bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 30 Апр 2024 11:08


Български клубове - Академик (София) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 26 мнения ]  Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Манол Велев
МнениеПубликувано на: 05 Май 2008 20:43 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
ВЕСЕЛА ЛЕЧЕВА: ИСКАМ ДА ЗНАМ КОЙ РАЗДАВА ПРАВОСЪДИЕ

Не желая покушението срещу съпруга ми да остане моя лична драма, утре ще е драма за децата ни

-Госпожо Лечева, има ли напредък в разследването на покушението и опита за убийство срещу вашия съпруг Манол Велев?

-Няколко пъти в последните седмици казвам, че досега няма никакъв резултат. Най-вече не виждам някакво кой знае какво желание в тази насока. Моите лични очаквания бяха всички институции, които трябва да се занимават с такъв случай, да бъдат много по-активни. Още повече че такова брутално престъпление не трябва да оставя равнодушен никого, независимо кой е жертвата и в кой момент от демократичното развитие на страната се е случило.

- В началото имаше очаквания, че усилията на МВР по разкриване на престъпниците ще бъдат удвоени. Все пак вие сте част от правителството, а съпругът ви е влиятелна фигура в бизнеса.

- Не съм очаквала на базата на това да се ползвам с някакви привилегии. Но моят съпруг е фигура, заемала обществени позиции, и не може така

с лека ръка да бъде прехвърлен и този случай в папката "Други"

Не искам да го превръщам в специален, но това не трябва да става практика - всяко едно подобно престъпление в крайна сметка да остава неразкрито. Би трябвало да има конкретни резултати.

- Поискахте ли обяснение за хода на разследването? Направихте ли официално запитване?

-Няколко пъти. Инициативата за това винаги е идвала само от мен до момента. Все пак бях дала кредит на доверие на всички тези институции и очаквах те да си свършат съвестно работата, нали това им влиза в задълженията. И именно затова не съм им звъняла всеки ден да ги питам как върви разследването. Иначе моето желание беше да получавам информация поне всекидневно. Всяка моя сутрин започва с този въпрос - кой пожела смъртта на съпруга ми. Искам и техният ден - на натоварените с разследването, да започва със същия въпрос. Аз съм човек, който разбира нещата така - щом аз си върша съвестно работата, очаквам и от другите същото, включително и от полицията.

- Имате ли някакви конкретни забележки по хода на разследването към определени лица?

-Аз искам резултат, който липсва. Неизвестността поражда други настроения, друг тип отношения между хората, друга атмосфера в България като цяло. Не случайно изведнъж се натрупаха толкова много негативи, това е най-вече от липсата на конкретни резултати. Създава се впечатление за липса на държавност и това не е случайно. Има прекалено много неразкрити тежки престъпления, дела се точат с години. Това нерешаване на конкретните случаи, бездействието на изпълнителните органи създава тази изключително мрачна ситуация в момента.

- Запознаха ли ви с някакви версии? Имате ли впечатление, че следствието знае в каква посока да търси?

-Нямам никакви впечатления, никакви. Кой работи, какво работи... Чувам изявления от медиите по този случай и всички са от рода: "Действа се по няколко версии." По колко точно, никой не знае. Пак се борави с неясни формулировки. Може би е поради спецификата на работата на тези органи, но в крайна сметка трябва да има и конкретика. Поне на мен тя ми е изключително необходима.

- Мислите ли за собствено разследване?

- Собствено разследване в държава, която претендира, че всички нейни институции работят?! Звучи някак си несериозно. Това още повече ще доведе до разочарование.

- Веднага след покушението плъзнаха информации, че мъжът ви е ходел с охрана, носел е бронежилетка. Целенасочена кампания ли беше това или просто измислици на несериозни медии?

- След като мина толкова много време и по начина, по който беше поднесена на медиите тази информация от страна на всички онези, които ги подхранват, все повече ми се струва целенасочено.

Целта беше да се създаде негативен образ

на човек, който се занимава с престъпен бизнес, има неясни контакти с хора, които, както сега е модерно да се казва, са "оперативно интересни". Говоренето с недомлъвки и внасянето на съмнения създава нарочно такава обстановка около бизнеса, личността и начина на живот на съпруга ми. Това се подхвърля в точно подбрани моменти, за да бъде създадено определено впечатление у обикновените хора. Манол го познават много хора и всички те знаят, че той нямаше охрана и никога не е обличал бронежилетка. Нямаше и поводи неговият бизнес да бъде определян като престъпен или криминален. Така че който хвърля подобни твърдения, трябва да сложи и доказателствата на масата. Не само в този случай обаче се действа така. При много други престъпления се процедира аналогично, за да се създават съмнения у хората, без да има конкретни доказателства

- Притеснявате ли се за своята сигурност, за неговата?

- Днес сутринта (вчера б.а.) например се обади майка ми, след като ме видяла по телевизията. Каза ми: "Единственото ми впечатление е, че чувството на страх се засилва. Много се притеснявам от това, което казваш." Аз лично не искам да се страхувам, защото желанието ми е да продължа да живея в тази държава. Моят син учи тук. Не искам, когато казва истината, човек да се чувства застрашен. Мисля, че има други начини за решаване на проблемите, дори когато истината болии е много тежка.

- Виждате ли някакъв начин да поискате конкретни обяснения как върви или пък не върви разследването?

- Редно е да има самокритика най-малкото. Някакъв анализ кой какво прави, в каква насока се работи. Нормално е, човешко е да си сгрешил, да не си направил нещо както трябва, всички сме хора. Всичко мога да приема, но най-страшното е мълчанието.

-Смятате ли, че предстоящите промени в ръководството на Министерството на вътрешните работи могат да повлияят благоприятно на разследването на покушението на съпруга ви?

- Очакванията ми са такива. Целта на новите структури, които се създават, е обществото в крайна сметка да заживее по-спокойно, да бъде гарантирана сигурността на гражданите. Може би твърде предизвикателно е да причисля и този случай към сигурността на държавата като цяло, но имаме право да знаем кой взема решенията вместо нас, кой раздава правосъдие.

- Казани от вас, тези думи звучат като критика на държавността в момента като
цяло.

- Много са дълбоки проблемите и не случайно се търси изход, за да се реши тази криза. Става въпрос за наслоявания от дълги години, за системи, които фукционират вътре в себе си, а не според основните си задължения. Надявам се този случай, както и подобните в последно време да катализират извършването на необходимите процеси. Затова казах, че не искам това да е само моя лична драма, защото утре това ще бъде драма за нашите деца - кой как решава проблемите си. Ето че и петнайсетгодишните

почнаха да ходят на училище с по два пистолета...

- Говорите за сина на олимпийския шампион Гълъбин Боевски.

- В случая да, но това говори за заниманията на младите. За това кои са героите на днешния ден - тези, които раздават правосъдие от криминалните филми. Екшън героите вече са в училище, в реална обстановка.

-Ще завърша с въпроса, с който може би трябваше да започна. Какво е състоянието на съпруга ви?

- Няма промяна в здравословното му състояние и не мога да кажа кога ще има. Тежко е. Няма подобрение, стабилизиран е на едно ниво, което нищо не означава. Състоянието му е тежко.

Източник: http://kliuki.net/view-article.php?t=8997

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 26 мнения ]  Предишна  1, 2



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Подкрепяте ли Емил Велев за треньор на Левски ?
Форум: Сезон 2008/2009
Краси 8460 11 Юли 2009 21:47
от BeyonDDead

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози