bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 12:40




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Левски-Лукойл Академик
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2007 22:31 
Offline
Син до гроб
Аватар

Регистриран на: 17 Окт 2007 22:15
Мнения: 1436
Дербито на шампионата :!:

повече инфо forum/viewtopic.php?t=6043
p.s. Някой може ли да ми даде статистика от мачовете м/у двата отбора


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Дек 2007 22:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Победа за Лукойл с над 10 точки разлика


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2007 21:18 
от 18ч.по ТВ България,нещастниците се сетиха ,че може би мача ще интересува българската баскетболна общественост...К1 и Кедърчето са много дразнеща медия и водещ...айде дано се получи качествен мач и по-добрия отбор да победи....


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2007 21:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:58
Мнения: 2144
Местоположение: Плевен
Отбор: Спартак 1919 (Плевен)
liverpool fc написа:
от 18ч.по ТВ България,нещастниците се сетиха ,че може би мача ще интересува българската баскетболна общественост...К1 и Кедърчето са много дразнеща медия и водещ...айде дано се получи качествен мач и по-добрия отбор да победи....


Мача е с предизвестен край :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2007 21:40 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
liverpool fc написа:
от 18ч.по ТВ България,нещастниците се сетиха ,че може би мача ще интересува българската баскетболна общественост...К1 и Кедърчето са много дразнеща медия и водещ...айде дано се получи качествен мач и по-добрия отбор да победи....


Коя друга медия и кой друг водещ обаче обръщат толкова внимание на баскета в България?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2007 23:58 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Авг 2007 14:53
Мнения: 2322
Местоположение: София
Отбор: ЦСКА (София)
абе Лукойл няма кой да ги спре много са силни за България предните години ЦСКА се опитваше да ги спре,сега и Левски,а дано след някоя година шампиона да е друг

_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2007 03:31 
абе Лукойл няма кой да ги спре много са силни за България предните години ЦСКА се опитваше да ги спре,сега и Левски,а дано след някоя година шампиона да е друг


Няма и това е жалко,защото няма конкуренция...дано до 5години видим поне 3-4отбора още като Академик и вече можем да мечтаем за много по-големи неща......


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2007 03:44 
Коя друга медия и кой друг водещ обаче обръщат толкова внимание на баскета в България?



Медии колко искаш,но те си захапали и тва е..мен ме дразни примерно лошото качество на картината,да не говорим,че е държавна телевизия ;е след като е няма ли пари да направят така,че да има постоянно елементарните за зрителя улеснения:време и точки(аз трябва да следя сам постоянно за това)?
СПОРЕД мен цари пълен хаос в организацията им и другото което ме нерви,толкова ли не могат да дават и някои от мачовете на вън и без това се чудят с кво да си запълнят програмата на ТВ България,а не да търся по Нет-а и да ми цепи .
А също и един среден пръст за Evrosport2,нашата група е супер силна и с изравнени отбори ,а те ми дават супер решени мачове..се таа..явно го заслужаваме с такава зала от панти века,те хората са европейци,браво че и ние покрай ЛУКОЙЛ Академик поне за 2ч.всеки вторник сме европейци,но без зала не става..Може да прозвучи тъпо,но мисля че заслужаваме 1-о място в групата........


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2007 09:01 
Offline
...И те така...

Регистриран на: 30 Окт 2006 19:50
Мнения: 2476
Местоположение: Русе
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Ама като знаеш дереджето на държавата телевизията изобщо е възможно най-лекия проблем. И мен ме дразнеха супер тъпите графики, с които пишат резултата, ама какво да се направи. Поне има къде да гледаме мачовете, които са страхотно шоу.
Жалко е, че нямаме зала и това рефлектира върху целия ни спорт. Не трябва само зала в София, а във всеки град.
Но пак казвам на наща държава за нищо не и пука, а за нас остава само да се радваме на епизодичните вече (уви) успехи в нашия спорт.
Колкото до мача. БРАВО на Лукойл. Страхотен мач изнесоха. Много ме радва, че участие взеха и то подобаващо и българските състезатели в клуба.
Имаме играчи, имаме добри таланти, но трябва някой да ги развие. Толкова потенциал има България в баскетбола, но той остава скрит е нереализиран. Сега обаче федерацията мисля, че се поокопитила и ни чакат по-добри времена - с по-добър национален тим и с по-силен шампионат

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2007 14:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Любомир Минчев: Яд ме е, но следващия път ще опитаме пак
December 15, 2007


След като измъчи шампионите и само липсата на опит не им стигна да ги изненадат, играчите трябва да съжаляват за пропуснатия шанс. Старши треньорът на отбора Любомир Минчев не скри разочарованието си след срещата, но въпреки това похвали играчите си за това, че се бореха до последно.
„Загубата си е загуба, дали си паднал с голяма разлика и след продължение си е загуба. Не ни достигна опит накрая. Може би и аз направих грешка с пускането на Юли накрая. Той все още навлиза във форма и може би от умора направи тези две грешки накрая. Тези две грешки са всъщност мои грешки. Но аз съм доволен от старанието на всички, не се предадохме и се борихме мъжки до край. Преди мача им казах на играчите, че дали ще паднем или ще бием искам от тях да се борим и да играем добър баскетбол. Сега ме е яд, сигурно и тях ги е яд, но следващия път ще се опитаме пак.”

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2007 14:16 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Желко Лукаич: Нормално е играчите да знаят, че трябва да направят фаул
December 15, 2007 | gong.bg

13-я кръг в българското първенство не се оказа фатален за Лукойл Академик, а наставникът на баскетболния ни шампион Желко Лукаич ще проведе сериозен разговор с играчите си утре след трудната победа с продължение, който постигна тимът му над Левски.
„Най-хубавото е, че имаме възможност да поправим грешките”, каза Лукаич, който се чудеше защо състезателите му не предотвратиха стрелбата от тройката на Златин Георгиев, който изпрати мача в продължение. Сръбският специалист също така коментира, че утре на Ненад Чанак му предстои нов преглед, който да установи доколко баскетболистът е готов за игра, а ще се преценят и качествата на американеца Лари О’Банън, който тренира със „студентите”.

„Да, бяхме близо до загуба. Но някои неща са за добро, предвид това, че утре имаме възможност за работа и да поправим грешките. Ще си поговорим на тази тема утре, за тактическата грешка. Не направихме фаул в последните секунди, а ни вкараха тройка. Трябва да има дисциплина. Разбира се, че им казах, а и е нормално да знаят. Но дали това е проблем на комуникацията или нещо друго, ще разберем утре като поговорим. Имахме проблеми, трудно се възстановяваме от сблъсъка с Рига и имаше умора. А сега ни чакаше Левски, който е добър отбор и знае какво иска и как да играе. Днес се представиха добре, а ние в първото полувреме направихме доста грешки, искахме да решим бързо мача. Видяхте колко бяхме уморени, но както казах добре е, че имаме възможност за работа утре. Честитя на Левски за доброто представяне, но ние успяхме да останем на победен ритъм. Тежко е след такива мачове в купа УЛЕБ отново да се стегнем и да играем качествено и тези срещи. Най-важното обаче е, че не можем да се адаптираме към някои критерии на съдиите, които са едни в купа УЛЕБ и съвсем различни във вътрешния шампионат, което е доста неразумно. Играе се много с тяло, а твърдата игра е важен елемент. Сега свириха три фаула в нападение на Уили Дийн, но не коментирам това, защото сме победили. Все пак пожелавам повече такива двубои във вътрешното първенство, да има равностойни и качествени срещи, и да се вдигне нивото на баскетбола. Това би довело повече хора в залата и би ни спечелило популярност, която много желаем. Отново искам да кажа, че съм доволен. Доволен съм от младите – Митко Филипов и Чавдар Костов. Имаме да изчистваме технически грешки. Липсва ни един играч, една добра смяна. Липсва ни Донта Смит, а и Ненад Чанак също. Имаме нужда от смяна на Перо, но това е положението – продължаваме напред.”

Има ли някакъв конфликт с Уили Дийн? Блъсна вратата в един момент.
„Не, няма такова нещо. Играчите имат право да се нервират, а той повече се ядосваше на себе си. Уили Дийн е добро момче и няма проблем между нас.”

Още един американец тренира с вас – Лари О’Банън. Каква е ситуацията с него? „Повярвайте ми, не знам точно. Лари О’Банън дойде малко като късмет за нас, за да ни помогне при тренировките. Той е братовчед на Донта Смит и му беше дошъл на гости, а сега и тренира с нас. Сещам се за Лари О’Банън от времето в Цървена звезда, но по-скоро имам далечен спомен. Утре ще видим на тренировката, ако има качества може и да остане, ако не – само ще тренира с нас. Такава е ситуацията в момента, ще видим какво ще покаже.”

В какво състояние е Ненад Чанак, защото е важно за вас дали ще може да го използвате в Германия?
„Важен въпрос. Тази сутрин тренира малко. Утре има нов преглед на магнитен резонанс. Мисля, че ще може да пътува с нас за гостуването на Артланд Драгонс, но колко ще може да играе, ще разберем там.”

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Дек 2007 15:16 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Лукойл Академик оцеля след продължение
December 14, 2007


Левски пропусна шанс да победи шампиона Лукойл Академик в първи мач от 13-ия кръг на първенството на мъжката А-1. „Студентите” успяха да се измъкнат след продължение и победиха с 95-89.


През първото полувреме срещата бе изпъстрена с много грешки и неточна стрелба от страна на двата отбора. Те стреляха общо 26 пъти от зоната за три точки в които успяха само в 2 от тях. Все пак след едни безлични 20 минути Лукойл Академик имаше преднина от 3 точки (31-34).


Очакванията от страна на Лукойл Академик бяха, че през второто полувреме техният съперник ще се предаде както това правеха повечето от съперниците им през този сезон. Този път обаче Левски имаше съвсем други намерения и срещата вървеше съвсем равностойно до самия край.


2 минути и 42 секунди преди края тройка на Роб Престън изведе „сините” напред с точка 70-69. Юлиан Радионов имаше възможност абсолютно сам от тройката да увеличи преднината точно 2 минути преди края на редовното време, но не успя и в контраатаката Уили Дийн отново изведе своя тим напред (70-71). Последва нов кош на иначе отличния и в този мач македонски национал Перо Антич и разликата стана 3 точки. По-късно Станислав Славейков отбеляза тройка 37 секунди преди последната сирена и намали само на точка аванса на „студентите” (74-75). След пропуск на Ристе Стефанов от зоната за 3 точки, съдиите свириха лично нарушение срещу Перо Антич, който докара резултата до плюс 3 за своя отбор 9 секунди преди края. Последва прекъсване от треньора на Левски Любо Минчев след което топката бе изнесена от центъра на терена. Когато всички очакваха, че от Лукойл Академик ще направят лично нарушение, за да се избегне опит за изравняване, треньорския щаб на „студентите” допусна очевидна тактическа грешка на и Златин Георгиев им вкара тройка 3 секунди преди сирената, с която изравни резултата. Така се стигна до продължение след равенство 77-77 след 40 минути игра. В него чрез тройки на Ристе Стефанов и Уили Дийн Лукойл Академик дръпнаха с 6 точки разлика (77-83), но Левски от своя страна бе успешен от трите точки в лицето на Престън и Радионов и минута и половина преди края отново резултата бе изравнен (85-85). Ристе Стефанов вкара за 85-87, преди Станислав Славейков да бъде фаулиран 52 секунди до края. Той вкара първия, пропусна втория, но си овладя топката и довкара за 88-87 в полза на Левски. Това бе всичко хубаво, което Левски сътвори в срещата. Оттук до края липсата на опит си изигра лоша шега и една грешка на Стефан Георгиев и две на Радионов в последните 38 секунди буквално подари победата на Лукойл Академик. Чрез Тодор Стойков и Ристе Стефанов те изпълниха успешно всички свои наказателни удари преди Антич да забие със сирената и да сложи точка на спора.


Играчите на Левски не си повярваха, че могат да спечелят този мач и ако имаха малко повече самочувствие можеха с лекота да го сторят срещу един разконцентриран съпврник. За това говорят и 25-те грешки, допуснати от играчите на „сините”, като едни от най-опитните в отбора Радионов и Славейков направиха водеха в тази „класация” – 7, съответно 5. Въпреки това Левски показа на моменти с играта си, че не само може да играе равностойно с Лукойл Академик, ами дори да ги превъзхожда в отделни компоненти от играта.


Антич за пореден път показа безспорната си класа и завърши с 35 точки като пропусна само 3 от опитите си за 2 точки (13/16). Той добави 12 борби и 5 отнети топки. Мурило Да Роза бе вторият по резултатност баскетболист на Лукойл Академик с 18 точки.

За Левски Славейков отбеляза 21, а Стефан Георгиев добави 14 точки.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 12 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Ботев Вр - Левски
Форум: Сезон 2006/2007
r.h. 62180 10 Ное 2006 19:12
от botev_fan
Преглежда непрочетените мнения Левски 0 - 3 Вердер Бремен
Форум: Сезон 2006/2007
monibgole 31166 06 Ное 2006 09:29
от alibaba
Преглежда непрочетените мнения Левски (София) 3-0 Берое (Стара Загора)
Форум: Берое (Стара Загора)
Anonymous 41284 05 Ное 2006 23:20
от speedbreaker
Преглежда непрочетените мнения стадион "Академик"; снимки, информация
Форум: Академик (София)
speedbreaker 62004 28 Дек 2011 12:31
от dibo
Преглежда непрочетените мнения Левски - Локо Сф
Форум: Сезон 2006/2007
Anonymous 21386 13 Дек 2006 08:14
от tridant

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози