bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 20:56




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 61 мнения ]  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2006 15:22 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2006 15:10
Мнения: 1819
Местоположение: ГАБРОВО
Отбор: Янтра Габрово (Габрово)
ЕТО И ШАМПИОНКИТЕ :P :P :P


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2006 15:53 
Offline
БОЛЯРИ
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:43
Мнения: 1200
Местоположение: В.Търново
Отбор: Етър 1924 (Велико Търново)
Skype: pittbul_etar
янтра гб написа:
ЕТО И ШАМПИОНКИТЕ :P :P :P

Къде са? :shock: :shock: :shock:
а сега по сериозно,ще участвате ли в евро турнирите?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 06 Ное 2006 21:03 
ETARRAS написа:
янтра гб написа:
ЕТО И ШАМПИОНКИТЕ :P :P :P

Къде са? :shock: :shock: :shock:
а сега по сериозно,ще участвате ли в евро турнирите?


Pa mai da :wink:


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 07 Ное 2006 08:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2006 15:10
Мнения: 1819
Местоположение: ГАБРОВО
Отбор: Янтра Габрово (Габрово)
ETARRAS написа:
янтра гб написа:
ЕТО И ШАМПИОНКИТЕ :P :P :P

Къде са? :shock: :shock: :shock:
а сега по сериозно,ще участвате ли в евро турнирите?


ето ги пред моя офис - загряват :lol: иначе за евротурнирите за сега няма да участваме. излишно е да пиша защо! продадохме двете най-добри от миналия сезон и сега имаме леки затруднения. те идват и от факта, че има две контузени състезателки. мисля обаче, че нещата ще се оправят и в края на сезона отново 2 000 души в зала "орловец" ще приведстват новия - стар шампион на България :ahe:


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Дек 2006 21:19 
Offline
Аватар

Регистриран на: 11 Ное 2006 19:52
Мнения: 3144
Местоположение: Габрово
Отбор: Суворово (Суворово)
Skype: ultra-levski1987
аидееееееее шампионкитеееееееееееее мачкаитееееее
аиде пак шампионкииии!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2007 21:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 11 Ное 2006 19:52
Мнения: 3144
Местоположение: Габрово
Отбор: Суворово (Суворово)
Skype: ultra-levski1987
Бъки Габрово-Етър 20-33


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2007 22:24 
Offline
БОЛЯРИ
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:43
Мнения: 1200
Местоположение: В.Търново
Отбор: Етър 1924 (Велико Търново)
Skype: pittbul_etar
Fabio_Cannavaro написа:
Бъки Габрово-Етър 20-33

Въй що така ?

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2007 22:40 
Offline
Аватар

Регистриран на: 11 Ное 2006 19:52
Мнения: 3144
Местоположение: Габрово
Отбор: Суворово (Суворово)
Skype: ultra-levski1987
Защото за Бъки играят между 16 и 19 годишни момичета докато отбора на етър е опитен и едва ли ще има проблем да стане шампион тази година.


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2007 16:02 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2006 15:10
Мнения: 1819
Местоположение: ГАБРОВО
Отбор: Янтра Габрово (Габрово)
ХК "Бъки - импулс" триумфира с бронзовите медали от държавното първенство по хандбал за жени. Това стана факт след уникалната победа над състава на "Пирин" с резултат 34:33, победния гол отбеляза Ева Тодорова две секунди преди края :cheers: Интересно е да отбележа, че 8 мин. преди края габровки губеха с цели 8 гола разлика :wink: Така след много сътресения преди и по време на сезона, отново доказахме, че Габрово е център на женския хандбал :0020:

_________________
http://www.vbox7.com/play:ad36667c&al=1&vid=4333959


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2007 17:06 
Offline
БОЛЯРИ
Аватар

Регистриран на: 30 Окт 2006 20:43
Мнения: 1200
Местоположение: В.Търново
Отбор: Етър 1924 (Велико Търново)
Skype: pittbul_etar
янтра гб написа:
ХК "Бъки - импулс" триумфира с бронзовите медали от държавното първенство по хандбал за жени. Това стана факт след уникалната победа над състава на "Пирин" с резултат 34:33, победния гол отбеляза Ева Тодорова две секунди преди края :cheers: Интересно е да отбележа, че 8 мин. преди края габровки губеха с цели 8 гола разлика :wink: Така след много сътресения преди и по време на сезона, отново доказахме, че Габрово е център на женския хандбал :0020:

Айде ние ще докажем днес и утре кой властва през последните 10 години в хандбала.
:wink:

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 09:30 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2006 15:10
Мнения: 1819
Местоположение: ГАБРОВО
Отбор: Янтра Габрово (Габрово)
крайно класиране сезон 2006-2007

1. Локомотив МБ /Варна/
2. Етър 64 /В.Търново/
3 Бъки - импулс /Габрово/ :002:
4. Пирин /Благоевград/

_________________
http://www.vbox7.com/play:ad36667c&al=1&vid=4333959


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2007 18:20 
Offline
Аватар

Регистриран на: 03 Ное 2006 15:10
Мнения: 1819
Местоположение: ГАБРОВО
Отбор: Янтра Габрово (Габрово)
Според Р. Бакърджиева целта пред всички гарнитури на ХК Бъки е първо място през новия шампионат :D


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 09 Май 2008 11:16 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
На кое място са наще ?

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 28 Май 2009 17:37 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
Христо Коев: В ХК "Бъки" бъка от таланти

Отборът на ХК ”Бъки – Импулс” за трета поредна година стигна до бронзовите медали в женското ни хандбално първенство. Воденият от Христо Коев габровски тим записа две лесни победи над състава на „Хасково” и спечели финалната серия за третото място с 2:0. За представянето през изминалия сезон, за поредните отлитащи звезди и за бъдещето на габровския хандбален клуб, Христо Коев говори пред sport-gabrovo.com

- Господин Коев, отборът Ви отново спечели бронзовите медали в женското първенство. Как стана това?

С две красиви победи в Хасково срещу местния отбор, придружени със симпатиите на хасковската публика. Това беше един красив завършек на тазгодишния шампионат в „А” РХГ, защото нашите момичета демонстрираха един атрактивен хандбал. Хасково пък е града, в който тази година спечелихме шампионската титла и купата на страната при девойките старша възраст, както и много други трофеи преди това. Очевидно този южен град ни носи много късмет и щастие.

- Защо и тази година не успяхте да се борите за златото при жените?

Бях убеден, че на финала ще успеем да грабнем златото, защото знам, че нашите момичета играят най-красивия, атрактивен и стойностен хандбал в България. Те го доказаха и продължават да го доказват на международното поле, когато играят в тяхната възраст. Може да се каже, че Габрово победи страни с традиции и многомилионно население. Националните отбор на България при подрастващите на 90 процента са съставени от момичета от нашата школа. За съжаление възрастта е много важна и играе решаваща роля в женското първенство. Не мога да не отчета, че не можах да овладея душевността на момичетата, а тя сега е толкова променлива величина. Мислех, че часовете с националните отбори ще ги вдигнат във върхова форма и това почти се получи, като само малко не ни достигна в плейофите да елиминираме „Локомотив” Варна, след като ги победихме в Габрово. Непредвидимостта ни и контузиите на вратарките Петя Панчева и Росина Ненова обаче ни извадиха от битката за първото място. Въпреки това аз продължавам да твърдя, като специалист, че ние сме най-добрия отбор, с най-модерния почерк на игра, защото школата ни произвежда талантливи състезателки. И макар, че сме най-младия отбор, сме по-добри и от „Етър 64” и от „Локомотив”, които са професионални отбори и разчитат да привлекат състезателки от други места, защото имат финансова мощ. Все пак имам упрек и към момичетата, които не бяха на това ниво, на което аз исках, в тренировъчния процес, в следствие на което не успяхме да избистрим и да изчистим тактическата концепция, с която можехме да компенсираме младостта. Моето разбирания за играта имат изпреварващ характер, но голямото ниво се постига с двуразови тренировки, с лагери, с участие в европейските турнири, със солиден бюджет и т.н. Тук искам да кажа, че ние сме безкрайно благодарни на фирмите, които ни подпомагат в момента.

- Какво бихте им казали на вашите спонсори?

Едно огромно благодаря от мое име и от името на момичетата. Нашият спорт е изграден от габровски деца, които по най-добрия начин рекламират техните фирми. Момичетата достойно представят града ни. Отборът на ПМГ за трети пореден път стана шампион на България, а преди това завоюва и престижното 10-то място в света от 29 участника. Чакаме шампионска титла и от отбора на СОУ ”Райчо Каролев”. Ние имаме име сред спортните среди в България. Нашият град освен с предприемчивостта и хумора се слави и с добре развитата хандбална школа. Школа с отлични специалисти, като Анита Хараланова, Петя Панчева, Добрин Очков, Стела Цонева и др. Искам да пожелая на нашите спонсори да бъдат по-близо до децата и вярвам, че тогава ще се зареждат от оптимизма на младите хора и ще бъдат щастливи, че дават и помагат. Това е смисълът за всеки човек успял в бизнеса. Историята на Габрово се гради именно на такива личности.

- И все пак, какво Ви носят бронзовите медали спечелени тази година – разочарование или удовлетворение?

През тази състезателна година сме побеждавали и „Етър 64” и „Локомотив” Варна. Спечелихме купата на СТК в началото на годината. Спечелихме и шампионската титла за девойки старша възраст. Ще воюваме за титлата и при 12 годишните. Вярвам, че ще спечелим и шампионата при девойките младша възраст. Остава ни да направим едно добро класиране при 14 годишните, за да може през следващата година да воюваме за златото и в тази възраст. Кой клуб може да се похвали с такива резултати? Имаме прекрасни момичета. Бих отличил Роксана Радева, която според мен показа най-постоянна игра през годината. След нея естествено Нели Добрева, която отново е голмайстор, а за Раличка Тодева от сърцето ми блика възхищение за нейната отдаденост в играта. Такъв пример за ученик в ПМГ и то отличник, с горещо сърце на терена, рядко се ражда. Траяна Паскалева имаше няколко силни мача, а тя тепърва ще разкрива своите големи възможности. Петя Панчева, като вратар показа класа, опит и рутина. Деси Лебедева е крило от световна класа. Щастие е да я имаме. Достойна е за уважение, че се завърна в Габрово. Силни мачове имах Вики Христова и Лорета Максимова, но и двете през тази година бяха тормозени от контузии. Присила Сиракова пък експлодира със силни изяви и се наложи в националния отбор. Петя Милинова е най-техничната ни състезателка, а Надя Серафимова е пример във всяко отношение. Пресияна Стоенчева е много добра състезателка, но още е с много противоречив характер и слаба психика. Направи много силни и много слаби мачове. Тепърва ще се заговори за Анита Бучева. Тя е изтъкана от качества и аз и прогнозирам бляскаво бъдеще. Всичко зависи от отдадеността и в тренировъчния процес. Меги Кънева, Милена Йосифова – Шведката, Христина Петкова, Гергана Горанова, Стела Костова, Цветомира Димова бих казал, че са много интересни състезателки, с голям потенциал, на които ще разчитаме в следващото първенство. Това са все момичета от люпилнята на голямата наша треньорка Анита Хараланова, така че ХК ”Бъки” бъка от таланти. Не бих отминал и девойките младша възраст, с треньор Добрин Очков. На тях тепърва им предстои да воюват за шампионската титла и то тук в Габрово. Та те всяка година обират всички призове. Като се започне от минихандбала, през 12, 14 годишните и девойките младша възраст. Във всяка възраст те взеха всичко. Имат и чудесен `спонсор в лицето на фирма АМК, начело с господин Деевски. Това са момичета родени 1994/1995 година, които са гръбнака на националния отбор, който ще има щастието да играе в България на Европейското първенство през 2011 година. Габрово добре помни 1993-та година и вицесветовната титла за девойки, която извоюва отборът ни тук. Девет момичета от Габрово донесоха сребърните медали на България, а залата е рожба на този световен шампионат. Ако не бяхме домакини на този шампионат, тя вероятно и до сега щеше да си стои като колизеум. Спомням си, че на финала не можеше да побере зрителите. Отвън останаха около 1000 човека. Дай боже моят възпитаник Добрин Очков, един утвърдил се български треньор, да повтори успеха през 2011 година.

- Поредната звезда, която произведе габровската хандбална школа, ще си отиде след края на сезона. Това е Нели Добрева. Няма ли да отслабне отбора без нея?

Нели е силно чувствителна душа, с превъзходна осанка и големи сини очи, които много често са пълни със сълзи. Тя има да даде още много на този спорт. Тя не е завършен играч. Ще стане, като навърши 23-24 години, а сега е само на 18. Тя завърши ПМГ и има сериозни предложения от Италия и от австрийския „Хипо”. Последните и мачове с фланелката на ХК ”Бъки” ще бъдат тези за „Купа България”. Така че всички ние имаме възможност за реванш, а и тя самата ще има възможност да каже последната си дума, с един красив завършек. Не бих отрекъл, че едно голямо парче от сърцето ми за пореден път ще се откъсне. Просто няма как да забравя големите и сини очи, с които ме поглежда, когато има нужда от подкрепа. Не може да не ми е мъчно и за друга много красива и добра наша състезателка Пресияна Стоенчева, която също завършва ПМГ. Тя е още едно прекрасно наше цвете, с много противоречив характер. Ще ми бъде много тъжно без тях, но както има една сентенция ”Всичко, което не ме убива ме прави по-силен.” Този девиз ме връща към създаването на поредния талант на ХК”Бъки”. Тогава, когато двете трябваше да започнат вече да дефилират в нашия шампионат, те ни напускат. И това за съжаление се случва за пореден път. Надявам се все пак още много, много време да излизат на терена и да бъдат верни на хандбала. Тогава и аз ще живея. Нали ще носят славата на Габрово. Бих ги помолил само да не ни обръщат гръб, да не ни забравят. Да не забравят съотборничките си, треньорите и клуба, който ги направи състезателки. Това ни дава сили и когато пуша лулата си, спомените идват и по уморените ми очи се стичат сълзи. Прекланям се пред всички мои състезателки, които останаха верни на хандбала и клуба ни.

- Няма ли все пак начин да ги задържаме тук?

Няма шампионска титла в България извоювана без габровска състезателка. Нещо повече, нашите момичета са главни героини в спечелването им. В момента в „Етър 64” са три. Без тях „Етър 64” щеше да бъде едно отборче, с което да се забавляваме. Една Марияна Семерджиева, ако се беше завърнала в Габрово, изобщо нямаше да имаме проблем да спечелим шампионската титла, без дори да бъда на пейката. С нея съм работил от детската градина и тя стигна до най-добър играч световното първенство през 1993-та година в Габрово и вицесветовна титла. Тя игра в Гърция, после в Италия, около 12 години, но предпочете Велико Търново, защото там имат сериозен бюджет.

- При нас пък се завърна друга не по-малко добра и опитна състезателка – Деси Лебедева?

Това е най-голямата радост в живота ми, когато наша състезателка се завърне в клуба, след пребиваване в чужбина. Освен Деси, при нас се върна и Петя Панчева. Много съм щастлив от тяхното завръщане, защото те са едни големи примери за останалите момичета, с професионалното си отношение в тренировките. Колкото по-рано малките момичета последват примера им и започнат да им подражават, толкова по-бързо ще дойде и поредния успех. Може би ако Невяна Батинкова не беше се контузила, шампионската титла щеше да е наша. Тя също е един от големите габровски хандбални примери, заедно с нейната братовчедка Весела Милчева, която завърши спортната си кариера във Франция.

- Напоследък изглеждате малко тъжен. Така ли е или е заблуда?

За мен хандбалът е моя живот. Той ограби и моя семеен живот от грижите за дом, деца и ударите са тежки. Но нека не ровим тази рана. Не може на всякъде човек да бъде на ниво. Не съм богат, луд съм, често неразбран, но сърдечен и с голяма доза милосърдие. Щастлив съм, че дадох на този спорт не малко и той е забелязан. Щастлив съм и че имам последователи. Съжалявам за голямата Бъки, че тръгна в друго поприще. Само за една година обаче тя показа и в новата си област , че е един неспирен двигател. Бих искал в Габрово да се раждат много такива личности, защото именно такива като нея и кмета г-н Дончев са големите примери за бъдещето на новото Габрово. Страдам много и това не е хубаво, когато виждам, че хората в нашия град са индиферентни към габровския спорт. Иска ми се, както в другите страни, да имаме нормална собствена хандбална зала, чрез която да излезем сред другите световни сили в този спорт. Там, където ни е мястото. А в зала „Орловец” да играем само мачове от европейските турнири, с чисто наш продукт, като запазим талантите си тук и чрез спорта се чувстваме горди, че сме габровци. Може ли да си представи Габрово да има отбор, който да извоюва правото да участва в европейските клубни турнири. Това ще е историческо събитие за града ни. А ние имаме това право всяка година, но не участваме. Всеки знае защо. Това обаче не ни отчайва и продължаваме да откриваме, да моделираме таланти и да ги изпращаме в чужбина.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2009 08:15 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
"Бъки - Импулс" е на финал за Купата !!!

Отборът на „Бъки – Импулс” ще спори за „Купа България” при жените. Габровските хандбалистки ще се борят за трофея, след като надиграха на полуфинала днес състава на „Локомотив” Варна. Мачът, който се игра в Двореца на културата и спорта във Велико Търново премина изцяло под диктовката на „бъкитата”, които съвсем заслужено спечелиха. Възпитаничките на треньора Христо Коев започнаха срещата много мобилизирани и до 4-та минута вече водеха в резултата с 5:1. Нели Добрева и съотборничките и продължиха в същия дух и запазиха аванса си до средата на полувремето. Между 15-та и 20-та минута варненки успяха да реализират четири последователни гола и да намалят преднината на „Бъки” до 2 гола – 12:10, но до края на полувремето габровки отново дръпнаха напред и се оттеглиха на почивка с аванс от пет гола – 16:11. В началото на втората част треньорският щаб на „Бъки” направи промяна в защитната схема и отбора заигра във вариант 4-2. Това още повече обърка играта на „Локомотив” и до средата на полувремето разликата набъбна до 8 гола – 24:16. „Железничарките” се опитаха да избегнат очертаващия се разгром и имаха своите силни 4-5 минути, в които успяха да отбележат 5 гола срещу само един на „Бъки”. За събуждането им своя принос дадоха и съдиите Йонко Вутов и Силвия Марковска. Избраничките на Христо Коев обаче не се поддадоха на напрежението и бързо тушираха импулса на „железничарките”. Със спокойна игра до края „бъкитата” спечелиха с 32:25 и си осигуриха участие във финала. Така габровските момичета взеха своеобразен реванш от „Локомотив” за загубата в полуфиналния плейоф от шампионата. Много силна игра в мача демонстрира Роксана Радева, която забоде пет гола. С много добри изяви се отличха също пивота Траяна Паскалева и Ралица Тодева. 15 попадения, за победата наниза Нели Добрева, осем от които бяха от линията за изпълнение на 7 метра. Добра игра, гарнирана с 4 хубави гола, показа и Пресияна Стоенчева. За „Локомотив” 9 гола вкара Диляна Костова. Утре от 17 часа отборът на „Бъки” ще излезе в спор за „Купа Балгария” срещу шампиона за 2009-та и домакин на турнира „Етър 64”, който надигра в другия полуфинал състава на „Шумен 98”. Мачът за трофея е с начален час 17 и в него Нели Добрева и съотборнчките и се надяват, че ще получат максимална подкрепа от габровските любители на спорта.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2009 15:23 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
Да подкрепим габровския спорт днес!

От максимална подкрепа ще се нуждаят днес момичетата от отбора на „Бъки - Импулс” във финала за „Купа България” при жените срещу състава на „Етър 64”. Независимо от това, че хандбалът като спорт в България изживява може би най-лошите си години и не се радва на особена популярност, това все пак си е финал за Купата. Нели Добрева и съотборничките и познават отлично играта на „болярките”, които са побеждавали не веднъж в контролни срещи през сезона, и са способни отново да надиграят шампионките за 2009-та. Освен силния съперник обаче срещу нашите момичета ще бъде публиката на домакините, а по всяка вероятност и съдиите. За това всички които обичат габровския спорт да палят колите и да тръгват за старата столица. Това ще бъде и последния мач за Нели Добрева и Пресияна Стоенчева с екипа на ХК"Бъки". От есента двете момичета ще учат и ще играят в Италия. Мачът за Купата е от 17 часа в Двореца на културата и спорта „Васил Левски”.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2009 21:53 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
"Бъки" изпусна Купата

Женският тим на „Бъки – Импулс” пропусна чудесна възможност да сложи „Купа България” във витрината си. Нели Добрева и съотборничките и загубиха финала срещу „Етър 64” с 25:29 и останаха с калъфката на ценния трофей. В герои за домакините се превърнаха вратарката Гергана Александрова и реферите Йонко Вутов и Силвия Марковска. Както се и очакваше плевенските съдии порязаха брутално габровския отбор още в началните минути на срещата. В рамките на пет минути Вутов и Марковска отсъдиха четири поредни дузпи в полза на домакините и направиха още куп безобразни отсъждания. В следствие на безкруполните им действия „етърки” поведоха със 7:1. Подобен начален тласък за сериозен отбор като „Етър 64” бе повече от достатъчен, а съдиийската гавра очевидно повлия и върху крехката психика на младите габровски момичета. Водени от опитната Зоя Стефанова търновки запазиха без проблем преднината си до почивката въпреки, че 10 минути преди края на полувремето една от най-важните им състезателки Марияна Семерджиева напусна играта заради контузия в коляното. След напътствията, които получиха на почивката, „бъкитата” излязоха мотивирани в началото на второто полувреме и на два пъти успяха да намалят аванса на „болярките” до три гола. Нели и съотборничките и обаче явно не си повярваха, че могат да направят обрат. Единствените момичета които се бориха до край бяха Роксана Радева и Ралица Тодева. Всички останали бяха много, много далеч от нивото си. Очевидно това не бе денят и за опитната вратарка на „Бъки” Петя Панчева. Две минути преди края, при резултат 28:24, Нели Добрева да трети път пропусна от линията за изпълнение на 7 метра и това сложи край на интригата. В оставащото време двата отбора си размениха по още един гол и мача приключи при резултат 29:25. В прощалния си мач с екипа на „Бъки – Импулс” Нели Добрева реализира 10 гола. Роксана Радева остави душата си на игрището и вкара 7 гола, а Траяна Паскалева добави 3. По един записаха Лорета Максимова, Пресияна Стоенчева, Деси Лебедева и Присила Сиракова. За носителките на „Купа България” 10 гола вкара Александрина Бурнева, а габровката Деница Асенова добави 6. Купата на „болярките” връчи лично президентът на БФХ Светломир Гоцов.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2009 11:41 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
"Бъки - АМК" взе "Купа България"

Девойките младша възраст на ХК”Бъки” прибавиха още една „Купа България” към колекцията си. Възпитаничките на треньора Добрин Очков стигнаха с лекота до първото място на турнира в Шумен, като демонстрираха тотално превъзходство над всичките си съпернички. Надмощието на „Бъки – АМК” бе толкова голямо, че Добрин Очков имаше възможност да направи всякакви експерименти със състава си. Възможност за изява получиха абсолютно всички момичета, които пътуваха за Шумен, а водещата реализаторка и капитан на отбора Лидия Ковачева показа, че може да играе отлично и като вратар. В предварителната група отборът на „Бъки – АМК” надигра „Локомотив” Варна с 18:11, „Панагюрище” с 21:10 и „Етър 64” с 18:8. На полуфинала габровки победиха състава на домакините от „Шумен 98” с 27:21, а в мача за първото място отнесоха за втори път „Локомотив” Варна с 24:17. На трето място в турнира завърши отборът на „Шугар” Плевен, който спечели малкия финал срещу състава на домакините с 16:9.Възпитаничките на Добрин Очков се целят в дубъл и през този сезон.

След Купата, Лидия Ковачева и съотборничките и имат намерение да вземат и шампионската титла при девойките младша възраст, още повече че финалите на първенството ще бъдат в Габрово от 16-ти до 18-ти юли.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2009 21:10 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
12 годишните "бъкита" станаха шампионки в Свищов

Още една гарнитура на ХК”Бъки” извоюва шампионска титла. Направиха го 12 годишните момичета водени от човека – хандбал Христо Коев. Финалният турнир се проведе в Свищов, с участието на 12-те най-добри отбора от страната, при превъзходна организация. Габровският отбор имаше привилегията да бъде обгрижван лично от президента на местния ХК”Нове 99” г-н Сарандев, чиято дъщеря Лора Сарандева се състезава в отбора на „Бъки”. Тя беше най-добрата състезателка на турнира и показа, че има качествата да тръгне по пътя на голямата Бъки и Нели Добрева .

Малките габровски хандбалистки изиграха шест мача край Дунав и записаха шест победи. В първата фаза „бъкитата” надиграха ЦСКА с 26:3 и „Васил Левски” Нови Пазар с 21:15. Габровските момичета продължиха с победи над „Етър 64” с 19:10 и „Павликени” с 25:7. На полуфинала възпитаничките на треньорите Христо Коев, Петя Панчева и Анита Хараланова прегазиха и връстничките си от ХК „Опака” с 21:11. Така се стигна до финал между „Нове 99” и „Бъки”. Свищовските момичета имаха своето предимство, като домакини и пред около 1000 зрители успяха да измъчат максимално на „бъкитата”. Младите габровски хандбалистки обаче не се огънаха и след 35 минути игра, и крайното 21:18, вдигнаха титлата .

Последва уникална детска радост, сълзи от щастие и неизменното за такива поводи шампанско. В златната седмица на турнира попаднаха три от шампионките. Анна Инджова беше избрана за най-добър разпределител, Боговеста Йосифова за най-добър десен гард, а Лора Сарандева получи наградата за най-добър играч на финалите. В сребърната седмица попаднаха Милена Великова, като десен гард и дясното крило Денислава Иванова. Останалите златни „бъкита” са Синди Борисова, Елеонора Павлова, Селин Тахир, Кристина Пехливанова, Ива Георгиева, Деница Лазарова, Габриела Маркова, Светлина Белинова, Лиляна Косева и Габриела Славчева. Победите над всички съперници, които записаха 12 годишните състезателки на ХК”Бъки” в Свищов, показаха, че в габровския клуб идва още едно златно поколение, което дава заявка за бъдещи успехи и в по-горните възрастови групи при своето израстване. Триумфът беше и поредното доказателство, че габровската хандбална школа е най-добрата в страната и че не случайно доста родители от други центрове изпращат децата си да продължат своето израстване и развитие в ХК”Бъки”.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 08 Юли 2009 22:10 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
Шест "бъкита" - националки по плажен хандбал

Шест състезателки на ХК”Бъки” попаднаха в полезрението на селекционера Невен Велизаров и вероятно ще бъдат включени в новосформиращият се национален отбор по плажен хандбал за девойки. Габровските момичета си заслужиха това право, след като се представиха много силно на два турнира проведени в турските курорти Анталия и Алания. В тях освен отборът на „Бъки” за девойки родени 1992/1993-та година, воден от Анита Хараланова, участваха още проектонационалните отбори на България за девойки и жени, както и девическия тим на „Хасково”. Интересното е, че и в двете състезания „бъкитата” играха при жените.

В Анталия женските отбори бяха общо 9 на брой - четири национални и пет клубни. Тимът на „Бъки” победи „Анкара” с 2:0 части и загуби с по 0:2 от „Best of Bitsede Gitsek” и националния тим на Турция. В мача срещу България, габровските момичета отстъпиха с 1:2, след изпълнението на дузпи.

В Алания женските тимове бяха с два по-малко. В предварителната група „бъкитата” загубиха отново от Турция с 0:2, но след това набраха скорост и победиха селекцията на „Истанбул” с 2:0 и националките на Туркменистан с 2:1, след изпълнението на дузпи. На полуфинала възпитаничките на Анита Хараланова отнесоха и завършилия на първото място в другата предварителна група национален отбор на България. Срещата завърши при резултат 2:0, като и в двете части габровки надиграха убедително „трикольорките”. На финала нашите неопитни в плажния хандбал момичета измъчиха максимално и жените на Турция, които само няколко дни преди това се бяха завърнали от участие в Европейското първенство в Норвегия. При това „Бъки” беше без контузените Лорета Максимова и Анита Бучева. Двата отбора си размениха по една част и се стигна до изпълнението на дузпи. След първите пет нямаше победител и отборите продължиха да изпълняват по една, до грешка. В крайна сметка късметът бе на страната на туркините.

Представянето на Христина Петкова, Меги Кънева, Виктория Христова, Стела Костова, Анита Бучева и Ралица Тодева в двата турнира впечатли национаалния селекционер Невен Велизаров. Очаква се тези шест състезателки на габровския клуб да бъдат включени в националния тим по плажен хандбал за девойки. Всъщност участието на българските отбори в Турция имаше за цел точно това, да бъде сформирана такава представителна гарнитура, тъй като през следващата година страната ни най-вероятно ще получи домакинството на Европейско първенство по плажен хандбал за девойки. Плановете са то да се проведе в курорта Албена.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 15 Юли 2009 21:34 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
"Бъки - АМК" тръгва за поредна шампионска титла. Финалите са в Габрово

Битка за поредната шампионска титла започват от утре състезателките от отбора на „Бъки – АМК”. Воденият от треньора Добрин Очков габровски тим ще се бори за първото място в държавното първенство по хандбал при девойките младша възраст. Финалите на шампионата започват утре в зала „Орловец” и в тях ще участват осемте най-подготвени отбора от страната в тази възраст. Освен домакините от „Бъки- АМК” останалите тимове са: „Сливнишки герой” (Сливница), ЦСКА (София), „Панагюрище” (Панагюрище), „Топлика” (Минерални бани), „Етър 64” (Велико Търново), „Локомотив” (Варна) и „Шумен 98” (Шумен). Техническата конференция за точното разпределение на участниците в двете предварителните групи на финалите е по-късно тази вечер в хотел „Балкан”. Възпитаничките на Добрин Очков са основни фаворитки за златните медали, въпреки че това е първата им година в младшата възраст. Преди това те по два пъти станаха шампионки при 12 и 14 годишните. Преди месец Лидия Ковачева и съотборничките и спечелиха „Купа България” при девойките младша възраст и сега се целят в дубъл. Турнирът за Купата беше в Шумен и там „бъкитата” демонстрираха тотално превъзходство над всичките си съпернички. В мача за първото място нашите момичета победиха „Локомотив” Варна с 24:17. Именно варненският тим се очертава да бъде най-сериозният конкурент на „Бъки–АМК” и на предстоящите финали. Възпитаничките на Добрин Очков обаче са с класа над останалите отбори у нас и могат да изпуснат титлата само ако сами я подарят на някого. Съдии на турнира ще бъдат Димкова/Планска, Руйков/Руйков и габровците Мишо Башев и Венко Толмазов, а делегат на БФХ – Божидар Георгиев.

http://www.sport-gabrovo.com/index.php? ... &Itemid=34

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2009 22:09 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
Финалите по хандбал за ДМВ започнаха в "Орловец"

В зала „Орловец” днес започнаха финалите на държавното първенство по хандбал за девойки младша възраст. Участват осем отбора, които са разделени в две предварителни групи. В група „А” попаднаха „Сливнишки герой”, „Панагюрище”, „Шумен 98” и „Етър 64”, а в група „Б” са „Локомотив” Варна, „Топлика” Минерални бани, ЦСКА и домакините от „Бъки – АМК”. Габровските момичета започнаха с убедителна победа, като надиграха състава на „Топлика” с 27:10. Капитанката на тима Лидия Ковачев отбеляза 7 гола, Деница Колева добави 6, а Биляна Григорова се отчете с 4 точни попадения. Останалите голове бяха дело на Вероника Пройнова-3, Симона Вълова – 3, Христина Петкова – 2, Стела Иванова – 1 и Моника Колева – 1. Вторият мач на нашите е срещу състава на ЦСКА, който пък отстъпи в първата си среща на „Локомотив” Варна с 9:33. В група „А” с победи тръгнаха отборите на „Шумен 98” и „Етър 64”. „Шумен 98” надигра „Сливнишки герой” с 25:18, а „етърки”, водени от опитната капитанка на женския тим - Зоя Стефанова, се наложиха над „Панагюрище” с 18:13. Двубоите от груповата фаза ще приключат утре преди обед, а следобед ще се играят полуфиналните срещи. Финалите са в събота сутринта.

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 19 Юли 2009 09:17 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
И "Бъки - АМК" е шампион на България!

„Бъки – АМК” е шампионът на България по хандбал при девойките младша възраст за 2009-та година. Момичетата на треньора Добрин Очков не допуснаха изненада и прегазиха всичките си съперници на финалния турнир, който се проведе в зала „Орловец”.Това беше третата шампионска титла за ХК ”Бъки” през годината, след тези на девойките старша възраст и момичетата до 12 години, както и поредното потвърждение, че габровската хандбална школа е №1 у нас. Избраничките на Добрин Очков записаха три победи с по над 15 гола разлика в предварителната си група. Лидия Ковачева и съотборничките и стартираха с 27:10 над „Топлика” Минерални бани, след което надиграха ЦСКА с 30:10 и „Локомотив” Варна с 30:15. На полуфинала домакините победиха и втория в другата предварителна група „Панагюрище” с 30:22. В другия полуфинал пък воденият от опитната Зоя Стефанова тим на „Етър 64” се справи с „Локомотив” и така се стигна до логичен финал между двете най-добри хандбални школи в женския профил у нас – „Бъки – АМК” и „Етър 64”. Мачът за първото място започна с два гола за домакините, реализирани от крилата Деница Колева и Вероника Пройнова, но „етърки” отвърнаха на удара и изравниха – 2:2, а сред това и 3:3. „Бъкитата” заиграха по-активно и по-агресивно в защита и това веднага даде резултат. Последваха няколко грешки на „болярките” в нападение и серия от успешно завършени контраатаки, които бързо качиха разликата до 6 гола. Тя се запази до почивката, която дойде при резултат 16:10. През вторите 25 минути хандбалистките на Добрин Очков диктуваха изцяло играта. Треньорът на „Бъки – АМК” имаше възможност да пусне в игра и останалите момичетата, които бяха вписани в тимовия лист. На терена се появи дори 13 годишната Нона Христова. Габровските момичета увеличиха преднината си до девет гола и срещата приключи при резултат 31:22.
Шест от новите шампионки намериха място в златната седмица на финалите. За най-добро ляво и дясно крило бяха определени Деница Колева и Вероника Пройнова, за най-добри гардове – Стела Иванова и Симона Вълова, за номер 1 на пивота беше избрана Биляна Григорова, а за най-добър разпределител – Лидия Ковачева. Капитанката на „Бъки – АМК” получи статуетката и за най-добър играч в България за тази възраст. Златни медали окичиха още вратарките Милена Тотева и Цветелина Стоянова, Христина Петкова, Моника Колева, Цветомира Христова, Кристияна Блажева, Анита Йорданова, Ивет Георгиева, Нона Христова и разбира се треньорът Добрин Очков. Наградите връчиха вицепрезидентът на БФХ Атанас Атанасов, Марияна Стаматова – член на УС на БФХ, Росица Бакърджиева – член на УС на БФХ и благодетелят на шампионките – Стефан Деевски – управител на фирма АМК.Това беше петата шампионска титла за Лидия Ковачева и съотборничките и. Те спечелиха първата на минихандбал, през 2004-та, после взеха две при 12 годишните и две при 14 годишните. Преди месец момичетата на Добрин Очков спечелиха и „Купа България” в своята възраст, с което записаха пореден дубъл.

http://www.sport-gabrovo.com/index.php? ... &Itemid=34

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2009 00:34 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Май 2009 12:44
Мнения: 1979
Местоположение: Добрич
Отбор: Добруджа 1919 (Добрич)
Абе Габрово има силен женски хандбал ама мъжкия хандбал незнайно защо отдавна не съм го виждал да се развива в града на хумора и забавата.А точно там се виждат най-добре достойнствата на този красив спорт.Има ли въобще мъжки хандбален отбор да играе в някоя от републиканските групи?

_________________


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: БЪКИ-ИМПУЛС /ГАБРОВО/
МнениеПубликувано на: 21 Юли 2009 15:55 
Offline
ЯНТРА^hooligan
Аватар

Регистриран на: 06 Апр 2008 21:18
Мнения: 2321
Местоположение: Габрово City
Отбор: Локомотив (Дамяница)
Skype: ncuxo_1988
Да има. Мисля че играят в държавното първенство. Но нз в коя група са. Хугадорс се казват

_________________
† R.I.P. † Robert Enke 1977-2009


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 61 мнения ]  1, 2, 3  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения ЗА ГАБРОВО
Форум: Янтра 2019 (Габрово)
янтра гб 39495 15 Окт 2009 20:22
от green
Преглежда непрочетените мнения Валекс(Трявна) - Янтра(Габрово)
Форум: Сезон 2006/2007
Fabio_Cannavaro 13408 19 Мар 2007 21:20
от parmalat
Преглежда непрочетените мнения Ситомир(Никопол)- Янтра(Габрово)
Форум: Сезон 2006/2007
parmalat 15374 30 Мар 2007 20:17
от Denis
Преглежда непрочетените мнения БОТЕВ - БАЛИ /ДЕБЕЛЕЦ-ТЪРНОВО/ - ЯНТРА /ГАБРОВО/
Форум: Сезон 2006/2007
янтра гб 24191 10 Апр 2007 11:39
от янтра гб
Преглежда непрочетените мнения МИНЬОР /ДРАГАНИЦА/ - ЯНТРА /ГАБРОВО/, МАЧЪТ РУБИКОН
Форум: Сезон 2006/2007
янтра гб 16952 04 Май 2007 00:02
от venipetrov

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози