bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 19 Мар 2024 14:56




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.     [ 209 мнения ]  Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 29 Май 2008 13:21 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Дунав Еконт шампион след драма в края

Баскетболния тим на Дунав Еконт стана шампион, след като спечели четвъртия мач от финалната серия с 68:71 срещу Лукойл и затвори финала с 3:1 победи. Срещата завърши изключително драматично - в началото на третата част русенки водеха с 9 точки, но малко преди края резултата достигна до 65:66 и след това 68:69. В крайна сметка Дунав Еконт не допусна втори пореден обрат и спечели мача. Русенските баскетболистки водеха по подобен начин във вчерашния трети мач от серията и в крайна сметка Лукойл спечели с 61:52, но днес явно "гостенките" си бяха взели поука. Спечелвайки шампионата за първи път в историята си, баскетболистките на Дунав си отмъстиха за загубата за Купата на България, когато отново срещнаха Лукойл, но загубиха.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 30 Май 2008 15:59 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Стефанов: Този трофей ми е най - скъп и сладък

"Тази титла ми е на й- сладка. Имам още четири като треньор на подрастващи баскотболисти, но да биеш "Лукойл Нефтохимик" на негов терен и да заслужиш купата пред бургаска публика е нещо, което ще се помни винаги. Сега ще пробваме да направим пробив в Европа. Знам, че ще е трудно и когато направихме първата крачка. Показахме на скептиците, че знаем и умеем да работим. Честита титла на всички русенци!", заяви старши треньорът на "Дунав Еконт" Стефан Стефанов. /в. "Утро"/

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 30 Май 2008 16:00 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Падалски: Доказахме, че Русе може да е № 1


Председателят на УС на "Дунав Еконт" Николай Падалски заяви, че се чувства горд с постигнатото от отбора. "Аз вярвах, че Русе заслужава да има елитен отбор. С такава нагласа тръгнах да работя преди няколко години. Тази титла доказа потенциала на нашия град. Титлата е за спонсорите и за феновете ни. Няма да им стигне времето, за да изброя имената на хората, които ни помагаха и продължават да помагат. Искам да благодаря на спомоществователите, на привържениците на отбора, на журналистите", каза създателят на отбора. /в. "Утро"/

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 30 Май 2008 16:01 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Шампионките от "Дунав Еконт" ще покажат спечелената титла довечера

Тази вечер от 18.00 часа в зала „Дунав” шампионките от „Дунав Еконт” ще представят на всички свои приятели и почитатели купата на България от Републиканското първенство по баскетбол за жени. Тимът ще зарадва своите фенове с кратък мач.


_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 30 Май 2008 16:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
БОСЪТ НА ДУНАВ: ЕВРОПЕЙСКОТО УЧАСТИЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

„Още сме под влияние на емоциите. Не сме спирали да празнуваме през цялата нощ. Телефоните ни не спират да звънят. Нашият тим се харесва на много любители на баскетбола. Започва една доста силна поредица от празненства, купони и внимание, което ни оказват спонсорите и общината. Усещаме голямата признателност от хората около нас”, сподели президентът на новия шампион на България в женския ни баскетбол Дунав Еконт – Николай Падалски.


„Надявам се да използваме този успех като трамплин за нещо по-високо. Шампионската титла дава реална награда и оценка за нашата работа. За мен златните медали наистина бяха целта. Второто място щеше да е успех, но и горчилка заради труда, който вложихме. Създаде се един невероятен колектив. Смятам, че това е просто един етап, а не връхна точка. Сега си давам тепърва сметка за себе си за огромната свършена работа”, коментира още босът на клуба от Русе.


Николай Падалски потвърди, че Дунав Еконт ще се стреми към добро представяне в евротурнирите и догодина:

„Участието в турнира за ФИБА-Европа не е спирало да бъде тема при нас. Още след края на участието ни този сезон. Мислим какво да направим, за да прескочим квалификациите. Нормално беше да вървим стъпка по стъпка. Европейското участие е абсолютно задължително. Спонсорите, които тази година ни помогнаха завишават своята подкрепа.”

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 30 Май 2008 16:24 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Треньорът на Дунав Еконт иска да запази състава

Приоритет в работата на ръководството и треньорския щаб на новите баскетболни шампионки от Дунав Еконт ще бъде запазването на състава на тима и за следващия сезон.
"Не мога да отлича специално нито една състезателка. Стигнахме до титлата, защото показахме, че сме отбор. Желанието ми е да запазим този тим и за следващия сезон. Момичетата показаха характер и напълно заслужено станаха шампионки", коментира Стефан Стефанов, за когото това е първа титла в кариерата му като наставник на женски тим.

Специалистът добави, че във финалния плейоф срещу Лукойл Нефтохимик ключов момент за успеха се е оказала дългата резервна скамейка на отбора му.

"Добрата физическа подготовка, която имаха състезателките ми също бе решаваща", каза още Стефанов.

Треньорът заяви още, че включването в националния тим на четири състезателки на Дунав (б.р Диана Найденова, Анна Римпова, Христина Минкова и Анета Митева) е още едно признание за упоритата работа на всички в русенския клуб.

Шампионките бяха посрещнати пред зала "Дунав" късно в сряда вечерта от многобройни фенове.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 30 Май 2008 16:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Стефан Стефанов: Русе е гладен за трофеи

- Какви са емоциите след първата спечелена титла за русенските колективни спортове?
- Щастлив съм, защото нашите верни фенове заслужаваха това! Русе е гладен за трофеи. В последния мач играхме правилно от край до край. Важна бе дългата резервна скамейка, с която разполагам, а и моят отбор има добра физическа подготовка. Сигурен съм, че дори и да се бе стигнало до пети мач в Русе, пак щяхме да го спечелим.

- Кого ще отличите?
- Целия отбор - играхме силно и доказахме, че сме достойни за шампионки. Искам да запазя целия шампионски състав на Дунав Еконт, отборът е добър и показа характер. Все пак договорите на момичетата изтекоха и от спортното ръководство зависи кои от тях ще бъдат подновени.

- Как ви посрещнаха в Русе?
- Над сто души ни чакаха през нощта пред зала "Дунав". Пристигнахме някъде след 1.00 ч., но това не попречи на верните ни превърженици да се радват заедно с нас на купата. Е, мен лично ме подхвърляха във въздуха...

- Казахте, че русенската публика заслужава шампионската титла.
- Ами да, това е факт! Не случайно и Лукойл Нефтохимик загубиха с 43 точки втория си мач в зала "Дунав". Когато ревнат хиляда фенове, на отбора му поникват криле. Това се вижда ясно, особено контрастно е на фона на останалите полупразни зали в България. Дори и в Бургас, въпреки че ни подкрепяха едва девет русенци, на моменти те надвикваха стотината местни зрители.

- Какво ви предстои през лятото, ще успеете ли да си починете от напрегнатия сезон?
- Изобщо няма да имам време за почивка, дори вероятно ще позакъснея малко с тренировките на Дунав Еконт. Първо ще водя девойките старша възраст на 4 юни на финали на републиканско първенство в Бургас, трябва да защитим достойно двете си поредни титли в тази възраст. После на 14 юни заминавам с по-малките девойки в Сливен, а от 23 юни ще съм с националния отбор, където съм помощник на Николай Боруков.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2008 21:54 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Изображение

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Шампионат 2007/2008 - жени
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2008 12:40 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Таксиджия вози без пари Стефан Стефанов

Таксиметров шофьор от Русе направи "празен" курс по улиците на нашия град. Човекът качил в колата си старши треньора на "Дунав Еконт" Стефан Стефанов и от дума на дума стигнало до приказки кой какво работи.

След като Стефанов обяснил накратко, че е наставник на шампионския отбор, шофьорът отказал да вземе и стотинка. "Ако е възможно, до края на живота си ще ви возя безплатно", отсякъл таксиджията. След това дал газ, а Стефанов останал с ръка, в която лежала спестената петолевка. /в. "Утро"/

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.     [ 209 мнения ]  Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Баскетбол 2006-2007 Спортист Своге
Форум: Български баскетбол
lms_X 174016 24 Дек 2007 18:14
от lms_X
Преглежда непрочетените мнения Отборът на Спартак - 2006-2007
Форум: Архив
Anonymous 116808 01 Яну 2007 16:25
от SPFC1919
Преглежда непрочетените мнения NBA 2006/2007
Форум: Световен баскетбол
Anonymous 44382 28 Сеп 2007 02:29
от FCDunavRuse
Преглежда непрочетените мнения УЛЕБ Къп 2006/2007
Форум: Световен баскетбол
Anonymous 31075 15 Апр 2007 01:03
от Accrington
Преглежда непрочетените мнения Волейбол /жени/ - състав и програма
Форум: Спартак (Плевен)
SPFC1919 110922 27 Яну 2010 21:39
от JadeMD

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози