bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 11:06


Български клубове - Черноморец 1919 (Бургас) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 351 мнения ]  Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2011 17:59 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Родригес Асис: Добрият колектив е в основата на силното представяне на Черноморец

Изображение

Родригес Асис е един от най-силно представящите се футболисти на Черноморец, но и в българското първенство през настоящия сезон. Бразилецът даде кратко интервю за клубния сайт на „акулите”. Ето какво сподели той:

Родригес, кажи ни малко повече за себе си?

Роден съм в Нова Викоза, един чудесен слънчев град в Бразилия. На 27 години съм. Женен съм с едно дете. Почти през цялата си кариера съм играл в Бразилия.

Успя да се аклиматизираш много бързо тук. Как се чувстваш в Черноморец, допада ли ти атмосферата на морския град?

Да, така е. Градът е чудесен, климатът също. Плажът е едно от любимите ми места и много напомня за родния ми град. По отношение на отбора, атмосферата е много добра. Когато пристигнах беше трудно, тъй като не знам български, а и английският ми не добър, но с всеки изминал ден започвам да свиквам и сега много ми харесва. Още по-щастлив се чувствам и от факта, че от скоро и семейството ми е при мен. Жена ми също много харесва града, подкрепя ме, а за мен това е много важно.

Последно си играл за Ботафого. Можеш ли да направиш някакво сравнение между футбола в Бразилия и този в България?

В Бразилия много се цени красивия футбол. Техниката е от голямо значение. Там да играеш красив футбол е толкова важно, колкото и да победиш. Двете неща имат еднаква стойност, защото хората които идват по стадионите гледат точно това. Ако играеш красив футобл, феновете ще бъдат доволни, дори и да не спечелиш. Докато в България футболът е по-силов. Тук най-важна е победата, независимо дали демонстрираш техничен футбол или не.

Отбеляза 3 гола в три мача. Това ли е позицията, на която се чувстваш най-добре?

Да, наистина много се радвам, че се получи така. Надявам се и занапред да продължавам да играя така, но за мен не е от голямо значение дали аз ще вкарам или някой друг. Най-важно е отборът винаги да излиза мотивиран и да действаме като колектив. Относно позицията, за мен не е проблем да играя и в ляво и от дясно, тъй като и в Швеция съм играл на същата позиция и там се чувствам най-комфортно.

Има ли някой по-известен бразилски футболист, на когото се възхищаваш?

Това е труден въпрос, защото в Бразилия има много добри футболисти, дори и такива, които не са толкова известни. И все пак може би Кака. Според мен той е един невероятен пример за подражание.

Черноморец стартира много добре в шампионата. Докъде мислиш, че можете да стигнете в края на сезона?

Да, стартирахме много добре – имаме 4 победи от 5 мача. Хубавото е, че с всеки мач се сплотяваме все повече като колектив. Според мен това е и причината за добрите резултати. Ако продължаваме да работим усилено в тази насока и да бъдем постоянни, мисля че можем да постигнем много.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2011 20:35 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Димитър Димитров: Очаква ни труден двубой

„Надявам се да сме готови за предстоящия двубой. Единствените ми притеснения са дали ние ще играем добре, играта на противника не ме касае толкова. В никакъв случай не подценяваме отбора на „Светкавица”. Видяхте в мача с „Лудогорец”, че загубиха в последните минути. Освен това те гонят първите си точки и със сигурност ще играят на върха на своите възможности, за да се опитат да зарадват своите привърженици. Очаквам да се получи един двуостър мач, който ние трябва да се стремим да спечелим. Надявам се и моите футболисти да са осъзнали, че ги чака един изключително тежък двубой. Все още нямаме класата да си позволяваме с лежерно поведение да печелим мачове”, сподели на редовната пресконференция старши треньорът на „Черноморец” Димитър Димитров.
По отношение на състоянието на отбора Димитров заяви, че от групата отпада Радостин Кишишев, който все още не е напълно възстановен от травма на прасеца. С отбора няма да тръгнат и младежките национали Георги Терзиев и Борислав Балджийски, поради травми. Балджийски все още не е напълно възстановен от мача с националите, където получи мускулна травма, в областта на корема, а Терзиев си контузи глезена по време на тренировка. Венцислав Бонев и Георги Андонов, както и всички останали, са напълно здрави и ще могат да вземат участие в съботната среща.
Програмата за гостуването предвижда заминаване в петък от 10:00 часа от стадион „Лазур”. В късния следобед е предвидена и тренировка в Търговище. Мачът е събота и започва в 17:00 часа.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2011 11:10 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Димитър Димитров: Заслужена победа

Изображение

„Заслужен успех на нашия отбор, въпреки че в определени моменти не ми хареса играта ни - имаше липса на концентрация и неправилно позициониране при статичните положения пред нашата врата. Като цяло след втория гол ние бяхме отбора, който диктуваше темпото и беше въпрос на време да отбележим и трети. Поздравявам момчетата за трите точки а за отбора на „Светкавица” мисля, че в най-скоро време ще вземат своята първа победа”, коментира на редовната пресконференция след края на двубоя старши треньорът на „Черноморец” Димитър Димитров.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2011 11:13 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец с класика срещу Светкавица

Изображение

Отборът на „Черноморец“ победи с убедителното 3:0 „Светкавица“ в Търговище. Бургазлии доминираха през целия мач и само добрите намеси на вратаря на домакините и неточния мерник на „акулите“ попречиха за по-изразителна победа за гостите. В 14-та минута перлата в състава на „Черноморец“ Жугурта Хамрун – Жужу отбеляза рядко красив гол, след като пое топката в средата на терена, премина двама защитници на „Светкавица“ и от 20 метра шутира много точно - топката рикошира в горната греда и влезе във вратата на домакините. Черноморци продължиха да диктуват играта, но малко след като откриха късмета бе на тяхна страна, след като от изпълнение на фаул и леко разбъркване Стоян Колев показа завиден рефлекс и спаси сигурен гол. До края на първото полувреме не се случи нищо запомнящо се.
Втората част започна с гол за „Черноморец“. В 50-минута най-новото попълнение в състава на „акулите” Анисе удвои след самостоятелен пробив и премерен удар по земя. След това попадение мача бе предрешен и в редиците на гостите настъпи отпускане. Това даде възможност на Стоян Колев да покаже високата си класа, след като спаси две 100% положения в полза на „Светкавица“. В 71-та минута Георги Андонов оформи крайното 3-0 след като изкочи очи в очи с вратаря на домакините, преодоля го и пусна топката във вратата на „Светкавица“. С тази победа отбора на „Черноморец“ записа 4-та поредна победа в първенството и се затвърди в челото на класирането.

ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2011 15:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Димитър Димитров: Неприятна загуба


„Неприятна загуба. Загубихме най-вече заради индивидуалните грешки, които направихме – визирам първия и третия гол. С тези два гола за съжаление си решихма съдбата. Въпреки това не мога да се сърдя на никой. Не искам да коментирам съдийството, но дузпата я направи Траян Дянков, а картон получи Жереми, след това получи втори жълт и сега няма да можем да го използваме за мача с „Черно Море”. Някои неща са ми трудни за обяснение, но това е българската действителност”, сподели след края на двубоя старши треньорът на „Черноморец” Димитър Димитров.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2011 15:43 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец загуби незаслужено от Славия

Изображение

В нелогичен мач „Черноморец” отстъпи на „Славия” с 2:3 в среща от 7-я кръг на първенството в „А” група. Пред около 2000 хиляди зрители на стадион „Лазур” домакините започнаха вихрено и още в 8-та минута Тодор Паланков отне една топка в средата на терена, напредна и със страхотен удар от около 20 метра препарира Стефано Кунчев. След гола темпото на игра спадна и опасности пред двете врати липсваха. В 33-та минута след колективна грешка в отбраната на „акулите” Даниел Пеев успя да изравни. Този гол стъписа домакините и в 42-та минута белите от София получиха право да изпълнят дузпа. Точен от бялата точка за „Славия” бе Жуниор.
През втората част домакините вдигнаха оборотите и логичното се случи. В 58-та минута, след перфектно изпълнен пряк свободен удар, Георги Андонов изравни за 2-2. И точно когато се очакваше „Черноморец” да отбележи победен гол, след нова колективна грешка в защитата на бургазлии, влезлият като резерва Николай Божов донесе ценните три точки за отбора на „Славия”. В 80-та минута Жереми Фо-Поре от състава на „Черноморец” получи втори жълт и съответно червен картон. Интересноте бе, че при първия жълт картон на французина рефера Димитър Андреев се обърка и вместо да декорира Траян Дянков, който направи дузпата, главният съдия показа официално предупреждение на Фо-Поре, което в последствие се оказа фатално за играча на „Черноморец”.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2011 00:38 
Offline
Аватар

Регистриран на: 08 Юли 2011 19:39
Мнения: 740
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Честита победа срещу моряците!Направо им скрихте топката. :D

_________________
Добрич значи Добруджа!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2011 10:08 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Много ясно. :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2011 10:09 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Димитър Димитров: Заслужен успех за нашия отбор

Изображение

„Доволен съм от играта ни през първото полувреме, имахме своите положения, както и контрол над топката. През втората част исках да спестя евентуален червен картон на Жужу, за което го извадих от игра. Това от своя страна наруши донякъде нашата постройка. До известна степен отстъпихме инициативата, но като цяло бяхме дисциплинирани в тактическо отношение. Смятам, че постигнахме заслужен успех”, сподели след края на двубоя старши треньорът на „Черноморец” Димитър Димитров.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2011 10:11 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец спечели морското дерби с 2:0

Изображение

В двубой от осмия кръг на първенството, отборът на „Черноморец” победи като гост „Черно море” с 2:0. Момчетата на Димитър Димитров изнесоха много силен мач и съвсем заслужено си тръгнаха с трите точки от Варна.
Срещата започна динамично с опасно положение за домакините, но Стоян Колев се намеси с вещина и запази суха вратата си. Малко след това отлична възможност получи и най-новото попълнение на „акулите” Анеси, който излезе очи в очи с Илко Пиргов, но не сполучи при завършващия удар. По-добрата игра на бургазлии се увенча с успех в 33-та минута. Яни Пехливанов открадна топка в центъра, подаде на Асис, който със страхотно центриране намери Георги Андонов, а той прониза с глава вратата на варненци за 1:0. Две минути по-късно Жужу можеше да отбележи и втори гол на стадион „Тича”, след като нацели с глава напречната греда, отново след центриране на Асис.
През втората част играта беше равностойна, като се редуваха опасности и пред двете врати. На няколко пъти Стоян Колев показа своята класа и предотврати няколко чисти положения, които се откриха пред домакините. В 73-та минута бургазлии подпечатаха своя успех с втори гол. Най-активният в мача Родригес Асис засече центриране с глава и оформи крайното 2:0.
С актив от 18 точки, „акулите” заемат трето място във временното класиране.

ИзображениеИзображениеИзображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011 14:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец ще изиграе две контроли през паузата

Изображение

Спортно-техническото ръководство на бургазлии е насрочило две приятелски срещи по време на паузата в шампионата между осмия и деветия кръг от първенството на "А" група. Първата контрола ще бъде изиграна с отбора на "Черноморец-Поморие". Тя ще се проведе на 5-ти октомври /сряда/, от 16:30 часа. Втората проверка ще се състои на 7-ми октомври /петък/, от 11:00 часа, когато "акулите" ще премерят сили с тима на "Светкавица" Търговище. И двете срещи ще бъдат играни на тренировъчната база "гнездо на акули".

Старши треньорът на "Черноморец" Димитър Димитров ще има възможността да използва в игра целия наличен потенциал, с който разполага. Единственият, който няма да може да вземе участие в двете контроли е Жугурта Хамрун - Жужу, който получи повиквателния за националния отбор на Алжир до 23 години. Алжирецът с френски паспорт отпътува вчера за родиината си, където ще остане една седмица и после ще се присъедини към подготовката на своя отбор за предстоящото домакинство на "Левски". Другият, който със сигурност ще отпадне, е Венцислав Бонев. Той продължава своето лечение и тренира по индивидуална програма. От медицинския щаб на "акулите" се надяват той да е напълно готов за предстоящия двубой от деветия кръг.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2011 14:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Звезда на Черноморец с повиквателна за националния отбор на Алжир

Новата звезда на Черноморец - Бургас Жагурта Хамрун-Жужу получи повиквателна за националния отбор на Алжир.

Атакуващият халф на "акулите" е попаднал в сметките на националния селекционер на родината му до 23 години.

Както е известно, той пристигна в Бургас през лятото и за 8 мача реализира 4 гола.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2011 14:44 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Чиликов: Тепърва ще преобразяваме Черноморец

Изображение

Георги Чиликов започ­на футболната си ка­риера в Черноморец. Оттам той пре­мина в градския съпер­ник Нефтохимик, след което заигра за Левски, а накрая завърши в ЦСКА. Преди трансфера в червените бе играч и на португалския Насионал. Сега след тази бога­та кариера като фут­болист Чиликов отново е в родния Черноморец като помощник-треньор на Димитър Димитров-Херо. Ето какво каза бившият напада­тел за акулите, Левски, на­ционалния отбор и още други интересни теми.

Георги, можеш ли да ни ка­жеш каква е разликата меж­ду това да си футболист и треньор?

- Разликата е огромна. Приемам отговорно и съвест­но позицията си като тре­ньор. За мен е щастие да се уча от специалист като Ди­митър Димитров-Херо. Об­становката е добра. Не бър­зам да взимам някакви нови ре­шения. Концентрирал съм се изцяло върху работата си в момента. Навлизам във всякак­ви детайли, за да помагам. Приятел съм с всички футбо­листи до един. Давам 100 про­цента от себе си. Това искам и от футболистите. Който тренира, е ОК, който не, ста­ва "враг".

Има ли промяна в Черно­морец от идването ти на­сам?

- Когато дойдох, не видях клуба в добро състояние. Има­ше пропуски. Друго е да гле­даш нещата отстрани, да не си част от играчите. Положението беше зле. Сега съм задо­волен на 90 процента от си­туацията в клуба. Събрали сме се добър треньорски екип. Има повече уважение и дове­рие от всички хора. Ясно е, че не разполагаме със супер фут­болисти. Може да се иска по­вече. Търсим и други, които да вдигнат нивото. Някои от играчите са изостанали било заради контузии или някакви други причини.

Идва мач с Левски. Клуб, който много добре позна­ваш. Какви са ти очаквания­та?

- Приемам го като един мач от първенството. Черномо­рец ми е роден клуб. Четири години от живота си съм изка­рал в Левски. Дали са ми много и там. В добри отношения съм с хората от "Герена". Ува­жавам всички там, но това няма да ми попречи да съм им противник за 90 минути в неделя. Всички искаме да поб­едим.

Поддържаш ли контакти с някого от хората в Левски?

- Присъствам на много ма­чове на "Герена". Миналата го­дина бях на поне 5-6 срещи. Поддържам връзка с президен­та на клуба, с директора, вче­ра (б.а. - в събота) се видяхме с Христо Йовов по партийна линия. От другите, които поз­навам, май остана само Божката Митрев.

Какво ти е мнението за сегашното положение в Лев­ски?

- Много неща ми харесват, други не, но не искам да комен­тирам. Има футболисти, кои­то имат място в отбора, а други все още не са показали достатъчно качества. Най-важното е да се намери син­хрон между самите тях.

Ти си най-скъпият тран­сфер за Левски в историята (б.а. - 2,5 милиона лева). Как­во ти е мнението за трансферните политики на бъл­гарските клубове в момен­та?

- Трансферната политика е свързана с финанси. Излишно е да говоря за моето премина­ване в Левски. Имали са пари­те, решили са да ги дадат. То­ва не ме интересува, зависело е от други хора. Нямах уча­стие в тази част от сделка­та. Естествено цената ми се изтъкваше, когато не вкарвах голове. Сега приемам това много по-спокойно. Осъзнал съм, че най-важното е да се концентрираш на терена и да работиш здраво за развитие­то си.

Как се справят чужденци­те в Черноморец?

- Разполагаме с играчи на въ­зраст до 25-26 години. Такива трябва да продължаваме да търсим. За момента съм дово­лен. Може да вземем още един-двама подобни футболи­сти. Нужни са играчи, които да подлежат на развитие, за да си вдигнат и цената на па­зара. На някои им липсва игро­ва практика и трябва да свик­нат с методите тук. Чужден­ците се взимат, за да играят редовно, иначе няма смисъл. Имаме някои по-опитни фут­болисти като Кишишев, кои­то помагат. Против съм да се привличат чужденци, които са над 30 години. Щом на тази възраст идват да играят в на­шето първенство, значи са, грубо казано, приключили.

Какво мислиш за случващо­то се в националния отбор?

- Случва се това, че има изтървани поколения. Трябва да се работи по клубовете, за да може да има резултати в националния тим. Той е огле­дало на отборите в България. Тук ще се стараем за разви­тието на Терзиев. В другите тимове трябва да работят за бъдещето на други играчи. Няма големи мачове, от кои­то футболистите да се учат. Не може да искаме да бием Ук­райна. Виждаме къде и как играят Динамо Киев и Шахтьор Донецк и къде сме ние. След 10 срещи с по-голям на­тиск и напрежение на едина­десетата вече ще има разли­ка. На нашите играчи им лип­сва практиката в такива сблъсъци.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 10 Окт 2011 14:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
"Акула" направи дебют в националния отбор

Изображение

Един от младите таланти в отбора на "Черноморец" и редовен младежки национал Георги Терзиев направи официален дебют за мъжкия национален тим на България. Това се случи в контролата с "Украйна", в която "лъвовете" отстъпиха с 3:0. Въпреки загубата младият защитник, който се появи в 55-та минута, се представи стабилно и дори беше отличен от старши треньора Михаил Мадански, който го похвали след края на срещата.

Терзиев е един от най-младите играчи на "Черноморец". Той е привлечен в отбора през 2009 година, когато е едва на 17 години. Старши треньорът на "акулите" Димитър Димитров не еднократно е заявявал, че това е един от най-перспективните защитници в България.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2011 14:21 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Пламен Киряков: Преференциалните билети ще бъдат само до деня на мача

Изображение

Изпълнителният директор на ПСФК „Черноморец-Бургас” Пламен Киряков, който също присъства на редовната пресконференция на отбора, изрази своите надежди за пълен стадион в деня на мача с „Левски”. Той подчерта оше, че преференциалните цени на билетите за деца до 18 години и пенсионери, ще важат до деня на мача. В самия ден всички билети ще бъдат на стойност от 5 лева. Той допълни, че до момента има продадени около 1000 билета.
Всеки, който желае да се снабди с билет, може да го направи във фен магазина на стадион Лазур, както и на касата в хотел „България”. В деня на мача пък ще бъдат отворени и всички каси на стадиона.
Киряков изрази и пълната подкрепа на целия клуб за старши треньора Димитър Димитров в предстоящата му битка с коварна болест.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2011 14:22 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Димитър Димитров: Имаме качествата и самочувствието да се надиграваме с „Левски”

Изображение

„Всеки от нас знае значението на този мач. Надявам се, че всеки иска да се представи в най-добрата светлина и да спечели, именно заради факта, че победите над „Левски” и „ЦСКА” имат малко по-особен заряд.
По отношение на отбора всички са добре с изключение на Пламен Крумов, който има някакъв проблем в бедрото, и Дани Кики, който имаше някакво вирусно заболяване. Очаквам днес Анисе да се прибере от Франция, тъй като беше там по лични причини”, сподели на редовната пресконференция старши треньорът на „Черноморец-Бургас” Димитър Димитров.
„Мисля, че имаме качествата да се надиграваме с „Левски”. Разбира се не бива да надценяваме своите възможности, както и да подценяваме тези на „Левски”, но мисля че ако играем максимално концентрирано, е в нашите ръце и сили да се преборим с тях. Разбира се трябва да подходим много прагматично в някои ситуации, да отчетем силните страни на футболистите на „Левски” и да се възползваме от слабите им страни. Лично аз и моите футболисти имаме самочувствието да се надиграваме, а и да спечелим този мач. С персоналните задачи съм приключил много отдавна, затова и няма да поставян такива. Моите разбирания за съвременния футбол са повече за зонова защита, скъсяване на линиите, препредавания, все неща, които се опитваме да тренираме, като разбира се внимаваме и се съобразяваме с индивидуалните качества на всеки футболист”, сподели още Димитров.
На въпрос дали Радостин Кишишев е готов за пълни 90 минути, бургаският специалист отговори, че според него не е готов кондиционно на 100%, поради дългата контузия, но е убеден в пълното му себераздаване на терена.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2011 13:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Димитър Димитров: Аз съм най-щастливия човек

Изображение

„Искам да благодаря на всички хора от цяла България, които ми оказаха нужната морална подкрепа. За себе си разбрах, че хората са изключително добри, много благородни и човечни и това значи много за мен. Тези мигове няма да ги забравя за цял живот, за което искрено благодаря”, развълнувано сподели на пресконференцията след двубоя Димитър Димитров.
„Относно мача, това беше една битка, в която футболистите подходиха изключително прагматично. Опитахме се да игнорираме силните качества на футболистите на „Левски” и мисля, че в общи линии успяхме. Разбира се има какво още да се желае в завършващата фаза. През първото полувреме се усещаше някакво напрежение и скованост у нас и може би това не ни позволи да отиграваме правилно топката. Въпреки това не мога да бъда недоволен, тъй като момчетата играха днес със сърце, което за мен беше достатъчно”, добави бургаския специалист.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2011 13:31 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец взриви „Лазур” с победа над „Левски”

Изображение

„Черноморец” надигра и победи „Левски” с 2-0 в среща от 9-ия кръг на първенството в „А” група, играна пред 8000 зрители на стадион „Лазур” в Бургас. Двата отбора започнаха предпазливо срещата и опасности пред двамата вратари липсваха. След средата на първото полувреме домакините от „Черноморец” опитаха да наложат преимущество и на няколко пъти имаха прекрасни възможности за контраатаки, но им липсваше точност в завършващата фаза.

През втората част бургазлии започнаха много мотивирано и по-често застрашаваха вратата на „Левски”. В 68 минута при запазената марка на „акулите” през тази година, а именно контраатаката, Жугурта Хамрун – Жужу пое една топка в дъгата на „Левски” елиминира един защитник на гостите, и с много силен удар прониза Пламен Илиев. Само 4 минути след гола домакините удвоиха резултата. Траян Дянков пресече пас в средата на терена, напредна по дясното крило и с много точно центриране, сложи топката на главата на Анеси, който не остави шансове за вратаря на гостите. След гола единственото опасно положение бе на Тони Калво от гостите, който нацели лявата греда на Стоян Колев, след бомбен удар по диагонала.

С тази победа „Черноморец” е еднолично на 3-та позиция в класирането с 21 точки. През целия двубой публиката скандираше името на Димитър Димитров, а след мача играчите посветиха победата на него.
В началото на срещата „акулите” излязоха на терена с бели фланелки с надпис „Херо, ние сме с теб”, с което показаха подкрепата си към своя треньор.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2011 14:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Ершов пак пробва да завземе "Петрол"

Скандалният руски бизнесмен Денис Ершов отново е пробвал да завземе "Петрол" и да подмени легитимното ръководство на холдинга, като е бомбардирал за пореден път Агенцията по вписванията с "документи" с невярно съдържание.

За това алармира вчера съсобственикът на "Петрол холдинг" Митко Събев, който държи 47,5% от капитала. Ершов поискал агенцията да впише решения за промяна на Съвета на директорите, взети на фалшиви общи събрания на холдинга от 10 и 12 часа на 29 април тази година. В такива форуми аз като акционер с 47,5% в "Петрол" не съм участвал, нито съм бил уведомен и поканен. Такива общи събрания на акционерите въобще не са свиквани от единствения легитимен Съвет на директорите на дружеството и не са провеждани, респективно решенията им са нищожни, незаконосъобразни и невалидни, подчертава Събев. Обръщам се с призив към компетентните държавни органи и институции най-накрая да се намесят адекватно и ефективно да се възпре този все по-засилващ се натиск от страна на Ершов, призовава още Събев в открито писмо.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2011 14:51 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Димитър Димитров: Животът ми е футбол и само футбол

Изображение

Треньорът на "Черноморец" Димитър Димитров излетя вчера в 13,25 часа с редовен полет до Виена на Австрийските авиолинии. Херо замина за лечение на рак в стомаха в местна частна клиника. Плътно до него по време на престоя ще бъде съпругата Румяна. Само най-добрият приятел на екснационалния селекционер Тодор Хънков, който е бивш спортен директор на "акулите", и наш екип го изпратиха на бургаското летище. Репортерът на "24 часа" подари на Херо рекламна чаша на вестника с пожеланието да е твърд като Скалата в битката с тумора. Треньорът обеща да не се предава, а да се бори.

"Знаете, че на терена не обичам да губя. Сега пак ще е така", откровен беше Херо, отпивайки чай, докато изчакваше да го извикат за полета. Цялата организация по чекирането на багажа пое жена му Румяна. Херо разкри, че си е взел няколко икони, които да го закрилят в трудните моменти. Надява се и на тяхната помощ.

24 часа преди заминаването си Димитър Димитров си поиграл истински с любимата си 6-месечна внучка Дея, която му гостувала, за да му вдъхне кураж. "Много си я обичам. Дея е моето слънчице", признава Херо. Личи си, особено е горд, че е кръстена на него.

Както съобщи единствен "24 часа", Димитър Димитров ще лети 6 пъти през 3 седмици за Виена за химиотерапия.

Първата процедура беше насрочена вчера от проф. Шварцмайер - веднага след кацането в Австрия. Полетът на 70-местния самолет трябваше да продължи около 2 часа. Следващите химиотерапии са днес и утре. И така общо между 15 и 18 процедури в рамките на три месеца и половина.

Дъжд изпрати Херо за Австрия вчера. Според народното поверие ще му върви като по вода!

Димитър Димитров: Поне 1000 човека ми предложиха алтернативно лечение

- Херо, какво е настроението?

- Като след победа над "Левски"! (Смее се.)

- По време на дербито не си ли мислеше и за предстоящата терапия?

- Да си призная, изобщо. Бях изолирал проблема, сякаш не съществува. А когато паднаха и двата гола, съвсем ме отнесе опиянението.

- Сега как е?

- Е, няма как да не съм настроен на вълна болница, изследвания, системи. Започвам битка с болестта. Наясно съм, че никак няма да е лесно, но по природа съм оптимист. Трябва да се преборя с този тумор.

- Какъв е размерът му?

- Пет на четири сантиметра и е локализиран в лимфите на стомаха. Дано за 2 седмици нещата не са се променили. Надеждата е при шестте ходения в Австрия за химиотерапия големината да намалее или дори да изчезне. Ако не стане, ще се наложи операция.

- Това ли е единственият начин за лечение?

- Поне 1000 души от цяла България ми се обадиха, за да ми предложат алтернативни методи. Имаше човек от Троян, който ми гарантираше, че професор от Москва може да оправи нещата. На всички искам чрез вашия вестник да им благодаря за подкрепата. След като откриха коварната болест, жена ми и дъщеря ми постоянно търсят информация за заболяването. Ходих и на билкар.

- Поне временно ще престанеш да мислиш за футбол.

- Поне временно ще престанеш да мислиш за футбол.
- Абсурд! Всеки ден ще се чувам с помощниците си Георги Чиликов и Петьо Колев, за да се информирам за състоянието на момчетата. Дори има вероятност да си водя отбора при гостуването във Враца в петък, разбира се, ако състоянието ми позволява. Затова имам готовност да подменя резервацията си за връщане и вместо в Бургас да кацна в София. Моят живот е футбол и само футбол. И така ще бъде!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2011 14:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец заминава за Враца с група от 20 души

Днес, по обяд, отборът на "Черноморец" заминава за Враца с група от 20 футболисти. По програма "акулите" трябваше да тръгнат в четвъртък, но голямото разстояние промени организацията и сега е предвиден двудневен лагер, преди гостуването на "Ботев" Враца. Двубоят от десетия кръг на първенството в "А" група ще се играе на 21-ви октомври /петък/ от 16:00 часа. Предишния ден е предвидена тренировка, която ще се проведе от 17:00 часа във Враца.

Цветомир Цонков е единствения от основните футболисти, които отпадат от групата, заради разтежение, което получи на мача с "Левски". Всички други футболисти са здрави и ще бъдат на разположение на треньорското ръководство.

Няколко дни след силния мач и победата на черноморци над "Левски", фенове, треньори и медии единодушно избраха Жугурта Хамрун - Жужу за играч на кръга. Алжирецът с френски паспорт изнесе много силно представяне и отбеляза един от двата гола в срещата. Поредно признание получи и старши треньорът на бургазлии, който пък е избран за треньор на кръга.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2011 19:55 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец си тръгна само с точка от Враца

Изображение

В мач от десетия кръг на шампионата в родната „А” група, „акулите” завършиха 0:0 като гости на „Ботев” Враца. Бургазлии със сигурност са отбора, който повече трябва да съжалява от спечелената само една точка, с оглед на това, че владееше инициативата през целия двубой.

Първото полувреме премина в не толкова високо темпо от страна и на двата отбора. Липсваха положения и пред двете врати. Въпреки това, към края на първата част гостите от Бургас на два пъти имаха възможност да открият резултата, но липса на концентрация в завършващата фаза не им позволи да го направят.

Второто полувреме започна доста по-активно за черноморци и още в първите минути Анисе отправи опасен удар, който мина на сантиметри от страничната греда. Последва натиск на гостите, които всячески търсеха попадението, но нещата така и не се получаваха. Въпреки тоталната доминация на „акулите” до края на срещата, резултатът остана 0:0. Пропуски през втората част направиха Жужу, Георги Андонов и Анисе.

Със спечелената точка отборът на „Черноморец” остава на трето място с актив от 22 точки.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 22 Окт 2011 19:56 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Петър Колев: Трябва да съжаляваме, че не победихме

Изображение

„През всичките 90 минути тотално доминирахме над отбора на „Ботев”. Срещнахме една доста сгъстена защита и не особено добър терен за игра и оттам може би дойде проблемът с реализирането на гола. Една от причините за тези няколко фрапантни пропуска, които направихме е може би и липсата на концентрация. Макар че подходихме отговорно и се старахме, имаше и доста брак в играта ни, най-вече от техническо естество. Опитахме се да бъдем по-активния отбор през всичките 90 минути и мисля, че успяхме. Въпреки това ние сме отбора, който повече трябва да съжалява, че не спечелихме днес”, коментира на пресконференцията след двубоя един от помошник треньорите на „Черноморец” Петър Колев.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2011 14:17 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Димитър Димитров ще даде пресконференция преди домакинството с Миньор

На 26-ти октомври /сряда/ от 11:30 часа старши треньорът на „Черноморец” Димитър Димитров ще даде своята редовна пресконференция преди 11-тия кръг от първенството на „А” група. „Акулите” посрещат „Миньор” Перник на 27-ми октомври /четвъртък/, от 16:30 часа, на стадион „Лазур”
Каним всички представители на спортните медии да заповядат. Мястото е конферентната зала на стадион „Лазур”. Пресконференцията ще можете да наблюдавате на живо и на адрес: www.chernomoretz.comnet.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2011 14:19 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Черноморец пуска билетите за мача с Миньор

Изображение

От 25-ти октомври /вторник/ ще бъдат пуснати в продажба билетите за срещата от 11-тия кръг на първенството, в който „акулите” приемат отбора на „Миньор” Перник. Ценните хартийки ще бъдат на стойност 5 лева и ще могат да бъдат закупени от фен магазина на стадион „Лазур”, както и от касата в хотел „България”. Както и в предишната среща, сега също са предвидени отстъпки от цените за пенсионери, които ще плащат по 2 лева за вход, а деца до 18 години ще влизат срещу 1 лев.
Важно да се знае е, че отстъпките важат само до деня на двубоя. В четвъртък, когато е насрочена срещата, цените на всички билети ще бъдат на стойност 5 лева. Тогава ще бъдат отворени и всички каси на стадион „Лазур”.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 351 мнения ]  Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 79271 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 180495 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169438 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения 6 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА СИМЕОН СИМЕОНОВ - МОНИ
Форум: Сезон 2007/2008
mittag_slavia 33885 02 Ное 2006 15:40
от speedbreaker
Преглежда непрочетените мнения Песен и Видео клип от изминалото Световно
Форум: Световен футбол
Anonymous 25383 22 Дек 2006 03:42
от Levski Alcohooligan

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози