bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 15:05


Български клубове - Добруджа (Добрич) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 361 мнения ]  Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2014 12:52 
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2014 20:38
Мнения: 93
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
В Добруджа искат само победи до Нова година

Целта пред отбора на Добруджа до края на есенния полусезон е да се опита да спечели само победи, за да докаже, че е един от най-добрите отбори в групата. Още при гостуването на Черноморец в Бургас възпитаниците на Светльо Тодоров ще търсят пълния актив по точки, а в останалите двубои до края това ще бъде нагласата, независимо че конкретната цел, която е поставена пред „жълто-зелените“, е обиграване на млад и перспективен отбор, който да радва феновете си.

Тоди няма кадрови проблеми за гостуването в Бургас и ще разчита в основни линии на състава, победил Раковски с 2:0 в предишния мач.

http://football24.bg/novina/138822-v-do ... ova-godina


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014 14:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Светльо Петров след атаката: Треньори и играчи ме чернят заради премии
19.11.2014

Изображение
По повод появилите се публикации в сайтове, че футболистите и треньорът на Добруджа Светослав Тодоров са написали жалба срещу изпълнителния директор Светослав Петров, която е внесена в Комисията по спорт и младежки дейности към Община Добрич, клубният шеф коментира:
„Факт е това, което са направили футболистите и треньора, но от самата жалба не се разбира какви точно са претенциите им към мен и на какво основание. Претенциите най-вече са за три неполучени премии от миналата година, като дори едната от тях им е платена от президента на клуба Валентин Василев. Аз като ръководител не мога да взема самостоятелно решение по финансовите въпроси и винаги ги съгласувам с президента и общината, която основно отпуска средствата. Чувам, че имат претенции за редовно забавяне на заплати и премии, което от справка в клуба може да се види, че не отговаря на истината. Ще се запозная по-подробно чрез Комисията по спорт и нейните представители за претенциите на футболистите, но всичко идва и е лична атака към мен от страна на старши треньора Светослав Тодоров. Ще направя официално изявление в най-скоро време, което ще съгласувам с ръководството на клуба. За мен само ще кажа, че е недопустимо да бъдат настройвани играчите по този начин и те ще си отговарят за последиците“, каза клубният бос, който смята, че именно преди мача с Банско не е трябвало да се стига до такива прецеденти.

"Тема спорт"

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2014 19:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
УС на Добруджа освободи Светослав Тодоров
03 Декември 2014

Изображение
Управителният съвет на Добруджа е провел заседание, на което е взето решение да не бъде продължен договорът на старши-треньора Светослав Тодоров, съобщи официалният сайт на клуба. Решението е единодушно, а причина за раздялата с младия специалист е „създалото се и ескалирало напрежение между треньора, феновете и ръководството". Любопитно е, че ръководството счита Светослав Тодоров за един от големите бъдещи български треньори, но въпреки това няма да разчита на неговите услуги.
Ето и пълният текст на декларацията:
На свое заседание проведено на 02.12.2014г. УС на ФК "Добруджа" взе решение договорът на старши треньора Светослав Тодоров, който изтича на 31.12.2014г., да не бъде продължен.
Единодушното решение на управата бе продиктувано от създалото се и ескалирало напрежение между треньора, феновете и ръководството.
Управата на клуба изказва своята благодарност на Светослав Тодоров за демонстрирания професионализъм по време на работния процес и всеотдайността му за подобряване на условията и състоянието на отбора според вижданията на треньора.
Ръководството на ФК "Добруджа" пожелава успех на Светослав Тодоров в бъдещите му предизвикателства в треньорската професия, виждайки в негово лице един от големите бъдещи български треньори.
УС на ФК "Добруджа"



Избрани моменти от интервюта със С.Тодоров

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2014 20:54 
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2014 20:38
Мнения: 93
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Жалко, че всички тия неща се случиха...

Някакви идеи, кой ще го смени? Чух само, че е имало идея за Радуканов, но той отказал... от което ми се стува, че само печелим.

Предполагам, че има голям шанс Вардаров да се завърне. Сигурно на някои им липсва Радо Димов. Онези време, макар и във В, бяха култови.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 04 Дек 2014 01:21 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Освобождаването на Тодоров е по-скоро във вреда на Добруджа отколкото да е от полза.Ако изключим инцидента със феновете в Бургас през останалото време Светослав Тодоров се е държал много добре към всички които милеят за жълто-зелената идея.Може би един конструктивен диалог между ръководство,фенове и треньор щеше да реши различията,но явно е надделяло егото на определени хора.С Тодоров се очертава да си тръгнат и част от добрите футболисти на отбра което ще доведе до отслабване на потенциално доброто развитие на сезона.Дано поне се намерят достойни заместници на напускащите иначе нищо добро не се очертава за отбора.За новият наставник със сигурност няма да е лесно да сглоби боеспособен отбор за краткото време което ще има между двата полусезона,така че мечтата за А група най-вероятно ще се изплъзне и този сезон.Да се надяваме поне накрая да не се борим за оцеляване в Б група...
САМО ДОБРУДЖА!

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2014 19:28 
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2014 20:38
Мнения: 93
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Тодоров се сочи като кандидат за овдовелият треньорски пост на Ботев Пл.

Иначе А група е непостижима цел. Няма кой да изпадне, за да се задържим там. Просто няма. Трябват огромни суми, с които не разполагаме и скоро няма да разполагаме. Цялата работа е общината да издържа отбора на ниво Б група и всички да таим надеждата, че някога ще се появи един нов Домусчиев, който да поеме Добруджа... тъжно, но факт.

Като гледам как се развиват нещата около шистовия газ след 20-30 години град Добрич може и да няма така или иначе :kopfshuettel:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 06 Дек 2014 02:03 
Offline
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2013 20:51
Мнения: 460
Местоположение: Стадион Дружба Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Абе то както се стопява населението на България след 20-30 години може и да ни няма на географската карта,но това е друга тема.В момента е важно бъдещето на Добруджа,а то не е особено розово.Ако общината и местния бизнес не си стиснат ръцете и не вземат решение да подпомагат по-сериозно спорта скоро ще се радваме само на волейболния отбор,защото в момента само там се работи професионално и отговорно.

_________________
И САМО ДОБРУДЖА ОБИЧАМ АЗ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2014 22:17 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Св.Тодоров: Не съм обиден, но съжалявам, че няма да продължа
08.12.2014г.

Изображение
Не съм поканен на срещата между кмет и ръководство на ФК Добруджа, заяви за радио Добруджа Светослав Тодоров. Изключително съм доволен от начина по който работиха момчетата, някои станаха младежки национали, други получиха професионални договори.За мен винаги е било важно да има развитие за играчите и да знаят какво точно са научили от съответния треньор, а футболното общество нека си прави заключенията.
Атанас Илиев не съм го предложил на Литекс, нещо, което бе споменато по време на мача между Литекс и Славия, не знам защо се спекулира с моето име, затова искам да го успокоя момчето, че няма такова нещо, въпреки че новината е добра, но не е истина, каза Св.Тодоров и продължи:
Съжалявам единствено, че няма да мога да продължа да работя с тези момчета. Създадохме прекрасни съвместни взаимоотношения, а сега, както казва един от футболистите, се разбива едно семейство. Това е футболът , за жалост, допълва специалистът. Той все още не желае да коментира как и къде ще продължи неговата треньорска кариера, твърдейки, че няма нищо конкретно като предложение.
След Нова година ще стане ясно къде ще продължа, сега няма нищо официално, казва треньорът. На футболистите съм казал да мислят, имат глави на раменете и да решават сами за себе си и своето бъдеще, но ще кажа, че има голям интерес от други отбори към някои от момчетата. Дано намерят това което заслужават, защото тук те не получиха уважение, даже станаха свидетели на грозни картини на последните два мача.
А, аз имам привилегията да избирам и да преценя къде да продължа, завърши треньорът, който дори не се чувства обиден.

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2014 04:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Добруджа изпраща годината без задължения, общината ще продължи да финансира клуба
09.12.2014

Изображение

Изображение
Това стане ясно на заседание на спортната комисия към общинския съвет, на което по покана на кмета Детелина Николова присъстваха председателят на УС на ФК Добруджа Валентин Василев и изпълнителният директор на клуба Светослав Петров.
В залата бяха още фенове на отбора и досегашният треньор Светослав Тодоров, придружаван от играещия помощник треньор Николай Христозов, футболистите Иван Цачев, Николай Радомиров, Станимир Андонов и председателят на БФС - Добрич Иван Манолов.
90% от приходите на клуба идват от Община Добрич, а през тази година със свои средства помогнаха Светослав Тодоров и Светослав Петров, съобщи президентът на Добруджа Валентин Василев. Той е категоричен, че забавяне на заплатите няма и отборът се е разплатил с треньори и футболисти. Клубът най-вероятно ще завърши годината без никакви задължения или ако има такива, те ще са минимални - под 10 000 лева, обясни Василев. Той отбеляза, че в школата на Добруджа тренират 250 деца и въпреки ограничените средства, с които клубът разполага, през тази година са направени подобрения на терена и залата на стадиона. По-добре да сме фактор в Б група, отколкото последни в А, смята президентът на Добруджа.
За да съществува отборът в Б група са необходими 20 000 лева на месец само за мачовете и школата, без в тази сума да влизат парите за заплати, обясни на срещата изпълнителният директор на Добруджа Светослав Петров.
Кметът Детелина Николова призова за разбирателство между ръководството и Светослав Тодоров и похвали треньора за свършената работа. Тя отбеляза, че община Добрич ще продължи да подкрепя финансово клуба и през следващата година, но приоритет за Добруджа трябва да са детско-юношеската школа и базата, а не класиране на мъжкия отбор в А група.
Спортната комисия ще предложи в Управителния съвет на ФК Добруджа да влязат двама от феновете на отбора, съобщи председателят й Младен Матеев.Феновете също така правят постъпки за регистрация на фен-клуба в съда. Общината може да увеличи средствата за футболния клуб, когато ръководството му успее да осигури допълнително финансиране и от спонсори, каза още той.
Общинският съветник Йордан Йорданов предложи средствата, отпуснати от общината за Добруджа догодина, да бъдат в две отделни пера на бюджета - за школата и за представителния отбор.

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2014 14:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2013 20:51
Мнения: 460
Местоположение: Стадион Дружба Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
13 футболисти отказват да продължат договорите си с "Добруджа"
11.12.2014

Футболистите на Добруджа излязоха с открито писмо по повод проблемите в клуба, които ескалираха в последния месец. Писмото е адресирано до обществеността в града, до всички футболни фенове и деятели в страната, и до медиите чрез БТА.
В писмото се казва, че играчите отказват да преговарят с настоящото ръководство на клуба и да подновяват взаимоотношенията си. В същото време те за пореден път изразяват негативното си мнение към Светослав Петров заради лъжи и интриги, които пречат на нормалната работа и развалят климата в съблекалнята. Ето и пълният текст на писмото, адресирано до хората в града, до обществеността и до медиите, разпространено чрез БТА:
"Ние, футболистите на ПФК "Добруджа", искаме да заявим във връзка с появилите се публикации, че нямаме никакво намерение да преговаряме или да подновяваме взаимоотношенията си с клуба. На всички договорите ни изтичат на 31.12.2014 година, тоест няма как да ни прекратят договорите, могат само да не ни ги удължат. Ние нямаме никакво желание да преговаряме с ръководство, което нито уважава труда ни, нито финансовите лишения които направихме за него. Искаме още веднъж да изразим отношението ни към Светослав Петров - човек, който е непрофесионален и неуважителен спрямо нас, а непрестанните му лъжи и интриги не създават нормален климат за работа.
"Играли сме за този клуб не само като отбор, но и като семейство, и също като такова сме взели това решение".
С Уважение:
1.Симеон Симеонов
2.Николай Христозов
3.Детелин Димитров
4.Николай Радомиров
5.Станимир Андонов
6.Ивайло Лазаров
7.Емил Колев
8.Костадин Гаджалов
9.Спас Георгиев
10.Иван Цачев
11.Ивелин Василев
12.Красимир Станоев
13.Ивайло Димитров

Тук се усеща почерка на Тодоров. :roll:

_________________
И САМО ДОБРУДЖА ОБИЧАМ АЗ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2014 21:58 
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2014 20:38
Мнения: 93
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Аз пък смятам, че като гражданин на община град Добрич не искам да дават и стотинка от данъците ми за такива лекета - да си ходят ако ще да играем в областното с Заря, Динамит и Космос. Все тая!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2014 23:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Бизнесмени и агитката влизат в новото ръководство на Добруджа
16.12.2014

Изображение
Хора с имидж и възможности ще управляват футболния клуб, направена бе поредната важна крачка за успешното му развитие.
Важно решение за бъдещето на Добруджа бе взето на общото събрание на футболния клуб. Бяха избрани шестима нови членове на Управителния съвет. Петима от тях са бизнесмени. Те са Спиридон Спиридонов - земеделски производител, Братой Братоев - директор на клона на Уникредит Булбанк в Добрич, Веселин Стойков - собственик на фирма "Агрив" - Добрич, Михаил Михайлов - представител на "ДюПон Пионер" за Добрич и Кольо Драгиев - представител на фирма за горива. По предложение на спортната комисия на Общински съвет - Добрич за първи път в ръководството на Добруджа влизат и феновете на отбора, които избраха за техен представител Светломир Петров - дългогодишен член и един от лидерите на жълто-зелената агитка.
В Управителния съвет на ФК Добруджа остават досегашните му членове Валентин Пейчев, Светослав Петров, Сергей Димитров, Живко Иванов, както и председателят Валентин Василев.

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2014 18:23 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Специалист с богат опит в А и Б група е новият треньор на Добруджа
20.12.2014

Изображение
Димчо Ненов

На свое заседание Управителният съвет на ФК Добруджа избра кой да бъде новият наставник на отбора.
Старши треньор на жълто-зелените от 1 януари ще бъде Димчо Ненов. Той е водил Сливен, Нефтохимик и Хасково. Той класира Хасково в А група и води тима в първите кръгове в елита тази есен. Има опит в майсторската група и със Сливен.
Помощник треньор ще му бъде легендарният бранител на Добруджа Стефан Славов, който към момента работи в школата на клуба.
От ръководството на Добруджа информират, че се работи по селекцията на отбора. Клубът пожелава успех на Димчо Ненов в новата му работа и желае весели празници на всички привърженици на отбора.

Не ме притеснява, че повечето от досегашните футболисти напускат, защото с помощта на ръководството ще успеем да сформираме боеспособен състав, заяви новият старши треньор на Добруджа.
Благодаря на ръководството на Добруджа за поканата, надявам се да оправдая гласуваното ми доверие, заяви Димчо Ненов пред Добрич Онлайн в първото си интервю като старши треньор на жълто-зелените. Той сподели, че преговорите са преминали лесно и е доволен от възможността да работи в Добрич. Добруджа е марка в българския футбол и за мен е голяма отговорност и чест да водя този отбор, заяви Димчо Ненов.
Основната задача в момента е изграждането на нов силен отбор, сподели той. Не ме притеснява, че много футболисти не желаят да останат, подобна ситуация не е нова за мен и знам, че мога да се справя, обясни новият наставник на Добруджа. С помощта на ръководството ще съберем нужните играчи до началото на подготовката, имаме достатъчно време за това, смята Димчо Ненов. Ще заложа на млади момчета, които да играят с желание за Добруджа, обясни вижданията си за селекцията новият треньор на Добруджа. Той ще разчита на трима от досегашния състав - голмайстора на отбора Атанас Илиев, сърцатия защитник Кристиян Димитров и талантливия млад вратат Павел Петков.
Предвидено е първата тренировка на Добруджа да бъде на 7 януари. Вече са договорени две контроли за зимната подготовка - срещу елитния Черно море и Дунав (Русе).

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2015 13:35 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Добруджа с най-млад капитан в историята си през пролетта
24.02.2015

Изображение
Кико е на 21 години, но с лоялността си към клуба и с мъжкото си поведение на терена и извън него е доказал, че е достоен да бъде капитан на отбора.
Лентата през пролетта ще носи Кристиян Димитров, научи Добрич Онлайн от старши треньора на жълто-зелените Димчо Ненов.
Кико е роден на 16 април 1993 година. Защитникът ще бъде най-младият първи капитан в историята на Добруджа. Предстои през тази седмица да бъде направен изборът на втори и трети.
Кристиян Димитров вече е имал честта да носи лентата на ръката си с екипа на Добруджа - като юноша в школата на жълто-зелените.

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2015 17:05 
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2014 20:38
Мнения: 93
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Да пожелаем успех на Кристиян Малинов, който ще играе в мъжкия национален отбор, в двубоя с Италия. Дано влезе в игра и да закове гол на Буфон!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2015 12:06 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Атанас Илиев завърши втори при голмайсторите в Б група
01.06.2015 г.

Изображение
Атанас Илиев завършва сезон 2014/2015 на второ място при голмайсторите в Б група. Той има отбелязани 17 гола и си поделя втората позиция с Мирослав Антонов от Монтана. Победител при реализаторите стана нападателят на Локомотив (Горна Оряховица) Янаки Смирнов с 21 гола. Любопитно е, че в А група голмайстор стана Антонио Аниете с едва 14 гола, като мачовете в елита са 32. В Б група през този сезон имаше 30 кръга, като реално изиграните мачове от тимовете бяха 28 заради отказването през пролетта на Спартак Варна и Раковски.

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 04 Юни 2015 12:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Извикаха футболист на Добруджа в националния отбор
04.06.2015

Изображение
Селекционерът на младежкия национален отбор до 21 г. Антони Здравков повика 20 футболисти за тренировъчен лагер-сбор.Подготовката включва и две контроли.
Първата е срещу Кипър на 9 юни (вторник) в град Правец от 18.00 часа, а втората е на 12 юни (петък) във Виена срещу Австрия от 19.30 часа българско време.
В състава на младежкия национален отбор на България е включен футболистът на Добруджа Радой Божилов. 19-годишният атакуващ халф през пролетта игра за жълто-зелените като преотстъпен от ЦСКА. Той направи много силен полусезон и се разписа при победите над Ботев (Враца) и Локомотив (Мездра).

Съставът на България U21:

ВРАТАРИ:
Георги Китанов (Черно море)
Красимир Костов (Пирин Благоевград)

ЗАЩИТНИЦИ:
Христо Попадийн (Локомотив 2012 Мездра)
Радослав Терзиев (Ботев Пд)
Живко Хаджиев (ПФК Бургас)
Пламен Гълъбов (Литекс)
Христофор Хубчев (Монтана)
Преслав Петров (Лудогорец)

ПОЛУЗАЩИТНИЦИ:
Владислав Семерджиев (Славия)
Никола Колев (Литекс)
Милен Гамаков (Ботев Пд)
Радослав Цонев (Левски)
Георг Илиев (Болтън, Анг)
Александър Василев (Лудогорец)
Антонио Вутов (Удинезе, Ит)
Георг Василев (Марек)
Радой Божилов (ПФК Добруджа)
Борислав Цонев (Левски)

НАПАДАТЕЛИ:
Кирил Десподов (Литекс)
Георги Минчев (Литекс)

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2015 15:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Добруджа без спортно-технически директор
03.07.2015 г.

Изображение
След оставката на изпълнителния директор Светослав Петров Добруджа няма да има ръководител в чисто спортно-техническата част, научи радио „Добруджа”. Новият директор ще бъде досегашният счетоводител на клуба Галин Гинков, но той ще отговаря предимно за финансовите въпроси. Цялата спортно-техническа власт ще бъде в ръцете на старши-треньора Димчо Ненов. Той ще има свободата при избора на футболистите, за селекцията, но и отговорност за резултатите и представянето на тима.
Смятам, че така е най-добре – моята работа е да бъде подсигурен бюджетът на клуба и заплатите да се получават редовно, по спортната част отговорността ще бъде на Димчо Ненов. Той е не само с отлични треньорски, но и човешки качества и атмосферата в тима е много добра, призна Гинков.
На 18 юли преди контролата с Интер /Плачидол/ ще бъдат представени играчите, на които старши-треньорът Димчо Ненов ще разчита в първенството.

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2015 12:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
След четвъртата поредна шампионатна загуба в „Б” група, от спортно-техническият щаб на „Добруджа” набелязаха мерки за излизане от кризата. Наред с промените във вътрешния правилник, касаещи най-вече дисциплината, беше взето решение от отбора да бъде освободен Илиян Чавдаров. Нападателят, който пристигна в Добрич непосредствено преди началото на първенството, не оправда доверието и очакванията към него, довело до раздялата. Потвърждение за този ход даде старши треньорът на „жълто-зелените” Димчо Ненов. Преценихме, че на мястото на Чавдаров трябва да вземем нов, по-опитен човек. Касае се за нападател, с който да подобрим офанзивната част в тима, защото сме доста беззъби в атака. Очакваме подкреплението да се присъедини към нас още утре /петък/, за да може час по-скоро да се адаптира към обстановката в клуба и да получи картотека за следващото гостуване на „Оборище” /Панагюрище/, на 12 септември. Името на въпросния футболист ще бъде обявено след като пристигне в Добрич. Не искаме да избързваме, защото лично аз съм провел разговори с 20-30 състезатели през лятото, които не приеха предложението ми, не защото финансовите условия не ги задоволяват, а защото Добрич остава много встрани от родните им места, изтъкна наставникът. Иначе формулата на Д. Ненов за излизане на отбора от незадоволителното състояние е повече работа и тренировки. Ясно е, че ние сами трябва да си помогнем и не чакаме някой отвън да дойде да стори това. През паузата в първенството ще наблегнем на физическата подготовка и подобряване на микроклимата в състава. Другото, което е много важно, е отърсването от бездушието и апатията, които се проявяват по време на мачовете. Отборите в „Б” група са долу-горе с изравнен потенциал. Освен при загубата от „Локомотив” /Г. Оряховица/, а и при предните поражения се видя, че без да се прояви воля и характер си обречен, е категоричен селекционерът. Една от причините, поради които добруджанци няма да играят контрола през паузата, са множеството кадрови проблеми в състава. Последната паднала жертва заради контузия е Костадин Ничев. Универсалният състезател напусна преждевременно игралното поле срещу „Локо” /ГО/. След направения медицински преглед е установено, че той е със скъсан мускул, което означава, че ще отсъства от терените за неопределено време. Извън сметките още десетина дни остава Даниел Генов, който е със спукана костица. Проблеми с коляното има Николай Илиев, пречещи му да тренира пълноценно със съотборниците си. На този фон, добрите новини в добричкия лагер са свързани с изтеклите наказания на капитанът Кристиян Димитров и вратарят Димитър Илиев, които се подготвят на пълни обороти.

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2015 18:04 
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2014 20:38
Мнения: 93
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Важното е, че Кико се връща! Капитанът си е капитан!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2015 00:55 
Offline
Аватар

Регистриран на: 04 Фев 2013 20:51
Мнения: 460
Местоположение: Стадион Дружба Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Добруджа с нов треньор
21.09.2015

Изображение
След 7 години Радостин Димов се завърна в Добруджа. Той вече бе представен на футболистите и проведе първа тренировка с тях.
В събота досегашният наставник Димчо Ненов подаде оставка след шестата поредна загуба на жълто-зелените в първенството и тя бе приета от ръководството на клуба.
Новият наставник на Добруджа е един от най-успешните треньори на отбора през новия век и един от любимците на футболните фенове в Добрич.
Той води тима през сезон 2007/2008 година. Под негово ръководство Добруджа по безапелационен начин спечели първото място в СИ В група с голяма преднина пред следващите в класирането. Радо Димов изгради от футболистите много сплотен колектив и те показваха игра, която се харесваше на феновете. На всеки мач в Добрич имаше над хиляда зрители, а вярната жълто-зелена агитка следваше тима и при всяко гостуване в историческия за клуба първи сезон извън професионалните групи. През лятото на 2008 година Добруджа имаше готов отбор за атака на първите места в Б група, но след поредната порция скандали между акционерите в клуба - Величко Найденов и общината, Добруджа в крайна сметка отказа участие във втора дивизия. Сега, 7 години по-късно, Радо Димов ще има възможността да се завърне в Добруджа и да води отбора в Б група.
Младият специалист с успех е работил във всички отбори в своята кариера като треньор. Тя започва като помощник в Черно море в едни от най-силните години за варненци в А група. Радостин Димов успя да направи Черноморец (Балчик) един от фаворитите в Б група, а също така е водил казахстанския Каспий (Актау).

Оставане в групата не подхожда като цел на Добруджа, затова максимално бързо трябва да се укрепим в средата на класирането, аз съм амбициозен човек и ще се опитаме да достигнем до възможно най-предно място, заяви Радостин Димов в първото си интервю като старши треньор на Добруджа.
Минаха 7 години откакто бях треньор на Добруджа, но за мен това е завръщане в отбора, сподели новият наставник, който изведе жълто-зелените футболисти за първа тренировка под негово ръководство. Радо Димов сподели, че през тези 7 години се е интересувал от резултатите на отбора и винаги когато е имал възможност е идвал да го подкрепя на мачовете в Добрич. Връщам се на място, което ми е познато, тук съм чувствал уважение и подкрепа, затова се радвам отново да водя Добруджа.
Негови помощници остават Стефан Славов и Калоян Чакъров. Те са добри треньори и ще се радвам да работя с тях, заяви Радостин Димов.
Заради почивните дни в началото на тази седмица, новият наставник ще дебютира официално в неделя срещу Локомотив в Мездра, а на скамейката в сряда срещу Вихър (Строево) ще бъде Стефан Славов. Радо Димов обаче ще пътува с отбора, за да наблюдава мача за купата.
На този етап новият наставник ще разчита на наличните футболисти, а селекция ще се прави през зимната пауза. Радо Димов сподели, че планира да върне в отбора бивши добруджанци, които сега играят за други тимове, предимно от региона.
Сега най-важно е футболистите да се успокоят, да повярват в себе си, да започнат да играят по-добре и да се раздават максимално на терена - така и резултатите ще дойдат, а за нас точките са жизненоважни в този момент и трябва максимално бързо да започнем да ги печелим, коментира новият старши треньор на Добруджа.

_________________
И САМО ДОБРУДЖА ОБИЧАМ АЗ!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2015 17:32 
Offline
Аватар

Регистриран на: 15 Апр 2011 17:54
Мнения: 945
Местоположение: Добрич/стадион ''Дружба''
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Играчите на Добруджа спряха феновете да не линчуват съдията
25.11.2015

Добруджа пропусна да вземе три точки срещу Лудогорец II, като жълто-зелените бяха по-добри и имаха повече чисти положения. Те закономерно поведоха с гол с глава на централния защитник Симеон Иванов. В този момент се намеси съдията Георги Игнатов, който даде пресилена дузпа за Лудогорец, която Янаки Смирнов реализира. До края на мача вратарят на Лудогорец Аргилашки бе на висота и не допусна нов гол. Феновете на Добруджа, недоволни от съдийските отсъждания, опитаха да нахлуят на терена в 84-ата минута, за да линчуват рефера, но бяха възпрени от футболистите на Добруджа и от гардовете.

_________________
Добруджа-Ференцварош(Носител на Купата на УЕФА) 3:1
Добруджа-Борусия Дортмунд (Носител на КЕШ,КНК и Междуконтиненталната купа) 2:1
Добруджа-Шахтьор Донецк (Носител на Купата на УЕФА) 1:0
Добруджа-Левски Сф. 4:0
Добруджа-ЦСКА 3:1 ...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015 13:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Още промени в Добруджа
18 Декември 2015

Изображение
След Светослав Петров, който ще изпълнява функцията на спортен директор, в ръководството на Добруджа влиза нов шеф. Става дума за бившия служител на БФС Тервел Златев. Той е поканен лично от кмета на Добрич Йордан Йорданов, за да помогне на закъсалия спортно-технически и финансово местен тим. Паралелно със запазването на професионалния статут на отбора, другата важна цел на Тервел Златев и Светльо Петров ще бъде сериозно инвестиране в спортната база, за да се създадат по-добри условия, не само за мъжкия отбор, но и за цялата ДЮШ.

Ще се проведе и среща с президента на клуба Валентин Василев, на която ще бъдат уточнени и промени в УС. Едва след тази среща ще стане ясно кога старши треньорът Радостин Димов ще насрочи датата за започване на подготовка.

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 28 Дек 2015 15:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Чакат 15 нови в Добруджа
28.12.2015

Изображение
Завърналият се в Добруджа клубен бос Светослав Петров успя да направи коледно-новогодишен подарък на клуба и феновете. След разговор с премиера Бойко Борисов спортният директор е осигурил превеждането на 200 000 лева, които вече са отпуснати, за реконструкция и модернизация на стадион „Пионер". Той ще бъде изцяло за ДЮШ на клуба с модерен терен и съблекални. Очаква се скоро и новият кмет на Добрич Йордан Йорданов да оповести точната цифра, с която ще бъде увеличена субсидията за футболния отбор.
Старши треньорът Радостин Димов вече започна селекцията и на първото занимание ще бъдат обявени имената на новите футболисти. Те ще са над 15 на брой, тъй като клубът разполагаше с много къса резервна скамейка през есента, а и реши да се раздели с някои играчи.

http://football24.bg

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: НОВИНИ
МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 21:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
След месец избират нов Управителен съвет на ФК „Добруджа”
04 януари 2016


Очакваното Общо събрание на ФК „Добруджа”, за което информира лично в края на годината кметът на Добрич Йордан Йорданов, ще се проведе на 5 февруари 2016 г. Събранието ще се състои от 17,00 ч. в седалището на спортното сдружение на ул. „Иван Хадживълков” 10. В дневния ред на събранието са включени две точки: 1. Избор на Управителен съвет; 2. Разни. Приелият да се завърне на поста изпълнителен директор - Светослав Петров заяви, че е в течение с всички въпроси, касаещи организацията и бъдещото развитие на футбола в Добрич. За мен не е от съществено значение какво точно ще е наименованието на длъжността, която ще изпълнявам, като това е от прерогативите на ръководството на клуба. Обстановката във ФК „Добруджа” ми е позната и още от 4 януари съм на разположение. Започването на истинската ми работа обаче ще се забави с няколко дни, заради неотложни лични ангажименти, за което съм съобщил на клубните шефове, заяви за DT бившият халф.
Междувременно стана известно, че „жълто-зелените” ще направят първа тренировка от подготовката за пролетния дял на шампионата в „Б” група на 7 януари. Старши треньорът Радостин Димов обаче все още не е напълно наясно с каква група от футболисти ще разполага, като двама играчи твърдо отпадат от сметките му. Това са бранителят Симеон Иванов, който официално премина в „Нефтохимик” /Бургас/, както и наказаният Емил Копаранов, който е със спрени състезателни права от БФС за година. Не е изключено през зимата добруджанци да бъдат напуснати и от други състезатели. Още на дебютното занимание за годината се чакат да се присъединят дузина футболисти, голяма част от които ще преминат проби.

dobrichmedia.com

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 361 мнения ]  Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 79309 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 180533 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169497 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Черно море (Варна)
Anonymous 150782 15 Яну 2011 23:11
от Todorakis
Преглежда непрочетените мнения Серия Б - класиране, новини, резултати
Форум: Сезон 2006/2007
kyynadd 35539 22 Мар 2007 22:38
от Rumbeti

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози