bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 21:57


Ботев (Пловдив) | Стадион | Резултати и класиране GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 166 мнения ]  Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 07 Юни 2008 16:51 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Всички му знаят номерата на тоя боклук,не си единствен...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2008 15:06 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Грозна гавра с Христолов, феновете му написаха некролог

Феновете на Ботев подеха нова вълна от атаки срещу Димитър Христолов. В града бяха разлепени некролози известяващи, че шефът на "канарчетата" е починал. Очаква се с този случай да се заемат прокуратурата и полицията.

В същото време главният мениджър на Ботев Георги Дерменджиев подаде оставка.

"Причините за моето напускане са много. Няма да ги коментирам, само ще кажа, че Ботев е отбор с големи традиции не заслужава да се бори всяка година за оставане в "А" група. Иначе пожелавам успех на отбора, който има добър потенциал", коментира Георги Дерменджиев.

Той поясни, че ще си почине известно време, след което ще си потърси друга работа. Георги Дерменджиев бе назначен на поста главен мениджър на Ботев през ноември миналата година, след като бе освободен от Литекс, където дълго време бе помощник-треньор.

Президентът на Ботев Димитър Христолов Ботев каза, че уважава решението на Георги Дерменджиев и приема оставката му.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2008 21:19 
Offline
L.D.S.
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2008 14:34
Мнения: 2596
Местоположение: Дряново
Отбор: Локомотив (Дряново)
Цитат:
Тенчо Тенев: Махам се от Ботев


Старши треньорът на Ботев Пловдив Тенев обяви, че почти сигурно ще напусне отбора. Той поясни, че причината за неговото карйно решение е нетърпимата обстановка, която се създава около личността му.
"Омръзна ми моето име да се свързва с интриги в Ботев и нежелание на футболисти да подновят договорите си. Аз няма да подам оставка при това положение, а направо ще се махна", каза още Тенчо Тенев.
Той добави, че утре ще проведе последна среща с президента Димитър Христолов, за да му разясни своята позиция.
По-рано днес оставка подаде главният мениджър на Ботев Георги Дерменджиев.

БТА

_________________
Изображение

Изображение

http://www.juventus-bulgaria.com/content/view/2103/65/ - тук можете да откриете инфо за фенклуб "Ювентус-България" :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2008 12:33 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Ботев може да стигне до Лозана по случая Христов

Арбитражната комисия на БФС разтрогна договора на нападателя Георги Христов с Ботев (Пловдив) по обективни спортни причини заради неизпълнение на клаузи по договора. Отделно от това, Ботев няма да получи и фиксираните в договора 200 хиляди евро, тъй като играчът става напрактика свободен.

Ботев ще обжалва решението пред Апелативната комисия. Мениджърът Георги Градев, който представлява Ботев (Пловдив), каза пък, че не очаква различно решение от следващата инстанция и допълни, че направо се подготвят с жалба до Арбитражния съд по спорта в Лозана (КАС).

"Погазен е член 18 от Трансферния правилник на ФИФА. Георги Христов не се явява на работа от 9-и юни, поискано му е обяснение, но няма отговор от негова страна. Аз лично ще посъветвам едностранно Ботев да му прекрати договора", каза още Георги Градев.

"По принцип знам, че Арбитражната комисия не съобщава как е стигнала до някакво решение, но в нашия случай председателят обяви, че казусът е решен с пълно единодушие. Не се притеснявам от заседание на следваща инстанция, защото правдата е на наша страна", коментира адвокат Иво Ивков, който представлява Георги Христов.

Самият футболист, който има предложение да заиграе в Левски, каза: "Надявам се, че през новото първенство ще играя с екипа на Левски. Много съм доволен от решението на комисията".



Цитат:
Тенев се отказа от Ботев окончателно

Треньорът на Ботев Тенчо Тенев подаде оставка вчера, като този път решението му е окончателно. В началото на седмицата той обяви, че два дни ще мисли за бъдещето си. Предполага се, че Тенев напуска заради конфликт с изпълнителния директор Марин Бакалов. Президентът Христолов опита да разубеди треньора, но в крайна сметка прие оставката му.

"Писна ми от интриги и задкулисни игри. Щом съм нежелан, си тръгвам", каза Тенчо Тенев, цитиран от 7 дни спорт.

"Постигнах немалко, и то без да сме купували футболисти, но щом направеното от мен не е достатъчно, си тръгвам. Въпреки всичко не се срамувам от работата, която свърших на "Христо Ботев". Оставам с най-добри чувства към всички", добави треньорът, който класира жълто-черните на 12-о място в шампионата, но ги изведе до 1/2 финал за купата.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2008 15:22 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Марин Бакалов подаде оставка

Изпълнителният директор на Ботев Марин Бакалов подаде оставка. Това съобщи самият той на пресконференция пред журналисти. За това свое решение Марин Бакалов посочи три аргумента.

Първият е, че когато през декември 2007 г. е бил назначен на този пост и получил уверение от президента на клуба Димитър Христолов, че ще има големи пълномощия при определяне на спортно-техническата политика на клуба.

Това обаче не е станало като всяко негово решение е срещало отпор от ръководството и е било отхвърляно. Втори мотив за оттеглянето на Марин Бакалов са различията му със старши треньора Тенчо Тенев.

Марин Бакалов посочи, че не е бил съгласен със старши треньора Тенчо Тенев, който е изменял поставените условия пред отбора.

Третият мотив, който окончателно е убедил Марин Бакалов да се оттегли, е привличането в клуба на италианския специалист Стефано Кусин, който се очаква да бъде назначен за старши треньор на Ботев.

Затова Марин Бакалов днес е разговарял с Димитър Христолов и му е депозирал своята оставка.

Преди него клуба напуснаха мениджъра Георги Дерменджиев и старши треньорът Тенчо Тенев. Марин Бакалов добави, че в тази обстановка не може да остане на работа и затова смята, че е по-добре да се оттегли.



Цитат:
Христолов прие оставката на Бакалов

"Приемам оставката на Марин Бакалов. Щом така е преценил, аз не мога да го задържа насила в клуба", заяви президентът на Ботев Димитър Христолов.

Той добави, че спортно-техническият директор на "жълто-черните" Борислав Димитров ще бъде назначен за изпълнителен директор.

Президентът на Ботев бе категоричен, че няма сътресения в клуба и положението не бива да се драматизира.

"След като Тенчо Тенев подаде оставка, Марин Бакалов ми предложи Венцислав Арсов за старши треньор на отбора.

Отказах му категорично с мотива, че Венцислав Арсов не е доказан специалист и няма успехи, като треньор", каза още Димитър Христолов.

Той поясни, че пристигналият в Пловдив италианец Стефано Кусин ще бъде негов консултант по организацията на спортно-техническия процес в клуба. Италианският специалист ще помага със своя опит и знания и на треньорското ръководство.

Димитър Христолов добави, че в близките дни ще бъде официално обявено името на новия старши треньор на отбора.

Тъй като не разполага с лиценз "Про" Стефано Кусин дори да поеме тима този пост ще се води на документи консултант на Димитър Христолов. Утре "жълто-черните" футболисти се събират на подготовка за новото първенство.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2008 13:26 
http://sport.plovdiv24.com/48306.html


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2008 00:02 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Тенев си тръгва обиден на феновете

"Днес подадох молба до БФС за разтрогване на договора ми с Ботев по взаимно съгласие", заяви старши треньорът на отбора Тенчо Тенев. Така той отхвърли спекулациите в Пловдив, че може да остане в отбора, след като се успокои обстановката около него. Миналата седмица наставникът на "жълто-черните" подаде оставката си.

Президентът на Ботев Димитър Христолов каза, че всеки ден разговаря със специалиста в опита си да го накара да оттегли оставката си.

"Благодаря на президента за оказаното му доверие, но при тази обстановка в клуба не мога да остана. Всеки човек си има достойнство и аз не мога да водя тима, след като феновете ме ругаят и обиждат по този начин, както това стана в понеделник", заяви Тенчо Тенев. Той добави, че остава с най-добри чувства не
само към Димитър Христолов, а и към всички служители в клуба и футболистите.

Тенчо Тенев ще поеме Родопа Смолян. Все още не е ясно дали в Ботев ще остане вратарят Лилчо Арсов, който днес поднови тренировките. Той напусна заниманието в понеделник, след като бе обиждан от феновете и вчера не тренира.

Утре към Ботев ще се присъедини нападателят на Монтана Венцислав Иванов.

Изпълнителният директор на Ботев Борислав Димитров каза, че в момента тренировките се водят от италианския специалист Стефано Кусин.

"Няма да имаме проблем с треньорския пост. Ще бъдем изрядни и ще изпълним изискването на БФС да имаме в спортно-техническия щаб специалисти с лиценз "Про", каза още Борислав Димитров.

Днешната следобедна тренировка на "канарчетата" отново ще бъде охранявана от полиция, като режимът ще бъде по-затегнат. Тези мерки се взимат, след като на вчерашното занимание фенове нахлуха на терена и хвърлиха яйца по футболистите. Играчите обаче бяха на далечно разстояние и никой не пострада.


Една подлога по-малко...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2008 13:02 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Бареков се застъпи за Христолов в открито писмо до феновете на Ботев

Открито писмо до всички привърженици и фен клубове на ФК Ботев (Пд) написа водещият по bTV Николай Бареков.

Ето и пълното съдържание:

Приятели, с болка гледам картините от стадион "Христо Ботев" през последните дни. Напълно разбирам вашия справедлив гняв от окаяното състояние на любимия ни Ботев (Пд). Посредственост, разруха, скандали.

През последните 20 години нашият стогодишен футболен клуб пропусна цяла епоха в своето развитие. Зейна огромна пропаст за цяло поколение канари, които сега са на 20-30 години, а не са виждали призово класиране, европейски битки, но за сметка на това два пъти гледаха знаменития Ботев в "Б" група.

Ботев никога не е падал толкова ниско, колкото през последните 10-15 години. Този период съвпадна с управлението на г-н Димитър Христолов. Но повярвайте, не той носи голямата вина за сегашното падение. Напомням, че то започна с тоталното разпадане на клуба след т.нар. епоха на "брокерите".

Г-н Христолов пое тежко наследство и самият той не беше в състояние сам през годините да изправи отбора пак на крака. Това е тъжната реалност. Той прави това, което позволяват неговите скромни сили и възможности.

Припомням, че г-н Христолов с малки изключения на практика сам финансира отбора, също така той няма никакво лоби нито сред българските съдии, нито по високите етажи на обраслия с корупция и посредственост Български футболен съюз.

Всички днес бягат като плъхове от потъващия жътло-черен кораб. Дори звездата ни Георги Христов беше откраднат от конкуренцията и със съдействието на БФС, без нито една стотинка да влезе нито в клуба, нито в джоба на президента.

Нека запазим достойнството на ФК Ботев и да избегнем срама да запишем най-черната му страница, като се самоунищожим помежду си състезатели и фенове.

Моля ви, скъпи фенове, не хвърляйте вината върху самите футболисти, те са най-невинни, защото с достойнство и срещу скромен финансов стимул без сериозна подкрепа от ръководството, продължават да носят жълто-черните фланелки и да бранят вече окаляната чест на клуба.

Новият изпълнителен директор Боби Димитров - една от малкото легенди на клуба от последното поколение футболисти, също стана невинна жертва на вашето отмъщение срещу нежеланието на г-н Христолов да продаде отбора.

Моля ви, не атакувайте футболистите и изпълнителния директор. Те са млади момчета и не носят вина за серията провали. Нека дадем толеранс от още една седмица на г-н Христолов. Нека това бъде последният срок, в който той да ни покаже, че има сериозна концепция и проект за развитието на клуба или свободното падане ще продължи.

Г-н Христолов, вие сте почтен човек, който наистина обича спорта. За съжаление неудачите на Ботев ви лишиха от уважението на феновете, но днес съдбата на клуба е във вашите ръце.

Вие сам с вашия потенциал направихте каквото можахте за клуба. Ботев трябва да си върне славата, която заслужава. Инициативата трябва да принадлежи на вас. Нека фенове, президент и футболисти запазим взаимното си достойнство, обединени от любовта към Ботев.

Да живее Ботев!

Един от вас,

С уважение:

Николай Бареков


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2008 04:30 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Гаучос от Росарио в Ботев

Аржентинският халф Ернан Гарин ще пристигне до два дни към отбора на Ботев, съобщиха от управата на клуба. Футболистът е пропоръчан от италианския специалист Стефано Кусин, който е спортно-технически директор на "канарчетата".

Ернан Гарин е играл в Росарио (Аржентина), а още двама африкански футболисти ще пристигнат на проби в Ботев до края на тази седмица.

Утре на специална пресконференция Костадин Ангелов ще бъде представен като старши треньор на Ботев. Тогава ще бъде обявен и екипа, с който ще работи. Досега Костадин Ангелов водеше Видима-Раковски.

Досегашният помощник-треньор на "жълто-черния" клуб Кирил Андонов напуска и отива в Локомотив Мездра. Бившият старши треньор на Ботев Тенчо Тенев ще поеме Родопа Смолян.

Днес футболистите на Ботев получиха месечните си заплати.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2008 11:24 
Offline
Дунав завинаги
Аватар

Регистриран на: 01 Ное 2006 23:16
Мнения: 745
Бихте ли ми дали някакво инфо за Дечо Аризанов и Светлин Хъмчев. Биха ли паснали на отбор като ДУНАВ - с амбиции за челото на таблицата, но в крайна сметка средняк в групата...

_________________
SUPPORT YOUR LOCAL TEAM


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2008 13:06 
От два дни се говори,че христо ковачки щял да изрита любимия ви Митко и да става собственик на клуба.Има ли нещо вярно или е поредният слух :?:


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2008 19:34 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
evg0 написа:
Бихте ли ми дали някакво инфо за Дечо Аризанов и Светлин Хъмчев. Биха ли паснали на отбор като ДУНАВ - с амбиции за челото на таблицата, но в крайна сметка средняк в групата...


Дечо Аризанов е пълен дървар и не става за нищо,освен за мачове в махалата.Такъв не ви трябва. ;)

kemitod написа:
От два дни се говори,че христо ковачки щял да изрита любимия ви Митко и да става собственик на клуба.Има ли нещо вярно или е поредният слух :?:


Аз лично не съм чул нищо такова,а и доста хора също.99% е слух както винаги...


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2008 00:14 
си га кои е трениора на БОТЕВ


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2008 11:49 
Manchester UTD написа:
evg0 написа:
Бихте ли ми дали някакво инфо за Дечо Аризанов и Светлин Хъмчев. Биха ли паснали на отбор като ДУНАВ - с амбиции за челото на таблицата, но в крайна сметка средняк в групата...


Дечо Аризанов е пълен дървар и не става за нищо,освен за мачове в махалата.Такъв не ви трябва. ;)

kemitod написа:
От два дни се говори,че христо ковачки щял да изрита любимия ви Митко и да става собственик на клуба.Има ли нещо вярно или е поредният слух :?:


Аз лично не съм чул нищо такова,а и доста хора също.99% е слух както винаги...






naistina se govori za tova i dano da se poluchi.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2008 13:31 
Offline
жълто-черен
Аватар

Регистриран на: 09 Авг 2007 10:51
Мнения: 1332
Местоположение: тамо негде ...
Отбор: Миньор (Перник)
bultra написа:
Manchester UTD написа:
evg0 написа:
Бихте ли ми дали някакво инфо за Дечо Аризанов и Светлин Хъмчев. Биха ли паснали на отбор като ДУНАВ - с амбиции за челото на таблицата, но в крайна сметка средняк в групата...


Дечо Аризанов е пълен дървар и не става за нищо,освен за мачове в махалата.Такъв не ви трябва. ;)

kemitod написа:
От два дни се говори,че христо ковачки щял да изрита любимия ви Митко и да става собственик на клуба.Има ли нещо вярно или е поредният слух :?:


Аз лично не съм чул нищо такова,а и доста хора също.99% е слух както винаги...




naistina se govori za tova i dano da se poluchi.



Ковачки е собственик на ПФК МИНЬОР ПЕРНИК и няма право да е собственик на вторти отбор , има право да е акционер с по малко от 50 % + 1 акция ;) , това е до колкото знам и другото което амбицийте му за нашия отбор са доста мащабни и за в бъдеще , такаче не мисля че ще се захване с Ботев Пловдив.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2008 14:43 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Феновете на Ботев пак скочиха срещу Христолов

Обединените фракции на феновете на Ботев Пловдив призоваха в специална декларация президента Димитър Христолов да напусне клуба и "да го предаде в ръцете на професионалисти".

Според феновете, Димитър Христолов няма капацитета и ресурсите за управлява "жълто-черните". За тях е недопустимо вместо да се коват победи по българските и европейските терени, клубът всяка година да се бори да остане в А група.

Запалянковците са категорични, че първата стъпка към промяната трябва да бъде оттегленето на Христолов от президентския пост.

ДЕКЛАРАЦИЯ НА ОБЕДИНЕНИ ФРАКЦИИ НА ФУТБОЛЕН КЛУБ БОТЕВ ПЛОВДИВ:

Уважаеми дами и господа,

През последните месеци с тревога наблюдаваме случващото се в любимия ни отбор. За пореден път сме свидетели на незаинтересовано управление, организационен хаос, и най-лошото - пред Ботев Пловдив няма никакви цели. Селекцията се състои предимно от анонимници, които нямат финансови претенции. За пореден път добър футболист напуска Ботев Пловдив огорчен, а сумата за трансфера е преведена незнайно къде, но не и в касата на Ботев Пловдив. Свидетели сме, че професионалистите напускат отбора. Клубът тъне в дългове към държавата и е истинско чудо получаването на лиценз за "А" група.

Нашата обща позиция е, че Димитър Христолов няма капацитета и ресурсите да управлява Ботев Пловдив. Последните 10 години бяха най-жалките и срамните в историята на най-стария футболен клуб в България. Отдавна забравихме великите победи в Европа. От водещ отбор в България се превърнахме в отбор, чиято основна цел е да не изпадне в "Б" група. През последните 10 години от отбора ни бяха прогонени много футболисти, треньори и специалисти с жълто-черни сърца, за сметка на доказани некадърници и лицемери.

Ние няма да простим на Димитър Христолов срама и унижението, което той ни донесе. Димитър Христолов няма място в Ботев Пловдив. Единственото приемливо действие е да обяви разумна цена за акциите си и да остави Ботев Пловдив да бъде управляван от професионалисти, които имат желание, идеи и ресурси за развитие на отбора.

Убедени сме, че ако акциите на Ботев Пловдив попаднат в солидни бизнесмени с доказани умения да управляват добре, като Георги Гергов, Христо Ковачки или КЦМ, отборът бързо ще си върне старата слава и ще се превърне в познатия от 80-те години на миналия век отбор със собствен облик, страшилище за грандове и харесван от всички заради атрактивния си футбол.

Страхливото поведение на Д. Христолов, което демонстрира чрез наличието на многобройна полиция на тренировките и контролите на отбора, няма да го спаси от справедливия гняв на привържениците на Ботев Пловдив. На контролата срещу Черноморец в Ракитово преди няколко дни дори не бяха допуснати транспаранти, изразяващи отношението ни към Д. Христолов.

Искаме горд и славен Ботев Пловдив, а първата стъпка за това е Димитър Христолов да напусне веднага, заедно с целия си кръг от приближени.

Лудата Банда Кичука, София Клуб Ботевиста,
Тракия Фронт, Изгрев Бойс,
Кършиака, Мараша,
Титаните 1912 и хилядите неорганизирани фенове на Ботев Пловдив.






Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2008 18:21 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Лилчо и Ботев скъсаха окончателно

Вратарят Лилчо Арсов напусна Ботев и преминава в Родопа. Това съобщи самият той за БТА. Новината потвърди и изпълнителният директор на "жълто-черния" клуб Борислав Димитров. Двамата са провели днес заключителен разговор.

Лилчо Арсов, чийто договор с "канарчетата" изтече на 30 юни, е уведомил Борислав Димитров, че няма да преговаря за нов контракт и преминава в Родопа Смолян. Начело на този тим застана бившият старши треньор на Ботев Тенчо Тенев.

Борислав Димитров каза още, че Борислав Караматев и Красимир Кръстев се колебаят дали да подпишат предложените им от ръководството на Ботев нови договори. Настоящите им контракти изтичат през 2009 година.

"Следобед ще проведа още един разговор с двамата и се надявам да ги убедя да подпишат нови договори. Ако откажат няма да пътуват с отбора за лагера в Анкона (Италия), започващ на 15 юли", каза още Борислав Димитров.

Аржентинецът Мауро Елегре се завърна в Ботев. Заедно с него пристигна и сънародникът му Ернан Гарин, който от днес започва тренировки с "жълто-черния" тим


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2008 15:30 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
В Ботев търсят преподписване със звездите си

Ръководството на Ботев прави опити да удължи престоя в клуба на футболистите, договорите на които изтичат следващата година. Според запознати до тогава с „канарчетата" са обвързани Даниел Божков, Дормушали Саидходжа, Йордан Минев и Красимир Кръстев.
От клуба информираха, че последният вече е отказал да преподпише с Ботев. В същото време стана ясно, че халфът Тодор Тимонов, който игра през пролетта за Несебър, не е получил последните си три заплати от „делфините". Известният с прякора си Лимона техничар очаква да вземе 2400 лева месечни възнаграждения.

В същото време с „канарчетата" вчера на Арбитража скъсаха Веско Филипов, Георги Коруджиев, Стефан Стойчев, както и вече бившият треньор на тима Тенчо Тенев. Първите двама са близо до договори със Спартак (Пд).



Цитат:
НАП запорира сметките на Ботев

Всички официални сметки на ПФК Ботев 1912 АД са запорирани, стана ясно след опита на Сливен да плати за юношата на канарчетата Николай Димитров. 18-годишният защитник избяга от родния си клуб, след като бе подмамен от новака в А група с обещания за титулярно място. Това не противоречи на наредбата, тъй като той е със статут на юноша и няма подписан професионален договор.
От Сливен са се опитали веднага да преведат пари на Ботев, но се оказало, че банковите сметки са запорирани по искане на Националната агенция по приходите, заради заведено от нея изпълнително дело. НАП се принуди да предприеме тази мярка, тъй като клубната управа на Ботев спря отдавна да плаща сумите по договореното плащане на дълга от близо 700 000 лева. Въпреки огромното задължение и необслужването му от БФС дадоха лиценз на канарчетата за участие в следващото първенство


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 05 Юли 2008 18:48 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Ботев се отказа от Караматев

Ботев се отказа от Боби Караматев, съобщи изпълнителният директор на клуба Борислав Димитров.

Той поясни, че причината за това е, че халфът е отхвърлил предложението на ръководството да подпише нов договор. Сегашният контракт на футболиста изтича през лятото на 2009 година.

"След като Борислав Караматев не иска да играе в Ботев и ние нямаме нужда от него. Няма да го ползваме, а той ще пордължи да се готви индивидуално", поясни Борислав Димитров. Другият футболист на Ботев, който също не иска да поднови изтичащия си през лятото на следващата година договор Красимир Кръстев е получил право да мисли до утре, когато трябва да даде своя окончателен отговор.

"Ако Красимир Кръстев не замине в неделя с останалите играчи на Ботев в курорта "Цигов чарк", където ще бъдем на лагер, значи е отказал да подпише нов договор", лаконичен бе Борислав Димитров.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2008 19:08 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Новите треньори подписаха с Ботев

Трима служители на Ботев Пловдив сложиха днес подписите си под договори с клуба. Това направиха двамата треньори Костадин Ангелов и италианецът Стефано Кусин, както и халфът Алфред Мапока.
Кусин и Мапока са ангажирани за 3 години, а Ангелов за две. Това обяви изпълнителният директор на „жълто-черните" Боби Димитров.

В същото време се разбра, че „канарчетата" ще се откажат от услугите на мароканския нападател Мохамед Семал, който дойде миналия полусезон и почти не игра в отбора.

„Очакваме много чужденци да се пробват при нас по време на лагера в Италия. Търсим хора за различни постове. Предполагам, че ще запълним цялата позволена квота за чужденци. В момента договори с клуба на футболисти извън ЕС имат вече Алфред Мапока, Диего Бритес и Мауро Алегре", коментира Борислав Димитров. Това означава, че по неговите думи в клуба ще бъдат привлечени поне още двама чужденци, а бройката може да се увеличи, ако бъдат взети италианци, които със сигурност ще се присъединят към отбора на лагера на тима в Апенините.

Все още не е ясно бъдещето на другия тъмнокож футболист в състава на „канарчетата" - Пол, както и аржентинецът Ернан Гарин.


Цитат:
Ботев се раздели с аржентинците

Ботев освободи дошлите на проби двама аржентинци, съобщиха от пресслужбата на клуба. Това са вратарят Диего Бритес и халфът Ернан Гарин. Причината за решението е, че футболистите не са одобрени от треньорското ръководство. Двамата аржентинци бяха посрещнати с големи очаквания, но според клубните началници не са оправдали надеждите.

След освобождаването на аржентинския вратар Диего Бритес и напускането на Лилчо Арсов, отборът на Ботев остана само с двама вратари - Славчо Тошев и Павел Станев. Като трети вратар в мъжкия тим ще бъде привлечен юноша.

Ернан Гарин пък беше определен за голям талант, като се очакваше да се превърне във водещ плеймейкър.

По време на лагера на Ботев в Анкона от 15 до 31 юли към тима се очаква да се присъединят на проби други двама аржентински футболисти, които имат италианско гражданство.

Камерунците Алфред Мапока и Гастон Иливиер Бриндизи ще се върнат в родината си, за да си извадят от там входни визи за Италия и след това ще се присъединят към Ботев.


Цитат:
Пуснаха Пол в Италия

Ботев успя да извади необходимите документи на футболиста Пол от Кот д'Ивоар за влизане и престой в Италия, съобщиха от пресслужбата на клуба. Халфът от десет дни е на проби при "канарчетата". Той ще може да пътува с "жълто-черните" за италианският град Анкона, където те ще проведат лагер от 15 до 31 юли.

Футболистите на Ботев от днес вече тренират и плуване за по-голяма издържливост.

От следващата седмица започва поставянето на ограда около клубния стадион на "канарчетата" "Христо Ботев" в Пловдив. Това е едно от изискванията на БФС, за да получи спортния обект лиценз за новото първенство.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2008 11:40 
Offline
Патриот до Гроб
Аватар

Регистриран на: 15 Яну 2008 13:00
Мнения: 630
Местоположение: Разград
Отбор: Лудогорец 1945 (Разград)
Какалов официално подписа с Динамо Минск


Нападателят на Ботев (Пловдив) Георги Какалов е подписал личния си договор с Динамо (Минск), съобщи президентът на "жълто-черния" клуб Димитър Христолов. Това е станало след преговори продължили няколко дни между футболиста и ръководството на клуба от Беларус.

По този начин дългокосият футболист вече стана официално собственост на Динамо (Минск). Очаква се през следващата седмица от Динамо да преведат парите за него. Сумата остава в тайна, като според неофициална информация Ботев ще получи за своя играч 250 000 евро.

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2008 15:20 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Проблемът на Ботев ще е вкарването на голове

Вчера футболистите на Ботев Пловдив се прибраха от подготвителния лагер в Италия, където изиграха няколко много качествени контроли. Въпреки, че загубиха и трите мача - с Катания, Сиена и Емполи, на нещата не трябва да се гледа толкова негативно. Първо, говорим за елитни италиански тимове - единствено Емполи играят в Серия Б, но те отпаднаха миналия сезон. Отборите са изключително качествени и всичко друго освен постигнатите почетни загуби би било невероятна изненада, сравнима с класирането на Левски в шампионската лига. Пък и това са контроли, в които играеш 45 минути, а после пускаш резервите.
Проблемът обаче е другаде. Очевидно тимът се защитава добре. Не е срамно да паднеш като гост от отбора, победил Милан насред "Сан Сиро". Или пък от отбора, победил Ювентус, Фиорентина, Рома с общ резултат 5:0. Въпроса е, че тимът не показа никакъв потенциал в офанзива. Никой обаче не е изненадан. Миналата година "канарчетата" притежаваха наистина впечатляващо нападение в лицето на Георги Христов и Георги Какалов. Спор относно футболните качества на двамата няма - миналия сезон сигурно бяха сред топ 5 на най-добрите нападатели в "А" група. Въпреки чепатия си характер обаче Какалов си уреди хубав трансфер в един от лидерите в Беларус, а бъдещето на Георги Христов е неясно, но едва ли ще го видим по футболните терени скоро. Но без двамата Жоровци, нападението на Ботев куца сериозно. Добавяйки към тях заточените Краси Кръстев и Борислав Караматев и продадения Емил Урумов, положението е съвсем черно. В момента тимът разполага само с трима изцяло офанзивни футболисти - юношата Йордан Етов, Дормушали Саидходжа и мистериозният Алфредо Мапока. Към тях можем да прибавим и халфовете Мауро Алегре, Тодор Тимонов и Николай Манчев и... това е. Всички останали са защитници и халфове, които до преди няколко сезона бяха защитници. Илиян Гаров, Йордан Минев, Даниел Божков...

Дори при идеалния вариант, при който няма контузени, наказани и всички са в идеална форма, пак положението е много по-тежко от миналата година. В защита също няма особени промени, но там тимът има много потенциал и с двама опитни специалисти, като Костадин Ангелов и Стефано Кусин, четворката може спокойно да се сработи добре. Нерешен обаче остава въпросът с вратарския пост, след напускането на Лилчо Арсов. По неизяснени, но най-вероятно финансови, причини напусна доста класния Диего Бритес и сега в отбора останаха само Павел Станев и Славчо Тошев. Тимът дори няма трети вратар.

Ситуацията много напомня положението, в което се намираше Ботев преди 2 години. Тогава отбора финишира сезона само с 4 победи и куп равенства, повечето от които 0:0. Сега прогнозата е за подобен сезон. Тогава отбора имаше само един истински и що-годе опитен нападател в лицето на Георги Андонов. Сега това е Дормушали Саидходжа. Все пак до началото на сезона има още една седмица и шефовете в Ботев могат да измислят някаква изненада, но това е малко вероятно.

Не трябва да пропускаме и другите проблеми около клуба. На първо време абсурдната ситуация с лиценза на стадиона. Съоръжението е едно от най-добрите в България и наистина е странно как не получи лиценз. Всички знаем, че изкачване по стълбите на стадион Хрсито Ботев е някакъв вид екстремен спорт, седалките и бурените напомнят по-скоро за стадион в централна Африка, а такова нещо като ВИП-зона не съществува. Но когато сравним пловдивския стадион с някои, като тези в Благоевград или Варна на Спартак, които получиха лицензи, вече намирисва. БФС си отмъщава за нещо и не е ясно за какво. Оправданието с липса на ограда е повече от нелепо - стадионът има вътрешна една ограда, а - може и да греша - но аз стадион с две огради в България не знам.

Не на последно място са е и неразбирателството между феновете и ръководството. Това е така от десетина години, но сега може би е пикът на тази мини-война. Феновете не знаят точно против кого ще викат - президент, цялото ръководство, целия отбор заедно с играчите или направо целия свят, но поне са обединени в негативното си отношение към Димитър Христолов. Президентът на Ботев от своя страна се прави, че нищо не се случва. Как ще се отрази тази война, която готвят феновете, ще разберем в следващите месеци, но едно е ясно - тежкият сезон, който се очаква за "канарчетата" няма да се хареса по никакъв начин на хилядите "жълто-черни" фенове, а в ръководството не правят нищо по въпроса. Един реален трансфер на анонимен ганаец едва ли ще замести напусналите пет-шест основни футболисти в Ботев.



Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2008 12:19 
Цитат:
Боби Димитров заяви, че бургаският Черноморец е отказал мачът срещу Ботев от първия кръг на А група да се играе в Несебър. В момента се мисли вариант двубоят да е в Раднево, тъй като Сливен и Берое са отказали да предоставят своите терени.
„До края на седмицата се очаква да има първоначално решение на спортния съд в Лозана за нападателя Георги Христов. Явно в Левски не са много сигурни в правотата си, щом не подписват договор и не го картотекират. Има голям процент вероятност решението да е положително за нас. Предполагам, че Левски ще искат временна картотека, за да не се спира развитието на Христов," коментира Димитров.

Омониго Темиле е подписал двегодишен договор с Ботев Пд, обяви изпълнителният директор на „канарчетата" Борислав Димитров. От днес започва да тече и четиримесечното наказание на Темиле, след като предишният му професионален договор с руския Криля Советов бе прекратен по вина на футболиста. Димитров заяви, че се правят постъпки за намаляване на наказанието. Темиле трябва обаче да си плати наложената финансова санкция.
Другият нов футболист в Ботев е Алфред Мапока, който е подписал за три години с клуба. Според Боби Димитров, до края на седмицата ще се водят разговори с нападател от чужбина, и такъв от България. По непотвърдена информация българинът е Стойко Сакалиев.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2008 17:34 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Пловдив пак осъмна в плакати срещу Христолов

Пловдив отново осъмна в плакати срещу президента на Ботев Пловдив - Димитър Христолов. Феновете на "канарчетата" са измислили няколко вида плакати, които са разпечатали и разлепили из целия град.

Привържениците на Ботев от няколко години са в открита война с ръководството на тима и най-вече президента Димитър Христолов и редовно го освиркват и пеят обидни песни против бизнесмена по време на мачовете.

Тази година обаче напрежението е достигнало връхната си точка, като независимо от липсата на официални футболни срещи и летния сезон, извел половин Пловдив извън града, акциите срещу Христолов продължават. Феновете остро критикуват начина на управление, липсата на сериозни инвестиции в стадион, трансфери и т.н.

Днес или утре се очаква да пристигнат комисари от БФС на инспекция на стадион "Христо Ботев". На последния изпълком съоръжението не получи лиценз за приемане на срещи от "А" група, но след доста модификации, поставяне на камери, ограда и други, сега, поне по думите на ръководителите в жълто-черния клуб, не трябва да има проблеми с лиценза.

Първото домакинство на Ботев e в Несебър срещу Черноморец Бургас на 9 август, тъй като "канарчетата" изтърпяват наказание от една среща домакинство на чужд терен.


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2008 16:24 
Offline
Bultras
Аватар

Регистриран на: 12 Мар 2007 17:40
Мнения: 1215
Местоположение: Пловдив
Отбор: Ботев (Пловдив)
Цитат:
Сънародник на Беконо идва в Ботев

Вратар от Камерун ще пристигне на проби в Ботев, съобщи президентът на клуба Димитър Христолов.

Тъмнокожият футболист, който е висок 195 сантиметра се очкава да кацне утре в София, след което ще бъде доведен в Пловдив. Името на камерунеца ще стане ясно след като дойде в България. В момента Ботев разполага с двама вратари- Павел Станев и Славчо Тошев и треньорското ръководство търси още един, за да засили конкуренцията.

Димитър Христолов добави, че чака до утре отговора на Стойко Сакалиев дали ще приеме офертата му да играе в "жълто-черния" тим.

Ръководството на Ботев е предложило на БФС да приеме Черноморец на стадиона в Свиленград в събота в мача от първия кръг на "А" група. "Канарчетата" са наказани с лишаване от домакинство за една среща заради изстъпленията на феновете си в домакинския двубой с Литекс от миналото първенство.

От управата на Ботев добавиха, че ремонтът на клубния стадион "Христо Ботев" в Пловдив е завършен и отговаря на всички изисквания на БФС за провеждане на мачове от "А" група


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 166 мнения ]  Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 79370 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 180615 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169592 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Черно море (Варна)
Anonymous 150891 15 Яну 2011 23:11
от Todorakis
Преглежда непрочетените мнения Серия Б - класиране, новини, резултати
Форум: Сезон 2006/2007
kyynadd 35580 22 Мар 2007 22:38
от Rumbeti

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози