bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 18 Апр 2024 11:45




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Павел Недвед приключи ;(
МнениеПубликувано на: 31 Май 2009 23:50 
Offline
L.D.S.
Аватар

Регистриран на: 05 Апр 2008 14:34
Мнения: 2596
Местоположение: Дряново
Отбор: Локомотив (Дряново)
Днес Павката изигра последният си мач за Юве :cry: Превърналият се в легенда чех завърши впечатляващата си кариера срещу отбора довел го в Италия - Лацио.
Голям играч, голям човек! Павел беше от една все по-рядка порода сред футболистите - МЪЖКАР! Неведнъж след зверски фаулове срещу него е стисвал зъби и е доигравал мача на все това топ ниво на което винаги играеше. Човек, който никога не е бил медиен герой, секс символ, или рекламна курва. Но човек, който винаги е се е раздавал на 100% за отбора си и винаги е поставял него пред себе си.
Един невероятен професионалист! А може би най-големия. Неслучайно дори на 36 години показваше страхотна игра.
В тази връзка се сещам за една историйка с негово участие. Още при Липи. Павката идвал на всяка тренировка потен. Отначало нищо не му казвали, но след известно време вече не се сдържали и го питат защо всеки ден идва потен. А отговора бил, че просто от дома му до базата идва тичайки. Интересното в случая е че това са били едни скромни 10км...!!! Сами си правете изводите.

Доказателство за лоялността на Павката е най-вече това, че остана в Юве дори след фарсополи и нито за миг нямаше съмнения дали иска да остане. Ето думите му от преди 3 години:

Цитат:
Мой дълг е да помогна Ювентус да се завърне на върха."

"Отписъл съм Европа. Серия Б е моята Шампионска лига сега. Ако успеем да спечелим промоция с наказание от 17 точки, ще бъде точно толкова сладко."

Не се чувствам като герой, това е просто житейски избор."

Моята работа е да помогна с каквото мога за това Юве да е на върха - където му е мястото."


Този сезон въпреки двете сериозни кризи в дадени периоди от сезона чешката фурия отново показваше световна класа.
44 мача, 7 гола и 8 асистенции! Да се чуди човек защо се отказа...

За всичките 8 сезона в Юве Павел изигра 327 мача и вкара 65 гола! Цифри, които го поставят редом до другите легенди на отбора! Това е чужденеца с най-много мачове в историята на Юве!

Горд съм, че проследих периода му в любимия ми отбор! Горд съм, че за пример имах точно играч и човек като Павел!

Жалкото е, че така и не успя да осъществи мечтата си да спечели Шампионската лига. А направи всичко възможно. 2003 беше най-добрият ни играч, вкара страхотен гол на Реал М, който никога няма да забравя, но имаше нещастието заради натрупани картони да не играе във финала.
Не спечели Шампионската лига, но спечели сърцата на всички Ювентиници, а и изобщо на феновете на футбола. Защото Павел е от тези играчи, които трябва всички да уважават!

Днес се сдържах при излизането му, но после като застана с децата си и аплодира публиката не се сдържах... :sad: и целия отбор като излезе с ханелки на Недвед...и как се поздравяваше със съотборници и всички на скамейката...ВЕЛИКО!

Поклон пред един от най-великите играчи в историята на футбола и дано остане част от Юве!
Благодаря ти за всичко Павка!!!

Думите му след мача днес:

Цитат:
"Това беше труден,но същевременно красив ден.Усетих емоциите на феновете и съотборниците ми,което показа стойността на страхотните неща,които постигнахме заедно.Не очаквах,че ще се получи такъв празник.Много съм щастлив,че играх за отбор с такива привърженици.Днес спирам с тичането.Ще завещая моя номер 11 на Амаури,щастлив съм,защото знам,че той наистина го иска.От утре ще посветя себе си на семейството ми,което ме чакаше през всички тези години."


Изображение


http://www.youtube.com/watch?v=jhTiYpZCEh4

_________________
Изображение

Изображение

http://www.juventus-bulgaria.com/content/view/2103/65/ - тук можете да откриете инфо за фенклуб "Ювентус-България" :)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2009 00:33 
Offline
Аватар

Регистриран на: 31 Окт 2006 00:17
Мнения: 1678
Местоположение: Каварна
Отбор: Калиакра (Каварна)
Павката е просто велик и мисля, че не може да се опише с думи такава личност. Grazie PAVEL!!! Bianconero per sempre!!!

_________________
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Павел Недвед приключи ;(
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2009 19:40 
Offline
Forza Juve

Регистриран на: 30 Май 2007 20:48
Мнения: 449
Местоположение: Враца
Велиииик !!!!

_________________
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2009 01:41 
Offline
Аватар

Регистриран на: 09 Сеп 2007 16:51
Мнения: 369
Отбор: Левски (София)
Павел Недвед - Велик е


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 4 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения ДНЕС ФУТБОЛЪТ В БЕРКОВИЦА ПРИКЛЮЧИ
Форум: Ком (Берковица)
CEROVO-2006 5224 20 Яну 2010 16:23
от CEROVO-2006
Преглежда непрочетените мнения Сагата приключи, Орловец+Добруджа=Добруджа 1919
Форум: Сезон 2010/2011
Dobrich Boys 6285 12 Сеп 2009 14:46
от dobrudja1919
Преглежда непрочетените мнения Павел Станев
Форум: Играчи и ръководство
r.h. 1785 26 Сеп 2011 20:32
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Приключи есенния полусезон от първенството
Форум: Архив
VDV 1048 11 Дек 2011 16:37
от VDV
Преглежда непрочетените мнения Арда приключи сезона с минимална победа над Розова долина
Форум: Архив
VDV 1031 04 Юни 2012 22:17
от VDV

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози