bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 12 Май 2024 17:37


Български клубове - Дунав (Русе) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 22 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: НИКОЛА ХРИСТОВ
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 16:33 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Тема за легендата на русенския футбол и нов наставник на Дунав - НИКОЛА ХРИСТОВ.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 16:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Найстина ли той ни е тренер :?:

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 16:37 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Да, 1000000000000000000000000000000000000% :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 16:38 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Супер нещата ще си дойдат на мястото :)

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 17:13 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
НИКОЛА ХРИСТОВ:

"ДУНАВ" МОЖЕ И ДА СЕ НАМЕСИ В БОРБАТА ЗА ПРОМОЦИЯ"

Старши треньорът на русенския представител в Първа лига Дунав днес дава кратко интервю за вестник "Черноморие". В него Никола Христов коментира контролния мач със Спартак (Варна), където бе треньор преди няколко години. Известният русенски специалист споделя своите фаворити за промоция във Висшата лига през този сезон и таи надежди за бъдещето на любимия му "син" отбор. Христов дава мнението си за предстоящия важен мач на националния ни отбор срещу Дания.

- Кольо, мнението ти за проверката, за домакините?
- "Спартак" игра без доста титуляри, но показа, че е запазена марка. Доволен съм, че срещу силен съперник успях да видя новите попълнения: имаме трима грузинци, с които очаквам отборът ни да се стабилизира.

- Имате ли амбицията за връщане във висшата група?
- Такава задача не ни е поставена. Започнахме първенството с 12 души, но посъбрахме хора и от мач на мач играем все по-добре. Тихомълком можем да се намесим в борбата за влизане в А група...

- Кои са най-сериозните кандидати?
- Хареса ми играта на "Видима-Раковски" и "Светкавица". Надига се и "Ботев" (Пловдив), който е с големи традиции, трупа и потенциал.

- Не споменаваш името на лидера?
- С "Добруджа" играхме в първия мач и не ми хареса. До 60-ата минута резултатът беше 1:0 за нас, какво ми трябваше през почивката да поздравя Георги Нарлев за доброто съдийство... Обърна свирката и - 1:3. Футболът в групата не е особено качествен, но очаквам през пролетта да стане много по-интересно.

Малко архив от последния престой на Никола Христов в Дунав....можете да прочетете доста любопитни неща оттогава. Днес, Дунав пак е в подобна ситуация... :? :wink:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 17:18 
Offline
Добър приятел на сайта
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 01:37
Мнения: 5695
Местоположение: Враца
Отбор: Ботев (Враца)
Ще бъде интересно да видим визитка на Никола Христов

_________________
Изображение
www.botev-inside.hit.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 17:19 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Хм...ще се постарая да ви осигуря такава :wink:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 18:38 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Понеже в интернет никъде не открих подобно чудо като биография на Кольо Христов ще трябва да изсмуча някаква полезна информация за него от оскъдното инфо, което има за него в нето и от това, което съм чувал за него.

Изображение

Никола Христов е една от легендите на футбола в Русе. Дългогодишен състезател на "Дунав", а впоследствие се премества в ЦСКА, където през сезон 78/79 "Армейците" срещат по пътя си "Валенсия". Никола Христов отбелязва победния гол за ЦСКА на мача в София, който завършва 2:1 за ЦСКА. Все пак корена си казва думата и "Чичо Кольо" никога не прекъсва връзка с родния Русе.
През сезон 2001/2002 Христов отново е призван да се върне в "Дунав", но този път като старши треньор. Русенци имат много проблеми преди началото на шампионата най-вече от финансово естетсво. Именно в тази ситуация лъсва треньорския гений на Никола Христов. Въпреки че тимът изостава чувствително с подготовката наставникът на дунавци подхожда с твърда ръка към неприятната ситуация. С невероятния си мениджърски нюх Никола Христов сглобява състав от не много известни играчи. Всички смятат "Дунав" за обречен, но не така мислят дунавци.
Началото на сезон 2001/2002 започва с трудно гостуване на "Добруджа". Тимът от Добрич тогава има големи амбиции и възможности. Русенци, обаче не излизат обречени на стадион "Дружба" в Добрич. Именно това е стилът на ръководене на Никола Христов - отборът никога не свежда глава пред силата на противника. Въпреки загубата и тежкото начало на кампанията, русенци оставят добри впечетления с играта и тактическата си подредба.
Следва серия от "тактически" победи и "Дунав" по средата на сезона твърдо започва да се отправя към "А" група. Проблемите с подготовката и неуредиците оказват своето негативно влияние и момчетата на Никола Христов завършват на четвърто място в групата. В този сезон Никола Христов показва за пореден път завидния си нюх към сглобяването на боеспособен състав без големи звезди.
Преди работата си в "Дунав" Кольо Христов оставя страхотни впечетления когато ръководи "Корабостроител" /Русе/.
Днес легендата на русенският футбол отново е призван да води "Драконите" в труден момент.

---------------
За съжеление ще трябва още да търся конкретни данни за него, които ги няма никъде. Ама е хубаво да се намери по-подробна информация.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2007 18:39 
Offline
Дунав завинаги
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2006 23:16
Мнения: 745
Абе тоя е Кежуал :)

_________________
SUPPORT YOUR LOCAL TEAM


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007 19:35 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Вече и официално Никола Христов е новият наставник на Дунав. Подписал е за 2 години

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2007 00:19 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Никола Христов: "Винаги съм до "Дунав" в тежки моменти

- Г-н Христов, трудно ли се съгласихте да станете старши треньор на "Дунав"?

- Решението ми беше наистина сложно от гледна точка на неизвестността около отбора. Времето ме притискаше, не знаех кой знае колко за статута на отделните футболисти - какви договори имат, какви са анексите към тях и т. н. А и признавам, че през пролетта гледах тима само в няколко срещи, така че нямам кой знае колко солидно изградена представа за физиономията на състава. В крайна сметка подадох ръка на общинското ръководство в лицето на кмета, което настояваше аз да поема работата с тима.

- Не мислите ли, че новото предизвикателство пред вас е една авантюра?

- Сигурно. В Русе аз съм треньорът, който никога не е работил с "Дунав", когато този отбор е бил обезпечен финансово. Винаги съм се хващал на хорото в тежки и екстремни за тима моменти.

- Какво все пак знаете за футболистите?

- Знам, че само 7 момчета са с действащи договори.

- Говорихте ли с някои от тях?

- Разбира се. Дори разговарях със Здравко Петров, доскорошен играч на "Добруджа". Той е от русенската школа и в този смисъл заяви готовност да помогне на родния си тим. Чухме се и с Людмил Киров. Людмил призна, че наистина ще се опита да си намери отбор в чужбина, но ако не стане, също ще бъде футболист на "Дунав". С него ще имам нов разговор, тъй като в момента отдъхва по морето. Като прибавим Илиян Памуков, Иво Кирилов и Емил Иванов, които също декларираха желание да преподпишат договорите си, то ще направим най - важното - отборът ни ще има на първо време един добър гръбнак.

- Какво знаете за Недялко Хубенов, Мартин Ковачев, Светлин Симеонов?

- Изключително добри футболисти. Те ще са ни необходими. Ако намерим централен нападател до такъв изпълнен с хъс играч като Симеонов, до голяма степен ще решим проблемите си в атака. Разбира се, нека тези думи не разколебават тарана Кристиян Християнов. Аз не съм се отказал от него. Просто искам да кажа, че конкуренцията ражда качество.

- Ще задържите ли преотстъпения от ЦСКА Стоян Абрашев?

- Аз искам той да остане в "Дунав" и също разговарях с него. Стоян ми каза, че би носил с радост екипа на русенския тим, стига да се разберем с ръководството на "червения" клуб. Ще направим такива постъпки.

- Тодорин Димитров?

- Имам представа от неговата игра. Футболист с надеждни качества. Съжалявам, че няма да остане в Русе, но никой не може да го спре, защото няма договор с нашия клуб.

- Какво мислите за политиката с преотстъпените играчи?

- Не съм привърженик на такъв тип работа, но сега сме в ситуация, когато трябва да заложим и на всички компромиси. При всички случаи ще обърнем потлед към юношите в нашата школа, за да видим дали има момчета, които трябвада получат шанс за изява.

- Кои ще работят за вас в щаба на отбора?

- Ще замълча. В понеделник ще знаете повече.

- Какви ще са целите пред "Дунав"?

- Положението в момента е такова, че грандоманията ще е твърде лош съветник. Лично аз виждам целите по следния начин - да укрепим тима с постепенна и усърдна работа, да стабилизираме мястото му в дивизията, а ако, дай боже, се появи и достатъчно силен спонсор, ще вдигнем летвата с добрите намерения.

- Кога ще повикате отбора на първи лагер?

- На 2 или 3 юли. /в. "Утро"/

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2007 11:19 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Какво мога да кажа. Човека е напълно прав. Нека да бъдем умерени в приказките, но не и в действията си. Предното ръководство залагаше изключително много на приказките, а де факто не свърши кой знае каква работа. Никола Христов знае какво прави. Аз съм убеден, че той ще успее да създаде от единиците колектив, който да побеждава

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2007 14:14 
Винаги когато той е бил тренер Дунав са играли всеки мач на 200% мега надъхано и мотивирано


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2007 19:19 
Offline

Регистриран на: 12 Май 2007 18:53
Мнения: 420
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
и аз съм за Бай Кольо винаги от нищо прави нещо


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юли 2007 19:24 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Всички мислят Бай Кольо за магьосник ( а и с право заради това, което направи в Корабостроител и после в Дунав)
Но да не забравяме той е човек. Аз му имам пълно доверие и каквото и да става този сезон ще съм за него. Той е доказан специалист за разлика от оня некадърник Мъдиян Тодоров.
ДУНАВ НЯМА ДА Е БОКСОВА КРУША, А И КОЛКОТО И ДА НЕ ГО АФИШИРА НИКОЙ, ЦЕЛТА Е ЕДНА. ТЯ Е ПРЕДЕЛНО ЯСНА:wink:
Остава да му пожелаем успех и всички заедно да вървим напред :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2007 11:28 
Mисълта ми беше,че дори и да не получим бързи резултати ще гледаме атакуващ футбол и играчи които ще се раздават максимално до последната минута !!!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2007 11:45 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Абе предвид събитията от това лято никой няма право да натоварва човека с някакви свръх надежди. Аз ще съм доволен и на това, което казваш - себераздаване докрай и бърза игра. Но както се казва апетита идва с яденето :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2007 10:53 
Никола христов днеска ли заминава за София?


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2007 13:03 
Лично аз да ти кажа незнам,защото съм много надалеко но си мисля,че той вече е там .....!!!


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2007 23:03 
Offline
Аватар

Регистриран на: 25 Яну 2007 13:13
Мнения: 86
Местоположение: Rousse
да добавя,че той е роден на 28 май 1951 година в село Крива Бана,Врачанско,може да греша за селото,Бада или Бана е,не съм сигурен.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2007 09:50 
Offline
Добър приятел на сайта
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 01:37
Мнения: 5695
Местоположение: Враца
Отбор: Ботев (Враца)
BASKET-FAN написа:
да добавя,че той е роден на 28 май 1951 година в село Крива Бана,Врачанско,може да греша за селото,Бада или Бана е,не съм сигурен.


Може би го бъркаш със Крива Бара. Намира се във Област Враца (близо до Козлодуй). Инфо за селото има тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1% ... 6%D0%B0%29

_________________
Изображение
www.botev-inside.hit.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Авг 2007 13:54 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Никола Христов

кариера като футболист:

ДУНАВ (РУСЕ) (1970-1977; 1980-1981)
ЦСКА (София) (1977-1980)
БОТЕВ (Враца) (1981-1982)

Като треньор:

Монтана, Локомотив (Русе) - /1988-1989/
ДУНАВ (Русе) /1991-1992; 1999-2000;2001-2002/
Спартак (Вн) /1995-1996/
Бенковски (Бяла) /2006-2007/
От лятото на 2007 отново наставник на ДУНАВ (РУСЕ) :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 22 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Мариян Христов
Форум: Балкан 1929 (Ботевград)
FB'04 59030 26 Сеп 2009 20:18
от Boba_Leba_Eba
Преглежда непрочетените мнения Ще успее ли да замести М.Христов Стенли в националния отбор?
Форум: Национален отбор
Anonymous 19190 06 Апр 2007 12:03
от ultraspartak
Преглежда непрочетените мнения КВТ "Локомотив Никола Нанов" София
Форум: Летни спортове
Anonymous 7163 11 Апр 2009 21:35
от A_Shearer
Преглежда непрочетените мнения Даниел Христов - нов треньор на Розите
Форум: Розова долина (Казанлък)
ggeorgiev 3405 04 Фев 2009 13:49
от koce
Преглежда непрочетените мнения Николай Христов
Форум: Играчи и ръководство
r.h. 1486 07 Сеп 2011 22:11
от r.h.

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози