bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 23:13




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Новини,анализи,интервюта
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2008 15:41 
Offline
Син до гроб
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2007 22:15
Мнения: 1436
Интервю на Асен Великов I част


Асен Великов пред Sportal.bg: Искам Левски да играе финална серия срещу Лукойл Академик

- Как възприе предизвикателството да носиш "синия" екип?
- Бях много радостен от предложението, което получих от Левски преди началото на сезона, защото съм си левскар по рождение. Почувствах се поласкан от възможността да облека "синия" екип. От друга страна, след като напуснах Лукойл Академик, Левски беше първият клуб, който се свърза с мен. В крайна сметка съм доволен, че се споразумяхме и се присъединих към отбора от столицата.
- Допада ли ти обстановката в тима? На мнение ли си, че добрата сплотеност на състава е предпоставка за сериозни успехи още през настоящия сезон?
- Обстановката определено ми допада. С много от играчите сме играли заедно в юношеските и младежки формации на националните отбори. Мисля, че като цяло ядрото на отбора е заедно от доста време и е добре сработено. Естествено в такива ситауции съществува текучество от един-двама състезатели, които са пристигнали по някое време и след това остават за определен период от време в зависимост от случая. Аз лично мисля, че е много по-лесно двама баскетболисти да се сработят с колектива, отколкото да се привличат накуп нови играчи. Именно това е плюс за отбора тази година – всички се познават много добре и оттук нататък се надявам да демонстрираме добра игра, да побеждаваме и радваме феновете.
- Започна доста колебливо сезона, но в последния месец и половина определено си личи, че има напредък в твоята игра и тепърва има да показваш на какво си способен. Трудно ли беше адаптирането към стила на игра, налаган от специалист като Любо Минчев?
- Не бих казал, че е трудно. Мисля, че преди всичко е въпрос на желание един играч да се адаптира към изискванията на съответния треньор. Ако си наложиш да ги изпълняваш един ден наистина започваш да се приспособяваш и всичко си идва на мястото. Определено започнах колебливо сезона. Бях изгубил игровия ритъм заради миналата година и не бях свикнал да играя във всеки мач. Може би заради това в началото ми беше по-трудно. Постепенно започнах да свиквам и възвръщам увереността си.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Апр 2008 21:05 
Offline
Син до гроб
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2007 22:15
Мнения: 1436
ЗАХАРИЕВ ОТ ЛЕВСКИ – МЪЖ И ПОЛОВИНА


За по-малко от година името на един 17-годишен български баскетболист влезе в комбинация с две думи, достатъчно чужди за нашето си дередже, че са на път да му донесат разпознаваемост, каквато двойно по-възрастни от него състезатели така и няма да достигнат.

За по-малко от година името на Христо Захариев от Левски влезе в комбинация с това на европейския клубен шампион Панатинайкос и с термина „допинг”. За щастие само едната комбинация е реална.

Друг въпрос е от коя от въпросните случки ще извлече позитиви и обратното.

За Христо Захариев казват, че има дарба за баскетбол. Заложби. Такива, че най-големият треньорски авторитет в този спорт на Стария континент – Желко Обрадович ги забеляза.

Многозначително. Както и това, че младокът от Левски е единственият роден играч задържал се около месец в лагера на тоталния хегемон в баскетболна Европа миналия сезон Панатинайкос. Единственият, който въобще е носил екипа на „зелените”, пък било то само в контроли. Просто в живота има неща, които никой и нещо не може да изтрие.

Защото щом сме стигнали до там, че да признаем дефицита на кадри, които да обучават младите в България, значи трябва да сме абсолютни лицемери да махнем с пренебрежение на простичкия факт, че на един българин му е даден шанс и е заслужил каквото и да е внимание в чужбина.

Дали се е възползвал максимално от този шанс и как ще му се отрази вниманието на Христо Захариев ще си проличи след време.

За същия този 17-годишен баскетболист в последните дни обаче тръгнаха коментари дал ли е положителна допинг проба или не. И то в момент, когато негов съотборник отнесе едногодишна забрана да се подвизава по терените заради употреба на канабис.

Становището на Левски, баскетболната ни федерация и националната антидопингова лаборатория е – Захариев е чист. Всъщност дори в организма му да има завишено ниво на тестостерон, единствено е важно, че допинг пробата, която е дал след „вечното дерби” през февруари е отрицателна според международния антидопингов кодекс, а не според някакви логически съждения.

Може пък момчето да е мъж и половина още на 17.

Останалото е просто трупане на популярност, в случая съвсем неволно от негова страна. Ама от онази - рисковата. Особено в определена възраст.

Но, ако Христо Захариев наистина има заложби да е голям някой ден, може и това да е за добро. Първо – поне доста хора сигурно са чули името му. Второ – може пък онова, което прави с топката в ръце между двата коша да им хареса достатъчно, че да го запомнят. И трето – ако е тръгнал на далече, по-добре да свиква от рано с напрежението на баскетболното игрище и извън него.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Апр 2008 13:03 
Offline
Син до гроб
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2007 22:15
Мнения: 1436
Любо Минчев в Динамо (Москва)

Всяко зло - за добро, е казал народът и май не е сгрешил. Освободеният от Левски баскетболен треньор Любомир Минчев заминава на обучение в руския гранд Динамо (Москва). 36-годишният специалист пътува днес, обратният му билет е за началото на май. Възможно е обаче престоят да бъде удължен.

Минчев заминава по покана на треньора на Динамо Светислав Пешич. Българинът ще участва в подготовката на тима за полуфиналните плейофи в руската лига и ще гледа мачовете. Минчев и Пешич се познават от три години. Миналото лято младият специалист изкара курс в Кипър под ръководството на Пешич, който е главен треньор към ФИБА Европа.

Динамо е един от най-мощните клубове в европейския баскетбол. Годишният му бюджет е 25 млн. долара, призна генералният директор Генадий Дроздов при посещението си в София миналия месец. Тогава московчани играха с Лукойл Академик на 1/8 финал за Купата на УЛЕБ.
В неделя Динамо взе бронзовите медали в турнира, след като победи с 84:67 Галатасарай (Тур) на финалите в Торино. Купата спечели Ховентут, който отнесе със 79:54 Аскаваю Жирона в испанския финал.


Лично аз пожелавам успех на Любо и дано постигне големи успехо.Любо завинаги един от нас !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 3 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 79380 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 180630 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169622 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Черно море (Варна)
Anonymous 150908 15 Яну 2011 23:11
от Todorakis
Преглежда непрочетените мнения Серия Б - класиране, новини, резултати
Форум: Сезон 2006/2007
kyynadd 35588 22 Мар 2007 22:38
от Rumbeti

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози