bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 19 Апр 2024 12:13




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 216 мнения ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: РУМЪНСКИ ФУТБОЛ
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 13:36 
Здравейте,
Добре дошли в темата "Румънски футбол". Свидетели сме на бързото развитие на този спорт при северните ни съседи и поради факта, че в България едва ли има по-голям експерт от мен по тази тема, рещих да ви предоставям всеки ден най-актуалната информация за румънския футбол. Разбирам румънски (научих го от любов към Стяуа) и смятам всеки ден тук да има актуални новини от Про спорт, Газета сполитлор и Фанатик. Освен актуални новини със снимки, тук ще има и видео. Трябва да знаете, че румънския футбол е диагмоза за мен, така че темата ще е интересна. Ходил съм три пъти в Букурещ на мачове, сега ще ходя и на Стяуа- Динамо тази година. Имам сателитна антена и всяка събота и неделя гледам първенството им. От 9 мача се излучват 7 по три различни телевизии, абе футболна държава отвсякъде. В Румъния и жените се интересуват от футбол, на мачове ходят и огромно количество жени. Познавам много румънски фенове на всички отбори в първенството им. Често си чатим по YAHOO MESENGER (там то е популяно, както ICQ тук), влизам и в много техни форуми. Ако дадете търсене на milan_bulgar в ГОГЪЛ ще разберете за какво става дума.

Вече може да започнете да задавате въпросите си. Надявам се темата да ви е интересна.


Последна промяна milan_nikolov на 13 Ное 2007 00:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 14:22 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:45
Мнения: 806
Местоположение: Сухиндол
Отбор: Локомотив (София)
На мен ми е интересно,толкова ли е голяма разликата в класите между динами и стяу,та има и такава голяма разлика в точките.То май-по-този показател българското първенство е по-интересно,поне има интирга за първото място,за 3-тот да не говорим. 8)

_________________
https://bitakat.alle.bg/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 14:26 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
На мен пък ми е интересно да кажеш нещо повече за румънските ни адаши от "Дунаря" :lol:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 14:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:44
Мнения: 1010
Местоположение: Своге
Skype: redboyssvoge
Ashikov написа:
българското първенство е по-интересно,поне има интирга за първото място 8)


Хахахаахха в България да има интрига , то преди да почне първенството се знае кои е шампиона :idea: :idea:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 15:02 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:45
Мнения: 806
Местоположение: Сухиндол
Отбор: Локомотив (София)
Red|Boys|Svoge написа:
Ashikov написа:
българското първенство е по-интересно,поне има интирга за първото място 8)


Хахахаахха в България да има интрига , то преди да почне първенството се знае кои е шампиона :idea: :idea:


Е да и като стане обрата,хората,които се правят на интересни и твърдят,че знаят кой е шампиона,за да се оправдае започва да измисля,как в последния момент се разбрали или пък заложили големи суми в некоя букмейкърска къща....тия съм ги чувал измислете нещо ново и млъкнете.

_________________
https://bitakat.alle.bg/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 15:45 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 23:44
Мнения: 1010
Местоположение: Своге
Skype: redboyssvoge
И са ако кажеш че българскто първенство не е корумпирано ше те призная :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 16:04 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:45
Мнения: 806
Местоположение: Сухиндол
Отбор: Локомотив (София)
Не съм казал,че не е корумпирано,то в една италия какви неща стават,та камо ли тук,но чак пък толкова...

_________________
https://bitakat.alle.bg/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 16:55 
Offline
Аватар

Регистриран на: 24 Окт 2006 21:24
Мнения: 1856
Отбор: Странджа-Металург (Средец)
Наистина се радвам, че дойде такъв експерт по румънския футбол в този форум. Направи ми впечатление, че от девет мача дават 7. За жалост при нас не е така - 1 мач на уикенд явно ни стига според някой хора.
Иначе макар и да не ми е много приятно да го споделя, румънския футбол в момента е пред нашия. Левски стига до четвъртфинал, румънските клубове до полуфинал. И като цяло се предтсавят май по-добре в Европа.
Въпреки, че не съм фен на футбола от тази страна с нетърпение ще чета всички новини, за да съм в крачка с новините и там.
А имам един въпрос. Какво е мнението на румънците за Флорентин Пертре. Харесван ли е? И също така следят ли заради него изявите на ЦСКА?


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 19:33 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Аз имам по-особенно мнение за ТВ излъчванията на мачовете.Според мен хората ако се интересуват наистина от футбол нека отидат на касите на стадиона на местния отбор,да платят там 2лв. или 1лв. и да се кефят.Наистина чувството да гледаш мач от Б група например е несравнимо с това да гледаш по ТВ мач,пък било то от Англия,Испания или Бурунди.А наистина е жалко,че има хора,които предпочитат да платят 2лв на ДИЕМА ЕКСТРА за мач от Премиършип,вместо да ги дадат за мач на живо...

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 19:35 
Защо е голяма разликата Динамо и Стяуа в точките. Динамо наистина направиха добър отбор от класни играчи, но като игра не са нищо повече от Стяуа. Взеха си повече гостувания, а и биха и Стяуа и Рапид, затова точките са толкова, но аз не мисля, че вече са шампиони. Във втория дял на първенството и Стяуа, и Рапид ги приемат на своя стадион, а румънското винаги през последните 5 години се е решавало едва последния кръг.

Дунара са 2 отбора, които и двата са в лига 2. Есиният е Дунара Кълараш и Дунара Джурджу тяхната лига 2 е по-силна от нашата ТБАй, пиша го, защото всяка събота PROtv int. дава един мач от лига 2

За Петре какво да ви кажа. Преди да дойде при нас в Динамо беше постоянно титуляр, но играеше доста слабо. Въпреки това публиката в Румъния го боготвори, защото е и много добър като човек. Дори феновете на Стяуа го уважават, защото той е единствения играч на Динамо, който не е казал лоша дума за Стяуа. Феновете на Динамо му направиха незаменими изпращане, отборът беше наказан да играе в друг град заради изтъпления на феновете му. Играха в Плоещ, а Петре го смениха нарочно и той отиде в сърцето на агитката, взе диктофона и почти цяло второ полувреме бе тартора на агитката.
Видео от събитието: http://www.youtube.com/watch?v=oRLX4K3D_xg
Видео от ексцесиите на Фарул-Динамо, за които Динамо бе наказан: http://www.youtube.com/watch?v=PBSBBenxgGk

Колкото до сравнение наш и румънски шампионат, дума не може да става, там се играе истински футбол, наште отбори се разхождат. Там всеки може да бие всеки. Почти всички мачове се дават по телевизии, билетите са много скъпи, но пак на трибуните има повече публика, отколкото на нашите мачове.

Иначе новината на деня в румънската преса е, че Мирча Санду вече е в изпълкома на УЕФА и пресата коментира, че вече съдиите няма да режат румънските отбори.

Изображение
Мирча Санду

Стяуа-Металург (Литва) 2:1 контрола в Кипър

Румънската преса отделя и голямо внимание все още на контузването на Дика. Стяуа няма да може да използва най-добрия си играч 6 месеца. Освен Дика, продължава да е контузен и Виктораш Якоб, да ви напомня, че за шампионската лига играхме без две от звездите на отбора Якоб и Радой. Наскоро се контузи и новият вратар на Стяуа, бразилецът Андрей, който ще пропусне мачовете със Севиля.

Новината от Динамо е, че нямат победа на контролите в Португалия. Там те отпратиха дошлият на пртоби бивш легендарен играч на Борусия Дортмунд Владимир Бут, който е носител ма шампионската лига. Бут не е играл една година и Редник реши, че Динамо имат по-класни играчи.

ЧФР Клуж- Унион Берлин 3:3, мачът се е играл на неутрален терен


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 21:16 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 18:58
Мнения: 1300
Местоположение: Където си пойскаме
Отбор: Спортист 1924 (Своге)
Skype: ruslan8989
Егати пичовете и човек в изпълкома на УЕФА са вкарали ние ще има да почакаме за такова нещо :cry: ако това което казваш найстина е вярно значи са на доста високо ниво

_________________
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 21:59 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Ное 2006 17:54
Мнения: 127
Местоположение: Ботевград
Отбор: Балкан (Ботевград)
Направо съм изумен като видях Петре как отиде при феновете и започна да пее песните на Динамо :shock: Едва ли някой от лигльовците в България би направил нещо подобно...
Милан, разкажи нещо повече за себе си. Как се запали толкова по румънския футбол? Предполагам не само за мен би било интересно :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Яну 2007 22:41 
Аз съм 77 набор. За съжаление не си спомням великата 1986 г., защото съм бил малък, но си спомням отлично финала за КЕШ Милан-Стяуа, още преди този мач станах голям фен на Стяуа. За съжаление крайния резултат беше гаден (4:0), но от този момент станах голям фен на този отбор. Отначало започнах да слушам румънското на един транзистор където на дълги вълни (LW) слушах първенството им при много лош сигнал на връзката. Отначало само разбирах ЗЕРО-0, УНО-1, Дой-2, ТРЕЙ- 3, ПАТРО-4 и така си водих статистика в една тетрадка с резултатите от всеки кръг. Спомням си, че коментаторите им бяха много емоционални, а при вкарване на гол избухваше целия стадион. Да, все пак тогава беше време, когато и нашите стадиони бяха пълни. За мой късмет в казармата се сприятелих с едно момче от Русе, което знаеше румънски. Малко по малко ме научи на доста думи, после благодарение на голямото ми желание е любовта ми към Стяуа и румънския футбол го доразвих езика много добре.
Трябва да ви кажа, че с онзи транзистор слушах феноменални мачове за евротурнирите. После навлезна Интернет, което много ме улесни, защото започнах да слушам мачовете по нета. Едва преди 2 години си купих сателитна и я настроих към Еутелсат W2, това е сателита, на който има най-много румнски програми.
Нямам иначе нищо румънско, от София съм си. Фен на ЦСКА съм, но откакто имам сателитна почти не съм стъпвал на Армията. Като гледам наште как разхождат фанелките и ми става болно. Отделмо Божков повлия да не стъпя на стадиона. Дори и румънската тройка в ЦСКА не успя да ме накара да изпусна кръг от интерсното силно тяхно първенство, за да ги гледам наште лигльовци как не правят нищо футболно на терена.
Гледам истински мачове и първенството им наистина ми задоволява цялата потребност от качествен футбол. Ето сега предстои мач Италия-Румъния, после следват суперсблъсаците Стяуа- Севиля, Бенфика- Динамо. В тези срещи и двата румънски отбора могат да продължат, а ако го направят румънски финал е възможен, защото Севиля и Бенфика са най-силните отбори. Според мен шамсовете са Стяуа- Севиля 50:50, Бенфика- Динамо 30:70


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2007 12:53 
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:45
Мнения: 806
Местоположение: Сухиндол
Отбор: Локомотив (София)
Кажи нещо повече за агитките на отборите,знам,че дори и втородивизиони отбори имат страхотни агитки,които правят супер шоута,ако не те затруднява сложи снимки,даже може да се направи специална тема в ултрас форума само с хореографии ултрас неща около отборите в Румъния,ясно е,че има какво да се види и да се научи.В този форум,ако си забелязал пишат повече фенове на отбори от Б и В групите и момчетата се стараят доколкото могат да правят добри неща и мисля,че ще е добре да видим какво правят по-малките клубове в Румъния и да взимаме пример. :)

_________________
https://bitakat.alle.bg/


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2007 15:57 
Ето ви снимки на хореографии на отборчето в първа лига от едно градче, което е 15 000 жители, а на мачове на Васлуй идват по 10 000.
Отборът играе добър футбол и в момента е изненадващо в първата полвина на таблицата:
http://www.dorobantii.net/site/foto%20coregrafii.html


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2007 16:07 
Университатя Крайова, отборът, който тази година се върна в лига 1 снимките са по години (виж горе):
http://www.fcuniversitatea.ro/album_gal.php


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2007 16:31 
Изображение


Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2007 18:15 
Стяуа победи Арау (Швейцария) с 4:2 на контрола играна в Кипър.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2007 00:10 
Offline
БОЛЯРИ
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:43
Мнения: 1200
Местоположение: В.Търново
Отбор: Етър 1924 (Велико Търново)
Skype: pittbul_etar
Ще ми кажеш ли нещо за Политехника Тимишуара и дали имат някъкъв фенски сайт?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2007 00:23 
Разгледах страницата на Васлуй.
Те клубните им цветове и екипите им същите като на Добруджа :)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2007 16:16 
Offline
Добър приятел на сайта
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 01:37
Мнения: 5695
Местоположение: Враца
Отбор: Ботев (Враца)
Аз съм за Университатя Крайова. :lol:
Не за друго, ами защото Крайова е побратимен град на Враца.
Разгледах сайта им. Добър е определено. Но гледам, че посещаемостта на мачовете им не е особено висока, като за отбор влязъл отново във първа лига.
Само на дербитата събират доста публика, но на останалите мачове им ходят по 3 000 - 4000. Доколкото знам градът е един от големите в Румъния. Колко отбора има от Крайова?

П.С. Ако обичаш намали малко снимките, защото темата е много трудна за четене така.

_________________
Изображение
www.botev-inside.hit.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2007 16:29 
Може да ги сложи и в умален вид и като се щракне на тях да се появяват в голям размер.Това става там където ги качваш и има едно Hotlink for forums (1) ,което представлява [URL=img /img=URL] ,като го копираш тук без да слагаш таговете Img и става.:)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2007 17:30 
Neznam za vas no az lichno mrazia romuntzite!! Ako niakoi e bil v Konstantza shte razbere zashto!!! Romania BULGARIA 2:2!!! Togava biahme kato na voina(pone tezi ot CSKA)


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2007 21:53 
Това, което стана в Констанца беше отмъщението на феновете на Динамо. Знаете, че преди мач им с Левски бяха нападнати на Бели извор от цигани и фенове на Литекс. Нашта полиция им взе парите и камери и телефони, а на всичко отгоре арестува тяхни фенове, като ги обвини че са счупили бензиностанцията. В Румъния имаше огромно обединяване на всички враждуващи УЛТРАСИ и направиха две голями протестни събирания пред нашето посолство. От този момент феновете на Динамо се каниха да отмъстят за цялото унижемие, което търпяха румънците в България.

Сега нещо ново. Днес стана голям бой м-у агитките на Стяуа и Динамо по време на ханбален мач. Ето ви кадсрите от телевизионното предаване, самите сблъсаци тук не се виждат изцяло. Утре ще ви пусна предполагам по-хубавото видео. А за сега вижте това: http://www.prosport.ro/articole/inciden ... eaua/25376


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2007 22:23 
Ето ви едно по-готино видео от този инцидент:
http://www.dailymotion.com/video/x14iba_sv109772


Върнете се в началото
  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 216 мнения ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Форум за Южноамерикански футбол
Форум: Световен футбол
Anonymous 20643 13 Фев 2007 13:56
от HEBAR_HOOLS
Преглежда непрочетените мнения Кой е най-симпатичния ви Румънски отбор?
Форум: Румънски футбол
r.h. 39101 04 Юни 2009 12:07
от Fabio_Cannavaro
Преглежда непрочетените мнения Сайтове свързани с Британският футбол
Форум: Британски футбол
Anonymous 13307 17 Фев 2009 22:45
от ddinev
Преглежда непрочетените мнения Гръцки футбол
Форум: Гръцки футбол
r.h. 13441 18 Фев 2008 17:47
от Dance
Преглежда непрочетените мнения КОНКУРС - Изработка на хедър: Германски футбол
Форум: Германски футбол
r.h. 5102 03 Мар 2007 21:37
от r.h.

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози