bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 17:18


Черно море (Варна) | Стадион | Резултати и класиране GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Интервю
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2007 08:51 
Бойко Величков: Ние сме от отборите, които искат и играят честно

ИзображениеХалфът на "Черно море" Бойко Величков, който игра още в ЦСКА, "Локомотив (Сф)", "Литекс" и в Германия и Гърция, бе специален гост на "Час без класния" - продукцияна на "3 в 1" на Алфа радио.
- В кое училище си завършил?
- 93 гимназия в София, в момента съм студент във Великотърновския университет.
- Пушиш ли?
- Не, никога не съм пушил.
- Как се отнасяш по принцип към тютюнопушенето?
- Странно ми е да разговаряме сега против цигарите при положение, че на влизане в училището видях група от двадесет ученици, които пушеха пред главния вход. Моето мнение е отрицателно. В моето семейство никой не пуши, включително и съпругата ми, надявам се така да възпитам и моите деца.
- Какво включва тренировката на един футболист?
- Включва много работи, за да се стигне до тренировка на един професионален футболист. Преди това трябва да се измине пътят на двайсет години работа, лишения и т.н.
- От какво най-много се лишавате?
- Най-много се лишаваме от удоволствия, свързани с юношеския живот - излизания, приятели, заведения.
- Кога започна да тренираш футбол?
- От четиригодишен тренирам. При добро желание всеки може да носи по няколко дини под мишница, въпрос на добра организация.
- Какво значи няколко дини?
- Това означава, че всеки може да бъде спортист дори само за здраве, че може да си учи уроците, че може да ходи на курсове по чужд език.
- Какъв ти беше успехът в училище?
- Винаги успехът ми е бил отличен. Дипломата ми за средно образование е 6.00.
- Бойко, контузен си в момента. Как върви твоето възстановяване? Кога да те очакваме в игра? Кога публиката на "Тича" ще те види?
- Съжалявам, че стана така, че не можах да изиграя много мачове за "Черно море", неприятна ситуация. Преди 5 месеца се контузих, една от най-тежките контузии във футбола. Надявам се до месец да мога да се завърна. Въпросът е, че освен физическото връщане на терена трудно е влизането във форма.
- Кажи ни нещо оптимистично като финал на нашия разговор. Къде ще свърши "Черно море", влиза ли в турнирите на УEФА?
- Можем да играем за Интертото, ако не за друго. Мисля, че моментното състояние на отбора е реално (б.а.-"моряците" заемат 5-о място във временното класиране на А група). Има и друго, ние сме от отборите, които искат да играят честно. Ръководителите и треньорите ни ни дават самочувствието да излизаме във всеки мач за победа, но такава с феърплей. Самите играчи също го искат. Не че искаме да ни се помага, въпросът е, че на другите отбори се помага и това е разликата в момента в българския шампионат.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2007 23:31 
Изображение

Старши треньорът на Черно море Ясен Петров отдели внимание на медиите след последната проверка на тима преди началото на пролетния дял на първенството. Пловдивчанинът направи и пълна оценка на свършената работа с отбора по време на зимната пауза. В събота моряците имаха двустранна игра, която бе ръководена от варненския професионален съдия Радо Станев.

- Г-н Петров, това бе последната контрола на отбора преди началото на шампионата. Каква е Вашата оценка за представянето?
- Определено контролите, които изиграхме, ни се отразиха добре. Физически сме здрави. Доволен съм от старанието в три от контролите, но в последната срещу Черноморец не стояхме добре на терена. В Анталия се получиха доста добри неща, съжалявам, че ни отмениха два чисти гола. Иначе в първите проверки създадохме доста добри положения за гол, но не успяхме да ги реализираме. Имаме още време да поработим до началото на шампионата. През целия сезон ще работим, за да отстраняваме слабостите и да утвърждаваме нещата в положителен план. Днес направихме една двустранна игра, като нашата цел бе 90 мин да се потрудят всички. Радостното е, че нямаме контузени футболисти, имаме само двама болни..., които не взеха участие. Това обаче са дребни проблеми. Общо взето, имаме доста на брой готови футболисти, които да понесат тежестта на мачовете през пролетния шампионат.
- Направихте ли това, което си бяхте поставили за цел преди зимната подготовка?
- Оттук нататък ще работим за мача с ЦСКА, за гостуването на стадион Българска армия. До този момент всичко, което сме планирали, сме изпълнили и смятам, че сме готови. Няма да спираме да работим и по време на шампионата. Важно за нас е да поддържаме темпото и да вдигаме нивото. Това, което сме си пожелали и ще изискваме, е да сме по-постоянни по време на шампионата.
- Как стои въпросът с португалския футболист в Черно море? Доволен ли сте от селекцията?
- Ако трябва да бъда искрен, през зимния период е много трудно да се намерят подходящи хора. Направихме всичко възможно да привлечем футболисти, които да помогнат и да вдигнат класата на нашия отбор. Това е изключително трудно да го постигнем. Във връзка със селекцията не мога да давам такива оценки - дали съм доволен, или не - това е кадърът, с който ще работим, и ние ще направим всичко възможно да вземем максимума от хората, които са в момента в Черно море. С португалеца другата седмица ще стане ясно всичко. В момента момчето е в родината си, за да уточни някои подробности. В началото на тази седмица го очакваме да се прибере. Наистина успяхме само в една контрола да го вкараме. Футболист, които здраво стъпва на терена, а и ние имаме необходимост от такъв играч. Истината обаче е, че нямахме възможност да проследим неговите изяви. Това е отборът, с който ще играем напролет. Има някаква вероятност и правим опити да привлечем още един играч, но когато станат нещата тогава ще ги обявим. Нашето желание е Черно море да изглежда по-добре от това, което е сега, но зимата е много трудно.
- Каква е вероятността българският футболист да дойде още сега?
- Доколкото знам, другата седмица ще се изяснят нещата.
- Какво можете да обещаете на феновете на Черно море
- Аз мога да обещая единствено това, че аз и екипът ми ще направим всичко възможно като работа и това, което се иска от нас - да вземем максимума от футболистите и да играем един добър футбол.
- Как ще изглежда Черно море на фона на Спартак?
- Не съм човек, който да коментира играта на Спартак. Лично моето желание е отборът на Спартак да е един силен тим. Аз искам два силни варненски отбора, заради което ще се получи едно хубаво дерби.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2007 09:28 
Бившите играчи на ЦСКА Даниел Георгиев и Миро Манолов преминаха в Черно море тази зима като част от сделката по трансфера на Даниел Моралес на "Армията". Преминалият през холандския Спарта (Ротердам), където е тренирал при Франк Рийкард, Дунав, Вихрен, Балтика (Рус), Локо (Пд) и ЦСКА Дани Георгиев даде интервю за "Топспорт".


- Дани, какво очакваш от мача, имате ли сили да вземете поне точка?


- Няма да дойдем в София и да се приберем в малкото наказателно поле. Всеки иска да се докаже срещу ЦСКА. Този двубой ще е по-специален за мен, тъй като доскоро бях на "Армията".


- Чуха се слухове, че вие с Миро Манолов сте забавили трансфера на Моралес в ЦСКА, тъй като сте искали много пари от Черно море?


- Няма такова нещо. Двамата се бяхме разбрали за личните си условия. Имаше малки разминавания, но всичко около този трансфер се забави заради Моралес.


- Оценката за престоя ти на "Армията"?


- Това не беше от най-добрите периоди в кариерата ми. Всеки треньор обаче си има мнение и не се сърдя на никого. Идването ми във Варна не е крачка назад. Тук се работи професионално, не по-зле от "Армията".

- Обиден ли си на Пламен Марков, че не залагаше на теб в титулярния състав?


- Затова не мога да му се сърдя. Преценил е, че не съм показал качествата, които е очаквал, и не е разчитал на мен. Миналото лято ми стана ясно, че отново няма да играя, тъй като не участвах в някои от контролите. Тогава отидох при него и му казах, че искам да продължа кариерата си на друго място като преотстъпен. Той ме спря с обяснението, че съм му бил нужен и нямал футболист на поста опорен халф. Каза ми: "Искаш да отидеш и да си пръв
на село, а после, като се върнеш, отново да се бориш за титулярно място". Аз обаче продължих да не попадам в сметките му, загубих форма, просто този треньор спря развитието ми за една година.


- Защо Пламен Марков не залагаше на младите играчи в ЦСКА за разлика от Миодраг Йешич?


- Това трябва той да го обясни. Факт е, че разчиташе повече на по-опитните. Това обаче не е гаранция за успехи. Ако го е било страх, че ще го издъним ние, по-младите, не е сериозно. Сега Юруков се представя добре в контролите, но едва ли ще е титуляр в официалните мачове.


- Какви са целите на Черно море през пролетта?


- Ръководството заяви, че не трябва да падаме под пето място в класирането. За Ясен Петров няма млади и стари, титуляри и резерви. Има група от 18-19 футболисти, на които ще разчита. В Черно море няма звезди, въпреки че тук са Томаш, Косьо Мирчев и др.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2007 19:34 
Ясен Петров: Радвам се, че взехме точка на най-негостоприемния стадион

-Доволен ли сте от добрия старт, който направихте?
- Аз се чувствам удоволетворен от тези дълги 55 дни и съм изключително радостен от точката, която спечелихме на най-негостоприемния стадион. Доволен съм от нашия от играта на нашия отбор. Доста добре бяхме затворили постъпите към нашата игра. Моето желание е да не са въодушевяваме от този мач. Това е само началото на шампионата. Искам нашите футболисти да се изразходват по същия начин във всеки един мач.
- Имате ли претенции към съдията?
- Ще кажа само едно нещо. Не е толкова страшно да се свири дузпа на стадион “Българска армия”. Отборът на ЦСКА е достатъчно добър, за да съумее да обърне резултата. Имаше 100% дузпа за нас, но в крайна сметка решението е на съдията. Няма какво да коментирам повече.
- Какво не достигна на Черно море да си тръгне с трите точки?
- Малко повече самочувствие пред гола. Ако бяхме реализирали положенията си, които създадохме можеше да си тръгнем не с една, а с три точки.
- Какви са целите пред отбора, след този летящ старт?
- Не трябва да си помисляме, че тази точка може да ни даде криле. Продължаваме да работим много сериозно. Целта ни е всеки мач да се представяме по този добър начин. Надявам се, че футболистите ще продължават да се изразходват както днес в другите двубои.
-На кое място според вас може да се класира Черно море в този шампионат?
- Това няма значение. Вече ви казах, че единственото, което искам е да играем добре във всеки мач. Пак ви казвам надявам се да продължим да играем добре както днес.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Мар 2007 19:35 
Красен Кралев: Ако не бе съдията, щяхме да бием ЦСКА

От Калоян Златков, в. "Черно море"

Шефът в Черно море Красен Кралев бе недоволен от спечелената точка от моряците като гост на ЦСКА. Председателят на надзорния съвет на варненци съжаляваше за изпуснатата победа на стадион Българска армия. Отделно Кралев призова освен сгрешилите съдии от българския футбол да бъдат гонени и некадърните.

- Г-н Кралев, честита спечелена точка на стадион Българска армия! Доволен ли сте?

- Благодаря, но не съм доволен. В този мач загубихме 2 точки. Истината е, че намерихме рецептата за противодействие на ЦСКА. Черно море познаваше отбора на ЦСКА, тъй като за 8 месеца играхме 3 пъти срещу тях. Двата отбора нямаше с какво да се изненадат. Най-радостен съм от факта, че спазвахме тактическите указания на треньора. Можеше да си тръгнем и при 3-те точки, но грубата намеса на съдията в мача не ни позволи.
- Какво визирате?
- Визирам 2 неотсъдени в наша полза дузпи. При втората ситуация дори трябва да се покаже и червен картон. Няма да коментирам многото спорни положения, които бяха отсъдени в наш ущърб.
- За тези неща има ли рецепта?
- Рецептата е да викаме чужди съдии. Без да ми се обиждат българските рефери. Всички говорят за промени в съдийството. Докога обаче арбитрите ще продължават със своеволията? Наред с корумпираните нека да гонят и некадърните. Няма значение кои са му роднини на Ангел Ангелов. Да си ходят.
- Очаквано ли бе за Вас Черно море да играе така на Българска армия?
- Да, разбира се. Очаквах такава игра, защото знам, че отборът е в много добра кондиция. Свършихме си добре работата през зимата с подготовка и селекция. Знаех прекрасно, че ако играчите спазят тактическите указания на Ясен Петров, ще си тръгнем с пълен успех. Не предполагах обаче, че младият Ангелов ще се изложи така.
- Какво е мнението Ви за Литекс, който победи Спартак в 3:1 във Варна?
- Литекс е много силен отбор. Аз още миналата есен казах, че Каубоя ни спря и предреши първенството, когато ни закла с Локо (Сф). Мисля, че той бе съвсем заслужено лишен от права. Най-естественото нещо, което отсега нататък ще се случи, е да взимаме максимума от всеки мач и да чакаме някой да сбърка.


Върнете се в началото
  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 5 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Едно интересно интервю ...
Форум: Ювентус
AlEx_dEl_PiEr0 1864 08 Авг 2007 23:20
от AlEx_dEl_PiEr0
Преглежда непрочетените мнения Интервю със Стоян Маринов - капитана
Форум: Левски (Карлово)
DobreFF 2672 19 Сеп 2007 14:18
от DobreFF
Преглежда непрочетените мнения ФОРУМНО ИНТЕРВЮ С МЕН - ВОЙВОДАТА
Форум: Свободна зона
Anonymous 5881 27 Сеп 2008 14:28
от Torresinho
Преглежда непрочетените мнения Интервю със Стевица Кузмановски
Форум: Монтана 1921 (Монтана)
Mlyk 1602 05 Окт 2009 22:41
от Mlyk

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози