bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 15:10




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 21 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2014 16:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Тази тема ще е за материали от интернет пространството които са ви направили впечатление.

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 24 Юли 2014 16:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Ето и първия интересен материал:

Култов екип – отбор ще играе с фланелки като смокинг
:D
24 юли 2014

Изображение
Надали до сега сте чували за тима на Културал Леонеса, но този третодивизионен тим придоби мигновена слава, показвайки новия си екип, който прилича на...смокинг.
Елегантният екип ще дебютира на 30 юли в тристранен турнир със Спортинг Хихон и Понферадина. Първоначално идеята беше „смокингите“ да се използват само по време на подготовката на тима, но заради позитивните коментари за вида им, от клуба вече обмислят това да бъде официалният резервен екип на тима.

http://gong.bg/football-sviat/ispania/y ... ing-289254

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 26 Юли 2014 21:44 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
ЕТО ТАКА СЕ ПОЧИТАТ ВЕТЕРАНИ!

Изображение

Ветерани от колумбийския национален отбор бяха почетени по доста нестандартен начин. Бившите играчи на южноамериканската страна си направиха фотосесия с... голи момичета.
Точно така. Инициативата е на списание Soho. А, колкото до футболистите, никой не се съмнява, че, независимо от възрастта, те си остават ценители на женската красота.
След няколко години Фалкао, Хамес Родригес и останалите звезди на Колумбия от Мондиал 2014 може да очакват това да се превърне в традиция.

http://www.novsport.com/news1113211_1022.html

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 30 Юли 2014 17:35 
Offline
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2013 20:51
Мнения: 460
Местоположение: Стадион Дружба Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Смях с Ашли Коул

Любопитна обща снимка на играчите на Рома се появи в Интернет. Първоначално може би няма да намерите нищо толкова странно или смешно в нея, но ако се вгледате по-добре, ще забележите, че новото попълнение на "вълците" - 33-годишният ляв бек Ашли Коул, е застанал по малко смущаващ начин - леко изолиран от останалите (крайният вляво). Съдейки по тази снимка, на бившия английски национал май ще му е нужно още време, за да се адаптира към живота на Ботуша и новия си отбор.

Изображение

Майтапите с Ашли Коул в Интернет не закъсняха - вижте няколко забавни колажи, създадени от футболни фенове.

Изображение

Изображение

Изображение

http://www.sportal.bg/news.php?news=500922

_________________
И САМО ДОБРУДЖА ОБИЧАМ АЗ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2014 19:08 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Една интересна статия:

О, неразумний юроде, поради що се срамиш, та плюеш Лудогорец?

Това, че ако си фен на ЦСКА, то задължително трябва да си почитател и на Ливърпул е толкова тъпо, колкото и да подкрепяш Челси щом си от Левски.
Бил съм на "Армията" и съм виждал как се самопребивате едни други. Бил съм и на ул. "Крум Попов" по време на побой над "чорбарчета" от "говеда".
Знам, че сред вас има продажни копеленца, малки наркоманчета, готови да хвърлят някоя и друга димка пред Парламента за двеста-триста лева. И в районното ще лежите, и палки ще ядете за пари, "щот сте профита". Знам, че ходите на мач, за да пребиете някой, а не за да гледате футбол. Знам също, че вие сте малката част от феновете и по принцип сте мъжки момчета, та поради тази причина се надявам да влагате енергията си в позитивни неща. Някой ден, може би...
Всичко това изброеното не ме е накарало да спра да уважавам почитателите на най-великите български клубове. Левски и ЦСКА са най-големите имена в българския футбол и това е безспорен факт. Никой не може да оспори, че през комунизма най-добрите футболисти отиваха на "Армията". Всички знаем, че останалите "добри" "кацаха" на Герена. Така в продължение на десетилетия в тези два столични клуба се възпитаваха традиции на шампиони. Днес, 25 години след "демокрацията", центърът на тежеста се измести от София. Хората с пари се оказаха не само в столицата и някои от тях решиха да вложат доза патриотизъм, като изградят професионален футболен клуб на територията на родното си място.
Не гледах мача на 27.08! На другия ден разбрах и не можех да повярвам! След фантастичното си представяне в Лига Европа Лудогорец влиза с гръм и трясък в Шампионска Лига? Реал Мадрид, Ливърпул и Базел ще играят в България? Незнайно колко хиляди фенове на футбола ще бъдат на стадиона? България ще има мининум още шест футболни празника по телевизията? Европейските спортни медии "гръмнаха отвсякъде" с новини за успеха на БЪЛГАРСКИЯ Лудогорец?
И това е кофти? Стойчо Младенов (и целият ЦСКА след него) щели да викат за Ливърпул? Моля? Тук бих могъл да изпадна в леко агресивна и тотално безцензурна комуникация. Но няма да сляза на това ниво. Просто ви питам:
Ако не беше успехът на Лудогорец, щяхте ли да имате възможността да гледате любимия Ливърпул в София? Какво толкова Ви пречи, ако сте българи, да се зарадвате на победата на този български отбор? Толкова ли не можете да преживеете факта, че вие се осрахте срещу тотално неизвестни отбори, а разградските „бекове“ продължават в Шампионска Лига?
Това ли е шампионското поведение? Срам ме е от Вас днес, като чета какво има из социалната мрежа.
Тъжен съм, защото за пореден път футболът е представителна извадка на отговора "Защо няма да се оправим никога?".
Защото вицът за българския казан в ада, дето никой не го пазел, защото българите сами едни други се дърпали надолу, в нашия случай е тотално верен.
И ако вчера Домусчиев бе преминал границата на позволеното в комуникацията с журналистите, днес бизнесменът от Разград излезе прав – Вие сте "лайнояди" и "лайномети" и някой трябва да Ви го каже.
Съжалявам, че това бях аз. Нямах намерение да си развалям неделята с подобни материали.
Успех на Лудогорец! Знам, че Вие сте единствените които имате топки да биете всеки един от отборите в групата. Знам, че ще се представите достойно и знам, че играете за името на България.
Благодаря Ви, въпреки че за мнозина сте представители на олигархичния модел във футбола и поради това има двама – трима българи в отбора! Защото играете като мъже и играете за БЪЛГАРСКИ тим! Защото коментаторите на Сантяго Бернабеу ще говорят за БЪЛГАРСКИЯ отбор Лудогорец и това ми стига. Пък ако вкараме един – два гола, недоволни няма да има, нали?...
Пп1. На феновете на Ливърпул и прочее ще кажа: Бъдете фенове първо на България. Тук живеете. Не реагирайте, като ощипани моми, че някои Ви нарекъл "бедни души". Ако любимият Ви отбор се бе раздал на терена срещу дебютанта Мура 05, щяхте да имате право. В момента можете само да пратите любимия "Тройчо" на мача Мура - Арсенал, вместо да му пригласяте в подкрепа на Мърсисайд. А и някой бе казал - "България над всичко!“
Пп2. Не знам защо, но тук мисля е мястото да изкажа респект към феновете на ФК Спартак - Варна, които от години са фенове на отбор, който не съществува! Единственият Спартак е в сърцата на феновете и там живее, защото хора, незаслущаващи прозвището "човешки същества“, съсипаха тима от "Коритото“. Защото на мен като варненец ми е тежко, че нямаме градско дерби, тъжно ми е, че Черно Море не играе в Шампионска Лига. Но това не ме кара да мразя Лудогорец. Напротив, искам Лудогорец да е „трън в петата“ на всички, които не разбират, че футболните успехи са много по-добро средство за развитие на Варна и България от строенето на недвижими обекти с "инвестиционна цел"...

http://www.bgfootball.com/new.php?id=44349&blog_id=39

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 08 Сеп 2014 20:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Продават Валери Божинов в интернет

Изображение
Футболистът на Левски Валери Божинов стана жертва на шега във виртуалното пространство. Нападателят бе пуснат за продажба в сайт за интернет търговия. В съобщението към обявата бе написано, че Божинов е бил на резервната скамейка на много отбори като Манчестър Сити и Спортинг (Лисабон). Обектът е идеален за снимане на фотосесии и чалга клипове като познава много известни певици в бранша. Ходил е на проби в Уест Хем. Вкарвал е гол на тренировка на Левски.
Шегаджиите обаче не са поставили конкретна цена на Божинов, като са уточнили, че тя е по договаряне. Малко след пускането си обаче обявата бе свалена.

http://www.sportline.bg/timeout/timeout ... 48250.html

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2014 15:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Футболисти отидоха на гроздобер вместо на мач
23.09.2014

Изображение
''Сакарски спортист'' Тополовград

Футболния тим „Сакарски спортист“ Тополовград спечели служебно с 3:0, след като „Раковски“ Ивайловград не се яви на мача. Оказа се, че ивайловградчани вместо да играят в събота мач, решили да използват почивните дни, за да приберат гроздето си, понеже се очаквало влошаване на времето. Заради неявяването им Областният съвет на БФС в Хасково присъди служебна победа и три точки за тополовградчани.

http://novinarug.com/news/2014

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 30 Окт 2014 13:54 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
На мач с 8 литра ракия! "Щастието винаги идва с още едно!" :lol:

Изображение
Не винаги е наложително да си купите билет за да наблюдавате изявите на любимия си отбор. На всичко отгоре по стадионите "действат" странни закони и разпоредби. Например псуването е забранено и носи глоби, а тютюнопушенето също е табу на обществени места. Поради тези разпоредби, разбира се и поради строгото следене от органите на реда за спазването им петима фенове на ''Асеновец'' предпочетоха да изгледат победата на любимците си над ''Марица'' с 3:0 от оградата на стадиона. 8 литра домашна ракия в двулитрови бутилки от ''Фанта'' и 4 пластмасови чашки за разкош правеха компания на любителите на цар Футбол.
По груби сметки карето "ултраси" за 90 минути измлати по две кила ракия на калпак. За разредител бе ползвана студена водица от близка чешма. А отваряне на буркан с кисели краставички за мезе съвпадна с третото попадение на домакините. Краставичките бяха доставени от близка тераса. "Щастието винаги идва с още едно", в екстаз изригна единият от феновете при вида на мезето и третото попадения на зеления килим.
Това количество явно се оказа недостатъчно и на прибиране към Пловдив забелязахме бригадата в кръчма близо до стадиона.

http://plovdivderby.com/vsichki-ostanal ... -edno.html

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 17 Дек 2014 23:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2013 20:51
Мнения: 460
Местоположение: Стадион Дружба Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Майк Тайсън иска да играе Отело в екранизацията на пиесата на Уилям Шекспир
17.12.2014

Изображение
Бившият световен шампион по бокс за професионалисти в тежка категория, легендарният американец Майк Тайсън изяви желание да изиграе ролята на Отело в екранизация на пиесата на Уилям Шекспир. Според думите на Тайсън, английският поет е имал велики идеи.
Тайсън е играл в много филми най-вече себе си."Аз неотдавна говорих с един човек и той ми цитира Шекспир: "Първото, което ще направим, е да убием всички юристи" и аз се разсмях, цитира думите на Тайсън британският всекидневник "Мирър". - Това го е казал Шекспир. Той е имал велики идеи. Не знам каква роля бих искал да изпълня, но Отело ще бъде предизвикателство. Аз не мога да играя в театъра - това е много трудно. За мен е по-лесно да играя пред камера. Ролята е много трудна и ще ми се наложи много да уча. На мен ми се е налагало да работя с лингвисти. Нима няма да бъде страхотно, ако черно момче изиграе Отело?"

Как се отказва на подобен ''актйор'' чието дясно кроше е легендарно? :)

_________________
И САМО ДОБРУДЖА ОБИЧАМ АЗ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2015 22:07 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Супер малоумната обява в пловдивско заведение: :shock:
Изображение

http://www.plovdivskinovini.com

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2015 00:31 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
:lol:
Изображение

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2015 22:29 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Сензация в Испания: Блатер бил любовник на Ирина Шейк

Изображение
Авторитетния испански „Ел Мундо Депортиво” сензационно твърди, че президентът на ФИФА в оставка Сеп Блатер е бил любовник на Ирина Шейк, бивша на Кристиано Роналдо.
В материал със заглавие „Всички жени в живота на Блатер”, испанското издание съобщава, че 79-годишният швейцарец е имал афера с бившата на Роналдо преди да стане близък със сегашната си изгора – 50-годишната Линда Барас.
В началото на 2014-а Блатер и Линда започнаха своя романс, а в последните месеци двамата неизменно се появяват заедно на всички значими футболни събития за Блатер.

http://www.gol.bg/footballsviat/2015-06 ... rina-sheyk

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016 14:01 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Безпрецедентно: Тим от ултраси тероризира цяла дивизия



В португалския футбол нашумя случай без прецедент. В местната четвърта дивизия има отбор, срещу който нито един от съперниците му не желае да излезе, пише El País.
Става дума за отбора на Канелаш 2010, който е спечелил служебно последните си 11 мача поради неявяване на съперниците му. Те предпочитали да платят 750 евро глоба и да загубят мача, отколкото да се изправят срещу този отбор.
Защо се стига до тази невиждана ситуация? Отборът на Канелаш 2010 бил съставен изцяло от ултраси на гранда Порто, от групировката Super Dragões, известна със своя свиреп нрав.
„Печелят заради крайната си агресия срещу момчета на 20 години. Съдиите и полицията дори не реагират на грубостите им“, разказват анонимно пред изданието шефове на отборите, които не се явяват срещу Канелаш 2010.

А прикаченото видео е красноречиво свидетелество за тези твърдения.

https://m.gong.bg/football-sviat/drugi/ ... iia-411535?

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2017 14:29 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Ей това са истински фенове!
Изображение

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2017 17:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
В България май такива фенове са направо за червената книга на изчезващите видове. :)

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2018 15:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Разследват играчи на клуб от Висшата лига за кражба на такси :shock: :D

Четирима футболисти на елитния английски Уест Бромич са разследвани от испанската полиция за инцидент в Барселона, съобщава АП.
Те са задържани, за да дадат обяснения в съда след обвинение от местен таксиметров шофьор, че са откраднали автомобила му в ранните часове на четвъртък.
При инцидента няма упражнено насилие, тъй като шофьорът е бил извън колата си.
Уест Бромич изкара кратък подготвителен лагер в Барселона през тази седмица преди срещата от турнира за купата на Футболната асоциация срещу Саутхямптън през уикенда.
От клуба провеждат разследване на случая, а неназованите играчи са заплашени с дисциплинарни санкции.

https://www.sportal.bg/news.php?news=709687

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 04 Май 2018 20:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Срещу ултрасите: Дълъг арест, големи глоби и без мач доживот!
04.05.2018 г.

Изображение
Дълъг арест, големи глоби и доживотна забрана за посещение на мач предвиждат предложения за нови наказания за футболните хулигани.
Това стана ясно от думите на шефа на спортната комисия в парламента Славчо Атанасов.
3 конкретни точки в чл. 21 на "Закон за футболното хулиганство” ще определят какво точно означава футболен хулиган, каза Атанасов пред "Дарик".
Новите текстове предвиждат тежки наказания за нарушителите – като арест до 25 денонощия, големи парични глоби, подписки в районните управления на МВР, полагане на принудителен обществено полезен труд до 80 часа и др.
При инциденти като този на 18 април, при който бе тежко ранена полицайка на дербито ЦСКА-Левски, на задържаните ще им бъде налагана забрана доживот да посещават спортни събития.
"Ако Законът бъде приет, ще се наказват дори феновете, които прескачат оградата и преминаването в друг сектор", коментира още Славчо Атанасов.
Той съобщи, че законът ще бъде готов до 2 месеца. Според депутата в него се налагат толкова много промени, че реално това ще бъде един абсолютно нов закон, в който ще са взаимствани най-добрите законодателни практики от Испания, Англия, Италия и Холандия.
Атанасов обясни, че в закона ще бъдат упоменати конкретно ангажиментите на всяка една институция. Така ще се ограничи общата безотговорност, която според депутата е най-големият проблем в момента в България.

Снимка:www.novini.bg
Източник:Dnes.bg

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2018 19:01 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Най-после нещо положително в родната действителност:

ОФИЦИАЛНО: Клубовете могат да взимат базите за 30 години
05.10.2018


Народното събрание прие на второ четене текстовете на новия Закон за физическото възпитание и спорта.
Новият закон променя изцяло философията на досега действащия ЗФВС.
В него има множество нови моменти, които ще помогнат за развитието на спорта за всички и спорта за високи постижения в България.
Един от основните акценти, който ще помогне за разрешаването на проблема с остарялата или липсваща спортна инфраструктура е начинът, по който в закона се регламентира стопанисването, използването и поддържането на спортни обекти.
Според вече приетите текстове се допуска отдаване под наем на спортни обекти държавна или общинска собственост за срок до 30 години на обединен спортен клуб, спортна федерация или спортен клуб, независимо дали е търговско дружество или сдружение с нестопанска цел. Това е регламентирано в ал. 12 на член 108 от Закона. Там се казва, че "спортните обекти се отдават под наем за срок до 30 години на спортен клуб, спортна федерация или обединен спортен клуб".
Тук няма ограничение спортния клуб да е „сдружение с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност“, т.е в хипотезата са включени и спортните клубове, които са търговски дружества. Единственото изискване е да са вписани в регистъра на ММС. Това означава, че се слага знак за равенство между всички спортни клубове, т.е. не се пренебрегват, както дълги години се е случвало футболните клубове, които в голямата си част са АД-та. Те вече могат да получат под наем до 30 години стадионите си, които са държавна и общинска собственост. По този начин до голяма степен се отговаря на обществените очаквания, които се натрупаха в последно време. А и на всички е ясно, че държавата няма да бъде по-добър стопанин на базите от клубовете им...
Затова може да се каже, че с приемането на Закона за спорта, държавата показва твърдото си намерение да спре превръщането на стадионите в руини. Срокът от 30 години е достатъчно дълъг за бизнесмените, които искат да инвестират в тях и съответно им дава сигурност за изразходените средства. В много градове стадионите са на достатъчно атрактивни места и позволяват правенето на бизнес. От което ще спечелят всички. Защото можем да си зададем въпросът - какво се случваше, ако този Закон не беше приет?
Ами чисто и просто щеше да стане редовно явление рухването на трибуни, нещо което всички помнят като христоматиен пример - случилото се на стадион "Локомотив" в "Лаута"...
Разбира се и държавата трябва да има гаранции. Затова е въведено специфично задължение на наемателите да представят и изпълняват инвестиционна програма за ремонт и обновяване, която да води до увеличаване на стойността на обекта. Тя трябва да бъде изпълнена в първите три години на сключването на договора. Законът предвижда учредяване на право на ползване и право на строеж на спортен обект възмездно до 30 години.
В закона се регламентира статута на треньорските кадри - проблем, който вълнува много спортни специалисти в страната. Дава се определение на спортна услуга и се регламентира предоставянето й само при осигурени и гарантирани безопасни условия и от лица с нужната квалификация и вписани в регистър на Министерството на младежта и спорта.
Съществени изменения, които ще позволят да се ограничи съществуването на клубове-фантоми са изискването спортните клубове да бъдат членове само на една спортна федерация, както и задължението да имат наети треньорски кадри, за да бъдат вписани в регистъра на спортните организации. Лицензията за спортни федерации става безсрочна, но при по-строг последващ контрол.
Изрично е предвидена възможността за създаване на студентски спортни клубове, които могат да се подпомагат финансово от висшето училище и Министерството на образованието и науката. Създава се национална организация за университетски спорт, която е част от специалните организации в спорта.
Урежда се възможността за създаване на професионални лиги, които могат да са помощни органи към спортните федерации, или самостоятелни юридически лица, на които е делегирано управлението на определени първенства от държавния спортен календар.
Важен момент от закона е създаването на национална параолимпийска организация, която е част от т.нар. „специалните организации“ в областта на спорта. Такива са още Българския олимпийски комитет, националната организация за спортно-туристическа дейност, обединените спортни клубове и националната организация за университетски спорт.
В закона е обособена самостоятелна глава, регулираща допинговия контрол и борбата срещу употребата на допинг в спорта, която е напълно съобразена със Световния антидопингов кодекс.
Един от новите моменти по отношение на изплащането на пожизнени месечни премии е изплащането на месечна парична помощ на ненавършилите пълнолетие деца на починали олимпийски и параолимпийски медалисти. Такава помощ ще получават и децата на починали олимпийски и параолимпийски медалисти, които са студенти в редовна форма на обучение до 25 г. възраст.
Законопроектът беше приет на първо четене от НС на 13 декември 2017 г. По него са постъпили над 130 предложения от всички парламентарно представени групи. След 4 месеца работа на работна група от парламентарната Комисия по въпросите на децата, младежта и спорта, са приети голяма част от предложенията на народните представители.

http://www.novsport.com/news2941061_1003.html

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 18 Ное 2018 18:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Проститутка надруса и ограби бивш голмайстор на Локо (Сф) :D

Изображение

Изображение

Изображение

Бившият голмайстор на Локомотив (София) Саша Антунович е станал направо неузнаваем. 44-годишният ексцентричен сърбин, качил доста килограми, прикова вниманието с историята, която разкри. Оказа се, че Антунович се е забъркал в колоритен екшън.
Бившият нападател, който игра за Локомотив (София) от 2004 до 2009 година, се оплака в социалната мрежа, че е бил дрогиран и ограбен от проститутка, която повикал на адрес.
Антунович станал жертва на интимната измама преди дни, докато бил на гости на приятели в Хасковските минерални бани. Той повикал в хотела си местна жрица на любовта, открил я в специализиран сайт за запознанства, където проститутката се самопредлагала за съмнителната цена от 20 лева.
Часове по-късно се събудил гол в кревата и установил липсата на сериозна сума пари, която имал в портфейла си. Сърбинът твърди, че компаньонката го е дрогирала, сипвайки му тайно някакъв опиат в питието.
"Росица Иванова, този хасковски жумел дойде на адреса и ме дрогира и окраде. Давам 500 лева награда за адрес и телефон", пусна обявата за издирване на проститутката Саша Антунович в популярната фейсбук група "Шкембе чорба".
Участвалият във "Вип Брадър" бивш футболист, е доста активен в социалните мрежи. Там той почти всеки ден публикува снимки от личния си живот.

https://www.sportal.bg/news.php?news=756599

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 26 Яну 2019 13:20 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Съгласни ли сте с тази статия? :?:

Защо българинът не ходи на мач?
Виктор Игнатов
24.01.2019


Сред най-често вкарваните в употреба оправдания на запалянковците у нас да не ходят на стадиона продължава да е високата цена на билетите - или по-скоро аргументът, че „онези некадърници на терена" не заслужават подкрепа дори срещу 5 лв.

Крайно време е обаче да се каже, че това изобщо не отговаря на истината - фактите говорят, че нито продукцията е чак толкова трагична, нито цените са непосилно високи. А причините за пустеещите трибуни трябва да се търсят на съвсем друго място.

Да започнем с „продукта". Вярно е, българският футбол не е цвете за мирисане, но ако беше толкова слаб, неугледен и отблъскващ, как да си обясним телевизионният, обществен, че дори държавен интерес към него?

По някакви причини операторите, които излъчват „А" група, отказват да разкрият конкретните измерения на телевизионния рейтинг на мачовете от родното първенство, но пък не спират да се хвалят, че последните бият по интерес дори двубоите от Шампионската лига.

Това няма как да се провери без броудкастърите да извадят цифрите черно на бяло, но не така стои въпросът със срещите на националния отбор. Въпреки че не се е класирал на голямо първенство вече 15 години и всеки разбирач си упражнява хумора с него, представителният ни тим все още превзема милиони телевизионни приемници и се радва на над 20 процента пазарен дял по време на мачовете си.

Нещо, с което не могат да се похвалят дори най-вървежните сериали и риалитита.

С други думи, българинът продължава да се интересува изключително много от футбол (при това приоритетно от български), а аргументите за качеството на продукцията на нашите отбори - клубни и национални, тотално издишат. Нашенецът си обича отбора и дори в периоди на тежки кризи, има отношение към съдбините му. Достатъчно е да се проследи истерията, която заля „синята" общност в последните дни покрай тоталната промяна в Левски.

Защо обаче фенът не ходи на стадиона?

Както споменахме, друга митологема са високите цени. И тук обаче липсват каквито и да е разумни обяснения. „А" група вероятно е единственото първенство в Европа, в което цените на входните билети са в рамките на 3-5 евро. Дори така обаче посещаемостта е под санитарния минимум, а всеки опит на клубовете да вдигнат цените се посреща на нож от феновете, които плашат с бойкоти и други поразии.

Най-често посочваният пример за „надути" билети обаче са двубоите на националния отбор - как може да се искат 20 или дори 40 лева за вход, при положение че липсват резултати и качествен футбол? Тук проблемите не са един и два - става дума както за неосведоменост, така и за липса на футболна култура у родната публика.

Първо, още в квалификациите за Мондиал 2018 влезе в сила сериозна отстъпка при ранно закупуване на пропуски.

В цикъла за Лигата на нациите феновете можеха да гледат националите срещу 6 лева (за сектори Б и Г), ако си направеха труда дасе сдобият с билет две седмици преди мача. За другите сектори намалението също бе 50-процентно, но ефект почти нямаше. Двубоите срещу Норвегия, Кипър и Словения сумарно бяха посетени от малко над 20 хиляди зрители, въпреки че този път отборът игра добре, изпоти фланелките и имаше всички шансове да спечели първото място.

За предстоящите европейски квалификации пък авантата е още по-голяма - срещу едва 24 лева можеш да гледаш и четирите домакински двубоя на България, включително тези срещу Англия и Чехия от сектори Б и Г. За по-хубавите трибуни пакетните цени са съответно 60 и 80 лв. Единственото условие е да си купиш билет от рано - каквато е дежурната практика в други сфери на забавлението като концерти, кино, театър и т.н.

Защото футболът е точно това - забавление. Незнайно защо обаче нашенецът би платил с месеци напред 100 лв. за концерт на любимата си група, всекидневно вади сериозни суми за алкохол и цигари, но му се свиди двайсетачка за привилегията цяла година да гледа наживо всички мачове на отбора, който - в крайна сметка - представлява България. Включително срещу родината на футбола Англия.

Стига заблуди - проблемът не е и в цените. Те не само не са високи, а са направо смешни в сравнение с всяка друга европейска държава.

Няма да е чудно на Албиона дори да се обидят, ако разберат, че в България оценяваме двубоя си с тях на... 3 евро (колкото излиза при покупка на пакетен билет за евроквалификациите за секторите зад вратите).

Донякъде, но само донякъде, могат да се приемат доводите, че условията по българските стадиони са трагични - липсват всякакви удобства като тоалетни, кетъринг, чисти седалки, безпрепятствен достъп, сигурност. На повечето места е така, но вече има и изключения.

Освен това бяха времена, когато условията бяха същите, но трибуните пращяха от запалянковци. Хората не се притесняваха от факта, че два часа няма да ходят до тоалетна - отиваха и деряха гърло. Не че удобствата са нещо лошо, но не са определящи.

Стигаме и до лошите агитки и страхът „на детето да не му се случи нещо".

Това вече е солиден аргумент, но той важи само за напечени клубни мачове и за определени места като фенските сектори. Вероятността да пострадаш на мач на националния отбор, при това на централните трибуни например, клони към нула. Както на „Васил Левски", така и някои клубни стадиони, вече има обособени семейни сектори, където освен ценови отстъпки, зрителите се радват и на допълнителни екстри. Това обаче не променя картинката. Истината е другаде.

А тя е, че българският футболен фен вече страда от хронично поведенческо „заболяване", което може да се дефинира като „бацил на провала". То ярко се олицетворява от патриотарската вълна, заливаща трибуните на мачовете на волейболистите, на Кобрата или на гимнастичките.

Българският фен смята, че отборът задължително трябва да бие, мачка, громи и нокаутира, за да бъде подкрепян.

Когато е слаб, не заслужава нищо. Щом сегашните не са на нивото на Пеневата чета и на терена ги няма новите Стоичков, Пенев и Балъков, значи няма да им стъпим.

Ако трябва да стигнем до край, това не е нищо друго, освен избиване на комплекси. С годините българското фенство се изроди от безкористна подкрепа към родните спортисти в изливане на омраза към съперника и създаване на фалшиво усещане за собствена (лична и национална) значимост. Ето защо, когато отборът ни е слаб или просто не е способен да удиви света с балканската си юначност, трибуните зловещо пустеят.

Иначе всички сме големи фенове на английския футбол, но удобно подминаваме факти като този, че след най-големия срам в историята си - отпадането от Исландия на Евро 2016, Трите лъва изиграха следващия си официален мач (срещу Испания) на 90-хилядния "Уембли" без нито една празна седалка. А само две години по-късно Англия стана четвърта в света. Заради новия си отбор, но и заради феновете си.

https://www.webcafe.bg/sportcafe/avanta ... FLq8z1YWmo

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Интересни материали от интернет пространството!
МнениеПубликувано на: 31 Яну 2019 19:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
drago90 написа:
Съгласни ли сте с тази статия? :?:

Защо българинът не ходи на мач?
Виктор Игнатов
24.01.2019


Сред най-често вкарваните в употреба оправдания на запалянковците у нас да не ходят на стадиона продължава да е високата цена на билетите - или по-скоро аргументът, че „онези некадърници на терена" не заслужават подкрепа дори срещу 5 лв.

Крайно време е обаче да се каже, че това изобщо не отговаря на истината - фактите говорят, че нито продукцията е чак толкова трагична, нито цените са непосилно високи. А причините за пустеещите трибуни трябва да се търсят на съвсем друго място.

Да започнем с „продукта". Вярно е, българският футбол не е цвете за мирисане, но ако беше толкова слаб, неугледен и отблъскващ, как да си обясним телевизионният, обществен, че дори държавен интерес към него?

По някакви причини операторите, които излъчват „А" група, отказват да разкрият конкретните измерения на телевизионния рейтинг на мачовете от родното първенство, но пък не спират да се хвалят, че последните бият по интерес дори двубоите от Шампионската лига.

Това няма как да се провери без броудкастърите да извадят цифрите черно на бяло, но не така стои въпросът със срещите на националния отбор. Въпреки че не се е класирал на голямо първенство вече 15 години и всеки разбирач си упражнява хумора с него, представителният ни тим все още превзема милиони телевизионни приемници и се радва на над 20 процента пазарен дял по време на мачовете си.

Нещо, с което не могат да се похвалят дори най-вървежните сериали и риалитита.

С други думи, българинът продължава да се интересува изключително много от футбол (при това приоритетно от български), а аргументите за качеството на продукцията на нашите отбори - клубни и национални, тотално издишат. Нашенецът си обича отбора и дори в периоди на тежки кризи, има отношение към съдбините му. Достатъчно е да се проследи истерията, която заля „синята" общност в последните дни покрай тоталната промяна в Левски.

Защо обаче фенът не ходи на стадиона?

Както споменахме, друга митологема са високите цени. И тук обаче липсват каквито и да е разумни обяснения. „А" група вероятно е единственото първенство в Европа, в което цените на входните билети са в рамките на 3-5 евро. Дори така обаче посещаемостта е под санитарния минимум, а всеки опит на клубовете да вдигнат цените се посреща на нож от феновете, които плашат с бойкоти и други поразии.

Най-често посочваният пример за „надути" билети обаче са двубоите на националния отбор - как може да се искат 20 или дори 40 лева за вход, при положение че липсват резултати и качествен футбол? Тук проблемите не са един и два - става дума както за неосведоменост, така и за липса на футболна култура у родната публика.

Първо, още в квалификациите за Мондиал 2018 влезе в сила сериозна отстъпка при ранно закупуване на пропуски.

В цикъла за Лигата на нациите феновете можеха да гледат националите срещу 6 лева (за сектори Б и Г), ако си направеха труда дасе сдобият с билет две седмици преди мача. За другите сектори намалението също бе 50-процентно, но ефект почти нямаше. Двубоите срещу Норвегия, Кипър и Словения сумарно бяха посетени от малко над 20 хиляди зрители, въпреки че този път отборът игра добре, изпоти фланелките и имаше всички шансове да спечели първото място.

За предстоящите европейски квалификации пък авантата е още по-голяма - срещу едва 24 лева можеш да гледаш и четирите домакински двубоя на България, включително тези срещу Англия и Чехия от сектори Б и Г. За по-хубавите трибуни пакетните цени са съответно 60 и 80 лв. Единственото условие е да си купиш билет от рано - каквато е дежурната практика в други сфери на забавлението като концерти, кино, театър и т.н.

Защото футболът е точно това - забавление. Незнайно защо обаче нашенецът би платил с месеци напред 100 лв. за концерт на любимата си група, всекидневно вади сериозни суми за алкохол и цигари, но му се свиди двайсетачка за привилегията цяла година да гледа наживо всички мачове на отбора, който - в крайна сметка - представлява България. Включително срещу родината на футбола Англия.

Стига заблуди - проблемът не е и в цените. Те не само не са високи, а са направо смешни в сравнение с всяка друга европейска държава.

Няма да е чудно на Албиона дори да се обидят, ако разберат, че в България оценяваме двубоя си с тях на... 3 евро (колкото излиза при покупка на пакетен билет за евроквалификациите за секторите зад вратите).

Донякъде, но само донякъде, могат да се приемат доводите, че условията по българските стадиони са трагични - липсват всякакви удобства като тоалетни, кетъринг, чисти седалки, безпрепятствен достъп, сигурност. На повечето места е така, но вече има и изключения.

Освен това бяха времена, когато условията бяха същите, но трибуните пращяха от запалянковци. Хората не се притесняваха от факта, че два часа няма да ходят до тоалетна - отиваха и деряха гърло. Не че удобствата са нещо лошо, но не са определящи.

Стигаме и до лошите агитки и страхът „на детето да не му се случи нещо".

Това вече е солиден аргумент, но той важи само за напечени клубни мачове и за определени места като фенските сектори. Вероятността да пострадаш на мач на националния отбор, при това на централните трибуни например, клони към нула. Както на „Васил Левски", така и някои клубни стадиони, вече има обособени семейни сектори, където освен ценови отстъпки, зрителите се радват и на допълнителни екстри. Това обаче не променя картинката. Истината е другаде.

А тя е, че българският футболен фен вече страда от хронично поведенческо „заболяване", което може да се дефинира като „бацил на провала". То ярко се олицетворява от патриотарската вълна, заливаща трибуните на мачовете на волейболистите, на Кобрата или на гимнастичките.

Българският фен смята, че отборът задължително трябва да бие, мачка, громи и нокаутира, за да бъде подкрепян.

Когато е слаб, не заслужава нищо. Щом сегашните не са на нивото на Пеневата чета и на терена ги няма новите Стоичков, Пенев и Балъков, значи няма да им стъпим.

Ако трябва да стигнем до край, това не е нищо друго, освен избиване на комплекси. С годините българското фенство се изроди от безкористна подкрепа към родните спортисти в изливане на омраза към съперника и създаване на фалшиво усещане за собствена (лична и национална) значимост. Ето защо, когато отборът ни е слаб или просто не е способен да удиви света с балканската си юначност, трибуните зловещо пустеят.

Иначе всички сме големи фенове на английския футбол, но удобно подминаваме факти като този, че след най-големия срам в историята си - отпадането от Исландия на Евро 2016, Трите лъва изиграха следващия си официален мач (срещу Испания) на 90-хилядния "Уембли" без нито една празна седалка. А само две години по-късно Англия стана четвърта в света. Заради новия си отбор, но и заради феновете си.

https://www.webcafe.bg/sportcafe/avanta ... FLq8z1YWmo


Журналиста писал тази статия явно скоро не е ходил на футболен мач по нашите ''терени''!Стадионите в повечето случаи са много зле откъм удобства,а като добавим и трагичната картинка на терена как да има желание нормалния фен да отива да си троши нервите в подобни условия?С малки изключения бизнеса и общините нехаят за спорта и оставят клубовете да се спасяват както могат.Повечето стадиони са строени преди 1970 г. и са амортизирани,а с минималните средства дадени като подаяния от местната власт и някой и друг бизнесмен няма как спортните съоръжения да добият европейски вид.На светлинни години сме от развити държави като Англия,Германия,Италия и много други където отиването на мач е празник за цялото семейство,така че този измислен журналист първо да види реалността в България и тогава да пише подобни смешни публикации!

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 21 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения 6 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА СИМЕОН СИМЕОНОВ - МОНИ
Форум: Сезон 2007/2008
mittag_slavia 33891 02 Ное 2006 15:40
от speedbreaker
Преглежда непрочетените мнения Песен и Видео клип от изминалото Световно
Форум: Световен футбол
Anonymous 25384 22 Дек 2006 03:42
от Levski Alcohooligan
Преглежда непрочетените мнения Интернет сайтове на Ботев
Форум: Ботев (Враца)
r.h. 15549 10 Мар 2012 01:31
от svilss
Преглежда непрочетените мнения Интернет медии
Форум: Спортни медии
DUNAV-RUSSE 20222 14 Ное 2007 16:27
от Martopetrovfen
Преглежда непрочетените мнения Инфо от гостуването в Роман...
Форум: Локомотив (Горна Оряховица)
Ultras 25549 26 Ное 2006 20:04
от kazaka

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози