bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 16 Юни 2024 07:45


Български клубове - Черноморец 1919 (Бургас) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 351 мнения ]  Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 21 Май 2010 18:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
ЦСКА дължи близо милион на Черноморец за Платини

Над 1 милион лева дължат ЦСКА на Черноморец за трансфера на Мишел Платини. Трансферната сума на играча е 510 000 евро плюс 102 000 евро ДДС. За момента ЦСКА са платили само ДДС-то, като са закъсняли с няколко плащания.

"Още през септември 2009-а ЦСКА трябваше да платят ДДС-то, а следващите плащания да се правят на траншове. Според договора, ако има някакво забавяне, имаме възможност да поискаме цялата сума накуп. След като се забавиха през септември, първо помолихме да си платят, но това не стана до ноември, когато поискахме цялата сума от 612 000 евро. Вместо това обаче от ЦСКА платиха само ДДС-то на 30 декември", това обясни за Burgas24.bg адвокат Керка Богоева, която се занимава с делата на Черноморец.

"Няма вариант при който ЦСКА да ни върнат Мишел Платини. Трансферният договор вече е подписан и парите трябва да се изплатят. Единственият начин той отново да дойде в Бургас е да се направи трансфер от ЦСКА в Черноморец, което ми се струва нереално", каза още юристът.

"На практика ЦСКА ни дължат над 1 млн. лева. Смятам, че не би трябвало да получат лиценз за първенството с такива дългове. Завели са дело в Окръжен съд, но то не е разгледано, тъй като съдът е преценил, че няма правен интерес от разглеждане на това дело. Имат право да обжалват на по-висока инстанция, но това не би трябвало да касае БФС. ЦСКА ни дължат 1 милион лева и това трябва да попадне под вниманието на лицензионната комисия, това са фактите, а не че са завели някакво абсурдно дело някъде. Уведомили сме БФС, лицензионната комисия, нужните институции, че ЦСКА ни дължат пари", заяви адвокат Богоева.

Припомняме, че офанзивният футболист Мишел Платини напусна Черноморец и подписа с ЦСКА в края на август 2009-а година.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2010 10:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 09 Ное 2010 10:39
Мнения: 1
Отбор: Черноморец Бургас (Бургас)
Строежът на спортния мегакомплекс "Черноморец Арена" тръгва в най-скоро време, увери председателят на съвета на директорите на клуба Митко Събев. От 1 месец имало раздвижване по проекта, който бе огласен преди 3 години, но по различни причини бе в застой.

От Черноморец (Бургас) предстои да изучават модела на холандския гранд Аякс. На 16 и 17 ноември делегация на "акулите" начело със Събев ще е на работно посещение в Амстердам. Там бургаската група ще има срещи за усвояване на опита, който имат в Аякс при построяването на техния спортен комплекс "Амстердам Арена". Той е с капацитет 51 600 седящи места.

До края на годината предстои гостуване на Събев и компания и в Бразилия. То е по покана на местни инвеститори и изпълнители, които са спечелили проекти за строеж на 4 стадиона за световното първенство през 2014 година. Бразилците ще бъдат полезни предимно със своето ноу-хау.

Според Събев дълго продължилото протакане на издигането на "Черноморец Арена" по различни причини е към своя край. Проектът беше показан официално на церемония преди 3 години и възбуди духовете в Бургас със своя размах. За изпълнението му тогава бе огласена сума от около 1 милиард лева. "Има голямо развитие по въпроса с нашия проект. Очаквам през новата 2011 година да стартираме, но първо трябва да изпипаме прецизно всички детайли. Изобщо не съжалявам, че досега не стана, защото кризата можеше да ни удари с пълна сила и да не успеем да завършим замисленото. А то е нещо уникално и ще остане за Бургас като място, с което градът ще се гордее", заяви Митко Събев.

"Черноморец Арена" ще се строи на мястото на сегашния стадион в бургаския квартал Акациите, който ще бъде бутнат до основи. Теренът е собственост на общината, която го апортира във футболния клуб през 2007 година. В него разпределението на акциите с "Петрол Холдинг" е поравно - 50 на 50 процента. Наскоро общинското ръководство в Бургас отдели спортния комплекс в самостоятелно дружество, за да не е зависимо от ПСФК"Черноморец-Бургас" при финансирането на отбора.

Спортното съоръжение "Черноморец Арена" ще разполага с 30 000 седящи места, всичките под козирка, и ще отговаря на изискванията на ФИФА и УЕФА за международни мачове. Ще има зали за различни видове спорт, административна и хотелска част, кино, огромен паркинг, а инфраструктурата ще бъде построена по европейски образец.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2010 13:31 
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2010 23:34
Мнения: 25
Черноморец ще гони пълен успех срещу Пирин

Черноморец (Бургас) приема Пирин на стадион „Лазур” в последния двубой от 14-ия кръг на „А” група. Футболистите, водени от мениджъра Красимир Балъков, са се устремили към челните места в класирането и нямат право на грешна стъпка срещу „орлетата”...
http://sportisimo.bg/chernomorec-shte-g ... pirin.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2010 01:22 
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2010 23:34
Мнения: 25
Освободиха Митко Събев от УС на Черноморец

http://sportisimo.bg/osvobodiha-mitko-s ... morec.html


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2011 19:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Живко Петков: Конкуренцията не ме плаши, а ме мотивира

Юношеският национал Живко Петков е най-младият футболист в състава на „Черноморец-Бургас". На 15 февруари той навърши 18 години. Играе като типичен централен нападател. В представителния мъжки тим на „акулите" беше привлечен тази зима. През есента той игра за формацията, която представя клуба в първенството за юноши до 19 г. Миналия сезон беше в „Черноморец-Поморие" и вкара гол за победата с 2:0 над „Миньор" /Пк/ на четвъртфиналите за купата на България.

Изображение

- Живко, на 18 години вече си част от представителния мъжки състав на „Черноморец-Бургас". Интересно е да се разбере кой те запали по футбола?

- Баща ми Стоян. Още от малък ме водеше с него по стадионите. Неведнъж ми се е случвало да гледам мачове, качен на раменете му. Когато бях 4-ти клас, в моето училище „Елин Пелин" в „Меден рудник" откриха футболна паралелка и аз не се колебах да се запиша. Започнах тренировки под ръководството на учителя по физическо Кольо Колев.

После треньорът Пейо Николов, който идваше да оглежда деца, ме хареса и ме привлече в школата на „Нафтекс". След това ме пое треньорът Владо Стоянов при юношите на „Черноморец", а от тази зима вече съм в мъжкия отбор.
- Винаги като централен нападател ли си играл?

- Първата ми позиция при Пейо Николов беше на централен защитник. Впоследствие ме пробва малко и като халф, но след като усети, че силната страна ми е в атака, от 13-годишен заиграх като централен нападател.

- Как те приеха футболистите от представителния състав на „Черноморец"?

- Като равен с равен, въпреки че съм най-малък. Изпитвам огромно удовлетворение, че тренирам с тях. Помагат ми. Всичко е нормално.

- Адаптира ли се напълно към новата обстановка?

- Да, свикнах с отбора. Колективът е добър, условията за подготовка са перфектни. Само трябва да мислим за футбол.

- Как смяташ да защитиш гласуваното доверие с привличането ти при мъжете?

- С много труд в тренировките и с много старание се надявам да постигна целите, които съм си поставил. Живот и здраве, ако господин Велков ми предостави шанс, ще дам всичко от себе си да оправдая гласуваното доверие.

- Спомена за целите си, но не ги конкретизира. Какви са те?

- Първата ми и основна цел е да се наложа в състава. Това че съм по-малък, не ме притеснява. Живот и здраве, като натрупам опит, искам да пробия в чужбина и да видя как е футболът там.

- Не те ли плаши конкуренцията в атаката на „Черноморец", където има доста качествени нападатели, сред които и трима чужденци?

- Не ме плаши, защото конкуренция винаги ще има и това дори повече ме мотивира. Нивото и класата на отбора се вдига, като има конкуренция. Аз съм щастлив да тренирам редом с опитни и качествени нападатели, от които не се срамувам да „крада" футболни ценности.

- Имаш ли кумир, на когото искаш да подражаваш?

- Още от малък любимият футболист ми е Дидие Дрогба. Харесвам много и Димитър Бербатов.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 20:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Билети по 12 и 15 лв. за мача с ЦСКА

Изображение

От утре „Черноморец" пуска в продажба билетите за мача с ЦСКА в събота от 18.00 часа. Билетите за сектор А до официалната трибуна са с цена 30 лв, за сектор В, който е срещу официалната трибуна, ще струват по 15 лв., а в секторите Б и Г /зад двете врати/ - по 12 лв.

За пенсионери, студенти, ученици и жени билетите за сектор В ще бъдат по 12 лв., а за секторите Б и Г - по 8 лв. Гостуващите фенове на ЦСКА ще плащат по 15 лв. за билет. Цената е същата, каквато ЦСКА обяви за агитката на „Черноморец" на мача от есенния полусезон между двата отбора в София, завършил 2:1 в полза на „акулите".

Продажбата на талоните за вход започва утре от 11.00 часа на две каси: каса №1 до фен магазина и касата на бариерата на стадион „Лазур".

Припомняме, че много по-изгодно за любителите на футбола е да си закупят абонаментни карти за вход, които ще важат както за срещите до края на настоящия пролетен полусезон, така и за целия следващ сезон 2011/2012 г.

Те ще осигурят възможност на притежателите им да гледат минимум 23 мача, като освен това ще дават и предимства за присъствие на стадиона при класиране на отбора в Европейските клубни турнири.

Картите за сектор В са на цени по 90 лв., а за секторите Б и Г - по 80 лв. За пенсионери, студенти, ученици и жени отново има отстъпки - те ще плащат с 25 процента по-малко за карта. За регистрираните фенове на „Черноморец" отстъпката е още по-голяма. Картите за техния блок №20 струват по 48 лв.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2011 20:49 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
“Черноморец” тренира в Поморие

Изображение

Първа тренировка за седмицата направиха футболистите на „Черноморец". Преди тренировката лекарският екип прегледа почти всички футболисти. Някои от играчите имат охлузвания и леки оплаквания след двубоя с Академик, които обаче няма да им попречат да водят пълноценни занимания през седмицата. Тренировката се провежда на изкуствения терен в Поморие, поради снежната покривка от около 10 см на стадион „Лазур".

В същото време екипите по поддръжка на съоръженията работят и до утре на обяд и трите затревени терена - на стадион „Лазур" и кампуса ще бъдат почистени от снега и напълно готови да приемат отбора на „акулите" в подготовката му за мача от втория пролетен кръг срещу ЦСКА.

С отбора от днес тренират и тримата нови футболисти - Йозеф Йозефсон, Алберто Куадри и Мишел Кручиани, които се очаква да получат официално картотеки до дни и да се присъединят официално към селекцията на „Черноморец", за да бъдат на разположение на старши треньора Антон Велков за предстоящите шампионатни двубои.

Програмата за седмицата включва тренировки на терените на кампуса и официалния на „Лазур", като заниманията ще бъдат редувани, за да могат игрищата да се запазят в добро състояние, което ще позволи на играчите да се подготвят максимално плодотворно за предстоящия двубой в събота срещу отбора на ЦСКА.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2011 15:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Буковац и Велков призоваха феновете за подкрепа

Изображение

Емоционална среща имаха снощи старши треньорът на „акулите” Антон Велков и главният мениджър на тима Душав Буковац. В продължение на два часа те отговаряха на въпроси на бургаските привърженици на отбора. След неубедителния старт срещу „Академик” най-много въпроси бяха зададени на Велков, който отговори конкретно на всеки един от тях.
Друга обширна част от срещата бе посветена на цените на клубните карти и билетите за мачовете, които ръководството въвежда от пролетта. В обширно изложение бе обяснено, че целта е „Черноморец – Бургас” да приобщи към идеята за подкрепа на отбора колкото се може повече фенове, които да си закупят карти, с които ще могат да гледат мачовете на отбора до края на следващия сезон. Така цената, която ще трябва да плати всеки фен за мач - започва от два лева.
В края феновете обещаха подкрепа на отбора в пътя му към призово класиране и участие в европейските клубни турнири.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2011 15:43 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Черноморец – Бургас” от днес е с нов интернет сайт

Изображение

Навръх националния празник на страната 3 март, „акулите” представиха новия си интернет сайт. Той е разработен в съзвучие с най-съвременните постижения на компютърния дизайн. Сайтът ще дава изключително богата и достъпна информация на всички посетители, които искат да научат повече за „Черноморец – Бургас”.
Част от новите неща в него са раздвижените новини, които се сменят през определен интервал, като всеки ще може да си избере какво точно да прочете.
Поради големия интерес специално внимание е обърнато на раздела за ДЮШ с новини и последна информация за подрастващите. Резултати, тренировки, записвания за школата, треньори, играчи.
Изключително широк е и разделът мултимедия, където могат да се видят снимки и видео от най-интересните срещи на отбора, както и от пресконференции и събития с участието на представители на тима.
За феновете също е отделено подобаващо място – всички промоции на фен магазина са достъпни в новия сайт. От следващата седмица ще могат да се правят заявки директно чрез сайта - онлайн и да се избират съответните артикули. Това е изцяло нова услуга за всички, които искат да си вземат сувенири с марката „Черноморец – Бургас”.
Сайтът дава подробна информация за тези, които желаят да си закупят абонаментни карти. Това може да стане без проблеми, като своевременно потребителите ще бъдат информирани за промоциите и в тази посока.
Не на последно място на новия интернет сайт ще има информация за предстоящите мачове на всички отбори на „Черноморец – Бургас”, както и линк към съответен адрес в мрежата, къде може да се гледа съответната среща.
Сайтът предстои да бъде развиван, но възможностите му са големи и той има претенцията да се нареди до официалните страници на европейските отбори. Тази оценка обаче оставяме на Вас, нашите колеги, фенове и приятели.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 03 Мар 2011 16:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Сърбин разбива Черноморец - води анонимници, а ги представя за звезди на Лацио

Изображение

Проектът "Черноморец -Бургас", който трябваше да е еталон за подражание на българските клубове, е на път да се срути с гръм и трясък, алармираха Sportal.bg източници от клуба. Причината за тяхното недоволство е силният човек в клуба - сръбският мениджър Душан Буковац. "Този човек върши само безобразия. Превърна отличен треньор като Антон Велков в безгласна буква. Реди му състава, прави му селекцията, но това не е най-страшното. Води някакви анонимни футболисти от аматьорски клубове и ги представя пред България за звезди на Лацио и Интер. Защо вие, медиите, му играете по свирката и му вярвате? Пред неговите футболисти италианците на ЦСКА са като Меси. Не виждате ли, че той източва Събев. Води некадърници и прибира комисиони. Не му пука за нищо друго, освен да си напълни джоба. Ако Събев не го изгони, ще изпуснем дори Европа", продължи нашият източник.

След шокиращите разкрития Sportal.bg провери информацията дали действително е така, както казва нашият източник. Ето какво пише за представените днес три нови попълнения на бургазлии:


Йозеф Йозафсон - идва от Грийндавик (Исландия), ляв защитник, представен за младежки национал. Той вече е бил на проби в Черноморец при Красимир Балъков, но е бил отпратен. От 25 септември 2010 г. няма информация дали е играл официален мач за Грийндавик.

Мишел Кручиани - италианец на 24 години. Представен като бивш футболист на Лацио. Черноморец го взима от 11-тия в трета дивизия на Италия - Джела.

Алберто Куадри - полузащитник, италианец на 28 години. Представен като бивш играч на Лацио. За последно е играл в 5-ия в трета дивизия на Италия - Транто.

КАРИЕРА

2002 - 2006 Интер 0/0
- 2002 Специа 2/0
- 2003 Мантова 9/0
- 2003 - 2004 Падова 0/0
- 2004 - 2005 Монтикиари 30/2
- 2005 - 2006 Пицигетоне 31/5

2006 - 2011 Лацио 1/0
- 2007 - Специа 8/0
- 2007 - Авелино 8/0
- 2008 - Перуджа 13/0
- 2008 - 2009 Монца 23/0
- 2009 - 2011 Транто 22/2


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011 14:33 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Раздорът в Черноморец продължава - италианците били табуретки

Изображение

Скандалите в Черноморец продължават с пълна сила. След като вчера треньорът Антон Велков директно си призна, че клубът практически е мъртъв и в съблекалнята има срив, а от него не зависят трансферите, думата взеха и футболистите. Българите са възмутени от привлечените на килограм чужденци, които са на доста ниско ниво, но са лансирани заради главния мениджър Душан Буковац, който е в основата на проблемите на "Лазур".

"Тези италианци са някакви табуретки. Какви юноши на "Рома" са, не са ги пускали в банята на "Рома. За тъмнокожите играчи нямаме думи. Исландецът пък беше взет няколко месеца след като беше изгонен от проби заради некадърност", заявиха пред "Стандарт" играчи на Черноморец.

Очаква се авторът на безумната селекция Буковац да бъде изритан още днес от собственика на клуба Митко Събев. С него ще си тръгне и изпълнителният директор Джампиеро Персикети, чиито функции така и не станаха ясни.


Сърбин прекарал Черноморец с 300 000 евро

Черноморец (Бургас) е отказал три много добри оферти през зимната пауза за свои чуждестранни футболисти. В клуба са постъпили оферти за нападателите Муйтис Лис, Муса Койта, както и за централният защитник Енис Хайри, но главният мениджър на бургаския клуб Душан Буковац ги е отхвърлил, обяви мениджър, който е изпратил запитване за един от въпросните футболисти.

Офертите за Муйтис и Койта били от руски и турски клубове, докато българският ЦСКА е бил готов да заплати 300 хиляди евро за Енис Хайри и да добави в договора процент от следващ трансфер. Самият Хайри навършва днес 27 години и едва ли ще бъде толкова атрактивна трансферна цел по-нататък.

За чернокожите нападатели мотивите за отказа не са ясни, докато цената за тунизиеца с германски паспорт била значително завишена от страна на Черноморец и това сложило край на преговорите.

Черноморец продаде тази зима едва един футболист- 30-годишният португалец Марсио Нуньо отиде в новака в руската
Висша лига ФК Краснодар, където треньор е сънародникът на Буковац Славолюб Муслин.

Нападателят Матиас Морис, който има три гола за година и половина в Черноморец, премина преди Нова година в Аален със свободен трансфер. Останалите, които напуснаха бургаския клуб през зимата, просто бяха освободени.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011 19:04 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Траян Дянков - „Трябва да забравим първите два мача и да се съсредоточим върху тези, които предстоят”

Изображение

Два дни след мача от 17 кръг за първенството на страната между „Черноморец – Бургас” и ЦСКА, капитанът на „акулите” Траян Дянков говори пред официалния сайт на „акулите” за част от причините, довели до загубата от „червените” в Бургас.
- ЦСКА изигра много силен мач срещу нас. Имаха и спортно щастие при отбелязването на някои от головете. Ние обаче се съсредоточаваме върху нашите грешки и играта ни и гледаме напред.
В този мач бяхме далеч от онова, което се очаква от нас и това, които ние искахме да покажем. Не желая да прозвучи като оправдание, но наистина за резултатите в първите два мача отражение оказаха редицата промени, които ние извършихме в движение. Това обаче е клубна политика и ние сме длъжни да се съобразяваме с нея. На всички позиции има нови футболисти. След като ръководството е решило да ги привлече, решението е продиктувано от техните качества. За да се разкрият те са необходими време и мачове, в които да играем заедно. Времето обаче е кратко и от това страда играта ни.

Що се отнася до отминалите два мача, ние колкото се може по-бързо трябва да ги забравим. Те са в миналото, а ние трябва да гледаме напред. Има още 13 срещи до края на първенството. Вярно след недобрия старт в отбора има разколебаване и покачване на напрежението, но има и време, което да използваме по-най-добрия начин, за да се мобилизираме и да играем така, както показахме че можем.

Предстои ни и мач за Купата на страната в началото на април, който също може да трасира пътя към евротурнирите, които са поставени като цел пред нас. Абсолютно нищо не е приключило, но за да имаме шансове ни трябва концентрация, спокойствие, максимално раздаване във всеки един от мачовете до края на първенството.

Искам да се обърна с призив и към феновете на отбора. През есента стадионът ни бе пълен. Вярно, че тогава входът беше безплатен, но именно сега феновете ще трябва да се докажат като истински поддръжници на отбора. Надявам се на по-масово тяхно присъствие и на малко повече късмет в предстоящите срещи. Очаквам с всеки следващ мач играта ни да се подобрява и отново за „Черноморец – Бургас” да се говори като един от тимовете, които оставят следа със своето представяне в първенството.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2011 19:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Антон Велков вярва в качествата на новите футболисти

Изображение

„Новите попълнения имат потенциал, но все още не са го разкрили. Трябва им време, за да се адаптират към обстановката. Надявам се възможно най-скоро да разкрият истинските си качества”, заяви старши треньорът на „Черноморец-Бургас” Антон Велков.

„Акулите” привлякоха миналата седмица италианците Алберто Куадри и Мишел Кручани и исландецът Йозеф Йозефсон. Куадри дори изигра едно полувреме срещу ЦСКА в събота. „И тримата са интересни футболисти, но просто трябва да се въоръжим с нужното търпение, докато разгърнат потенциала си. И Савио в началото не показваше какво може, но ето че постепенно започва да навлиза в ритъм. И последните нови попълнения се нуждаят от повече игрова практика, за да паснат към тима”, добави Велков. Той отрече решенията за трансферите на новите футболисти да са вземани единствено и само по видеозаписи. Скаути на бургаския щаб са наблюдавали мачове на живо с участието на привлечените.

Старши треньорът на черноморци възлага големи надежди и на младите момчета, които дойдоха от „Черноморец - Поморие”. Венелин Филипов започна като титуляр в мача от първия пролетен кръг срещу „Академик”, докато Бранимир Костадинов, Яни Пехливанов и Живко Петков от юношите още не са получили шанс за изява. „Това ще стане в най-скоро време. Много разчитам на младите да заразят с характерния си ентусиазъм по-опитните си съотборници. Сега повече от всичко друго са ни необходими живец и настроение. Не сме се предали в битката за класиране за евротурнирите. Бележим известно отстъпление, но една победа ще ни върне в играта. Победа - това е, което най-много ни трябва, защото не само ще съхрани конкурентоспособността ни в челото на класирането, а и ще вдигне гарда на момчетата.

Пак повтарям - „Черноморец” има потенциал и се надявам да го докаже възможно най-рано. Дай Боже, това да стане още срещу „Левски” в събота”, завърши Антон Велков.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011 17:00 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Хайри е отстранен, за да се освободи от капана на негативното настроение

„Аз отстраних Хайри от отбора. Взех това решение, когато анализирах играта му срещу ЦСКА. Взех решението в неделя, в почивния ден след мача и първо информирах клубния президент Митко Събев и мениджъра Душан Буковац, а в понеделник уведомих и футболиста”, посочи старши треньорът на „Черноморец-Бургас” Антон Велков на пресконференция днес. От понеделник вторият капитан на „акулите” тренира отделно от отбора.

„Не е редно да се казва, че Хайри е единственият виновник за загубата от ЦСКА. За 2 месеца обръщах най-много внимание на този футболист, защото е много емоционален. Хайри тренира под знака на недоволството и мисли, че е ощетен от създалата се ситуация. Той смята, че през зимата е имало реални оферти за него от други клубове, в които е можел да направи крачка напред в кариерата си. Така той попадна в капана на негативното настроение. Отстраних го, за да се успокои, тъй като в това настроение не е полезен нито на отбора, нито на себе си. Моите уважения към всичко, което е направил, но смятам, че с това свое решение предпазвам и отбора, и футболиста”, аргументира се старши треньорът. Той беше категоричен, че в тима няма други играчи, обладани от подобни негативни настроения.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2011 17:01 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Тони Велков: Забавянията при нас са в рамките на допустимото

Така старши треньорът на „Черноморец-Бургас” Антон Велков отговори на въпрос дали футболистите имат да получават пари. „Навсякъде в България има някакви забавяния. Не това обаче е основната причина за това, което отборът показва на терена. Контрастът от настъпилите промени и играта е огромен. Винаги съм бил привърженик на това, че ако има нещо, което не е наред, то трябва да се казва”, добави Велков.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 26 Мар 2011 19:40 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Победа за „Черноморец” в неофициалния дебют за Георги Василев

Изображение

„Черноморец” записа победа в неофициалния дебют на новия старши треньор Георги Василев. „Акулите” се наложиха с 2:0 над втородивизионния „Доростол” в контрола на стадион „Лазур”. И двата гола реализира Пламен Крумов от статични положения. Той откри в 70-ата минута от пряк свободен удар и удвои в продължението на редовното време от дузпа, отсъдена за спъване на португалеца Хайме Диас Браганца, който е на проби.
Домакините имаха пълен игрови превес през целия мач. В средата на първото полувреме Муса Койта порази мрежата, но страничният съдия вдигна засада. В 28-мата минута капитанът Траян Дянков уцели дясната греда с плътен шут, а в 35-ата вратарят на гостите с мъка отрази коварен изстрел от фаул встрани на Браганца. През второто полувреме опасни удари на сантиметри от рамката отправиха Георги Андонов и Савио. Гостите създадоха само една опасност чрез Ерхан Мехмед, който шутира мощно от пряк свободен удар, но Паскал Борел закова топката в ръцете си.
Георги Василев използва в игра общо 20 футболисти. В негова чест на стадиона беше разпънат транспарант с надпис: Успех, господин генерал!!!”. Генерала е прозвището на новия старши треньор, чийто официален дебют ще бъде в мача на „Черноморец-Бургас” срещу „Черно море” от 20-ия кръг на „А” група на 1 април /петък/ от 21.00 часа на стадион „Лазур”.
Съставът на „акулите” срещу „Доростол”: Борел /64-Колев/, Зайц /46-Крумов/, Дянков /46-Бонев/, Хайри /46-Андре/, Старокин /62-Дяков/, Атц, Паланков /46-Цонков/, Браганца, Андонов /62-Кручани/, Пехливанов /46-Куадри/, Койта /46-Савио/.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2011 20:22 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Мартин Тошев ще бъде опериран утре

Изображение

Двадесет годишният младежки национал Мартин Тошев, който получи контузия по време на последния шампионатен мач на „Черноморец” в Сливен, ще претърпи хирургическа интервенция утре в столицата. Веднага след края на двубоя от 21 кръг, той бе прегледан от лекаря на отбора Христо Вълчев и медицинския консултант на тима доктор Николай Филипов, които констатираха тежката травма на нападателя.
Тази сутрин бяха направени допълнителни изследвания на Мартин Тошев, които потвърдиха първоначалната диагноза – скъсани предна и медиална кръстни връзки на дясното коляно. Утре футболистът на „акулите” ще претърпи първата от двете операции, които ще бъдат проведени през месец. Това е най-добрият вариант за по-бързото възстановяване на футболиста според специалистите от столичната клиника, където ще бъде опериран Тошев.
Треньорите на „Черноморец” и съотборниците на Мартин искрено съжаляват за случилото се с техния футболист и колега и му пожелават възможно най-скоро да се завърне отново на терена и заедно да радват футболните фенове на „акулите”.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2011 20:24 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Футболистите на „Черноморец” направиха възстановителна тренировка

Изображение

На Кампуса тренираха играчите, които бяха резерви във вчерашния мач, както и тези които останаха извън групата. Те проведоха интензивна тренировка под ръководството на Георги Василев. Титулярите пък направиха възстановяване на стадион „Лазур” а тренировката им бе водена от кондиционния треньор на отбора Федерико Панонцини.
Освен тежката травма, която получи Мартин Тошев в отбора няма футболисти, които са с оплаквания след двубоя в Сливен. Все още спортно-техническото ръководство е в очакване на официалната позиция на БФС относно провеждането на мача от 22 кръг с „Литекс” Ловеч. След произнасянето на спортно – техническата комисия, която се събира по-късно днес, ще бъде определена и евентуално коригирана програмата за подготовка на отбора.
Тази сутрин изпълнителният директор на „Черноморец” Джан Пиеро Персикети изпрати възражение от името на футболния клуб по повод готвената промяна в датата на мача. Подробен материал за това ви пратихме по-рано днес.
Най-меко казано, дълбоко недоумение буди факта, че далеч преди събирането и решението на СТК по този повод, в различни официални сайтове - включително и в този на БФС, се появи нова, променена дата за гореспоменатия двубой?!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 12 Апр 2011 20:28 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Черноморец” изрази несъгласие с промяната в датата на мача с „Литекс”

Изображение

„Изразявам твърдото несъгласие на ПСФК „Черноморец” с готвената промяна. Съгласно разпоредбата на чл. 44 и 45 от Наредбата за първенствата и турнирите промяна в програмата без съгласието на клубовете се допуска единствено, когато се касае до промяна на часа”, заявява изпълнителният директор на „Черноморец” Джан Пиеро Персикети в писмо до Спортно - техническата комисия /СТК/ на БФС, изпратено днес. Писмото касае обявената от БФС промяна в датата на мача от 22-рия кръг на „А” група между „акулите” и „Литекс”. Футболната централа изтегли мача от 18-и на 15 април.

„В конкретния случай, не само че не е поискано съгласието на ПСФК „Черноморец”, но дори не сме уведомени за постъпило искане за промяна. Считам за изключително некоректно спрямо представлявания от мен клуб да установява от средствата за масова информация за готвена промяна в спортния календар. Позицията на ръководството на ПСФК „Черноморец” е, че такава промяна в спортната програма е изцяло в ущърб на футболния ни клуб. Промени в програмата за провеждане на срещите могат да се правят само в изключителни случаи /чл.44 от цитираната Наредба/. Провеждането на срещи от първенството и купата не могат да бъдат приети като „изключителен случай”, който налага промена в спортния календар. Приемайки тази теза, БФС би поставил в неравностойно положение ПСФК „Черноморец” за сметка на ПФК „Литекс”, посочва се още в писмото и за пример се дават водещите европейски първенства, в които срещите се провеждат през три дни и никой от отборите няма искания за промяна. В аргументацията се изтъква също, че спазването на календара се налага и от технически и финансови причини, тъй като всички разходи са планирани за по-късно дата.

„СТК да вземе под внимание становището на ПСФК „Черноморец” и да не допуска промяна в определената дата 18 април 2011 г. на срещата между отборите на „Черноморец и „Литекс”. Искрено се надявам, че СТК на БФС няма да дискриминира и да постави в неравностойно положение представлявания от мен футболен клуб”, завършва писмото на изпълнителния директор на ПСФК “Черноморец” Джан Пиеро Персикети до БФС.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 19:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Мартин Тошев се прибра в Бургас

Нападателят бе опериран в столична клиника. Интервенцията премина успешно и по-малко от 24 часа след нея, Тошев се прибра в Бургас. На летището той бе посрещнат от Златко Янков, който пристигна на аерогарата със специален автомобил, за да прибере футболиста.
До края на седмицата Тошев ще почива, а от понеделник започва неговата рехабилитация по специална програма, която ще се осъществи в медицинския център на стадион „Лазур”. Първоначално той ще бъде подложен на електростимулации на мускула на оперирания крак, като паралелно ще му бъде проведена и серия от специализирани процедури. След около месец и половина ще бъде направена втора операция на Мартин, като след нея футболистът ще се възстановява също по индивидуална програма. Очакванията са играчът той да бъде готов за игра през втората половина на есенния полусезон от първенството на страната.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 19:39 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Йохен Зайц ще изпрати жалба до Апелативната комисия на БФС

Футболистът на „Черноморец ” Йохен Зайц ще изпрати жалба до апелативната комисия на БФС по повод наложеното му наказание да не участва в 4 официални мача на представителния отбор и да заплати глоба в размер на 1000 лв.
В жалбата си до комисията футболистът аргументирано тълкува събитията на терена, които са произтекли в 21 минута от началото на мача от 21 кръг с отбора на Сливен. Той категорично отхвърля тезата, че е нанесъл удар в главата на футболист от противниковия отбор, като към своите съждения Зайц прилага и видеоматериал от конкретната ситуация.
Желанието на играча е комисията да преразгледа решението си на базата на видеозаписа от ситуацията, като наказанието бъде изцяло отменено или подведено под правилна квалификация, като бъдат отчетени представените нови факти по случая.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 19:43 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Черноморец” предостави „Гнездо на акули” за тренировъчна база на „Литекс”

Изображение

Спортно – техническото ръководство на „Черноморец” предостави един от терените в новата си спортна база „Гнездо на акули” за тренировка на отбора на „Литекс” Ловеч. Въпреки непрестанния проливен дъжд над Бургас, терените в базата са в перфектно състояние и предоставят възможност за тренировка при условия максимално близки до тези на централния терен на „Лазур”.
Двубоят между двата тима е утре от 21 часа на стадиона в Бургас, като след обработката със специални препарати в началото на месеца, тревното покритие е в оптимално състояние за провеждане на футболни срещи.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 19:44 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Решенията на съдиите – тренировка за търпението

Изображение

„Не искам вече да се разпростирам върху неща, които нямат спортно - технически характер” – така старши треньорът на „Черноморец” Георги Василев отговори на журналистически въпрос за промяната в деня на мача с „Литекс”, наложена от БФС въпреки несъгласието на „акулите”.

На друг въпрос относно поредицата от съдийски грешки в ущърб на черноморци в мачовете, откакто зае поста старши треньор, Генерала посочи: „Решенията на съдиите повече не искам да ги коментирам надълго и нашироко. Приемам ги като добър тест, като тренировка за търпението и устойчивостта ни. Така ще свикнем да играем и при екстремни условия”.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 19:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
„Черноморец” с проблеми в защитата

Изображение

Старши треньорът на „Черноморец” Георги Василев ще бъде лишен от двама основни футболисти в защитната четворка за мача с „Литекс”. Капитанът Траян Дянков не е възстановен от травма, а Йохен Зайц е наказан.

Генерала ще включи 19 играчи в групата за мача. От избора му отпадат оперираният след тежка контузия Мартин Тошев, конгоанецът Лис Муйтис и италианците Алберто Куадри и Мишел Кручани. Запитан дали е наясно с титулярите, Василев отговори одухотворено, че ако ден преди мача не е наясно, то или е пропуснал нещо, или го е нямало тук.

Георги Василев посочи, че в последния мач срещу „Сливен” е гласувал доверие в стартовата 11-орка на вратаря Стоян Колев, след като на германеца Паскал Борел това лято му изтича договора, а и срещу „Славия” за купата допусна сериозна грешка. „Не съм търсил умишлено мотиви да го сменя, но като има грешки, правят се и промени”, коментира старши треньорът на „акулите” и уточни, че освен на Борел това лято изтича договорът и на Зайц, както и престоят на преотстъпените Савио, Куадри и Кручани.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 14 Апр 2011 19:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Георги Василев: Ще се опитаме да се противопоставим успешно на „Литекс”

„Не бих казал, че ще тръгнем да се надиграваме, а по-скоро да се противопоставим на „Литекс”. Дано да е успешно. Ловчанлии обича противникът да ги натиска, защото имат бързи нападатели и атакуват с дублиране на фланговете. Подход слепешката ще ни донесе проблеми”, разкри част от тактиката си старши треньорът на „Черноморец” Георги Василев на пресконференция днес. Двата отбора се срещат в 22-рия кръг на „А” група на 15 април /петък/ от 21.00 часа на стадион „Лазур”. По програма мачът трябваше да се играе на 18 април, но беше изтеглен по решение на БФС, без да се вземе съгласието на „акулите”.

„Литекс” е много добър и балансиран за нашите стандарти отбор. Неслучайно са на първо място. Бих отличил атаката им, в която Том, Дока и Папа Диуф оформят трио, което създава доста проблеми на противниковите защити”, коментира Генерала. „Не искам да говоря за „хикс” или достойна загуба. Иска ми се да спечелим и ще излезем за победа. Позицията на противника е достатъчен стимул и дразнител да покажем добри неща”, допълни опитният наставник.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 351 мнения ]  Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 83516 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 188597 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 175841 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения 6 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА СИМЕОН СИМЕОНОВ - МОНИ
Форум: Сезон 2007/2008
mittag_slavia 34231 02 Ное 2006 15:40
от speedbreaker
Преглежда непрочетените мнения Песен и Видео клип от изминалото Световно
Форум: Световен футбол
Anonymous 25823 22 Дек 2006 03:42
от Levski Alcohooligan

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози