bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 29 Мар 2024 08:50


Български клубове - Янтра 1919 (Габрово) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.     [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: НЕОБХОДИМО ДОПЪЛНЕНИЕ КЪМ ИСТИНАТА ЗА ГАБРОВСКИЯ ФУТБОЛ
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2008 21:46 
НЕОБХОДИМО ДОПЪЛНЕНИЕ КЪМ ИСТИНАТА ЗА ГАБРОВСКИЯ ФУТБОЛ


Пламен Недков, председател на Комисията за младежта и спорта към Общинския съвет


Преди всичко е нужно да напомним, и ако се налага редовно да повтаряме, че футболен клуб “Янтра” има съгласно футболното законодателство у нас, законно избран Управителен съвет, президент на клуба и членове на организацията, които формират Общото събрание. Съгласно устава на клуба Общото събрание е този орган, който може да сменя или да утвърждава ръководството. Това са юридически, законни правила и неуспорима даденост, и никои от общинската администрация и Общинския съвет няма право да се намесва в делата на организацията. Футболен клуб “Янтра” не е общински клуб. Това трябва да е ясно на всеки гражданин и на всеки любител на играта футбол. Въпреки този статут взаимоотношенията между клуба и Общината са на едно похвално равнище в името на футболната чест на града.
През изминалата 2007 година са изпълнени всички поети задължения за представителния тим и за детско-юношеските формации. По настояване на ръководството на клуба са предоставени 120 (сто и двадесет) хиляди лева на ФК “Янтра”. Наред със завидната финансова помощ безплатно са предоставени на клуба всички спортни съоръжения: стадионите “Христо Ботев” и “Априлов”, съблекалните към тях. Осигурени са безплатно за клуба електрическия ток и водата. Да не пренебрегваме и факта, че работниците по потдръжката на терените получават заплати от Общински спортни имоти. Предлагат се занижени цени, по които се осъществява превоза на състезателите на футболните мачове от Общински пътнически транспорт на всички формации – мъже,юноши ст. възраст, юноши мл. възраст и деца. Защо да не напомним и за занижените цени по които се заплаща храната на футболистите в стола на Общината.
И нещо много важно: Оказана е решаваща помощ при назначаването “по-точно за водене” на работа в различни фирми на града на ония състезатели, които са с аматьорски статут. Да продължаваме ли още? Това са достатъчно доказателства, които красноречиво подсказват, че Общината, въпреки че клубът по статут не е общински, е
ОБЪРНАТА С ЛИЦЕ КЪМ КЛУБА
и осигурява помощ с каквато малко градове в България могат да се похвалят. Не на думи,а на дела е защитено едно много добро отношение и една похвална помощ. Ето защо, сега не е моментът, при тази тежка зима на дневен ред да се разглеждат и да се обсъждат подобни отношения. Общинската собственост не е кофа с мед.
Въпреки това, ръководството на ФК “Янтра” е предоставило писмо на общинската администрация с настояването да му се предоставят общински обекти на стойност повече от
ОСЕМ МИЛИОНА ЛЕВА
за да се осъществява търговска и друга дейност. Въпросът е: Кой от общинската администрация и Общинския съвет може да си позволи подобен лукс?
Нека погледнем нещата с нужната сериозност преди началото на пролетния полусезон. Представителният тим е редно да започне учебно-тренировъчния процес. Общината предлага базата си. Почистени са пистите и на двата стадиона и може (макар и със закъснение) да започне физическата подготовка на футболистите. Забележете: Пистите бяха почистени от сняг, преди някои улици на града. Ако това не е грижа за футбола – здраве му кажи. Няма причини отборът да не тренира и да не се готви за първенството. И наред с това, ръководството на клуба следва ясно и категорично да заяви на футболната общественост, пред стотиците фенове, е ли е в състояние да издържа отбора и каква изпълнима стратегия предлага за финансирането на клуба. За това е ръководство – да решава оперативно задачите и да направи необходимото, за да бъдат запазени позициите ни в професионалния футбол. Това означава – вниманието на ръководството да се насочи към подготовката на тима, финансирането на клуба и успешното завършване на първенството.
Накратко: Управителният съвет и лично президента да заявят ясно могат или немогат да се справят с гласуваното им от Общото събрание доверие и предоставеното им законно право да ръководят и управляват клуба. Не е сега момента да се работи отново на парче, днес за утре, и по една повтаряща се практика непрекъснато да се поставят неизпълними изисквания.
За кой ли път ще напомним: Клубът на този етап не е общински. Има си ръководство, членска маса и е редно да изпълнява постановките на приетия устав.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2008 14:45 
Ще си позволя да споделя моето скромно мнение за "леко" изопачените истини на г-н Недков,явно "разбиращ и знаещ" човек.Уважаеми господине,явно не знаете старата народна поговорка"ИНТЕРЕСА КЛАТИ ФЕСА".Възможно ли е да има все още такива хора като уважаваните граждани в миналото на Габрово,като В.Априлов,Пенчо Семов и др.в сегашно време,и не само във футбола ни.Като започнем с Дарин Цокев и свършим с Асен Асенов и хората,дърпащи конците им.То не бе даване и лапане и все си е така,с едно изключение:така наричания ВИЗАНТИЕЦ г-н
Дандис.Да,така е и за последните години и дни той само е давал,а когато попита докога той ще хвърля парите си така,а други ще смучат все още от Пазарите безнаказано,докога ще налива пари в града и отбора,а ще го смятат за новия злодей,а г-н Асенов отново се явява новия,стар благодетел на Габрово и футбола ни с някакви 10000 лв,откраднати от Габровци и Габрово.А по отношение на Вариетето,смятате ли за облагодетелстване факта,че лично той игра на търг и спечели концесия за обект,който беше съсипан от бившите му наематели и никой не се интересуваше от него,съгласи се не да взема
пари от него,а да инвестира във възстановяването му над 1 милион лева и сега искате да го изкарате по-черен от всички дяволи,които превърнаха Габрово в обран бостан.Или намеквате,че търгът е манипулиран изкуствено и концесията на Вариетето е подарена на г-н Дандис от Общината срещу това да е вечен благодетел на Габрово и футбола ни.Аз лично мисля,че Вие г-н Недков и тези,които Ви диктуват смехотворните брътвежи за някои "истини" просто бъркате адреса и човека,т.е.Вариетето-с Пазара,а г-н Дандис-с г-н Асенов и сие.А като отнемете концесията на Вариетето,не само няма да има кой да го направи,ами отново ще станете за смях и оплакване с "мъдрите си решения"бележещи началото и края на вашето участие в дозакопаването на футбола и културата в Габрово.И ако все още свързвате бъдещето на футбола в града и Вариетето,то вече и на малките деца ще стане ясно,кой стои зад тези манипулации и каква е целта им.А резултата ще е не създаване,а рушене,ако има все още какво да се руши.Така,че не си мислете,че като сте си скрили главите в пясъка,хората са забравили,напротив...


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2008 17:10 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2006 16:21
Мнения: 1623
Местоположение: Габрово
Г-н Асен Асенов - бивш президент на ФК
“Янтра”, потърси правото си на отговор след пуб-
ликуваните в “100 вести” мнения в материала „Ис-
тината за габровския футбол” продължава с пълна
сила в Интернет и след срещата на ФК “Янтра“ с
кмета Дончев“ /бр. 29 от 5 февруари 2008 г./.

“По-принцип на ано-
нимни статии е под дос-
тойнството ми да отгова-
рям, но тъй като за по-
реден път се спекулира с
името ми, реших да кажа
своето мнение. Не казвам,
че това е отговор, защото
не знам на кого отгова-
рям. Ако загриженият чо-
век за футбола в Габрово
има доблестта да си каже
името, може да продъл-
жим с него дискусията.
В никакъв случай не
искам да ме сравняват и
да ме противопоставят с
г-н Дандис. Ние сме раз-
лични хора и по-различен
начин сме влезли и излез-
ли от футбола в Габрово.
Държа да припомня, че аз
излязох по принуда, а не
по собствено желание.
Припомням, че докато
аз бях президент на фут-
болния клуб, срещу „Па-
зари” АД имаше заведени
6-7 дела и аз трябваше
да спасявам дружеството.
Всъщност „Пазари“-те все
още ги спасяваме, а фут-
болът се разви по съвсем
друга тенденция.
Написаното във фору-
мите ми подсказва, че ав-
торът й знае много добре
как стоят нещата, защото
той си служи с факти, кои-
то малко хора знаят. Но за
обвиненията и намеците,
че съм получил „подаръци“
заради футбола, искам да
кажа следното:
Когато през 2002 г.
влязох във владение на
Централния кооперативен
пазар, се оказа, че те-
рените бяха ипотекирани
заради задължения. Ипо-
текирана беше и сграда-
та за някакъв кредит на
Общината от 200 хиляди
лева. Общината изплати
своя кредит, а ние - оста-
налите дългове.
Припомням, че имах
три задачи, когато дойдох
в Габрово - да направя ре-
монт на двата пазара, но
след като се изчистят от
собственост терените; да
направя ремонт на халите,
но ако се предоставят на
„Пазари“ АД, но от 2003 г.
досега обектът не е даван
по никакъв начин на дру-
жеството. Третата ми зада-
ча бе да финансирам фут-
болния клуб от печалбите
на предните два обекта
и да вкарам отбора в “Б“
професионална група. Тъй
като по първите две зада-
чи не можех да работя, аз
се заех с трета и я изпъл-
них, като се надявах, че
ще ми се даде възможност
да изпълня и първите две.
Искам да припом-
ня още, че когато аз бях
президент на футболния
клуб, на стадиона идва-
ха по 1000, че и повече
души. Сега не знам колко
са. Категорично заявявам,
че нямам желание да се
занимавам пряко с ръко-
воденето на футбола, но
имам желание да помагам.
Нямам желание да съм
спасител на габровския
футбол, но искам да помог-
на с каквото мога, защото
съм убеден, че колкото
повече хора се съберем
да помагаме на футболния
клуб, толкова по-бързо той
ще тръгва напред.
Пак искам да повто-
ря, че да отговарям на
неподписани статии е под
моето достойнство, но в
крайна сметка продължа-
ва уронването на моето
име, което определени
хора още от 2003 година
се опитаха да унищожат
с купища платени, поръча-
ни и непоръчани статии в
разни вестници. Благодаря
на вестник “100 вести“, че
дава право на отговор и
на потърпевшите.
Желанието ми да по-
могна на габровския фут-
бол е, защото имам мора-
лен ангажимент към него
и защото съм убеден, че
всеки който влезе и иска
да прави нещо в един
град, трябва да се впише и
в обществения и културен
живот, да ги подпомогне с
каквото може.”

"100 вести"

_________________
CHECK THIS OUT---->http://fairtilizer.com/track/BAMJAMHOLDUP

Love and Peace from the Stereo Crew


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2008 14:56 
parmalat написа:
Г-н Асен Асенов - бивш президент на ФК
“Янтра”, потърси правото си на отговор след пуб-
ликуваните в “100 вести” мнения в материала „Ис-
тината за габровския футбол” продължава с пълна
сила в Интернет и след срещата на ФК “Янтра“ с
кмета Дончев“ /бр. 29 от 5 февруари 2008 г./.

“По-принцип на ано-
нимни статии е под дос-
тойнството ми да отгова-
рям, но тъй като за по-
реден път се спекулира с
името ми, реших да кажа
своето мнение. Не казвам,
че това е отговор, защото
не знам на кого отгова-
рям. Ако загриженият чо-
век за футбола в Габрово
има доблестта да си каже
името, може да продъл-
жим с него дискусията.
В никакъв случай не
искам да ме сравняват и
да ме противопоставят с
г-н Дандис. Ние сме раз-
лични хора и по-различен
начин сме влезли и излез-
ли от футбола в Габрово.
Държа да припомня, че аз
излязох по принуда, а не
по собствено желание.
Припомням, че докато
аз бях президент на фут-
болния клуб, срещу „Па-
зари” АД имаше заведени
6-7 дела и аз трябваше
да спасявам дружеството.
Всъщност „Пазари“-те все
още ги спасяваме, а фут-
болът се разви по съвсем
друга тенденция.
Написаното във фору-
мите ми подсказва, че ав-
торът й знае много добре
как стоят нещата, защото
той си служи с факти, кои-
то малко хора знаят. Но за
обвиненията и намеците,
че съм получил „подаръци“
заради футбола, искам да
кажа следното:
Когато през 2002 г.
влязох във владение на
Централния кооперативен
пазар, се оказа, че те-
рените бяха ипотекирани
заради задължения. Ипо-
текирана беше и сграда-
та за някакъв кредит на
Общината от 200 хиляди
лева. Общината изплати
своя кредит, а ние - оста-
налите дългове.
Припомням, че имах
три задачи, когато дойдох
в Габрово - да направя ре-
монт на двата пазара, но
след като се изчистят от
собственост терените; да
направя ремонт на халите,
но ако се предоставят на
„Пазари“ АД, но от 2003 г.
досега обектът не е даван
по никакъв начин на дру-
жеството. Третата ми зада-
ча бе да финансирам фут-
болния клуб от печалбите
на предните два обекта
и да вкарам отбора в “Б“
професионална група. Тъй
като по първите две зада-
чи не можех да работя, аз
се заех с трета и я изпъл-
них, като се надявах, че
ще ми се даде възможност
да изпълня и първите две.
Искам да припом-
ня още, че когато аз бях
президент на футболния
клуб, на стадиона идва-
ха по 1000, че и повече
души. Сега не знам колко
са. Категорично заявявам,
че нямам желание да се
занимавам пряко с ръко-
воденето на футбола, но
имам желание да помагам.
Нямам желание да съм
спасител на габровския
футбол, но искам да помог-
на с каквото мога, защото
съм убеден, че колкото
повече хора се съберем
да помагаме на футболния
клуб, толкова по-бързо той
ще тръгва напред.
Пак искам да повто-
ря, че да отговарям на
неподписани статии е под
моето достойнство, но в
крайна сметка продължа-
ва уронването на моето
име, което определени
хора още от 2003 година
се опитаха да унищожат
с купища платени, поръча-
ни и непоръчани статии в
разни вестници. Благодаря
на вестник “100 вести“, че
дава право на отговор и
на потърпевшите.
Желанието ми да по-
могна на габровския фут-
бол е, защото имам мора-
лен ангажимент към него
и защото съм убеден, че
всеки който влезе и иска
да прави нещо в един
град, трябва да се впише и
в обществения и културен
живот, да ги подпомогне с
каквото може.”

"100 вести"
Уважаеми г-н Асенов,държа да ви уверя,че персонално към Вас нямам никакви въпроси за да търся някакви отговори и оправдания.Смятам,че лично мен ме интересуват не интригите и игрите около футбола на Габрово,а точно неговата съдба.Защото Вие не сте били на мачовете на Чардафон на същият този стадион със Левски,ЦСКА и др. в А група с легендите ни Харалампиев,Тачев.Матето и не сте били в тази атмосфера с не 1000 зрители,а препълнен стадион и извън оградите.И това е част от славната история на футбола ни,а вие,за съжаление не сте от нея.Освен това нямам никакво желание и съм абсолютно против да се реанимира Вашето участие и "помощ" в бъдещето на Габрово въобще,а Вие сам можете да знаете какви цели гоните.Вашите думи звучат по-скоро като оправдания,но фактите са съвсем други и можете да бъдете сигурни,че скоро всичко ще си дойде на мястото,защото Габрово и Габровци са се справяли с много по големи предизвикателства и докато има хора,които радеят и без корист дават парите си за града,такива "благодетели" няма да ни бъдат нужни,с техните "мечешки" помощи.Както виждате Габровските хали си работят добре и без Вас и така ще бъде и с футбола и т.н.а това,че са Ви имали доверие и Вие не сте го оправдали е лично Ваша заслуга и поука за всички нас.Затова си вървете по-скоро от тук,защото нямаме нужда от Вас и услигите Ви,г-н Асенов.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2008 03:56 
Offline

Регистриран на: 03 Сеп 2007 09:40
Мнения: 145
Местоположение: София/ Габрово
Имам чувството, че повече хора се карат, отколкото ходят на мачове...
Помня, 93та година Благо Александров каза: "В този град не заслужавате и отбор във В група..."
Засега познава...
Първият кръг- Академик- Янтра- на стадион "Академик" - София/ Редута/до зала Фестивална/ до СДВР ( автобус 11 от Лъвов мост) .
Ще направя всичко възможно да дойда, обещавам.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2008 10:13 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2006 15:10
Мнения: 1819
Местоположение: ГАБРОВО
Отбор: Янтра Габрово (Габрово)
go_go_wolves написа:
Имам чувството, че повече хора се карат, отколкото ходят на мачове...
Помня, 93та година Благо Александров каза: "В този град не заслужавате и отбор във В група..."
Засега познава...
Първият кръг- Академик- Янтра- на стадион "Академик" - София/ Редута/до зала Фестивална/ до СДВР ( автобус 11 от Лъвов мост) .
Ще направя всичко възможно да дойда, обещавам.


Прав си, но когато футболния клуб е превърнат в инструмент за постигане на икономически цели, последиците са такива..........

_________________
http://www.vbox7.com/play:ad36667c&al=1&vid=4333959


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2008 10:47 
Offline

Регистриран на: 28 Авг 2007 16:54
Мнения: 456
Местоположение: Gabrovo
Благо Александров имаше право защото тогава Дарин Цокев дължеше на футболистите 2 000 000 лева приблизително сегашни около 90 000 долара и това е причината онзи невероятен отбор да се унищожи. Благо Александров трябва да е благодарен на Дако Баламата че му върна Шкодата която беше проиграл на зарове и единсвеното условие да си я върне бе да отбележи 2 гола в решителния мач с Дунав за оставане в групата-Янтра победи и остана Благо си получи Шкодата макар и да отбеляза само 1 гол и то още в 30-та секунда


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: ole
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2008 11:23 
NE MOGA DA RAZBERA ZA6O NYAKOI HORA PRODALGAVAT DA SPEKULIRAT S ISKANITE OT RAKOVODSTVOTO ZEMI ZA8 MLN LEVA. ISTINATA E 4E SPORED MEN TAKOVA NE6O PROSTO NYAMA I PROSTO NYAKOI LICEMERI ISKAT DA ZLEPOSTAVYAT GRACKITE RAKOVODITELI,PONE AZ TAKA GI VIGDAM NE6ATA. O6E POVE4E 4E V4ERA LI4NO DANDIS PRED 100 VESTI ZAYAVI 4E NYAMA TAKOVA NE6O.MISLYA SI AZ SEGA NA KOGO DA VYARVAM NA NYAKOI PUBERI I NEDOKAZALI SE DORI KATO FUTBOLISTI HORA,KOITO SEGA ISKAT DAGE DA STAVAT I RAKOVODITELI NA YANTRA ILI NA GOSPODIN DANDIS. AMI TI OTGOVORYAT E POVE4E OT YASEN ESTESTVENO 4E NA DANDIS


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2008 00:14 
истината е че Белчев е предлагал какво ли не на Дандис и този списък с обектите и сега е при Т.Дончев,но не е съставен като някакво искане от Дандис,а напротив,предложението идва от предишния
Общиски съвет и с него са запознати и Григоров и бившия Общински съвет.Дандис е трябвало да избере,но заради изборите така и не се е стигнало до осъществяването му.Това всъщност си е в реда на нещата,да има някаква възможност за докарване на приходи за издръжка на клуба.Лошото е,че отговорни хора от Общината,както се вижда и по-горе от приказките на Пл.Недков извъртат всичко,все едно,че Дандис е изнудвал Общината за да му ги дадат.Но фактите говорят,че не е така,а Дандис и без тях си продължава да издържа клуба,нали така.А ако споменатите по горе отговорни лица имат смелостта да говорят за това нека и те да кажат как точно стоят нещата в действителност,а не да си мълчат и да изчакват събитията.Защото народът го е казал и доказал: "НА ЛЪЖАТА КРАКАТА СА КЪСИ" и "ХИТРАТА СВРАКА-ВСЕ С ДВАТА КРАКА"

и ви моля пишете на кирилица!!!


Върнете се в началото
  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.     [ 9 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения "Дунав" в турнира за купата
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 149891 02 Дек 2006 11:50
от DUNAV-RUSSE
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169727 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Първи БГ сайт за тенис на корт!
Форум: Тенис
Anonymous 48250 01 Ное 2006 03:57
от Site Admin
Преглежда непрочетените мнения Състав на отбора за сезон 2007/2008
Форум: Сезон 2007/2008
parmalat 63222 18 Май 2008 14:18
от [AS Roma]Gu73v
Преглежда непрочетените мнения Програма за първенството
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 39027 05 Май 2008 16:53
от besimeniq

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози