bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 16 Юни 2024 07:21




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Тенис на маса
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2006 19:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 24 Окт 2006 21:24
Мнения: 1856
Отбор: Странджа-Металург (Средец)
Някой практикува ли този спорт? Аз го харесвам и когато имам време играя с приятели.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2006 20:28 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 22:08
Мнения: 79
Ние с тебе бяхме уникални... :lol: Масата до вас изглеждаше че аз съм я правил!! Ама в Варна беше най-готино! :lol:

Иначе този спорт е много забавен и даже толкова много се практикува в нащо училище, че дирекотора поръча две нови маси. Според мене това е много хубав спорт защото е като тениса, не иска сила а техника. Аз бих могъл да играя поне 2 - 3 дакото ми омразне! Най-много мраза да играя срещу играчи който никога не са хващали ракета. Аз предпочитам да играя с играч по-добър от мене.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2006 22:25 
Първо здравейте, поздрави добро форумче имате- чисто и спрепнато, разбрах за него от едно не толкова спрепната и чисто форумче, което мисля вече да не посещавам :)
Така, ще се постарая колкото мога да ви обяснявам за спорта тенис на маса неща от неговата кухня, като турнири тенисисти и други работи...


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2006 22:35 
Така основните турнири по тенис на маса са:
Световно
Европейско
Световна купа
турнири от веригата про-тур
и разбира се на олимпийските игри

Съвсем скоро мина Световната купа там китайците както обикновено разкъртиха всичко. Взеха първите три места.
1-ви Ма Лин
2-ри Ванг Хао
3-ти Ванг Личин, който отпадна на полуфинала от Ма Лин, въпреки, че е под номер едно в световната ранглиста
4-ти остана Владимир Самсонов

Най-голямата изненада беше отпадането на Тимо Бол още в групите.
Да уточня, че мачовете се играят 4 от 7 гейма до 11 точки.

ПС:Знам, че тези имена на 90% от вас не им говорят нищо, но се надявам да почнат...

Последният турнир беше от про-туур веригата и се състоя в Германия, там победител стана Тимо Бол и германците си имаха своя победител на финала победи Хоу Ийнгчао с 4 на 3 гейма в доста зрелищен мач.
Хоу Ийнгчао спечели предният турнир от про-тур в Русия.


Следващият турнир е в полша пак от про-тур.
Да уточня, че в про-тур турнирите играят и доста българи, но трудно постигат нещо.
Сега в Германия игра Фенг Це той е натурализиран китаец и отпадна от Тимо Бол достойно с 4 на 2 гейма.
Също е важно, че в про-тур турнирите не играят винаги най-добрите играчи. Обикновено има 3-4 които са преди 10 място в световната ранглиста.

Ако някой се интересува може да прочете новинете от подписа ми, доста ще се запознаете ако следите сайта.

Но обещавам да обобщавам и тук най-важните неща...
Стига да има интерес


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2006 23:20 
Offline
Аватар

Регистриран на: 24 Окт 2006 21:24
Мнения: 1856
Отбор: Странджа-Металург (Средец)
Аз лично за професионалното практикуване на тенис на маса разбирам само от Ринг ТВ. Там има едно предаване посветено специално на този спорт. Радвам се, че дойде един истиснки запознат с този спорт човек, че да ни запознае малко повече.:)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2006 11:07 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Лично на мен това е един много интересен спорт,който с удоволстве играя,когато имам време :wink: !Иначе гледал съм някои от тези турнири по ЕВРОСПОРТ и като цяло и аз останах с впечетлението,че китайците имат абсолютната доминация в този спорт!Но открай време те са си даровита школа!Тъй като ти си навътре в този спорт ще ми кажеш ли дали има някакво запомнящо се българско участие в някои от тези турнири,които ти изброи :?:

П.С. А тва много яко сайтче посветено на темата ти ли го правиш :?:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2006 16:36 
DUNAV FOREVER написа:
Лично на мен това е един много интересен спорт,който с удоволстве играя,когато имам време :wink: !Иначе гледал съм някои от тези турнири по ЕВРОСПОРТ и като цяло и аз останах с впечетлението,че китайците имат абсолютната доминация в този спорт!Но открай време те са си даровита школа!Тъй като ти си навътре в този спорт ще ми кажеш ли дали има някакво запомнящо се българско участие в някои от тези турнири,които ти изброи :?:

П.С. А тва много яко сайтче посветено на темата ти ли го правиш :?:

Успехи имаме, но малко :)
1. Гергелчева -евро шампионка
2. Ленгеров - Евро шампион до 15г
3. Влизането на България в Световната лига и победите над Швеция
4. класирането на Мариано Луков в 20тицата на световната Ранглиста
5. Доста балкански титли

Сайта е мой да, но съм решил малко да образовам хората на тема тенис на маса малко по другите форуми :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2006 22:05 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Еми продължавай в същия дух :wink: Похвална е инициативата ти и мисля,че тук е идеалното място за това (Скромен,скромен :lol: )!Ще е добре отвреме навреме да ни пускаш инфо за предстоящите турнири,та ако ги дават по Евроспорт да ги гледаме!Така най-добре ще се образоваме :wink: Иначе продължавай така!Малко са хората в България,които са навътре в тази тема...
А за сайта:много ми хареса,добре си подредил информацията,абе личи се,че е правен от човек,който разбира от тенис на маса :) Поздравления и за страницата

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2006 22:18 
Ами мерси ще пускам тука всичко интересно около света на тениса на маса. Но може да посещавате и сайта ако се заинтересувате повече ;)
Иначе да ти кажа незнам дали отговаряш за някаква част от вашият форум, но ако да искам да ви поздравя много добре сте си организирали всичко и ще посещавам форума ви с удоволствие. Но относно сайта имам забележки :)
Бих ви помогнал с удоволствие за него :)
А пък ако някой ми прави от време на време някое преводче... че съм бая зле с тоя английски...
Пак евала за форумО :wink:


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Ное 2006 22:35 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Сайта засега е само да рекламира "форумО" и играта!Иначе за в бъдеще има планове и за него :wink: !А аз тука съм модер на форумО на Дунав :wink:
От твоя уебсайт разбрах,че е започнал турнира за Про-тур системата в Полша!Би ли разказал нещо за него!От кога е с такъв ранг и т.н.!А и какви са условията даден турнир да попадне в "Про-тур"?Не знам дали се изразявам по най-добрия начин в момента... :wink:

Събрах ти (двата) поста, щото май не си чувал за еdit

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2006 15:15 
Аз тренирах година и половина, но ми писна и се отказах :) :geek:


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2006 21:02 
DUNAV FOREVER написа:
От твоя уебсайт разбрах,че е започнал турнира за Про-тур системата в Полша!Би ли разказал нещо за него!От кога е с такъв ранг и т.н.!А и какви са условията даден турнир да попадне в "Про-тур"?Не знам дали се изразявам по най-добрия начин в момента... :wink:

Сори, че сега отговарям не бях видял въпроса, ами про-тур турнирите са от 96-та. Условията най-общо казано са добра зала и пари :)
Скоро ще разкажа, какво се случи в турнира тази година.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2006 17:27 
Така...:)
Мина първенството в Полша и победител стана Тимо Бол(гер), който на финала победи Владимир Самсонов в 6 геймов мач

Цитат:
ИзображениеСлед като на полуфина от турнира от про-тур в Полша Тимо Бол (Гер) победи Вернер Шлагер от Австрия с 11-6, 11-6, 11-7, 5-11, 11-9. А в другия полуфинал се срещнаха Владимир Самсонов (рус) и Дамиен Елоа (Фра). Руснака надделя с 11-6, 11-5, 11-7, 11-5.Така на финала се срещнаха Тимо Бол и Владимир Самсонов

Германеца имаше психическо предимство след, като беше спечелил и про-тура в Германия. Той успя да се възползва от него и спечели в шест геймов мач, 11-3, 11-6, 2-11, 8-11, 11-4, 11-5. С тази титла той успя да събере актив от 12 спечелени турнира от веригата про-тур и така се нареди на трето място, след Ванг Личин и неговия противник във финала Владимир Самсонов, a Ма Лин също има 12 титли. Тази година Тимо има една титла повече от миналата, като през 2005 спечели турнира във Швеция и Япония, а тази година в Китай, Германия и сега в Полша. Следващия търнир е гранд финалите на про-тур, който през 2005-та беше спечелен от Тимо, дали и тази година ще е така?

Една от изненадите беше отпадането на Чен Вейксин в първи кръг:
Цитат:
ИзображениеПървия кръг на откритото първенство на Полша оремина без особени изненади, с едно изключение-третия поставен Чен Вейксин(Авс) напусна рано-рано надпреварата.

Чен загуби 4-3 от не особено известният швед Роберт Свенсон-129-ти в световната ранглиста. Всички останали поставени продължават напред.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2007 11:29 
Offline
Зелен до гроб
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 00:00
Мнения: 814
Местоположение: PazardJik cItY
Тенис на маса

www.ittf.com -световно
www.ettu.org - европейско
www.hal-pc.org/~canupnet/ttmain.html -линкове към Eвропейски първенства
www.hal-pc.org/~canupnet/mainindex.html - сайт за тенис на маса
www.members.iinet.net.au/~jsgletts/tabl ... ennis.html - още един

_________________
www.winner.bg - Безплатни футболни прогнози с награден фонд 350 лева на месец!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 14 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Снимки на стадиона
Форум: Спортист 2009 (Своге)
lms_X 197685 14 Окт 2009 23:39
от darkko
Преглежда непрочетените мнения На кое място ще завърши "Дунав" в Б Изток?
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 149421 16 Сеп 2018 10:00
от Dearis
Преглежда непрочетените мнения Купата на България
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 120821 04 Ное 2006 18:12
от StreeT_HunteR
Преглежда непрочетените мнения Отборът на Спартак - 2006-2007
Форум: Архив
Anonymous 120543 01 Яну 2007 16:25
от SPFC1919
Преглежда непрочетените мнения История на ФК "Спартак" Пловдив
Форум: Спартак 1947 (Пловдив)
Anonymous 124186 17 Авг 2011 16:27
от mainata89

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози