bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 16 Юни 2024 11:25


Български клубове - Черноморец 1919 (Бургас) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 351 мнения ]  Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 06:13 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Черноморец елиминира ХИТ Горица, ще играе срещу Грасхопърс



Отборът на Черноморец (Бургас) победи като гост словенският ХИТ Горица с 2:0, в среща-реванш от турнира УЕФА-Интертото и с общ резултат 3:1 се класира за следващия кръг, където ще се изправи срещу швейцарския Грасхопърс. Шенер Ремзи откри резултата в 54-та минута от дузпа, а в 86-та Мишел довърши словенците, след като се разписа с глава.

Домакините започнаха навито и можеха да открият резултата още в третата минута, но изпуснаха много изгодно положение. Демирович стреля, но ударът му бе отразен от Стоянов, а при добавката Острец прати топката в аут.

Постепенно възпитаниците на Димитър Димитров-Херо се окопитиха и показаха зъбите си. В 25-та минута Трайков центрира, а Мишел игра отблизо с глава, но не успя да уцели очертанията на вратата. Малко по-късно Ванчо Траянов шутира отдалеч, но Джукич успя да изчисти в корнер. След центрирането, Николай Кръстев стреля с глава, но вратарят на Хит изчисти буквално от голлинията.

За да се стигне до 54-та минута, когато Николай Кръстев бе съборен в наказателното поле на домакините - дузпа. Шенер Ремзи се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и бе точен - 0:1. Последва хаотичен натиск на словенците, но "акулите" хладнокръвно бранеха вратата на Стоянов. В 83-та минута бургазлии дори можеха да удвоят аванса си, но Траянов нямаше късмет. След негов удар топката тресна страничната греда.

Това обаче се случи две минути по-късно. Бразилецът Мишел Мошкидо стреля, топката се удари във вратаря Пирих, след това отново попадна в него и в крайна сметка влезе в мрежата на домакините - 0:2. Треньорът на домакините Глиха бе игонен в края на мача, след като не спря да псува и обижда както съдията, така и футболистите и скамейката на Черноморец.

Така Черноморец е само на крачка от турнира за купата на УЕФА. За тази цел е необходимо да преодолее и следващия си съперник - Грасхопърс. В първата среща на 19-и юли Черноморец гостува в Цюрих, а на 26-и приема „скакалците" на националния стадион "Васил Левски" в София.

ХИТ Горица – Черноморец 0:2
0:1 Ремзи 54-д
0:2 Мишел 86

ХИТ Горица: Пирих, Зарифович, Комел, Живец (60-Небойша
Ковачевич), Кършич, Джукич, Цвиянович (56- Младен Ковачевич),
Демирович, Шкаработ (50-Реджи), Балажиц, Остерц
Старши треньор: Примож Глиха

Черноморец: Стоянов, Трайков, Дянков, Ковачев, Кръстев,
Леандро, Караканов, Ремзи (89-Божинов), Траянов, Мишел (90+3-Любенов), Дуду (80-Цонков)
Старши треньор: Димитър Димитров

Жълти картони: Цвиянович, Демирович (Хит Горица), Караканов, Трайков, Дянков (Черноморец)
Стадион: „Спортни парк” – 500 зрители
Главен съдия: Марчин Борски (Полша)



Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 06:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Херо: Заслужен успех, оптимист съм за Грасхопърс



Наставникът на Черноморец Димитър Димитров-Херо не скри радостта си от успеха срещу ХИТ Горица въпреки, че изразходва доста нерви по време на мача. „Заслужена победа за нашия отбор, постигната с добра и качествена игра. Както и в първия мач, така и тук изпуснахме доста положения. За щастие след почивката успяхме да вкараме бърз гол, а по-късно и втори. Имаше нерви, защото след като отсъди дузпа за нас, съдията почна да помага с всички сили на домакините. Радвам се, защото с тази победа затвориха устата на „доброжелателите”. Победата е за момчетата и аз се радвам за тях. Играха като колектив. Треньорът на ХИТ се държа доста арогантно към нашия отбор. Не спираше да псува по моите играчи, а после се обърна и към нашата скамейка. Грозна работа. Този успех ме прави оптимист за мачовете с Грасхопърс, макар че те са фаворит, защото имат доста качествени футболисти. Ще ги разузнаем доста добре, дори може да потърсим за съвет Краси Балъков, който беше треньор там”, заяви Херо след мача.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 21:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Владо Стоянов на крачка от Динамо Киев


Украинския гранд се включи в борбата със Спартак Москва за вратаря на Черноморец
Вратарят на Черноморец Владислав Стоянов е пред трансфер в украинския гранд Динамо Киев. Според запознати интересът на Динамо към стража датира от близо година, но утре той ще замине за Украйна за допълнителни проби и ако ги изкара успешно, между двата клуба ще стартират преговори за трансфера му. Въпреки пътуването до Украйна Стоянов със сигурност ще застане на вратата на Черноморец срещу Грасхопър от турнира Интертото.

Както е известно, Стоянов бе сред най-стабилно представящите се футболисти на акулите през изминалия сезон и е с ключова роля за доброто класиране на тима. В двата мача срещу ХИТ Горица Стоянов също бе на висота и с изявите е впечатлил украинците, които са поискали да ускорят привличането му. Както е известно, Стоянов е искан и от Спартак Москва и изкара пробен период в тима, но до този момент руснаците на са направили запитване за евентуален негов трансфер.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 21:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Балъков съветва Херо за Грасхопър


Героят от САЩ'94 ще разкрие пред Димитър Димитров тактиката на скакалците

След като акулите отстраниха ХИТ Горица (3-1) в турнира Интертото, старши треньорът Димитър Димитров - Херо ще потърси помощ за разузнаването на следващия си съперник - Грасхопър - от Красимир Балъков. Българинът бе треньор на скакалците и е отлично запознат с играта на швейцарците.


"Надявам се Краси Балъков да ни помогне с разузнаването на Грасхопър и тъй като бе треньор на този отбор", каза Херо. Наставникът на бургазлии остана изключително доволен след победата в реванша с 2-0 над ХИТ. Специалистът заяви, че неговите възпитаници заслужено се класират за следващата фаза на турнира.

"Вече мислим за Грасхопър. Всички момчета се представиха много добре и заслужено победихме. Ние имахме много положения и можехме да победим с още по-изразителен резултат", заяви Димитър Димитров. В първата среща на 19 юли черноморци гостуват на Грасхопър в Цюрих, а на 26 юли приемат скакалците на националния стадион "Васил Левски" в София.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2008 18:26 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
ЧЕРНОМОРЕЦ ИГРАЕ НА СТАДИОН ОТ ЕВРО 2008



Българският Черноморец ще премери сили срещу Грасхопърс на стадион „Летцигрунд”, който прие три мача от Евро 2008. На него се състояха двубоите между Румъния – Франция, Италия – Румъния и Франция – Италия.

На практика Черноморец ще е първият отбор, който ще пробва съоръжението след края на Европейското. До преди няколко дни в Цюрих се демонтираха трибуни от съоръжението и по тази причина двубоя на Грасхопърс срещу Беса се игра на друг стадион. „Скакалците” посрещнаха албанците във Волен, където имаше едва 620 места, защото само тази част на стадиона е била лицензирана от УЕФА.

Днес сайтът на клуба обяви, че мачът срещу Черноморец ще е на „Летцигрунд”, който вече е готов да приеме официални мачове. Цената на билетите е 25 франка или около 30 лева, като два сектора са запазени за агитката на домакините.

Преди да се изправи срещу Черноморец отборът на Грасхопърс ще играе контрола срещу Партизан Белград, която е предвиден за сряда.

Мачът от третия финален кръг в турнира Интертото е тази събота от 18:45 часа българско време.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2008 20:19 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Черноморец излиза „на сляпо” срещу Грасхопърс


Черноморец може да излезе “на сляпо” в първия мач от турнира Интертото срещу Грасхопърс в Цюрих. Бургазлии засега изпитват трудности с набавянето на видеозапис от мачовете на швейцарския тим с предишния съперник – албанския Беса. На този етап треньорския щаб на Черноморец не може да се свърже с Красимир Балъков, който бе треньор на Грасхопърс, но Петър Александров, който понастоящем е помощник на Пламен Марков в националния отбор е обещал съдействие и информация за противника на българския отбор. “Предполагам, че и те не знаят нищо за нас, така че имаме равни условия”, казаха вчера от ръководството на Черноморец.

Тимът на Димитър Димитров – Херо ще направи контролен мач срещу Берое в сряда. В контролата срещу старозагорския отбор ще вземат участие всички играчи. Другите варианти за спаринг през седмицата бяха Несебър и Поморие.

Вчера титулярите от двубоя с Горица взеха участие само на вечерното занимание, а от днес черноморци ще влезнат в нормален процес. “Засега нямаме здравословни проблеми”, заяви вчера Димитър Димитров. Седмичната програма ще претърпи корекции, тъй като УЕФА вчера изтегли мача с Грасхопърс с един ден и така първия двубоя ще е в събота, вместо в неделя. Бургазлии ще заминат за Цюрих в събота.

Реваншът на “Герена” и по Канал 1

Черноморец реши да играе мача-реванш срещу Грасхопърс следващата събота в София на стадион “Георги Аспарухов”. Вчера се разбра, че ответния двубой срещу швейцарците ще бъде предаван пряко по Канал 1 на БНТ. Участникът ни в Интертото имаше възможност да посрещне “скакалците” на друг стадион, където е работил треньора Димитров, но избра “Герена”, като разчита на подкрепата на привърженици на Левски, които симпатизират на Херо, който направи сините шампион през 2000 година, когато победи ЦСКА 3 пъти за 1 месец.
Тема спорт


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2008 20:20 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Костадин Дяков започва тренировки от другата седмица



Халфът на "Черноморец-Бургас" Костадин Дяков ще започне тренировки в началото на идната седмица. Заради проблеми с кръвното налягане той пропусна началото на лятната подготовка и ще наваксва по специална програма. Освен него гостуването в Швейцария вероятно ще пропуснат и Георги Божилов и Николай Николов, които се възстановяват от контузии. Малка е вероятността някой от тях да бъде готов за реванша на 26 юли.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2008 21:45 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
10 000 лева за акулите при бой над Грасхопър



Премията за отстраняването на ХИТ и швейцарците „вързани“ в едно, играчите недоволстват

10 000 лева на калпак ще вземат в Черноморец, ако преодолеят Грасхопър и се класират за турнира на УЕФА, разбра db. Премията е определена лично от президента на акулите Митко Събев и съобщена на самите футболисти от новия изпълнителен шеф Горбанов. Особеното в случая е, че във финансовата инжекция за отстраняването на швейцарците босът на „Петрол холдинг“ е сложил и парите от премията за успеха над ХИТ Горица, която, както е известно, е 3000 лева на човек.

„Или всичко, или нищо“, образно обяснил ситуацията пред футболистите новата „дясна ръка“ на Събев. Тоест или взимате по 10 хиляди лева, или, ако отпаднете от Грасхопър, губите и парите от ХИТ, отсякъл Горбанов. “

Това последното никак не се харесало на по-голямата част от избраниците на Херо и те открито възроптали, тъй като, ако паднели от швейцарците, щели да загубят и спечелените вече пари от победата над ХИТ.

„Ние да не сме Реал Мадрид?! Това са евротурнири, а не българското първенство“, мрънкали част от тарторите на акулите, за които отстраняването на словенците бил някакъв личен подвиг.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2008 21:46 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Събев закова цена 400 хил. евро за Владо Стоянов


Динамо Киев напира за подписа на вратаря
Президентът на Черноморец Митко Събев закова цена от 400 000 евро за вратаря на тима Владсилав Стоянов. Както е известно, стражът е пред трансфер в украинския гранд Динамо Киев и в момента минава пробен период. Стоянов се очерта като един от най-стабилните играчи на бургазлии миналия сезон и е с основна заслуга за доброто класиране на отбора. Той продължава с отличните изяви и през настоящия сезон, като буквално отчая ХИТ Горица в реванша в Словения. По всяка вероятност от Динамо ще изгледат Стоянов и в мачовете срещу Грасхопър и ако останат доволни ще стартират преговори за привличането му.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2008 08:04 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Балъков докладва два часа на Херо



Красимир Балъков вече влезе в ролята си на разузнавач за Черноморец преди мачовете с Грасхопърс от турнира Интертото, съобщава "Тема спорт". Търновецът още в понеделник вечерта е провел двучасов разговор с треньора на бургазлии Димитър Димитров. Преди това Херо събра информация от Петър Александров, който от над 10 години живее в Швейцария и познава отлично местния футбол.

Балъков е дал надежди на българския наставник на Черноморец, че има надежди срещу Грасхопърс. На този етап Херо е подписнат само от централния нападател на "скакалците" Раул Бобадия. Според Балъков аржентинския голаджия е най-класния футболист в първенството изобщо. Краси бе съвсем скоро треньор на настоящия съперник на Черноморец, но от тогава в тима от Цюрих има много промени.

"Искам предварително да благодаря на Краси за компетентната информация. Неговата помощ ще ни е от голяма полза. Ще пробвам да се сдобия със запис на контролата на Грасхопърс срещу Партизан Белград в сряда", каза Димитър Димитров - Херо.

Той не смята да променя тактиката си от мачовете с Горица. "По принцип не се влияя от това какви нападатели има съперника. Няма да сложа персонален пазач дори на Фернандо Торес, така че и срещу швейцарците няма да коригираме нищо", добави треньорът на Черноморец.

Днес той ще направи последна проверка преди гостуването в Цюрих. Бургазлии ще играят контролна среща с Берое на стадион "Черноморец" от 18.30 часа. В този мач Херо ще пусне в стартовата единайсеторка предимно резервни футболисти, а тези, които ще излезнат на стадион "Летцигрунд", ще поиграят около 30 минути срещу старозагорския съперник днес.

Желю СТАНКОВ, "Тема спорт"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2008 08:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Георги Караканов: В Европа се играе лесно



Независимо на кой отбор е начело, когато прави селекция, треньорът Димитър Димитров има едно много важно условие - предпочита биткаджии и черноработници. Точно такъв е халфа на Черноморец Георги Караканов, който работи известно време с Херо и в Литекс. Дупничанинът е от рядката порода мъжкари, които от първата до последната минута с всяко свое действие на терена показват, че искат да победят и през цялото време не подценяват и най-безнадеждната топка и ситуация. Караканов отговори на въпросите на "Тема Спорт" след поредната тренировка на Черноморец, а заниманията на бургазлии вече са насочени към следващия съперник в турнира Интертото - швейцарския Грасхопър.


Как успяхте да се настроите за международни мачове, след като ви пратиха в Интертото малко изненадващо?

- Много се радвам, че така се получи, защото аз лично бях причина да не победим Литекс в Ловеч и така останахме извън евротурнирите. Водехме с 1-0 и получихме дузпа, но аз пропуснах и в крайна сметка не победихме. Ако бях вкарал, щяхме да се класираме по право. Но ето, това което стана с ЦСКА, компенсира изпуснатата от мен дузпа и сега сме в Интертото. За такива като мен, които нямат много международни мачове, си е предизвикателство. Като стана ясно, че сме поканени в евротурнирите, благодарихме на ЦСКА и си казахме, че няма да отбиваме номер, а ще играем сериозно, въпреки че нямахме настройка.

Какво си говорехте преди мача с Горица?

- Помощникът на Херо - Алекси Желязков бе ходил в Малта да ги разузнава и каза, че имат два-три силни поста и като цяло са от нашата черга. Обясни ни, че са преодолим отбор и ако играем със самочувствие и без страх, ще продължим напред. Сега мога да кажа, че словенския тим бе под нашето ниво. Не ги знам как са като организация и финанси, но като отбор ние сме по-добри и заслужено ги отстранихме. Вярно, че в София си направихме нещата трудни, доста голове изпуснахме, но на реванша си ги победихме категорично.

А сега какво си говорите за Грасхопър?

- Ние сме футболисти и играем за пари. Казаха ни, че ще има премии, ако преодолеем швейцарците и се класираме в УЕФА. Съперникът ни явно има доста проблеми, щом едвам се е докопал до Интертото, а е най-големия клуб в Швейцария. Предишното първенство, когато Краси Балъков им бе треньор, пък едвам се спасиха от изпадане. Значи не са нещо особено и очаквам два равностойни мача. Треньорът ни Димитър Димитров по принцип не се съобразява с противника и с това къде се играе мача, така е и в българското първенство. Херо не променя схемата на игра, нито дава указания да се затваряме. Очаквам да вкараме поне един гол в Швейцария.

Поставиха ли ви като цел елиминиране или каквото стане?

- Изобщо не сме говорили какво ще преследваме през новия сезон. И без някой да ни постави цели, ние си искаме да се класираме в УЕФА не само защото ще получим финансови бонуси, но и за престиж. Аз досега съм играл с Марек и Спартак Варна за Интертото и ми се иска да отида и на по-горното ниво, в другия турнир. Преди все отборите ми нямаха късмет. Със Спартак срещнахме полския Гроклин и трябваше после да се изправим срещу ПСЖ, но някой спретна номер на президента ни Николай Ишков за картотеката на Генчо Симеонов и загубихме служебно. С Марек паднахме от Генк в Белгия с 1-2 и на реванша в Дупница Васко Киров изпусна дузпа, която ако беше вкарал, продължавахме напред. Дано сега с Черноморец късмета да е с мен.

Защо родния ти клуб Марек изпадна в "Б" група?

- Какво да ти кажа... Колкото са виновни футболистите, толкова вина имат треньорите и президента. Въпросът не е опирал до пари. Футболистите са получавали редовно заплати, макар че премиите са били най-ниските в "А" група. Но направиха лоша подготовка, от там се сринаха психически и нямаше връщане на верния път.

Радваш ли се, че друг твой бивш клуб - Миньор, се върна в "А" група?

- С екипа на Миньор имам най-много мачове в "А" група - над сто. Даже сега през лятото ме искаха, аз бях съгласен да се върна в Перник, но имам договор с Черноморец за още една година. В Бургас съм сам и искам да съм близо до семейството ми в Дупница, въпреки че като организация в сегашния ми клуб всичко е наред, плаща се навреме и се работи добре.

А как се работи с треньора Димитров, ти беше с него и в Ловеч?

- В Литекс бях замалко, като отпаднахме от Видзев. Тогава Гриша Ганчев изостави отбора, а след реванша в Полша Херо изобщо не се върна в Ловеч. Аз и Велизар Димитров бяхме там като преотстъпени, но след като се случи това, ни върнаха в Миньор. С Димитър Димитров се работи добре, стига да изпълняваш това, което той иска. От тактическо естество нямам проблеми, аз съм си типично дефанзивен полузащитник. Всъщост, когато се побеждава, никой не пита каква е схемата на игра. При нас има голяма конкуренция в халфовата линия, отстрани чакат контузени футболисти, както и нови като Марин Петров. Ще падне голяма борба. А когато имаш около себе си добри футболисти, които знаят какво иска треньора, е лесно и е удоволствие да се тренира и да се играе.

Кой е най-силният отбор, в който си играл?

- Може би сегашният, макар че и в Локо София имаше много качествени футболисти - Гошо Марков, Анатоли Нанков, Владо Иванов - Фугата, Владо Йонков. Отборът обаче нещо не вървеше, треньор беше Гошо Петков, но след втория месец бе освободен и дойде Павел Панов, а после Ради Здравков. Уцелих лош период, когато президента Гигов сменяше често наставниците и по-късно се оказа, че печелившия вариант е бил Стефан Грозданов. По едно време играх за шест месеца в Гърция и като се върнах в Марек записахме добра серия от девет или десет мача без загуба. Така, че е доста относително да се каже къде ми е било най-добре, не зависи само от състоянието на отбора, а от финансова сигурност, президент, организация, треньор и не на последно място колектив и отношение.

Според теб през следващото първенство можете ли да гоните по-добро класиране?

- Сигурно е, че всеки в Черноморец ще иска пак да се класираме за евротурнирите. Според мен фафорит за титлата и купата догодина ще е Литекс. Мъри Стоилов е отличен треньор и ако успее да промени психиката на играчите и да ги накара да заиграят по неговия стил, Ловеч няма кой да ги стигне. Освен това Гриша Ганчев е създал отлични условия, а имат и много добри футболисти. Левски ще правят нов отбор, не вярвам да се получи, но пък те имат голяма публика. ЦСКА ги виждам някъде в средата, седмо-осмо място. Не знам тия хора защо се закопаха така. В момента Черно море имат по-добър потенциал и организация от ЦСКА. През миналия сезон играхме много силно срещу силните - Литекс ги бихме в Бургас, а в Ловеч малко не ни стигна, вече казах за дузпата. С Левски в София паднахме, след като бяхме повели, а ЦСКА ни биха само на техния стадион. От доста време сме с един треньор и една и съща схема и се стараем само да прибавяме самочувствие и класа, докато при другите отбори не е така. Затова съм сигурен, че всички ще се съобразяват с нас. Но сега да си пожелаем да бием в Швейцария и ако това стане, ще наберем сериозна скорост и това ще ни помогне после във вътрешното първенство.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2008 14:44 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Димки от военно учение стряскат футболистите на Черноморец



Задушлива миризма и гъст пушек от военноморското учение "Бриз/Сертекс 2008" в Бургаския залив предизвикаха паника сред жителите на морския град и туристите, а това се случи по време на сутрешната тренировка на Черноморец и бе усетено от футболистите и треньорския щаб, пише "Тема спорт"

Шефът на местната Гражданска защита Йордан Лозев заяви, че участниците в учението са използвали учебни димки, които за няколко минути са разнесли парещ пушек в центъра на Бургас.

Хората в града са били обезпокоени от мъглата със задушлив мирис и липсата на информация за това, което се случва. Гражданите, които са били навън, са използвали влажни салфетки, за да се предпазят от въздействието на пушека. Футболистите на Черноморец обаче не са били в най-гъстата част на димната мъгла и са провели сутрешната тренировка нормално, след като са разбрали, че няма опасност за здравето им.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2008 17:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Водят се преговори БНТ да предава Черноморец - Грасхопърс



Водят се преговори БНТ да предава мача-реванш от турнира за Интертото между отборите на Черноморец и Грасхопърс. Това заявиха специално за Burgas24.bg от клуба. Срещата е в събота, на 26-ти юли от 20:45 часа и ще се играе на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Ръководствата на БНТ и "Черноморец - Бургас" на няколко пъти са разговаряли относно възможността срещата да бъде предавана. В момента се уточняват параметрите, като се очаква до края на тази седмица да има яснота по въпроса дали срещата ще бъде излъчена.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2008 17:06 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Без проблеми в Черноморец преди мача с Грасхопър



Отборът на Черноморец потегля за Швейцария два дни преди мача на тима срещу Грасхопър от третият кръг на турнира Интертото, които е тази събота от 18:45 българско време.

"Акулите" тръгват от летище София в четвъртък в 17 часа с редовен полет до Цюрих. След двубоя футболистите ще останат да пренощуват в страната на банките и шоколадите като в ранния неделен следобед ще се приберат в България.

Старши треньорът на тима Димитър Димитров -Херо няма проблеми с наказани и контузени футболисти от двубоите с ХИТ Горица в предишния кръг на турнира и ще може да разчита на всички основни състезатели срещу швейцарците на стадион „Летцигрунд".

Днес отборът на Черноморец ще играе контрола срещу Берое Стара Загора. Тази проверка се явява като генерална репетиция преди евро мача на бургазлии. Спарингът ще се играе на стадион Черноморец в Бургас от 18:30 часа.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2008 11:54 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
"Акулите" пътуват днес за Швейцария



Отборът на "Черноморец-Бургас" ще отпътува днес за Швейцария, където в събота от 18,45 часа гостува на Грасхопър в мач от третия кръг на турнира Интертото. "Акулите" тръгват от летище „София" в 17 часа в четвъртък с редовен полет до Цюрих. След двубоя футболистите ще останат да пренощуват в Швейцария и в неделя се завръщат в България


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2008 18:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Французин и норвежец свирят на "акулите" в Интертото



Френският съдия Дамиен Леденту ще ръководи първата среща между Грасхопър и Черноморец-Бургас от турнира Интертото в събота. Мачът на стадион Летцигрунд започва в 18.45 часа българско време. 38-годишният Леденту няма кой знае какъв опит в Европа, като тази среща ще бъде третата международна в неговата кариера. Преди това той е ръководил един мач в Интертото и един в турнира на УЕФА.

Негови помощници ще бъдат Ерик Кастелани и Стефан Мерси, също от Франция. Антонио Луис Фернандес (Швейцария) ще бъде четвърти съдия, а дежурен делегат на мача - Гаетано Дегабриеле (Малта).

Ответната среща, която ще се играе на 26-и юли на стадион Георги Аспарухов в София от 20.45 часа е поверена на доста по-опитен съдия. Това е норвежецът Томи Скиервен, който има назначения дори и в Шампионската лига. Ще му помагат Даг-Роджър Небен и Од-Ярле Ларсен, негови сънародници. Делегат на УЕФА ще бъде Роланд Тис от Белгия.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2008 18:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Митко Събев инспектира стадион "Лазур"


Оглед на стадион "Лазур" вчера направи лично босът на "Черноморец-Бургас" Митко Събев. В присъствието на представители на фирмата изпълнител "Онтарио Спорт" той инспектира свършеното до момента на терена. Идната седмица в Бургас се очакват да пристигнат емисарите от УЕФА за лицензирането на стадиона. Изкуственото тревно покритие е вече положено, като теренът вчера бе и очертан. Очаква се пристигането на вратите, които ще бъдат монтирани още днес. Междувременно се разбра, че цена от 400 000 евро за вратаря на бургазлии Владислав Стоянов е заковал президентът на "акулите" Митко Събев. Както е известно, стражът е пред трансфер в украинския гранд "Динамо" /Киев/ и в момента минава пробен период. По всяка вероятност от украинския тим ще проследят изявите на Стоянов и в мачовете от "Интертото" срещу "Грасхопърс". Ако "Динамо" останат доволни, ще стартират преговори за привличането на бургаския страж.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2008 18:38 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Динамо Киев хареса Владо Стоянов



Вратарят на Черноморец-Бургас Владислав Стоянов е оставил отлични впечатления по време на петдневния пробен период, който прекара в Динамо Киев, съобщи изпълнителният директор на „акулите" Добромир Горбанов при заминаването на тима за Цюрих за мача срещу Грасхопърс.

Стоянов ще се присъедини към бургазлиите направо в Швейцария, като с него ще има и човек от щаба на украинския гранд, който ще го наблюдава и в двубоя от третия кръг на турнира Интертото.

От тук нататък всичко е в ръцете на Динамо, като от киевския клуб зависи, дали ще плати сумата от 400000 евро, която е фиксирана в договора на 21-годишния страж .

Футболистите на Черноморец-Бургас ще отпътуват за Цюрих днес в 18:00 часа с редовен полет от летище София. Причината „акулите" да не пътуват с чартър от Бургас, както беше за гостуването на Горица, е изтеглянето на двубоя с Грасхопърс с ден по-рано от предварително планираното. По програма срещата трябваше да бъде в неделя, но бе преместена за събота и ще започне от 18:45 часа българско време.

Междувременно стана ясно, че жълтата карта на офанзивния халф Марин Петров, дошъл от гръцкия втородивизионен Етникос Пирея е пристигнала. Той е картотекиран и ще пътува с тима за Цюрих.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2008 16:57 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Марсио отпада от групата за мача с “Ботев” Пловдив


Португалският халф получи контузия по време на мача с „Любимец” в събота и принудително бе заменен в средата на второто полувреме. Първоначалните прогнози бяха за увредени връзки на глезенната става. При обстойният преглед и след направената ехография се оказа, че Марсио е със сериозно навехнат глезен, което го вади от тренировъчния процес за поне две седмици. През това време полузащитникът ще се подготвя във фитнесзалата на клуба. След това той ще започне бегови тренировки, като се очаква при добро стечение на обстоятелствата, той да е на разположение на старши треньора Димитър Димитров за първото домакинство на „Черноморец” срещу Левски на 23 август.

Марин Петров, който също получи контузия на последната контрола е с леко разтежение на левия бедрен мускул. Два дни той ще се готви на облекчен режим, след което ще се включи в тренировките заедно със своите съотборници. Марин Петров се присъедини към отбора на „Черноморец” за мачовете с „Грасхопър” и оттогава показва равномерни и силни игри, което му отрежда мястото на титуляр в състава на Димитров. Той се очаква да попадне в групата за мача с „Ботев” и ако всичко с него е наред да започне като титуляр в предстоящия двубой.

Любомир Любенов също от днес ще започне да тренира със съотборниците си. Той пропусна последния мач на отбора поради натрупана умора и болки в мускулите, но вече се чувства добре и започва тренировки наравно с останалите си съотборници.

Друг важен футболист за тима, който също вече тренира е бразилецът Мишел Платини. Той получи травма в мача за УЕФА Интертото Къп в София и не тренира повече от седмица. Той вече е възстановен и със сигурност също на него ще може да се разчита в срещата от първия кръг на новия сезон.

Към групата на излекуваните играчи се присъедини и друг ключов футболист на „акулите” Шенер Ремзи. Той също пропусна последните две седмици поради травма, но от вчера се включи в тренировките на отбора.

По този начин пред Димитър Димитров останаха единствено проблемите с Марсио Нуньо, а всички останали футболисти вече тренират с отбора.

Все още се очаква решението на КОС към БФС, за мястото на провеждането на двубоя с „Ботев”. Ръководството на тима смята, че терените на стадионите в Сливен и Несебър са много добри за провеждането на срещата. Същевременно неизвестността от това къде ще се играе мача от първия кръг създава проблеми около организирането на лагера на отбора преди провеждането на двубоя, като се има предвид сезона на отпуските и натовареността на хотелската база в страната през месец август.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2008 16:57 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Ники Кръстев стана татко за втори път



Съпругата му Маргарита го дари с втори син, който носи името Андрей. Щастливият татко почерпи съотборниците си и всички служители на клуба с шоколадови бонбони и натурални сокове и въпреки огромната си радост проведе нормално следобедната тренировка с отбора.

Малкият Андрей се роди в Бургас под грижите на екипа на д-р Лазарова. Той е с размери на бъдещ футболист - тежи 3.850 кг и е висок 53 см. Баткото Димо, който е на 5 години вече се вживява в новата си роля и неотлъчно помага на татко си в пазаренето за малкия Андрей.

Ники все още не е решил какво ще подари на семейството си по повод радостното събитие, но едно от нещата, които мисли да направи като подарък възпитаникът на бургаската футболна школа е да допринесе с каквото може за победа на „Черноморец” в първия мач от есенния полусезон на първенството в „А” група.

Желаем му успех от сърце!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2008 10:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Ботев - Черноморец в Свиленград?



Вчера стана ясно, че шефовете на Ботев натискат мачът от първия кръг с "Черноморец Бургас" да се играе в Свиленград.

Пловдивчани са наказани. "Какъв Свиленград? Там има колодрум. Христолов може да поиска да играем и на Кулата. Мачът ще е на стадион с лиценз за "А" група", контрира пред "Стандарт" треньорът на "Черноморец Бургас" Димитър Димитров.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2008 18:55 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
БФС рекетира Черноморец заради Левски
08 август 2008 16:09
Автор: Филип Димитров
Михайлов натиска бургазлии да играят мача със сините в Сливен
Президентът на БФС Борислав Михайлов рекетира Черноморец Бургас, разбра db. Причината е в стадион „Лазур“ в Бургас, който все още е без лиценз. Както е известно това лято акулите предприеха грандиозен ремонт на тревното си покритие, което бе заменено от изкуствено покритие, от последно поколение. Подобен е стадион „Лужники“ в Москва, както и официалния стадион на швейцарския Базел. Легендарния вратар е предложил на бургазлии да заявят игрището в Сливен, вместо стадион „Черноморец“, на който доскоро се играеха официални срещи. Според Михайлов, въпреки, че комисията на УЕФА идва на инспекция в Бургас на 21 август, на 23 е невъзможно мача между Черноморец и Левски да се играе, тъй като все още няма да има официален документ от евроцентралата, в който черно на бяло да е записано че стадионът е лицензиран, а това може да доведе до куп контестации.

Шефовете на акулите засега са категорични, че държат мача да се играе на „Лазур“, тъй като се очаква поне 10 000 хиляди бургазлии на стадиона, които да ги подкрепят срещу Левски. Като доказателство, че стадионът е годен за игра от Черноомрец са показали сертификат от италианската фирма изпълнител, според който БФС има право да издаде временен лиценз на стадион „Лазур“, докато от УЕФА пристигне официалното разрешително.

Президентът Михайлов се позовал да бавната процедура при лицензирането, и невъзможността бързо да осигури хора от комисията, които да посетят стадиона в Бургас преди 23 август, което звучи странно, защото БФС би трябвало да работи за равнопоставеността на клубовете.

Яростното лобиране на Боби Михайлов за интересите на Левски, идва след като през лятото БФС командироваха на европейското първенство „пенсионерът Иван Вуцов“ като част от екипа на Пламен Марков със задачата да разузнава съперниците на България за предстоящите световни квалификации.

„Ако ни накарат да играем в Сливен ще направим огромен скандал“, заканват се шефовете на Черноморец. В Бургас са убедени, че много отбори през този шампионат ще пропищят от невижданата подкрепа за Левски, която подготвя БФС, под диригентската палка на бащата на Вили Вуцов, който все още се изживява на сив кардинал в българския футбол.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008 12:17 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
Мишел готов за игра


Изображение


Мишел е готов за игра. Той бе включен в групата на Черномoрец за мача с Ботев. Срещата ще е в Сливен, тъй като пловдивчани изтърпяват наказание. Възстaновен е и Марин Петров. Херо обаче няма да разчита на протугалеца Марсио, както и на възстановяващия се след операция от херния Георги Божилов. В състава не е и Александър Стоимирович. Сърбинът бе одобрен от треньора Димитър Димитров-Херо, но все още няма работна виза. Вчера играчите на Черноморец отпътуваха за Сливен и се настаниха в хотел "Империа".
Ботев пък ще играе само с един нападател - Дормушали Саидходжа. В контролите лятото Ботев няма победа.

- Загубите винаги оказват негативно влияние, но важното е, че играхме срещу силни отбори. Очаквам победа над Черноморец - заяви треньорът на Ботев Костадин Ангелов. :lol:

СХЕМИТЕ
По време на контролите Херо изпробва три тактически варианта, като най-вероятно ще се спре на 3-5-1, която в процес на мача може да прелее в 3-4-2.
Ботев ще заложи на 4-4-1-1, зад Саидходжа ще играе Тимонов.

КОНТУЗЕНИТЕ
В халфовата линия на Черноморец ще липсват Марсио и Георги Божилов. Титуляри може и да не почнат Марин Петров и Мишел . В Ботев пък няма контузени.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008 21:21 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Цитат:
"Акулите" тръгнаха с победа срещу Ботев в новото първенство



Изображение


"Акулите" започнаха с победа новото първенство на "А" група. Момчетата на Димитър Димитров - Херо надиграха символичните си домакини от Ботев с 1:0. Срещата се игра в Сливен заради наказание на "канарчетата".

Двата отбора изиграха твърд двубой, в който чистите голови положения отсъстваха. Домакините бяха по-настоятелни, но треньорът на бургазлии Димитър Димитров - Херо бе подредил много добре своя дефанзивен вал, който успешно разбиваше набезите на "канарчетата". Все пак по-настойчивата игра на Ботев през първото полувреме позволи на "жълто-черните" да създадат няколко опасности пред Стоянов. Преди почивката Дормушали Саидходжа и Величко Величков имаха добри възможности да обстрелват бургаската врата, но ударите им не попадаха в очертанията.

През второто полувреме играта се изравни и момчетата на Херо погледнаха значително по-смело към вратата на Тошев.

В 48-та минута при центриране в наказателното поле на Ботев Джаейоба свали хубаво с глава на Цонков, но неговия удар профуча над горната греда.

Няколко минути по-късно Марсио центрира към Мишел, който успя да отправи добър удар с глава, но Славчо Тошев се справи и улови.

В 71-та минута падна и единственото попадение в срещата. След ново центриране в наказателното поле на "канарчетата" Божилов успя да намери Кръстев, който с глава прониза Тошев за 0:1.

До края нова възможност за гол се откри пред "акулите", но ударът на Божилов бе спасен от Тошев.

В края на срещата Аврамов бе близо до изравняване , но Марсио успя да изчисти топката от голлинията.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини от клуба
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008 21:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:09
Мнения: 1139
Местоположение: Неизвестно
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 351 мнения ]  Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 83516 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 188601 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 175842 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения 6 ГОДИНИ ОТ СМЪРТТА НА СИМЕОН СИМЕОНОВ - МОНИ
Форум: Сезон 2007/2008
mittag_slavia 34231 02 Ное 2006 15:40
от speedbreaker
Преглежда непрочетените мнения Песен и Видео клип от изминалото Световно
Форум: Световен футбол
Anonymous 25823 22 Дек 2006 03:42
от Levski Alcohooligan

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози