bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 29 Мар 2024 02:33


Български клубове - Чавдар (Етрополе) | Стадион GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ХРИСТО СТОИЧКОВ ОТКРИ НОВА ЗАЛА В ЕТРОПОЛЕ
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2009 19:04 
Offline
Аватар

Регистриран на: 29 Ное 2008 23:50
Мнения: 27
Отбор: Чавдар (Етрополе)
ХРИСТО СТОИЧКОВ ОТКРИ НОВА ЗАЛА В ЕТРОПОЛЕ
ХРИСТО СТОИЧКОВ ОТКРИ НОВА ЗАЛА В ЕТРОПОЛЕ, БАКЕРО ПЛЯСКА
В 10:30 часа в Етрополе бе открита нова футболна спортна зала, оборудвана с модерна настилка - изкуствена трева, най-високо качества. В нея ще се готвят децата от академията на Христо Стоичков.

Залата бе открита от министърът на образованието и науката Даниел Вълчев и от футболната легенда Христо Стоичков.

На събитието присъстваха президентът на ПФЛ Валентин Михов, кметът на oбщина Етрополе инж. Богомил Георгиев, Емил Костадинов, испанската легенда Хосе Мария Бакеро. Обслужен бе молебен за спортни успехи и здраве.

Стоичков и вицепремиерът, по стар български обичай, бяха посрещнати от момичета с носии с питка и сол. Стоичков от своя страна подари на министър Вълчев фланелка на националния отбор с номер 8 с името Христо Стоичков. Бакеро също получи такъв сувенир. Вълчев и Михов подариха по 10-тина топки на футболната академия на Стоичков.

„С г-н Михов не се координирахме, но от топки винаги има нужда. Малка двусмислица май се получи, но от всякакви топки има нужда”, каза Вълчев, при което залата избухна в смях.

„Най-напред искам да благодаря на г-н Вълчев, тъй като поканата, която му бяхме отправили от доста време, я прие с голям жест. Може би един от малкото министри, който е загрижен за спорта. Искам пак да изкажа благодарностите си към него, тъй като направи всичко възможно да се осъществи този проект, свързан с бъдещето на нашите деца. Този проект е свързан с евросубсидии. Децата ще могат да се занимават не само с футбол, и с други спортове”, започна Христо Стоичков пред журналистите.

„Европарите няма да влезнат в моя джоб. Всичко, което сме направили досега, сме го направили с наши средства. Нито съм искал пари от държавата, нито искам. Европрограмата обаче е свързана със бъдещето и развитието на спорта.

Имаме проекти за Плевен, за Пловдив по същата схема. И в други градове сме сондирали за такива проекти. Не искам политическа подкрепа от никой. Аз съм приятел с министър Вълчев. Да се надяваме, че ще се върнат спортните паралелки.

Сметки не правя, не знам колко ще излезе издръжката на децата. Имам да осигуря много неща. Екипът, с който работим заедно не е от вчера. От 10 години работя с него.

99,99 процента третата ми школа в Испания вече е готова. Само да се върна, отново в Барселона.

Аз не живея в България, не ме интересуват политически борби. Това, че имам приятели в политиката, не означава нищо.

Времето ще покаже, кой е най-добрият футболист на Барселона и кой е най-добрият отбор. Засега не може да са гадае. В крайна сметка настоящият тим още нищо не е спечелил. Но върви добре, има само една загуба.

Бакеро е поредният от Дриймтима, който ми идва на гости. Йохан също идва миналата година, очаквам Субисарета.”


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: ХРИСТО СТОИЧКОВ ОТКРИ НОВА ЗАЛА В ЕТРОПОЛЕ
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2009 19:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 29 Ное 2008 23:50
Мнения: 27
Отбор: Чавдар (Етрополе)
БАКЕРО ПОКАНЕН НА ОТКРИВАНЕТО НА ЗАЛАТА

Легендарният халф на Барселона Хосе Мария Бакеро пристигна в България по покана на големия си приятел Христо Стоичков. Двамата бяха емблеми на "дриймтима" на Йохан Кройф в началото на 90-те години на миналия век. Камата посрещна бившия капитан на Барса на ВИП-а на летището снощи. Двамата веднага заминаха за Етрополе, където заедно с министъра на образованието Даниел Вълчев ще открият днес спортна зала.

Бакеро е четвъртият от големия каталунски дриймтим, който идва в Етрополе по покана на Камата. Преди него пристигнаха бащата на отбора Йохан Кройф, бившите асове Хуан Алесанко и Чики Бегиристайн. Стоичков има футболна школа в Етрополе, както и в Барселона. Завинаги в историята ще остане мигът, в който Камата и Бакеро разиграха заучено пряк свободен удар и Роналд Куман заби победно във финала на Шампионската лига - 1:0 над Сампдория на "Уембли" през 1992 г. Капитанът взе под крилото си Ицо още от стъпването му на "Ноу Камп", двамата деляха една стая на лагерите, а на терена се намираха със затворени очи. В момента Бакеро, който се гордее с 260 мача и 72 гола за Барса, е треньор на новака в румънското първенство Отопени.

Ден преди визитата на своя испански приятел Стоичков беше сред гостите на седмата галавечер на бойните спортове в Стара Загора. Камата седеше редом до президента на федерацията по смесени бойни изкуства и организатор на турнирите Любен Джубрилов. Най-големият български футболист връчи купата на двукратния световен шампион по бойно самбо Росен Димитров, който спечели последния двубой за вечерта срещу Никола Добруджански.


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 2 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Нова база
Форум: Славия 1913 (София)
mittag_slavia 27163 08 Юни 2008 14:24
от viko1948
Преглежда непрочетените мнения Спортен Свят по Нова Телевизия
Форум: Спортни медии
Anonymous 32968 17 Яну 2008 23:31
от fenka
Преглежда непрочетените мнения Стоичков или Балъков?
Форум: Европейски първенства
Anonymous 22458 17 Окт 2007 22:46
от gerganaA
Преглежда непрочетените мнения Христо Бонев - юбилей
Форум: Локомотив 1926 (Пловдив)
r.h. 2552 03 Фев 2007 15:45
от r.h.
Преглежда непрочетените мнения Стоичков е подал оставка
Форум: Национален отбор
TOTTI10 3427 05 Апр 2007 15:13
от ЧЕРВЕНИ ШАМПИОНИ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози