bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 29 Мар 2024 00:36


Български клубове - Локомотив (Русе) GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 63 мнения ]  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ИСТИНАТА....
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2007 20:24 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Колкото и да триете няма да промените истината, а тя е, че АРИСТОН НЯМА НИЩО, АМА НИЩО ОБЩО СЪС ЛОКОМОТИВ!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2007 20:28 
Offline
Аватар

Регистриран на: 13 Май 2007 09:34
Мнения: 667
Местоположение: Русе
Отбор: Аристон (Русе)
Skype: x-kele6
Това е добра идея да пишете тука ;] . . .

_________________
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2007 20:36 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Цитат:
Просто нямам думи - ама днес им го казах на пресконференцията в очите, за да не се мислят за голямата работа....

Първо НАЙ-НАГЛО СА КОПИРАЛИ историята на ФК Локомотив (Русе) от сайтовете на Локо Русе, която е писана самия от мен. И се изживяват като Локомотив (Русе), само че... "не приемали името Локомотив" защото само собственика им давал парите и било редно да се казвали Аристон."

Истината е, че АРИСТОН НЯМА НИЩО ОБЩО С ЛОКОМОТИВ и присвояването на историята и на успехите на клуба може да им излезе солено ако се разшетам. Най-малкото заради копираната история от сайта, но и ФК Локомотив все още съществува юридически, въпреки че не развива дейност.

Аристон е основан през 2004 и няма АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО с Локомотив Русе, който действително е основан на 4 декември 1930 г.

Тук ситуацията заприлича на случаите с Черноморец и Пирин Благоевград. Това е много вредно явление в БГ футбола. Истината е, че докато има живи ветерани и фенове на Локомотив Русе, такива подигравки няма да минават.


----------------------


ЦИТАТИ и РАЗЯСНЕНИЯ:

1. ""Аристон" е най-старият съществуващ до днес русенски футболен клуб. Създаден е под името ЖСК (Железничарски спортен клуб) през 1928 - 1929 г. и официално получава своята регистрация на 4 декември 1930 г. – дата, която се приема за основополагаща на ФК Аристон."
Значи през 1928 г. името Аристон не е било най-популярното в БГ футбола (може би само някъде по света са правили перални със същата търговска марка) и тъй като сегашния ФК Аристон и де факто и де юре няма нищо общо с ФК Локомотив това е абсурдно твърдение: че ФК Аристон приема за "основополагаща - това е абсурден термин" датата 4 декември 1930 г.

2. За период от около две години, отборът е преименуван на "Локомотив 2001", но по това време съществуват само детско-юношески гарнитури. - визират се годините 2003-2004.
Не ви ли прави впечатление че този Локомотив 2001 има 2001 в името си и е някак си ОЧЕВАДНО, че е основан през 2001 г. Този Локомотив 2001 е на Севдалин Петров и с треньор Енгибар Енгибаров. Този Локомотив 2001 няма нищо общо с ФК Локомотив (Русе), който съществува до лятото на 2002 г. Локомотив 2001 участва в уредяването на сегашния ФК Дунав (Русе).

3. През септември 2004 г., когато президент става Николай Синабов, клубът приема сегашното си име "Аристон".
Тук пак ще се посмеем. Кой клуб приема сегашното име Аристон?! Локомотив 2001 който влиза в новия ФК Дунав или стария ФК Локомотив. Истината е съвсем друга и вие я знаете много добре. Просто през 2004 г. от нищото си направихте чисто нов отбор (клуб).

Двете затрити мнения на Радко от форума на Аристон

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2007 22:55 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
За мене Аристон беше симпатичен отбор но от както гебиха Историята на Локомотив вече са ми противни !!!

ДАВАЙ РАДКО НИЕ СМЕ С ТЕБ !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2007 13:58 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
Благодаря ви за подкрепата. Знаете, че съм радетел за истината и не ми пука от никого и от нищо. Ще ги сгазя както си знам, ако се опъват.

Вече проучвам с адвокат по авторско и сродни права възможността да заведа евентуално дело срещу тях за копиране, подправяне и препубликуване на историята на ФК Локомотив Русе от втори лица. Това си е престъпение и заслужават съда да ги обяви за престъпници.

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2007 15:00 
Offline
Доростол завинаги
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2007 19:12
Мнения: 3626
Местоположение: Силистра
Отбор: Доростол 2003 (Силистра)
Има ли някакъв шанс Локомотив да се възстанови?

_________________
Изображение

Изображение

От Силистра до Лимасол само ДОРОСТОЛ!

Новия ни сайт!!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Дек 2007 15:55 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
dorostol2003 написа:
Има ли някакъв шанс Локомотив да се възстанови?



To точно това трябва да случи - да ги видим тогава коя история ще присвояват.

До колкото разбирам от хора от общината има проблеми със спазването на концесионния договор за стадион "Локомотив". Заслужават да повдигнем въпроса как си изпълняват ангажиментите по този договор и ако наистина има неизпълнени в посочените срокове клаузи може Общинския съвет да преразгледа договора за концеция, да го ревизира и в крайна сметка да го прекратят. Нека отбор с името на Локомотив да играе на стадион Локомотив.

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2007 01:26 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
(КОПИЕ НА МНЕНИЕ ОТ ФОРУМА НА АРИСТОН - в случай че от клуба се обадят на модератора да го изтрие)

тези от Аристон явно са големи наивници, ако смятат, че с цензурирането на един форум ще ме спрат. Кажи им по-добре да си чекнат мейла и да видят каква програма съм им подготвил за предстоящите дни.

Виж какво приятел. Никой не е обиждал до този момент Аристон. Вярно, е че сме казвали някои истини за клуба, от които, може би, те е заболяло, но това е била самата истина. Просто сме констатирали как върви развитието на клуба. Но всичко е било в рамките на добрия тон, шегите и закачките. Иди питай Драго Григоров и Сашо Александров някога нещо накриво дали съм им казвал и дали не съм им помагал при необходимост.?!

Ето ти поне моята истина за твоя клуб. Аристон още в зародиша си разочарова много хора. Първоначално Драго Григоров бе обявил, че ще възражда Локомотив, после се появи името Аристон и това автоматично отблъсна локомотивците от отбора. А този отбор мисля че се надяваше да разчита на подкрепата на локомотивската публика. Факт е, че примерно човек с 600 мача за Локомотив Русе, който е мой бивш комшия и живее на 200 метра от стадиона не е ходил на нито едим мач на Аристон, преполагам вече ти говори много.

Сега вече ми е ясно, че не само на теб, но и на шефовете на Аристон им е докривяло 3 години да играят без публика, но така е - те сами си избраха да бъдат частен клуб на една частна фирма. Защото, моето момче, Локомотив беше обществена институция, а не частно отборче. А и как да идеш на стадиона и да скандираш "А-ри-стон". Смешно е. Виж "Само Локо оле" е друго. Аз даже се чудя защо шефът на Аристон не строява шивачките под строй и да ги води на мач на стадиона, че да има кой да гледа мачовете на отбора. Все поне 100 шивачки има в тая фирма.

Това е истината, според мен.

Предполагам, че шефовете на Аристон са решили, че 5 години без Локо Русе са достатъчни, за да сложат ръка на марката. Но те и това не направиха. С акта си от тази седмица, само потвърдиха, че се отричат отново от Локомотив. Хем им се иска да имат историята на Локо, хем им се иска да са Аристон. То така не става. Това естествено автоматично пак ги оставя в забвение за още известно време, докато уврат, че няма смисъл от това което правят и се откажат да харчат пари на вятъра по футбола.

Явно не са очаквали съпротива. Но ето ме - още съм тук. Има още хора, които помнят Локомотив. Нали си ми чел подписа отдолу под userbar-а. Това е Локомотив.

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2007 15:23 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
FCAriston [email protected] - това е е-mail адреса на ФК Аристон. Който се чувства засегнат или иска да изрази мнението си по случая с "присвоената и пренаписана" история на Локомотив (Русе) - нека да им драсне 2-3 реда.

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2007 22:09 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
Ако не знаете ДНЕС ръководството на ФК Аристон реши да премахне от официалния уеб сайт на клуба "присвоената и преиначена" история на ФК Локомотив Русе. :cheers:


Тук http://loko-ruse.dir.bg/_wm/diary/diary ... 46&dflid=3 можете да прочетете аргументите, с които хората от Аристон бяха убедени, че грешат сериозно по отношение на собствената си идентичност.

Въпреки че много хора се опитаха да се нахвърлят веднага върху тях с обидни и нецензурни квалификации, държа да отбележа, че винаги съм бил убеден в едно нещо. И то е, че в Аристон работят няколко истински футболни хора и само заради тях ФК Аристон заслужава уважението на русенската общественост.

До момента нямам официален отговор от тях на многобройните ми писма по e-mail, но самият факт, че фалшифицираната история вече не е на сайта на ФК Аристон, това го приемам за сериозен отговор от тяхна страна.

Искам да благодаря на страшно много хора (включително и на феновете на Дунав - http://www.fcdunav.com/forum/viewtopic. ... 740#p25740) за подкрепата през тези няколко дни, в които се отстояваше 70 и повече години история на един достоен за уважение български отбор - Локомотив (Русе).

За тези няколко дни доказахме как може и трябва да се отстоява честта на бъдеш привърженик на любимия си отбор.


_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Последна промяна LOKOFAN на 11 Дек 2007 00:13, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2007 22:23 
Offline
Аватар

Регистриран на: 24 Окт 2006 21:24
Мнения: 1856
Отбор: Странджа-Металург (Средец)
Ето как един човек спаси история на цял отбор. Евала, дано някога възстановят Локомотив.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Дек 2007 23:34 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
kyynadd написа:
Ето как един човек спаси история на цял отбор. Евала, дано някога възстановят Локомотив.



Не .. не така.. Не бях сам през тези няколко дни. Казах, че много хора помогнаха истината на възтържествува. Трябва да кажа, че основните действащи лица поради възрастта си не могат да си боравят с компютър и да пишат по форумите, но пък създадоха силно лоби срещу лъжата, което е най-важното.

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2007 01:03 
LOKOFAN написа:
kyynadd написа:
Ето как един човек спаси история на цял отбор. Евала, дано някога възстановят Локомотив.



Не .. не така.. Не бях сам през тези няколко дни. Казах, че много хора помогнаха истината на възтържествува. Трябва да кажа, че основните действащи лица поради възрастта си не могат да си боравят с компютър и да пишат по форумите, но пък създадоха силно лоби срещу лъжата, което е най-важното.
След като историята беше премахната от сайта провеждали ли сте разговор с някого от управата или въобще от Аристон по въпроса?


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2007 17:10 
Offline
Аватар

Регистриран на: 19 Авг 2007 12:50
Мнения: 1328
Местоположение: Габрово
Отбор: Янтра 1919 (Габрово)
Ей браво на вас, пожелавам ви да възстановят отбора ви, защото го заслужавате вие, които все още таите любов към отбора :wink:

_________________
Изображение
http://vbox7.com/play:80ebbad2
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2007 21:41 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
Gergi написа:
След като историята беше премахната от сайта провеждали ли сте разговор с някого от управата или въобще от Аристон по въпроса?


По принцип на потребител с едно мнение в този форум не бих отговорил, но в случая правя изключение.

Уважаеми господине, ние провеждахме "двустранен монолог" няколко дни с ръководството на ФК Аристон. Отсрещната страна през цялото време мълчеше и само тихомълком смъкна фалшивата история на Локомотив от сайта на Аристон. Уморихме се да провеждаме разговори толкова дни и си почиваме. Ако от ръководтвото на Аристон искате разговори знаете къде да ни намерите.

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Последна промяна LOKOFAN на 11 Дек 2007 22:58, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2007 22:50 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
ИСТОРИЯТА НА ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) ОСТАВА ЗА "ЖЕЛЕЗНИЧАРИТЕ"


След няколко дневни усилия от страна на форума на привържениците на несъществуващия от 2002 г. ФК Локомотив (Русе) и с индивидуалните усилия на много техни приятели, които намериха сили да подкрепят каузата им, най-сетне историческата истина възтържествува.

Ръководството на ФК Аристон реши да приеме справедливите искания и препоръки и в крайна сметка свали от официалния си сайт "фалшивата" история на русенския "железничарски" клуб.

Форумът на привържениците на ФК Локомотив (Русе) благодари най-искрено на ръководството на ФК Аристон за проявеното разбиране към проблема.

По този начин градена в продължение на повече от 70 години футболна история на Локомотив (Русе) остава непокътната в очакване на по-добри времена, когато "железничарският" тим ще бъде възстановен в оригиналния си вид - с името си "Локомотив", изконната червено-черна фланелка, оригиналната клубна емблема и същия неподправен стил на игра, радващ десетилетия футболните привърженици в Русе.

Един отбор може да има историята на Локомотив (Русе) - това е самият ФК Локомотив (Русе)!



Изображение
НА СНИМКАТА: Скандалните текстове паднаха от официалния сайт на ФК Аристон след осезаем натиск в последните дни.

www.loko-ruse.dir.bg

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2007 20:18 
На скоро се регистрирах във форума и затова нямам мнения какво от това :) И явно съм оставил грешно впечатление, че съм от ръководството на Фк Аристон. И ако може още един въпрос да задам :) смяташ ли, че от Аристон могат да решат да възродят Локомотив ?


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2007 09:23 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
Gergi написа:
На скоро се регистрирах във форума и затова нямам мнения какво от това :) И явно съм оставил грешно впечатление, че съм от ръководството на Фк Аристон. И ако може още един въпрос да задам :) смяташ ли, че от Аристон могат да решат да възродят Локомотив ?


всичко е възможно

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2007 12:26 
Правилно.На пресконференцията са раздавали някакви листи и разпитах някои приятели, които ми дадоха една папка с дневния ред на пресконференцията и "историята" на клуба.Само това ли раздадоха като информация :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2007 19:55 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
Като махнем "историята", всичко друго беше наред и на ниво. Каква друга информация те интерсува?

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2007 20:31 
Ами можеш ли да ми дадеш някаква информация за юношеските формации на Локомотив?Постижения,класирания и каквото др. се сетиш :) Вече ставам прекалено любопитен и нахален май :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2007 03:20 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
Локомотив няма детско-юношески формации от 2002 г.

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Дек 2007 01:00 
Знам.Имах предвид от преди да спре да съществува клуба :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2008 02:11 
Offline
bulgarian-football.com
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2007 20:08
Мнения: 217
Местоположение: Русе
Много общо задаваш въпросите. Какъв отговор очакваш да получиш?!

Локомотив (Русе) бе запазена марка за детско-юношески футбол в региона. Последните продукти на школата преди клуба да бъде закрит са вратаря Вихрен Узунов (сега в Бенковски Бяла - преди в Левски (София) и младежки национален отбор), Мартин Керчев (сега основен състезател на Славия), Мирослав Великов (вкарал на ЦСКА от аутлинията в контрола наскоро за сегашния му отбор Светкавица). Връщайки се години назад примерно едва ли някой ще се сети за качествен играч от този калибър излязал от друга ДЮШ в Русе и региона. Прословутият Ники Димитров - Хичо, за когото се спори дали е юноша на Дунав или на Чикаго Файър, всъщност е юноша на Левски (София), тъй като прекалено малък отиде там.

Децата и юношите на Локомотив (Русе) домининираха в първенствата си преди отбора да бъде закрит. По отношение на Юноши старша възраст бяха абсолютен лидер в Русенско и редовно участваха на финалите на републиканското. В Архива-новини на сайта има инфомация за представянето им.

_________________
Изображение
Там, където легендата остава вечно жива, е домът на истинските "железничари"...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Яну 2008 21:55 
Моя грешка :) друг път ще бъда по точен.Благодаря за информацията все пак!


Върнете се в началото
  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 63 мнения ]  1, 2, 3  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения С цензуриране на форума няма да спрете истината
Форум: Сезон 2007/2008
LOKOFAN 10330 14 Дек 2007 14:56
от ultrasa
Преглежда непрочетените мнения НЕОБХОДИМО ДОПЪЛНЕНИЕ КЪМ ИСТИНАТА ЗА ГАБРОВСКИЯ ФУТБОЛ
Форум: Сезон 2007/2008
Anonymous 4507 28 Фев 2008 00:14
от antikobra
Преглежда непрочетените мнения ИСТИНАТА
Форум: Розова долина (Казанлък)
Anonymous 2847 19 Май 2008 10:28
от cska_kazanlak
Преглежда непрочетените мнения Истината за напускането ми и скандалите след това
Форум: Сезон 2008/2009
Francesco 9899 05 Сеп 2008 01:07
от krasen

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози