bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 29 Мар 2024 01:34


Български клубове - Сливен 2000 (Сливен) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.     [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: 2 кръг Пирин - Сливен
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010 17:02 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2008 01:35
Мнения: 774
Местоположение: Сливен
Отбор: Сливен 2000 (Сливен)
Пирин + съдии - Сливен 2:1

_________________
Войводите в атака


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: 2 кръг Пирин - Сливен
МнениеПубликувано на: 16 Авг 2010 17:07 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2008 01:35
Мнения: 774
Местоположение: Сливен
Отбор: Сливен 2000 (Сливен)
Лечков: Докога ще траем мафията на съдиите?

Изображение

По повод разразилия се скандал около съдийството на Пирин - Сливен и последвалите взаимни обвинения между Драголюб Симонович и шефа на Съдийската комисия Костадин Костадинов, почетният президент на Сливен Йордан Лечков даде интервю за "7 дни спорт":

- Господин Лечков, вярно ли е, че с Дуци сте се опитали да поръчвате съдии за мача с Пирин, както твърди Костадин Костадинов?

- Вижте, това са несериозни неща. Още преди началото на сезона говорихме по този въпрос с президента на БФС Борислав Михайлов и Костадин Костадинов. Разбрахме се така - ако някой се опита да влияе на съдийските назначения, да поръчва съдии, Костадинов веднага е длъжен да се обади за това. Ако трябва, да се съобщи и на медиите. Той сега ги говори тези неща, след мача. Ако твърди, че Дуци му е звънял, защо не се е обадил веднага. Друг е въпросът, че Симонович въобще не му се е обаждал.Не за пръв път някой се опитва да си прави реклама на мой гръб, ама точно в този момент нямам нужда от такова нещо. И ако Костадинов продължава така, наистина ще го уволня. Аз не искам съдиите да помагат на нито един отбор, но не бива и да ощетяват никого. А на нас в Благоевград направо ни отрязаха главите. Те са една мафия, заявявам го най-отговорно! Но няма повече да ги търпим да си играят на черно тото, на точен резултат...

- Тоест вие казвате, че съдиите в България манипулират резултати от футболни срещи?

- Доказателства няма, но всички го знаем. Аз друго не мога да разбера - как е възможно да режеш отбор, съставен от юноши на по 17-18 години? Значи излиза така, че ние в Сливен работим по начин, който е в интерес на футбола, но съдиите идват и ни осакатяват резултатите

- Може пък да са мислели, че Сливен тая година ще изпада, и гледат да ви засилят към "Б" група по-отрано?

- Тая няма да стане, ако някой си прави подобни сметки. Вярно е, че доста хора ни брояха за изпадащи. Аз обаче ви казвам, че ще се преборим за мястото си в "А" група. Събрахме млади и кадърни момчета, направихме си скромна подготовка в Сливен, но още в първия мач се видя, че играем грамотен футбол. При това без да правим гръмки трансфери и да харчим пари на вятъра, както правят някои други клубове.

- В края на миналата година сменихте предишния шеф на съдиите Димо Момиров с Костадин Костадинов. Промени ли се нещо в съдийството?

- Няма да си кривя душата, че през пролетния сезон на миналото първенство съдийството си беше добро. Вярно, тук-там се правиха грешки, но не бяха умишлени.А сега се правят умишлени, както стана с нашия мач в Благоевград. Извинявайте, ама аз съм извадил 200 000 лв. от джоба си, за да почне Сливен първенството. И знаете ли кое платихме първо? Парите за съдийски такси.

- Окей, ако се абстрахираме от съдийството, какво мислите за началото на първенството?

- Има интрига. Отборите са еднакво слаби и това прави шампионата непредвидим. Всеки може да загуби от всеки. Затова ЦСКА и Левски не бива да правят драми, ако имат някои загуби през този сезон. Нали това прави първенството интересно? Разбира се, аз не казвам, че тези два отбора трябва да падат! Напротив - те са лицето на футбола ни. Като са силни, шампионатът е интересен. И Литекс трябва да е силен. Жалко обаче, че не продължиха в Шампионската лига.Гришата хвърли много пари за стадиона, козирка сложи...

- Какво мислите за новия отбор на Левски?

- Направиха премерена селекция, привлякоха интересни играчи. Според мен успяха в селектирането на състезатели от "А" група, взеха добри момчета. Впрочем миналата година селекцията в ЦСКА се направи точно по същия начин. Но всичко хубаво в ЦСКА приключи, като се отърваха от Любо Пенев. Вижте ги сега на какво дередже са.

- Много лоша работа е там, наистина. Впрочем днес са изгонили Зафиров, а вашият човек Коста Стоянов го вадят от първия отбор. Вие какво мислите за това?

- Не съм чак толкова навътре, но всички виждате, че там нещата не вървят още от изгонването на Любо Пенев. Павел Дочев е добър треньор, познавам го, играли сме заедно навремето, но очевидно в ЦСКА в момента е трудно да се работи. С Коста Стоянов не съм говорил, ама ако не го искат, да кажат и да си го взема обратно в Сливен. Те, като можеха да го продадат през зимата, не го продадоха.

- На Армията се напълни с някакви чужденци, които поне досега не стават за нищо, провалят отбора. Според вас редно ли е това?

- Тях трябва да питате защо са ги взели. На мен друго ми е чудно - защо вземат играчи от чужбина, при положение че дължат толкова много пари? В това число и на Сливен.

- Колко пари имат да ви дават?

- 610 000 лв. чакаме. Плюс това ние им дадохме конвертируеми футболисти като Иван Стоянов, като Коста Стоянов... абе всичките момчета са много добри. Според мен на тях трябва да се дава шанс, а не на играчи от чужбина. Разбира се, аз нямам нищо против чужденците, дори в Сливен вземаме понякога играчи отвън. Но не бива да се лишават българските футболисти от шанс за изява, особено ако са кадърни момчета. Това е.

_________________
Войводите в атака


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.     [ 2 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Хебър - Пирин-Гоце Делчев
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 7919 17 Ное 2006 10:29
от Hebarist
Преглежда непрочетените мнения Убиха полицай, 22 кръг е отложен
Форум: Италиански футбол
r.h. 43994 06 Фев 2007 08:37
от HEBAR_HOOLS
Преглежда непрочетените мнения 1. Бундеслига 20 кръг
Форум: Германски футбол
r.h. 31305 06 Фев 2007 00:45
от r.h.
Преглежда непрочетените мнения Пирин-Вихрен
Форум: Вихрен (Сандански)
Hose`SS 17644 05 Фев 2007 01:01
от Hose`SS
Преглежда непрочетените мнения 1. Бундеслига 21 кръг
Форум: Германски футбол
r.h. 39484 11 Фев 2007 23:19
от r.h.

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози