bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 15:43


Арда 1924 (Кърджали) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 97 мнения ]  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Новини
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2010 14:31 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
http://football24.bg/?gg=3&hh=4&ii=123& ... 894&mm=123

Двама играчи на Арда няма да играят за свои тим в предстоящия трети кръг в Югоизточната "В" . Това са Самет Рахим и Благовест Саръев, които бяха изгонени от рефера при равенството 1:1 с ИТД Гигант (Съединение).


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Авг 2010 12:59 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
Кърджалийската двойка Иван Латунов и Делчо Раев се класира на 17-то място на Европейското първенство по плажен волейбол за младежи до 23 години, което се провежда в Кос (Гърция).
Тъй като България изпраща свои представители в състезанието за първи път, страната ни бе поставена на едва 22-ра позиция в основната схема от 24 участващи отбора. Така Латунов и Раев попаднаха в силната група "C" заедно представителите на Русия Пастухов и Семьонов (с номер 3), на Чехия Хабр и Моник (с номер 10) и на Сан Марино Дзондзини и Лазарини (с номер 15).

За съжаление нашите момчета загубиха служебно първата си среща с руснаците, което се отрази доста негативно на точковото им съотношение.

След това записаха загуба с 0:2 (18:21, 18:21) от чехите и победа с 2:0 (21:17, 24:22) над двойката от Сан Марино и завършиха на трето място в групата. Именно точковото съотношение не достигна на Иван и Делчо да се наредят измежду четирите най-добри трети отбора и те приключиха участието си като най-добре класиралата се двойка извън шестнадесетте, които продължават борбата за европейската титла.

Седемнадесетото място все пак донесе на двамата кърджалийци 40 точки за Европейската ранглиста.

в-к. Нов живот


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2010 18:51 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
http://njsport.blogspot.com/2010/10/blog-post_648.html

След срещата от 9 кръг на Югоизточната „В" група, наставникът на Арда Кърджали Петър Бумбаров заяви, че е щастлив от победата и подчерта, че тя е дошла благодарение на тактическата дисциплина, която са спазили през целия мач неговите футболисти.

„Получи се невероятен мач, успеха в който дойде благодарение на това, че футболистите изпълниха успешно тактическите задачи, които им бях поставил преди срещата. Нашата цел беше да изтеглим противника си и с мощни атаки да търсим празни пространства в защитата му. Радвам се, че нямаме контузени играчи. Отказвам да отлича отделен футболист – заслугата за победата е на целия отбор", заяви Бумбаров.

На другия полюс беше главния мениджър на Стамболово 2007 Юксел Реджеб: „Дузпа за Арда действително имаше, но и ние бяхме ощетени в тяхното наказателно поле. Като цяло, съдията свиреше справедливо и не може да го обвиняваме. Въпреки негативния резултат, аз съм доволен от момчетата си, които играха много силно срешу един качествен отбор. Стана наистина хубав мач – може би най-добрия който съм гледал до сега. Заслугата за това е на всички", коментира Реджеб.


Ахмед: „Труден мач. Защитата ни беше безпощадна. Благодаря от името на целия отбор за подкрепата на нашите фенове, които бяха дошли от Кърджали. Играхме за тях".

Терзиев: „Много трудно ни беше срещу техните нападатели. Успяхме обаче да издържим и се справихме с опасните ситуации. Като цяло, всичко мина много добре. С Жаров се сработихме перфектно и си помагахме един на друг. Такива бяха указанията на треньора. Щастлив съм много, защото показахме, че сме силен отбор".

Исмаил: „Играхме срещу много мотивиран противник, който не се отказа да търси успеха до последния съдийски сигнал. Не смятам, че съм „извадил" отбора. Заслугата е на всички. Когато видях техния нападател да излиза срещу мен, нямаше никакво време да мисля. Действах инстинктивно и знаех, че съм длъжен да спася. Вижте раните ми – почти всичките им действия срещу мен бяха груби"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2010 18:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
Централният нападател на третодивизионния Арда (Кърджали) Самет Рахим от началото на седмицата тренира с Академик (София). Играчът е на пробен период при "студентите" и до този момент е оставил отлични впечатления в спортно-техническото ръководство на отбора.


Нападателят е родом от Кърджали и е с българско гражданство, въпреки турското си име. До края на седмицата спортният директор Семир Селимински трябва да реши дали ще бъде предложен договор на тарана, информира "Гонг".


След краткото си турне в Истанбул, футболистите на Академик подновиха тренировки на базата в Национална спортна академия. С отбора на пълни обороти тренира опитният Аспарух Василев

http://football24.bg/?gg=3&hh=4&ii=3&jj=1&ll=41705&mm=3


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Окт 2010 23:15 
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2010 15:45
Мнения: 458
Отбор: Несебър (Несебър)
Skype: no
Ченгиз хан, стегни се малко, голяма си муха ! обеща ми преди 3 месеца да провериш в какво състояние е школата на арда и да ми направиш малък анализ по въпроса, нищо до момента! айде де, братче


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Дек 2010 19:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
Легендарната деветка на футболия отбор на „Арда" –Кърджали от близкото минало Мюмюн Кашмеров осигури дарение за многопрофилната болница в града. Чрез своите познати в германския град Кьолн Кашмеров посредничи пред католическата фондация „Силитенинките на Света Мария" да предоставят от своите болници медицинска апаратура, хирургически инструменти и инвалидни столове на здравното заведение в Кърджали. Той получи благодарности от директора на болницата в Кърджали д-р Тодор Черкезов, който го помоли да предаде на католическия орден грамота за дарение.
Винаги може да разчитате на моите контакти в Европа и света. Удоволствие е да помогна на болницата в града, където се развих като спортист. Израснал съм в този край и с моите бизнеспартньори не сме безразлични към хората в Кърджали, каза Мюмюн Кашмеров на кратка церемония в спешното приемно отделение на болницата.
Благодарение на неговото посредничество здравното заведение в Кърджали получи два тира с материали и апаратура. Тя е разпределена сред пет отделения, сред които ОАРИЛ, хирургия, травматология.
Старшата сестра Семра Рамадан твърди пред колегите от "Кърджали бг вести", че голяма част от апаратурата е за спешното отделение. За него са предоставени инвалидни колички и стол, глюкомери, апарати за кръвно, маска за обдишване на спешни случаи и др.
Директорът на болницата д-р Черкезов подчерта, че дарението е изключително ценно за болницата и идва много навреме.

rodopi24


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2010 15:00 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
http://bgclubs.eu/rating/november-2010

Арда е на 39-то място в ранглистата на БГ клубовете и на 4-то между клубовете от "В" групите ! Това е за месец Ноември


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2010 13:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
Напусна ни Генчо Иванов - човекът, отдал живота си за футбола в Източните Родопи

Внезапно ни напусна човекът, който отдаде живота си за футбола в Източните Родопи. Председателят на Областния съвет на Българския футболен съюз в Кърджали Генчо Иванов е починал тази сутрин, около 7 часа в дома си в квартал „Гледка".
Погребението ще е във вторник от 11 часа.
24rodopi поднася съболезнованията си на семейството му.

Почивай в мир бате Генчо :(

http://rodopi24.blogspot.com/2010/12/bl ... _2794.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2010 15:56 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2008 21:20
Мнения: 819
Местоположение: София
Отбор: Арда (Кърджали)
RIP

_________________
ULTRAS AGAINST MODERN FOOTBALL


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 25 Дек 2010 12:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2008 22:08
Мнения: 227
Отбор: Розова долина (Казанлък)
http://football24.bg/?gg=3&hh=4&ii=3&jj=1&ll=44328&mm=3

_________________
КАЗАНЛЪК заслужава футболен отбор.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Яну 2011 10:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
Отборът на Арда (Кърджали) се събира за първа тренировка на 17-и януари, научи Football24.bg. На този етап клубът не се е разделил с нито един играч, а новите попълнения ще станат ясни до 17-и. Клубът е планирал засега 5 контроли. Първата проверка е с Димитровград. Освен това Арда е уговорил спаринг с турски отбор и ще пътува до Бурса, където ще се проведе проверката.


От клуба признаха пред Football24.bg, че има интерес от Литекс и Миньор към нападателя Ахмед Ахмед. На този етап обаче официално договорка няма


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011 18:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Авг 2008 22:08
Мнения: 227
Отбор: Розова долина (Казанлък)
Късмет и подруагата година, ви пожелавам да сте в Б група!

_________________
КАЗАНЛЪК заслужава футболен отбор.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2011 20:44 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
Leandeer написа:
Късмет и подруагата година, ви пожелавам да сте в Б група!

И там да играем с "Розите" :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2011 18:31 
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2008 15:58
Мнения: 474
Отбор: Арда (Кърджали)
С шампанско и 4 попълнения стартира подготовката си футболна „Арда”

17/1/11 •

С шампанско и пожелания за място в челната тройка стартира подготовката си местнияj футболен тим „Арда”. В съблекалнята на стадион „Дружба” капитаните Ахмед Ахмед и Ахмед Осман гръмнаха две бутилки с шампанско за кадем и почерпиха съотборниците си и клубното ръководство. След ритуала старши треньорът Петър Бумбаров изведе възпитаниците си на първо занимание за новата 2011 година, което започна с едноминутно мълчание в чест на починалия шеф на БФС в Кърджали Генчо Иванов. Групата започна с крос, след което последваха кондиционни упражнения. Единственото ново попълнение засега е централният нападател на „Стамболово” Юлий Шакиров. Той е на 20 години и е отбелязал 8 попадения през този сезон в Югоизточната „В” групата. Другите нови състезатели са бившите футболисти Бедри Халибрям, Сунай Исмаил и Димитър Димитров. Халибрям е атакуващ полузащитник, може да играе еднакво добре и по двата фланга. Исмаил е опорен халф, докато Димитров е вратар. Плеймейкърът Самет Рахим пък се завърна в елитния Академик(София) след края на наема в кърджалийския тим.

Президентът Рамадан Яшаров сподели пред футболистите си, че икономическата криза сериозно е въздействала и на футбола в страната. „Нещата никак не са розови, единствено разчитаме на Община Кърджали и местна фирма, които ни помагат за издръжката на клуба. Ще се опитам да бъда коректен с вас(футболистите) при изплащането на заплатите, както е било и досега. Периодът до юни тази година ще бъде тежък за нас”. Футболният шеф коментира пред „Арда нюз” и евентуално напускане на Петър Бумбаров. „Два са вариантите, ако Бумбаров бъде назначен за председател на БФС в Кърджали, ще имаме нов треньор, но засега няма да коментирам имена.”

Наставникът Петър Бумбаров също направи изявление пред възпитаниците си. Той определи изминалия есенен полусезон като успешен и пожела отборът му да играе по същия начин домакинските си двубои и да покаже по-голям дух в гостуванията. „Бумбара” предупреди играчите да не мислят за бъдещето му в клуба: „Абстрахирайте се от това дали ще бъда тук или не. Искам да работим усилено и да проведем добра подготовка.”

До 26 февруари, когато стартира пролетния полусезон „Арда” ще изиграе общо 6 контроли. Двубоите са срещу „Тунджа-2006”, Марково, Асеновград, Тунджа и два пъти с Чирпан. Твърде вероятно е да се състои спаринг с отбор от Турция.

Междувременно в медиите се появиха слухове, че осем отбора от Югоизточната „В” група са пред угрозата да се откажат от участие в шампионата. Това са Габровница, Тунджа/Ямбол/, Стамболово, Левски/Карлово/, Марица, Розова долина, Хеброс и Родопа/Смолян/.

Мехмед МЕХМЕД-в-к"Арда"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2011 23:16 
Offline

Регистриран на: 20 Сеп 2010 19:16
Мнения: 45
Отбор: Арда (Кърджали)
Кой е този бивш вратар на ''АРДА'' - Димитър Димитров?Сигурно е от Кърджали.На колко е години?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 04 Фев 2011 20:47 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2008 21:20
Мнения: 819
Местоположение: София
Отбор: Арда (Кърджали)
Самет Рахим: Целта ми е да играя като титуляр в „Академик”(София)

След юношата на „Арда” Кърджали Мустафа Хабиб в тима на елитния „Академик” София премина и втори футболист от Кърджали. Името му е добре известно в града край Арда. Той се казва Самет Рахим и е дългогодишен състезател на „Арда”, изиграл основна роля за доброто представяне на кърджалийския отбор в Югоизточната „В” група. Редакцията на „Арда нюз” потърси кърджалйския техничар за повече подробности около преминаването му в софийския тим, който тази година се състезава в „А” група.


ВИЗИТКА:

Самет Рахим е роден на 9 април 1986 година в град Кърджали. Занимава се с футбол от шестгодишна възраст, в „Арда” Кърджали е играл близо 10 години, като е преминал през всичките юношески формации на клуба и е стигнал до мъжкия представителен отбор. Самет играе на поста плеймейкър, използва еднакво добре и двата си крака. Погледът върху играта и отговорността да пази топката предават на кърджалиеца лидерски качества, благодарение на които е бил дълго време капитан на юношеските формации на клуба. Най-големият принос за развитието си като състезател Самет отдава на сегашния треньор на юношите-старша възраст Бахтияр Ахмед.

Как се стигна до трансфера ти в Академик(София)?


- Бях в Германия, обади ми се мениджърът на „Академик” София Айхан Бал и ми предложи да играя за отбора, разговаряхме близо 2 седмици около оформянето на нещата за преминаването ми в тима. Той наистина беше много убедителен и ме нави да се върна от Франкфурт(Германия) и да се включа в отбора на „Академик”.

Как се чувстваш като част от футболен отбор на елитната ни „А” група ?


- Чувствам се много добре. Това ще бъде ново начало за мен, надявам се да се справя с предизвикателството и да се развивам по-нагоре във футбола.

Какви цели си поставяш в „Академик” София ? А какви са ти дългосрочните планове във футбола ?


Първата ми цел е да вляза в стартовата единайсеторка, а след това да затвърдя мястото си в отбора и да покажа това на което съм способен. Дългосрочните ми цели са да се докажа като футболист и да играя дълги години в българския елит, след това Дай Боже и трансфер в чужбина.

Къде живееш в София и как преминава в най-общи линии един твой делничен ден?

Първите десет дена бях в Парк-хотел „Витоша”. В момента живея в апартамент в Студентски град. Денят ми протича много активно, ставам в осем за закуска, след това тренирам до 10:30, следва обяд на 13:00, остава ми малко време за почивка и след 16:00 имам втора тренировка за деня. В момента провеждам двуразови тренировки за да влезна във форма.

Какви бяха първите ти впечатления от отбора на „Академик” ?

- Впечатленията ми са много добри. Посрещнаха ме по „европейски”, настаниха ме в много хубав хотел, после ме запознаха с новите ми съотборници и начина на работа в „Академик”.

Кои са най-близките ти приятели в новия ти отбор ?

- Мустафа Хабиб ми е най- близък, с който се познаваме от малки. С бразилеца Марко Бонфим също много добре се разбирам. Другите ми по-близки приятели в отбора са Мартин Сечков, Петър Кюмюрджиев и Стойко Сакалиев.

Кой треньор искаш да отбележиш като важна част от твоето развитие във футбола ?


- Най-голям принос за моето развитие като футболист има Бахтияр Ахмед(Помпата). Искам да благодаря и на Васил Визев, Петър Бумбаров и Ради Радев.

Най-щастливият ти момент във футбола?


- Винаги се чувствам щастлив, когато съм част от футбола. И най-вече когато не съм контузен. След всяка победа се чувствам по-щастлив, роден съм за да побеждавам.

Какво мислиш за развитието на футбола в Кърджали ? И най-вече за местните таланти?

- В Кърджали винаги е имало таланти и ще продължава да има, но децата нямат възможността за сериозно развитие. Мисля, че в Кърджали не се работи правилно, нямаме бази, ясни цели, преобладават личните интереси на някои хора.

Какво ще кажеш за бившия ти отбор „Арда” Кърджали ? Няколко думи и за Кърджали, като град?


„Арда” е велик клуб, уважавам този клуб, имам много хубави спомени с отбора. Мечтая винаги за деня, в който ще видя препълнен стадиона, както е било едно време. Иска ми се отбора да влезе най-малкото в „Б” група при условие, че момчетата в отбора имат възможности да играят на по-високо ниво. Те са добри футболисти, а за мен са като братя. Уважавам ги много и им пожелавам в най-скоро време да играят в по-горна дивизия.
Кърджали ми е роден град, мога да кажа само хубави неща. Хората в града имат голяма тръпка към футбола. Не съм забравил дните когато, още от девет сутринта до залеез слънце съм ритал в игрището на СОУ „П.Р. Славейков”, училището което ме образова и ми помогна за развитието ми като футболист. За което искам да благодаря на Милко Багдасаров, Атанас Атанасов, Христо Димов и други.


http://ardanews.info/?p=87

_________________
ULTRAS AGAINST MODERN FOOTBALL


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2011 12:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
"В Кърджали винаги е имало таланти и ще продължава да има, но децата нямат възможността за сериозно развитие. Мисля, че в Кърджали не се работи правилно, нямаме бази, ясни цели, преобладават личните интереси на някои хорa"
Кои са тези хора?!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2011 22:01 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2008 21:20
Мнения: 819
Местоположение: София
Отбор: Арда (Кърджали)
Познай : )

_________________
ULTRAS AGAINST MODERN FOOTBALL


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2011 23:37 
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2008 15:58
Мнения: 474
Отбор: Арда (Кърджали)
Скандал във ФК „Арда” ! Футболистите искат ново ръководство!

23/2/11 •

14 състезатели от местния футболен клуб „Арда” поискаха среща с репортер на „Арда нюз” за да изразят публично недоволството си от президента на клуба Рамадан Яшаров. Начело с капитаните Ахмед Ахмед и Ахмед Осман състезателите Янко Янев, Николай Терзиев, Илхан Тахир, Веселин Ангелов, Шабан Исмаил, Благовест Саръев, Месут Юсуф, Юсеин Мустафа, Венцислав Хаджиев, Фаик Ахмед, Тюркер Метин и Синан Сали възроптаха срещу управлението на клуба от футболния бос Рамадан Яшаров. „Той няма никакво уважение към труда ни и ни обижда ”, са само част от думите, които изрекоха футболистите пред репортера ни.

„Искаме да знаем дали клубът има управителен съвет или пък е частна собственост на президента Рамадан Яшаров”, казаха още играчите. Те искат незабавна среща с ръководството на Управителния съвет, естествено ако има такъв. Освен това футболистите искат да се срещнат и с градоначалника инж. Хасан Азис за да споделят проблемите си пред самия него.

„Рамадан Яшаров еднолично решава, че няма да получаваме заплати по време на паузите в първенствата. Ние сме готови да тренираме пълноценно и през тези периоди, но и да получаваме възнаграждения” , продължиха с оплакванията си ритащите момчета. От началото на седмицата те не ходят на тренировки в знак на протест, а следващата мярка, която ще предприемат е да не играят в двубоите на „Арда” от Югоизточната „В” група.

„Ходим без никакво желание на тренировки. Казвали сме и на президента ни, че искаме да играем в „Б” група, където да играят и следващите поколения. Той обаче не иска. Хората в този град заслужават да ни гледат в по-горните ешелони”, пък каза един от вратарите на кърджалийския клуб.

Апелът на футболистите е клубът да има ново ръководство. Преди няколко седмици бившият футболист и дългогодишен треньор в детско-юношеската школа Бахтияр Ахмед е напуснал „Арда” заради неплатени осигуровки. Това каза пред репортер на „Арда нюз” самият Бахтияр. На 27 февруари кърджалийският тим ще гостува на „Ямбол” в първи мач от пролетния полусезон на Югоизточната „В” група. Ако не се постигне консенсусно решение, най-вероятно „Арда” ще излезе с юношите си срещу ямболчани.

Въпреки желанието ни да снимаме футболистите и вече бившия треньор Бахтияр Ахмед, те отказаха да застанат пред обектива.

Мехмед МЕХМЕД


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2011 11:23 
Offline
Аватар

Регистриран на: 23 Фев 2008 11:18
Мнения: 3162
Местоположение: Казанлък
Отбор: Розова долина (Казанлък)
Е, вашите поне получават някакви заплати, макар и само отвреме на време...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2011 17:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2008 21:20
Мнения: 819
Местоположение: София
Отбор: Арда (Кърджали)
Явно Помпата и Рамо нещо са се скарали и сега Помпата кара футболистите да стачкуват......

_________________
ULTRAS AGAINST MODERN FOOTBALL


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2011 11:50 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
Беше ми много неприятно да напиша тази статия, защото няколко дни преди да започне пролетният дял в първенството на „В” групите, подготвих един друг материал, от който се виждаше израстването на „Арда” през различните сезони. Катаклизмите около отбора и катастрофалното представяне на тима в първите три мача от подновяването на шампионата обезсмислиха публикуването й. Не може обаче да не си зададем въпроса къде е мястото на „сините” в групата и какво в крайна сметка ще се случи оттук нататък.

АКО ПОГЛЕДНЕМ КЛАСИРАНЕТО
в Югоизточната „В” група, деветото място, което „Арда” дели заедно с отборите на „Созопол” и „Тунджа” (Ягода), изглежда някак си нормално на фона на представянето на тима през предишните си сезони в първенството – седмо място миналата година и 12-то преди две години. И това при положение, че все още момчетата на Петър Бумбаров не са изиграли мачовете си с някои от аутсайдерите като „Габровница”, „Стамболово” „Марица” и някои други, както впрочем е валиден и фактът, че на стадион „Дружба” в Кърджали предстоят тежки битки срещу „Ботев” (Пловдив) и „Нефтохимик”, а защо не и с „Родопа”.

За местните любители на футбола, които следят отблизо събитията в групата обаче, деветото място едва ли е нормално след като кърджалийци завършиха първата част на сезона на пето място и положението беше такова, че атака на челната тройка беше напълно реалистична като цел. Защото „Арда” в кадрово отношение разполага наистина с добър състав, а най-малкото, което човек може да направи, е да се обърне към сухите цифри на статистиката. А тя показва, че изходните позиции на „сините” бяха най-добри от останалите съперници в групата – „Арда” беше с четвърто най-силно нападение и с шеста най-стабилна защита. Гостуванията на лидерите в класирането бяха изминали, а нашите имаха най-много победи от отборите след второто място.

НАЙ-ВАЖНОТО ОБАЧЕ
е, че предстоеше да домакинстваме на основните си конкуренти за челната тройка като „Гигант”, срещу който през есента завършихме наравно 1:1 в Съединение, както и със „Свиленград” и „Родопа”, където съдийските безумия ни лишиха дори от точката. Победата срещу тези три съперника несъмнено щеше да бъде с двойна тежест, а като прибавим към този факт, че повечето ни гостувания бяха на аутсайдерите и предположим, че „сините” вземеха полагащото им се срещу останалите отбори, „Арда” спокойно можеше да събере поне 80 точки, което със сигурност означаваше третото място в крайното класиране. Преди две години бяха 12-ти, миналата - седми, а сега – трети. Добре звучи, нали?

Всичко, което описах горе, едва ли обаче ще се случи, след като в първите три срещи от пролетната част на сезона кърджалийци записаха три загуби – точно половината, колкото допуснаха в предишните си 19 мача!

ПОЛОЖЕНИЕТО Е ВСЕ ОЩЕ ПОД КОНТРОЛ

Навярно оптимистите ще си кажат, че класиране в средата на таблицата с актив от 35 точки не е толкова зле. Песимистите пък може би виждат догодина отбора в по-долната група. Истината е, че повод за паника не може да има, но камбаната трябва да бъде ударена. Защото в последните си шест мача „Арда” заработи само шест точки и според този показател заема 16-то място в класирането – след нас са само Марица, Чирпан, Стамболово и Габровница. Също така „сините” са единственият отбор в групата, с изключение на полуразпадналия се „Стамболово”, който е с четири поредни загуби. Дори последният в класирането „Габровница” има две равенства в последните си четири срещи!
Разбира се, първите две загуби дойдоха след като част от футболистите бойкотираха отбора, а при третата не играха основни състезатели. Камбаната обаче трябва да бъде ударена. Силно. И то още в неделя, когато е срещата със „Свиленград”. Какъв по-удобен момент „Арда” да се завърне на победния си път, ако го направи срещу един от тимовете, които се намират в челото на таблицата за класиране? А ние – феновете на отбора, да застанем зад момчетата и да ги подкрепим, защото те наистина имат нужда от нас точно сега. Дано в неделя на стадион „Дружба” дойдат и тези, които бяха дошли на мача срещу „Гигант”. Но този път, за да бъдат наистина 12-ят играч на отбора. И всички да викнем: „Напред, Арда!”
Николай ГАВАЗОВ


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2011 12:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 27 Мар 2009 20:12
Мнения: 1051
Отбор: Арда (Кърджали)
Девет дни след смъртта на известния в района треньор Митко Йорданов, около 250 приятели се събраха на стадиона в Черноочене в негова памет.
На 2 юни 2011 г. ненадейно ни напусна Митко Йорданов Йорданов, един ВЕЛИК ЧОВЕК, отдал годините си за футбола в Черноочене, отбелязаха организаторите.
Малки и големи обсипаха с венци и цветя мястото, от където Учителят, роден на 27.03.1959 г., следеше подготовката на играчите и мачовете на стадиона.
Запалиха и свещичка, за да отдадат почит на човека, който дойде от пловдивското село Езерово и пристрасти стотици чернооченци към магията, наречена футбол. И който откри много таланти за най-популярната игра.
През сълзи на очи си спомниха как преди ги е събирал Митко, а днес са се събрали за него. Споделиха, че добрите хора не умират, а оставят светла диря и честен път, по който да вървят последващите го.
Слънчевото време позволи в негова чест да се организирана и минифутболна среща между възпитаниците му. Младежите показаха завидни умения, придобити от покойния Йорданов.
Малко след срещата, дъжд като из ведро се изсипа над Черноочене.
Пожеланията на присъстващите бяха да се утвърди традиционен турнир, който да приобщи децата към спорта

http://rodopi24.blogspot.com/2011/06/blog-post_433.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2012 22:09 
Offline

Регистриран на: 08 Май 2011 11:47
Мнения: 382
Отбор: Арда (Кърджали)
Арда извъртя зрелищно 3:3 в контрола с кандидат-участник за влизане в „А“ група. Нашите играха „приятелски” в Любимец срещу едноименния тим, който заема трето място във временното класиране на Източната „Б“ група.

Топнападателят Ахмед Осман наниза хеттрик и впечатли треньорския щаб на домакините с изявите си. Голяма заслуга за превъзходна му игра имаха и съотборниците му, които се представиха на необичайно високо ниво през този сезон. За Любимец едно полувреме порита бившият полузащитник на Левски Майкъл Тевия. Младият ганаец обаче не впечатли с нищо особено.

Любимец поведе в резултата 20 минути след първия съдийски сигнал. С плътен шут от границата на наказателното поле Минчев прати топката в далечния ъгъл на вратаря Юсуф. Отговорът на Арда не закъсня и 10 минути по-късно Ахмед Осман изравни резултата. 25-годишният голаджия вкара красив гол, след като навърза двама защитници и матира стража от близко разстояние. В края на първото полувреме „дините“ отново излязоха напред след попадение с глава. Седем минути след началото на второто полувреме Осман изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. В 65-ата минута десният бранител Благовест Саръев „подари“ хеттрик на съотборника си след прецизен пас. Груба грешка в защита обаче попречи на Арда да ознаменува добрата си игра с победа. 5 минути преди края на срещата противников нападател засече върната топка от Хабиб към Юсуф и оформи крайното 3:3.

More: Арда с реми срещу кандидат за А група | Нов живот


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2012 10:55 
Offline
Аватар

Регистриран на: 17 Май 2008 21:20
Мнения: 819
Местоположение: София
Отбор: Арда (Кърджали)
браво бе :D

_________________
ULTRAS AGAINST MODERN FOOTBALL


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 97 мнения ]  1, 2, 3, 4  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 79316 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 180542 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169505 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Черно море (Варна)
Anonymous 150793 15 Яну 2011 23:11
от Todorakis
Преглежда непрочетените мнения Серия Б - класиране, новини, резултати
Форум: Сезон 2006/2007
kyynadd 35542 22 Мар 2007 22:38
от Rumbeti

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози