bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 25 Апр 2024 10:09




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Едно интересно интервю ...
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2007 23:20 
Offline
Луд Фен на Миньор
Аватар

Регистриран на: 30 Мар 2007 19:33
Мнения: 376
Местоположение: Перник
Отбор: Миньор (Перник)
Цитат:
Масимо Морати:
Милан и Ювентус са приятели
Мачовете ни със Старата госпожа са лицето на италианския футбол, твърди шефът на Интер



Тази вечер Интер за първи път ще се изправи срещу Ювентус, след като получи служебно титлата, спечелена от бианконерите през 2006 г. Двата отбора участват в ежегодния турнир "Бира Морети". Президентът на Интер Масимо Морати няма да пропусне мача. За него и за всички интеристи сблъсъците с Юве са по-специални от останалите.






Масимо Морати отпразнува наравно с футболистите спечелената титла през миналия сезон
Снимки: АП, АФП


Джанфранко Теотино

- Доктор Морати, Юве отново е тук.
- Футболът през август не влиза в сметките. Така беше и миналата година, когато през лятото имаше много повече проблеми. Никой не си спомня какво е ставало на терена през миналия август. Нито в този турнир, нито в който и да е друг. Това, което има значение, е първенството.
- Но все пак излизате срещу Ювентус. Има хора, които твърдят, че съперничеството между двата клуба е патологично.
- Патологично? Що се отнася до спортното съперничество, то наистина е голямо.
Футболната вражда между двата отбора винаги ще я има
- На лагера на Юве в Пинцоло имаше повече възгласи срещу Интер, отколкото в подкрепа на торинци. А срещу Милан - нищо.
- Милан никога не е бил враг на Ювентус. Естествено, на терена има голямо противопоставяне, всеки иска да има надмощие, но извън терена двата клуба винаги са поддържали приятелски отношения. Между Интер и Ювентус не е така. Нека да кажем, че има фундаментални идеологически различия. Тези различия през отделните епохи са се изостряли в определена степен. Те никога няма да изчезнат.
- Дайте своето определение на този сблъсък. Какво представлява Интер - Юве?
- Интер - Юве - това е италианският футбол. Този мач е всичко. Спомени, емоции, гняв, разочарования, радости, болка. Интер - Юве е забавление и шоу. Това е най-голямото дерби в Италия. Сблъсък, който поражда страст към футбола.
- Откога не сте ходили да гледате Ювентус - Интер в Торино?
- От цяла вечност.
- Заради Триадата (б.р. - бившите шефове на Юве Моджи, Джираудо и Бетега) ли?
- Имаше твърде много напрежение. Да отидеш там - това се приемаше като провокация. Не исках да участвам в такива игрички. Гледах мачовете по телевизията.
- Може би тази година е времето за завръщане?
- Ще видим. Знаете, че аз рядко пътувам с отбора при гостувания. Да, сега климатът е различен, шефовете са други. Зависи много от това каква ще е програмата ми около този мач.
- Значи признавате, че Юве се е променил към добро?
- Да. Изглежда ми, че промяната е към добро. Не само откъм личности. Клубът излъчва повече симпатия, действията на шефовете са по-спокойни и уверени. Промяната е очевидна за всички. Виждам прогрес и в комуникацията. Няма толкова арогантност. Търсят консенсус и разбирателство.
- Шефовете са различни, но тифозите на Юве са същите. Те са убедени, че бианконерите са платили твърде висока цена, а Интер - твърде малка за това, което се случи в последните години. Вие какво мислите?
- Аз съм точно на обратното мнение. Съдиите определиха наказанието на Юве, но доколкото си спомням, исканията първоначално бяха за много по-тежки санкции. Даже адвокатът на клуба се съгласи с изваждане от елита с наказание в точките. Разбирам, че тези неща тифозите на Юве не ги приемат, но за тях можеше да бъде по-лошо.
- Можеше или трябваше?
- Нека да не се връщаме повече към тези неща. Да кажем, че тази година Серия А ще преоткрие едно от главните си действащи лица.
- Юве бе наказан по-сурово от Милан, Лацио и Фиорентина. Това справедливо ли е?
- Не знам. Трудно е да се каже. Може би наказанието бе по-сурово, защото групировката на Моджи дърпаше конците.
- Мислите ли, че италианският футбол се е променил? Много от хората в него са си същите.
- Да, но се промениха достатъчно действащи лица. Надеждата за чист футбол се върна. Естествено, съмнения винаги ще има. Надявам се, че случилото се няма да влияе върху решенията на съдиите.
- Съжалявате ли, че приехте служебната титла?
- Не. Никога не съм гледал на това като на несправедливост спрямо Юве. За мен беше най-нормалното нещо. Справедливо е. Ще кажа даже, че е престижно.
- Не трябва ли да получите още титли по служебен път?
- Не. Но със сигурност съм си мислил, че след 1995 г. имаше първенства, в които победителят трябваше да е друг
- През миналия сезон Интер имаше огромно превъзходство в Серия А, но за пореден път се провали в Европа. Има ли комплекс по отношение на евротурнирите?
- Не. Просто малко късно осъзнахме, че в Европа нямаш право да бъркаш дори в подхода към даден мач.
- През миналото лято купихте Ибрахимович и Виейра от Ювентус. Нещо, за което тифозите на торинци още ви ненавиждат.
- Те са двама големи футболисти. Искахме ги на всяка цена. Не е вярно, че сме спечелили титлата благодарение само на тях. Естествено, без двамата нещата щяха да се развият по-различно. Ибра например е истински феномен. Не сме купили тези двама футболисти, за да ограбим Юве. Щяхме да ги търсим и ако играеха в Барселона или Челси.
- От Юве обявиха, че повече няма да правят сделки с вас. Какво ще кажете?
- Аз винаги съм правил бизнес с Юве, ако е имало такава възможност.
- Действително ли планирахте да привлечете Буфон?
- Да. Но после открихме Жулио Сезар, който има отлични качества. Щеше да е несправедливо да се откажем от него.
- Галиани обяви, че италианският футбол губи позиции в Европа.
- Но Милан спечели Шампионската лига. Вярно е, че от икономическа гледна точка не сме много добре. Испанците имат предимство, стадионите им са по-добри. Бюджетите на италианските клубове са по-ниски, отколкото на конкуренцията. Аз обаче се надявам чрез щедростта на президентите и добрата игра на отборите да премахнем това изоставане.
- И вие тази година купувахте само играчи в Италия.
- Това е изключение. Вие знаете, че предпочитам да купувам от чужбина. Сега взехме Киву и Суасо, защото те ще ни свършат работа, а не защото не сме намерили други.
- Адриано остана. Защо не го продадохте?
- Адриано показа голямо желание. Остава само да прескочи последното препятствие, което е психологическо.
- Милан купи Пато. Това дразни ли ви?
- Това е отличен избор. Сега
Кака е свободен да си отиде, ако му се даде тази възможност
- Добър удар по градския съперник! Но вие също следяхте Пато, само че той избра Милан.
- Всъщност той дойде първо у нас. Явно се беше объркал.
- Още един удар. Но Милан наистина ви изпревари.
- Пато е отличен играч и интелигентно момче. Тази година обаче похарчих доста. Освен това Милан иска млади таланти, макар че високата средна възраст се оказа добро оръжие за росонерите. Опитът в някои моменти е много ценен.
- Значи според вас Милан ще е по-силен от Юве този сезон?
- Ювентус е нов отбор, който в началото ще има проблеми, свързани с растежа. Една от причините е, че има поне 10 милиона привърженици, които очакват веднага победи и титли.
- Кое е по-важно за вас - първенството или Шампионската лига?
- Шампионската лига дава престиж, а ние не сме я печелили вече цяла вечност. За мен обаче скудетото е най-важно. Титлата си е титла.



_________________
Всичко идва,за да си отиде и да остави спомен за това,което никога няма да се върне !!!
___________________________________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 1 мнение ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Интервю
Форум: Черно море (Варна)
Anonymous 3810 05 Мар 2007 19:35
от Forever-Zeleni
Преглежда непрочетените мнения Интересно ми е ...
Форум: Спартак 1947 (Пловдив)
LafVegas 18820 16 Сеп 2008 18:41
от gladiatori
Преглежда непрочетените мнения Едно БЪЛГАРСКО лято...
Форум: Национален отбор
AlEx_dEl_PiEr0 3077 15 Юли 2007 13:27
от Lonsdale
Преглежда непрочетените мнения Интервю със Стоян Маринов - капитана
Форум: Левски (Карлово)
DobreFF 2692 19 Сеп 2007 14:18
от DobreFF
Преглежда непрочетените мнения Какво ни готвите че ми е много интересно
Форум: Локомотив 1926 (Пловдив)
ANDY 5847 02 Сеп 2008 15:47
от minyoro

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози