е застрахователната компания "Виктория". За разлика от повечето останали професионални клубове, този не е търговско дружество, а е регистриран с нестопанска цел.
Тези дни ще има среща на най-високо ниво в клуба, за да се обсъди бъдещето и бюджетът за новия сезон в елита. Поне 1 млн. лв. трябва да се намерят, ако Академик има сериозни планове.

Станил Йотов

http://7sport.net/7sport/fb_1footbg/d5754_10.htm

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2010 13:49 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Борис Ангелов

Изображение

Борис Ангелов е роден на 22 декември 1947 г. в Благоевград. , бивш футболист на Пирин, Локомотив (Сф) и Академик(София), играл и в австрийския Алпине; бивш национал; Завършил НСА и притежава лиценз Про; работил като треньор в Австрия, Академик (Сф), Светкавица, Берое, Пирин (ГД), Сливен, Беласица, ЛЕКС, Локомотив (Сф), Пирин, Африка, Кипър; бивш селекционер на юношеския, младежкия и „А” националния отбор . През миналия сезон е треньор на Чавдар Етрополе, преди това на българския национален отбор за юноши до 17-годишна възраст. Водил е и националния отбор в 19 мача между 1988 и 1989 година.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2010 15:51 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Водещият се като официален старши треньор на Академик (София) Борис Ангелов потвърди на пресконференцията след загубата от Литекс, че наставник на тима в действително е спортно-техническият директор Семир Селимински.
"Два дни преди началото на сезона бях поканен от ръководството на Академик да заема поста старши треньор, но ръководството реши като такъв да остане да работи Семир Селимински, който класира отбора за А група. Моята задача е да присъствам на тренировките и на мачовете, да помагам на тима и да давам своите съвети, така че тези писания за треньорски смени, които се появиха са неоснователни", заяви Ангелов.

http://www.sportal.bg/news.php?news=256 ... 41&champ=1

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2010 15:11 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Кой ще е следващият уволнен?
Трима треньори от "А" група вече си тръгнаха

Семир Селимински (Академик) - 10%
Треньорът, който вкара Студентите в елита, формално се води спортно-технически директор, но наскоро официалният старши треньор Борис Ангелов призна, че всъщност Селимински взема решенията, а той само го съветвал. Типично българска бъркотия, но накратко нещата стоят така - турските бизнесмени, които издържат клуба, стоят зад Селимински, така че е много малко вероятно той да се раздели с поста си.

http://7sport.net/7sport/fo_1forum/d5874_9.htm

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2010 22:28 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Реферите да си направят сметка дали да слугуват

Не съм в кухнята на БФС и Съдийската комисия и не знам какво кара съдиите да свирят така. От това, което виждам на терена обаче, има тенденция в полза на Литекс, каза треньорът на Академик Самир Селимински.
"Конкретно за мача им срещу Локомотив (Сф) първото нещо, което искам да кажа, е, че цялата ситуация при гола се разигра пред очите на Ангел Ангелов. Аз винаги при грешка на даден съдия гледам има ли вариант той да не е видял добре ситуацията и затова да е сбъркал. В случая обаче не става дума за някакво дърпане между много хора в наказателното поле, при което той може а сбърка. Състезателят на Литекс първо симулира нарушение, а след това самият той извърши такова. Така че тенденцията е явна. Ние когато гостувахме в Ловеч, също имаше аванти за домакините. Поне 3 засади ни вдигнаха, които ги нямаше. В момента навлиза млада вълна съдии. Те трябва добре да си направят сметка дали да слугуват на някои футболни президенти или съдийски ръководители. Според мен те трябва да защитават името си на терена и да се стремят да израстват и да вдигат самочувствието си", бе коментарът на Селимински.

ММ

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Треньори
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2010 13:39 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Апр 2007 14:36
Мнения: 1653
Селимински: Няма от какво да се срамуваме

Каква беше 2010 година за Българския футбол?

С оглед на реалностите в България мисля, че за футбола годината беше по-скоро успешна, отколкото неуспешна. Трябва да свикнем да се радваме на малките неща. Нека бъдем реалисти, а не максималисти. На фона на всичко друго в България футболът няма от какво чак толкова да се срамува.

Какво Ви изненада приятно във футболно отношение през годината и какво Ви разочарова?

Ако изключим баража, след който влезнахме в А група, мисля, че отборът на Академик изненада приятно футболната общественост с представянето си. Националният отбор също намери верния път след идването на Матеус.
Разочарованието ми е от някои институции, които имат лостове да помагат на футбола, но не го правят. Не казвам, че пречат, но просто не помагат. Имаме готови проекти да си оправим базата, но върпосът с базите все не се решава.

Какво очаквате от футболната пролет на 2011 година?

Аз напук на всички апокалиптични прогнози очаквам пролетта да е по-добрия полусезон за нас и доста други отбори. Пожелавам и на колегите от останалите клубове, които имат финансови проблеми, да си ги решат. И нека всичко да се реши на терена и има феърплей. Ние няма да правим трагедии, ако изпаднем, при условие, че всичко се реши честно.

Как гледате на поредното преизбиране на Бербатов за футболист номер 1 в България, при условие, че през 2010г. той се отказа от националния отбор?

Съвсем нормално и логично. Може и някои да са срещу това, но на първо четене не се сещам за по-добър български футболист от него. Вкара 3 гола в един мач на Ливърпул, после и 5 гола на Блекбърн. ОТ българското първенство специално внимание заслужава Здравко Лазаров. Но не толкова голямо, за да бъде на върха. Ако Локо (Пд) бяха първи с 20 негови гола, тогава можеше той да е номер 1. Но ако аз трябваше да гласувам, бих подредил тройката по същия начин.

ММ

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 34 мнения ]  Предишна  1, 2



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Уволненията на треньори
Форум: Германски футбол
r.h. 2648 03 Фев 2007 15:31
от r.h.
Преглежда непрочетените мнения Интересни неща от живота на футболисти и треньори
Форум: Манчестър Юнайтед
dorostol2003 6478 23 Апр 2011 07:47
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Интервюта,мнения,коментари на играчи и треньори в Юнайтед
Форум: Манчестър Юнайтед
dorostol2003 33180 18 Май 2009 19:38
от ispaneca81
Преглежда непрочетените мнения ИГРАЧИ И ТРЕНЬОРИ
Форум: Спартак 1947 (Пловдив)
Anonymous 3616 03 Ное 2007 14:11
от CHH4
Преглежда непрочетените мнения Новите треньори
Форум: Доростол (Силистра)
diksi2000 3357 28 Фев 2008 09:46
от TERLIKA

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози