bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 18 Апр 2024 07:53




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Малко интервюта с Бербо
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 21:39 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2006 00:48
Мнения: 2540
Местоположение: Курило
Цитат:
Димитър Бербатов: Гледам Шиърър и се уча да вкарвам

Димитър Бербатов получи уникално признание в родината на футбола. Той и Дрогба оформиха атомното нападение в отбора на Висшата лига за 2007 година, а дори Уейн Рууни и Тиери Анри бяха поставени в сянката на българина. След като и Англия коленичи пред него, капитанът на националния отбор даде специално интервю за “Тема Спорт”.

- Митко, честито признание, идеално ли се чувстваш в идеалния отбор на Висшата лига редом до осем играчи на Манчестър Юнайтед, Джерард и Дрогба?

- Благодаря. Не е лошо чувството да си до такива имена, още повече че решението е на футболистите, което ме радва най-много. Голяма чест е, че са оценили играта ми.

- А оценката идва заедно с две информации – “И Челси иска Бербатов” и “Алекс Фъргюсън дава 20 милиона евро и Саха за Бербатов”...

- Това са неща, които и аз съм ги прочел. Следя внимателно какво се пише. Винаги има слухове, но истината ще дойде в края на сезона, а може би преди началото на следващия. Нека изчакаме.

- На Мартин Йол май не само сега, а никога няма да му се иска да те пусне?

- Аз съм много доволен от работата си с Мартин Йол, направо съм възхитен от качествата му. Радостен съм, че направих такъв избор и дойдох, за да бъда под негово ръководство. Наслаждавам се на времето си в Тотнъм. Единственото, което искам, е след края на сезона да сме на място, което ни дава право на участие в УЕФА. Ние сме с мач по-малко и шансовете ни са големи. Всичко е в наши ръце, ако не постигнем целта си, сами ще сме си виновни.

- В последните мачове изглеждаш пределно нахъсан, не сме свикнали да те виждаме да крещиш постоянно. Как се стигна до тази промяна в поведението ти?

- По някакъв начин атмосферата в Англия те предизвиква и те кара да искаш да играеш все по-добре, независимо че понякога изглежда, че всичко е загубено. Както беше в последния мач с Арсенал, изравнихме в 93-ата минута. А и с тази подкрепа на феновете желаеш да се раздаваш постоянно. Някой път не се получава, трябва да се каже по-остра дума на терена, но тя си остава там. След мача всичко се забравя.

- Вече имаш 20 гола за Тотнъм, колко очакваше, че ще вкараш в дебютния си сезон?

- Никога не съм бил от хората, които преди сезон обявяват колко ще вкарат, въпреки че мога да го направя. Предпочитам с играта си да се доказвам. За момента нещата вървят добре, хората са доволни от мен. Има още мачове до края, ще видим до колко ще ги докарам.

- След като и ти четеш всекидневно за интерес на Челси и Юнайтед, ако някой ден ти предложат №9 в Нюкасъл, би ли приел, или вече няма място за сантименти, защото целите са по-високи?

- Ооо, това е интересен въпрос (смее се). Истината е, че сега говорим “ако ми предложат”, но никой нищо не ми е предлагал. Най-важното е, че Алън Шиърър ми даде негова фланелка с негов подпис и аз не мога да не съм доволен. Той е сред най-добрите футболисти, играли във Висшата лига. Засега това ми е най-новата радост от Нюкасъл. Колкото до предложения, те идват след края на даден сезон, ще видим.

- Къде се видя с Шиърър?

- Той работи като коментатор в Би Би Си и трябваше да давам интервю за тази телевизия. Направихме го, след което той ми даде фланелка на националния отбор, разписа се върху нея и ми пожела успех за в бъдеще. Разбира се, тази фланелка вече е в рамка и ще бъде закачена на стената в апартамента ми. Аз съм голям фен на Нюкасъл и мисля, че той го е разбрал. Бях много щастлив да получа екипа на такъв голям футболист. Атаките и головете на Шиърър, които имам записани, си ги преглеждам понякога. Ако мога леко да науча нещо от него, би било добре.

- Знаеш ли, че Оуен Харгрийвс от Байерн те е засипал с похвали?

- Така ли, сега го научавам, но звучи хубаво.

- Казал е, че Тотнъм дори не подозира колко си добър...

- Хм, звучи още по-добре (смее се). Това определено ме ласкае, тъй като Харгрийвс също е много класен футболист, играл съм срещу него и съм убеден в това. А може и през следващия сезон пак да играем един срещу друг, тъй като Сър Алекс Фъргюсън опитва да го привлече в Юнайтед.

- На 2 и 6 юни се очертават още две части на дербито на Северен Лондон – Бербатов срещу Хлеб, ще му вземеш ли шест точки?

- (Смее се.) Ще гледам да падне. Но това не са двубои между Хлеб и мен, а между България и Беларус, две срещи, от които зависи нашето класиране. Ще ни е трудно, но трябва да сме победители.

- Мартин Петров сподели, че ще си казвате доста истини в очите преди мача в Минск. Споделяш ли мнението му, че и без треньор е трябвало да биете Албания?

- Ние се чуваме често. И двамата знаем за какво става въпрос в националния, и двамата сме наясно, че трябваше да вземем квалификацията с албанците. Но най-радостното е, че Марто се завръща на терена, с опита и с класата си може да помогне много. Вече остава да видим кой ще е селекционер и после ни чака тежка работа.

- Разбрах, че между вас, лидерите на отбора, и Боби Михайлов е имало консултации за треньора...

- Нормално е с Марто да сме обсъждали повече тази тема. Ние може да сме дали предложения, да сме казали някакви имена, но накрая решението си остава на БФС в лицето на Боби Михайлов. Но който и да е, той трябва да знае, че няма да му е лесно, има тежки два мача, които задължително трябва да се спечелят. Но пък ние ще направим всичко възможно той да успее.

- Почти цяла България очаква Мъри Стоилов да ни води срещу Беларус. Като човек, минал през ЦСКА, какво би посъветвал феновете, които може би ще го освиркват, ръководени от клубни пристрастия?

- Защо трябва на някого да му минава през главата, че ако той стане треньор, трябва да го освиркват? Той или бивш треньор на ЦСКА, или който и да е било ще работи единствено за името на България и нашия национален отбор, не заради клубни интереси. Нека изчакаме решението, но ще направим всичко възможно, когато застане начело на тима, да му помогнем да излезе победител в предстоящите две квалификации.

- Следиш ли вече мачовете на Селта?

- Имах възможност да гледам мача със Сарагоса, но не целия. Даже изпуснах головете, те паднаха в края. Няма треньор, който винаги да печели. Аз му пожелах успех на Христо и вярвам, че ще спаси Селта.

- Татковците в националния се увеличават, Валери Божинов също се присъедини към тях?

- Това е тема, която не искам да коментирам. На всеки му идва времето, но може би моето още не е дошло.


_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Всички видове застраховки към ЗК ЛЕВ ИНС.Отстъпки до 25%.
0883368440
0879331668


Последна промяна TOTTI10 на 15 Юни 2007 21:42, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 21:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2006 00:48
Мнения: 2540
Местоположение: Курило
Цитат:
Мартин Йол ме спечели от първия ден, признава нападателят на Тотнъм

Димитър Бербатов влезе с гръм и трясък във висшето общество на английския футбол. Броени месеци след трансфера в Тотнъм нашето момче бе избрано от професионалните футболисти в идеалния тим на Премиършип. Вчера Бербо даде интервю за "7 дни спорт", в което не бе подмината и темата национален отбор.



- Митко, бяхте избран в идеалния отбор на Премиършип за сезона, при това в гласуване на професионалните футболисти, как приемате подобно признание?

- Поласкан съм, още повече вие го споменахте, за мен са гласували колегите. Огромна чест, тъй като съм единственият играч извън голямата четворка. По-точно, осмина от Манчестър Юнайтед плюс Джерард и Дрогба.

- Как се почувствахте в подобна компания?

- Приятно е да си заедно с играчи от подобна класа. Същевременно бях и донякъде изненадан. В Англия играят най-добрите футболисти в света. Не очаквах обаче да ме сравняват с тях още в първия сезон.

- Вие гласувахте ли?

- Да, но не ме питайте за кого.

- Заслужено ли е първото място на Кристиано Роналдо?

- Абсолютно. Кристиано Роналдо показва за какво играем футбол. И головете му, и пасовете, и финтовете доставят голяма наслада на самия мен и на всички зрители.

- Сам казахте - доста бързо се наложихте. Нормално е адаптацията да трае година и при най-добрите футболисти. Как се получи тази химия между вас и английския футбол?

- Не мога да дам точен отговор. На първо място бих поставил съотборниците. Те ме приеха отлично. Същото важи за всички в клуба. И разбира се, за мениджъра Мартин Йол. Той успя да ме спечели от първия ден. Освен това ми пасна стилът. В Англия футболът е по-бърз, има повече единоборства. Играта някак си увлича. Срещам се с най-добрите в света, вече го казах. Това личи ясно и от Шампионската лига - три от 4-те отбора на полуфиналите са английски. Има невероятна страст към футбола, обстановка, която я създават най-вече феновете. Доставя ми огромно удоволствие, когато получа топката и те реагират. Искат едно от мен - да тръгна веднага напред, към вратата на съперника и да вкарам гол. Невероятни са. Наслаждавам се на футбола тук.

- Сигурно ви е писнало от подобни въпроси, но все пак - английските медии отново ви поставиха на първо място в списъка на сър Алекс Фъргюсън?

- Чета и аз. Вижте, отдавна съм свикнал с тези неща. От една страна, информациите за интерес на сър Алекс ме ласкаят
От друга, имам едно наум, че ако им обръщам внимание, ще се разконцентрирам и ще загубя. Затова приемам информацията за интерес към мен за достоверна, когато бъде проверена по съответния ред. Има си хора, с които даденият клуб да се свърже, да разговаря и т.н.

- Добре, сега вече може да кажете - имаше ли друга оферта освен тази на Тотнъм?

- Тотнъм бяха ясни, конкретни и настоятелни. Затова приех офертата. Смятам, че съм го казвал и преди - докато бяхме в разговори с Тотнъм, интерес прояви Манчестър Юнайтед. Но те имаха някои неща за решаване.

- Продажбата на централния нападател Рууд ван Нистелрой в Реал?

- Най-вероятно. Не е от значение, тъй като хората от Тотнъм бяха достатъчно настоятелни и ясни.

- Не съжалявате ли сега, че подписахте с Тотнъм?

- Защо! Аз се чувствам прекрасно, имам договор и го изпълнявам.

- Например, тази вечер (б.а. - снощи) можеше вие да сте на полуфинал в Шампионската лига?

- (Смее се.) Вече съм бил, и финал съм играл. Познавам тръпката, невероятно е. Да съм жив и здрав, не играя последния си сезон във футбола. Ако е писано, ще стигна отново финали в Европа.

- Загубата от Севиля сигурно ви повлия доста емоционално, защото пред колеги казахте нещо доста силно: "Явно не ми е писано да спечеля трофей."?

- В такива моменти човек се замисля. Започва да разсъждава върху събитията: дали пък наистина не му е писано да остане без нещо голямо. Но вече гледам напред.

- Сигурно още съжалявате за пропуска при 2:2 срещу Севиля? Гостите като че ли бяха "готови"?

- Затова и не спах цяла нощ след мача
Яд ме беше, защото Тотнъм имаше класата да отстрани Севиля. Твърдя го и сега. Вярно, ако бях вкарал, можеше да се стигне до сензационен обрат. Никой не знае. Просто генерално изпуснахме двата мача.

- В медиите се появиха ваши думи след равенството 2:2 с Арсенал, че Тотнъм се нуждае от доста по-голяма класа, за да върви напред. Бяхте разочарован от защитата. Звучи като критика?

- Не. Не знам кой какво е гледал и превеждал. Говорих след мача пред Скай спортс, че трябва да бъдем по-концентрирани като отбор. Да не допускаме грешките, които вече сме правили. Да се подкрепяме. Например постоянно ни вкарват от статични положения, трябва да си направим изводите как покриваме съперника и къде се пропукваме.

- Прогнозата ви за полуфиналите в Шампионската лига?

- Аз исках финал Манчестър Юнайтед - Милан. Ще го изиграят по-рано. Невероятни отбори. Както и да ги преценявам, не мога да открия предимство на единия или на другия. Непредвидим е и другият полуфинал. Челси - Ливърпул ще е мач със съвсем друг характер, ако го сравним с останалите в Шампионската лига. Емоциите са съвсем различни, когато английски тим играе със съперник от континента. Така че не мога да предвидя полуфиналите, още по-малко победителя в турнира. За мен е чест да играя срещу тези отбори всяка седмица.

- В предишно интервю казахте, че Манчестър Юнайтед са №1 в Англия и ще станат шампиони?

- Държа на думите си. Те играят най-красиво и резултатно. Челси може би изпуснаха титлата с равенството срещу Нюкасъл. Ако бяха свалили преднината на точка, имаха реални шансове да ме опровергаят. По-важното е какво ще направи Тотнъм. Трябва да играем в Европа и следващата есен. Имаме мач по-малко, смятам, ще се справим.

- Да преминем към националния отбор, очаква се Станимир Стоилов да поеме треньорския пост за два мача.

- Нека изчакаме решението на БФС. Ясно е, който и да е той, няма как да направи чудеса за толкова кратко време. По-скоро в двата мача новият треньор трябва да върне настроението
Да се успокоим след грешката с Албания. Ние, футболистите, ще му помогнем с всички сили. Слаби отбори наистина вече няма, в Беларус ще е тежко. Длъжни сме да победим, за да съхраним шансовете. Аз никога не съм се отказвал. Неприятно е, прави са тези, които казаха, че трябваше да бием Албания и без треньор. Уверен съм, ще намерим сили да излезем от неприятната ситауция.

- Ваши колеги не се притесниха да кажат дали искат българин или чужденец?

- Аз винаги съм казвал, че имаме достатъчно талантливи треньори. Все пак решението е на БФС. Когато се прибера, ще разговаряме с Борислав Михайлов, за да разберем с общи усилия къде сме сгрешили и какво трябва да бъде направено. В крайна сметка всичко е в нашите крака.

_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Всички видове застраховки към ЗК ЛЕВ ИНС.Отстъпки до 25%.
0883368440
0879331668


Последна промяна TOTTI10 на 15 Юни 2007 21:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Юни 2007 21:45 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2006 00:48
Мнения: 2540
Местоположение: Курило
Цитат:
Димитър Бербатов: На 35 години ще стана защитник
В Тотнъм съм щастлив, не искам да говоря за бъдещето, казва капитанът на България

В края на първия си сезон в Англия Димитър Бербатов се оказа в центъра на купища спекулации относно това къде ще играе в бъдеще. Всички на Острова, като се изключат самият българин и хората в Тотнъм, твърдят, че негов трансфер в по-голям отбор (Манчестър Юн или Челси) е неизбежен. Бербатов настоява, че се чувства щастлив на "Уайт Харт Лейн" и иска да се отблагодари на публиката на Шпорите с играта си.



Гари Джейкъб
THE TIMES

Сезонът

Всеки има различни надежди, когато започва да играе. Аз наистина очаквах с нетърпение първия си сезон тук. Наистина вярвах в себе си. Честно казано обаче, не можех да си представя, че нещата ще се развият така. В началото беше трудно наистина, но с помощта на съотборниците и всички в клуба се адаптирах бързо. Когато съм си у дома и се радвам на футбола, мога да покажа истинската си игра.

Адаптацията

Много бързо се приспособих. Странно е, защото говорим за нова страна, нови хора. Футболът беше различен, но отборът ме подкрепя. Това е колективен спорт и когато видях как всички си помагат, това много ми хареса и всичко се развива добре.

Дрогба

Не ми харесва да ме сравняват с него. Всеки е различен. Аз съм си аз и не искам да ме сравняват с никого. Харесват ми много футболисти, но да ме сравняват с някого не ми харесва. Имам собствен стил. Опитвам се да играя добре. Най-важното е да тренираш здраво. Когато го правиш, играеш силно.

Бащата

Не говоря с него всеки ден, но се чуваме след всеки мач. Той ги гледа по българската телевизия. Обсъждаме мачовете, грешките ми и начина, по който играя. Опитвам се да се вслушвам в думите му, защото е бил на моето място. Опитвам се да правя всичко възможно, за да не го разочаровам. Ако родителите ми се гордеят с мен, значи съм успял човек.
Баща ми никога не ме е карал да стана футболист. Остави ме да избирам и аз избрах футбола. Щастлив съм да играя. Мисля, че съм роден за футбола. Господ ми даде талант и се опитвам да го покажа. Когато играя добре, съм щастлив.

Грешките

Когато бях по-млад - а и сега не съм особено стар - не играех толкова добре в отбрана. Баща ми каза, че това е слабост в играта ми. Опитвам се да правя това, което ми казва. Говорим най-много за грешките, които не трябва да допускам в следващия мач. Има ситуации, в които не успяваш да вкараш или да овладееш топката, да подадеш или да стреляш. Това са чисто футболни неща и когато знам, че е прав, се опитвам да се поуча и да обърна внимание на тези неща. Когато бях млад, понякога си мислех: "Какви ги говори?", но с течение на годините осъзнах, че е бил прав.
Баща ми е бил на моето място, бил е нападател, а после и защитник. Винаги съм бил нападател, но може би, когато стана на 35 и вече не мога да тичам, и аз ще бъда защитник.

Майката

Тя е била хандбалистка, но никога не съм я гледал да играе. Била е доста добра. Ние сме спортно семейство. Имам брат, който беше футболист, но вече не играе. Казва се Асен.
Не обичам обаче, когато някой от семейството ми ме гледа на стадиона. Чувствам се неудобно, някак странно. Както казах на моя агент, когато той идва на мачовете, винаги губим. Не знам каква е причината, но това е шегичка. Но наистина не обичам, когато някой ме гледа специално - не знам защо. Баща ми ме гледаше, когато бях малък, но когато станах мъж, нещата се промениха. Те обаче идват на мачовете на националния отбор на България - не мога да ги спра!

Сестрите в Либия

Опитваме се да променим нещо. Не мога да направя много, мога само да ги подкрепям, но все пак опитвам. Майка ми е медицинска сестра. Искам да продължава да помага на хората, както е правила цял живот.

Рисуването

Баща ми рисуваше преди. Един ден и аз започнах, за да покажа, че мога да го правя по-добре. Бог ми е дал известен талант. Рисувам всичко, което виждам. Когато имам време, просто сядам и започвам да рисувам нещо по памет. Не ходя да разглеждам в галериите, просто обичам да рисувам. Когато видя нещо в списание или филм, го фиксирам и се опитвам да го нарисувам.

Филмите

Гледам много. Гледам стари филми, нови филми, хубави и лоши филми. Харесват ми Робърт де Ниро, Ал Пачино и Джак Никълсън. Щом те участват, значи филмът е страхотен. Не гледам много футбол, само хубавите мачове, в които играят големите отбори.

Бъдещето

Не искам да говоря за това. Какво искате да кажа? По-хубаво е да мислиш за настоящето. Когато играеш добре и вкарваш голове, особено тук, в Англия, всички те следят. Големите отбори - Манчестър Юнайтед, Челси - те проявяват интерес. Но аз съм щастлив в Тотнъм. Никой не знае какво ще стане в бъдеще. Щастлив съм тук. Не искам да говоря за бъдещето.

Нови предизвикателства

Това е първият ми сезон тук, не мина дори една година, откакто пристигнах. Има още много да уча. Можеш да учиш цял живот, особено във футбола. Учиш всеки ден на тренировки, виждаш нещо ново, говориш с играчите и с треньора, опитваш се да станеш по-добър. За мен е голямо предизвикателство да се развивам, да играя на високо ниво. Това е целта ми. Сега съм в Тотнъм и искам да помогна на тима с головете си и с играта си, както беше в Байер (Леверкузен).

Герой

Герой е силна дума. Аз не съм герой. Аз съм обикновен тип, който играе футбол и се опитва да се наслаждава и да забавлява феновете. Наистина съм благодарен на запалянковците, които ме подкрепиха от първия мач и продължават да го правят. Опитвам се да изразя моята благодарност с головете и начина, по който играя. Няма нищо по-хубаво от това да вкараш пред феновете, които те подкрепят. В Тотнъм ми харесва. Наистина съм щастлив, че избрах да дойда тук и да работя с боса (б.р. - Мартин Йол). Той е страхотен. Щастлив съм тук. За останалото - попитайте боса.

Слуховете

Свикнал съм с тях. Не съм във футбола от вчера, играя вече отдавна. Когато има такива спекулации, ако искаш да продължиш да играеш добре, трябва да ги забравиш и да се съсредоточиш върху играта си. Наистина се наслаждавам на престоя си тук. Единственото, което искам, е да съм здрав, да нямам контузии. Това е най-важното.


_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Всички видове застраховки към ЗК ЛЕВ ИНС.Отстъпки до 25%.
0883368440
0879331668


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2007 01:02 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2006 00:48
Мнения: 2540
Местоположение: Курило
Цитат:
Димитър Бербатов: В играта ни има подобрение

Няма от какво да се страхуваме срещу Холандия, твърди голмайсторът на Тотнъм


Нападателят на английския Тотнъм – Димитър Бербатов, който не успя да се разпише във втората среща срещу Беларус, заяви пред Sport1.bg, че националният отбор на България е проявил характер и затова е спечелил. Митко, който се разписа в първата среща, като вкара и двете попадения в Минск, призна, че при „лъвовете” има израстване в играта.

- Митко, постигнахте измъчена, но сладка победа над Беларус. Какво е мнението ти за мача?

- Срещнахме един труден противник, като тима на Беларус. Гостите се прегрупираха добре, затваряха доста умело играта. Момчетата на Юрий Пунтус ни затрудниха максимално, но футболът е игра на голове и накрая ние излязохме победители.
- Мислеше ли си, че мачът може да се развие по друг начин и да се получи като домакинството срещу Албания?
- Не, всички бяхме оптимисти и желаехме победата. Важното е, че я постигнахме. Не започнахме добре поради факта, че имахме малко разконцентриране в отбраната ни, но успяхме да обърнем мача. Показахме дух и желание за победа, което е радващото в случая.
- Как се разделихте със селекционера Станимир Стоилов в съблекалнята след мача?
- Всички му пожелахме успех. Той ни благодари на нас, ние му благодарихме на него. Радваме се, че работихме заедно, защото показахме добри игри, показахме израстване, ако мога така да се изразя. Спечелихме два мача и мисля, че той е доволен, както и ние, а и цяла България трябва да е доволна. Ще видим кой ще е следващият треньор на националния.
- Трябва ли Станимир Стоилов да остане начело на тима на България, ако това зависи от теб?
- В близките дни ще се коментира този върпос с президента на БФС Борислав Михайлов и ръководството на централата ни. Ако се допитат до нас, футболистите, разбира се, че ще си кажем мнението, но за момента не искам да коментирам този върпос.
- След двете победи срещу Беларус, увеличиха ли се шансовете на България да се класира на ЕВРО 2008?
- Да, увеличиха се значително. Следващият ни мач е срещу най-класния отбор в групата – Холандия. Няма да ни е лесно, но отиваме там и ще се опитаме да спечелим. Няма от какво да се страхуваме. И те са хора, а в играта ни има подобрение и ще видим какво ще се случи.

ИВО ТОНКОВ

_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Всички видове застраховки към ЗК ЛЕВ ИНС.Отстъпки до 25%.
0883368440
0879331668


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007 00:14 
Offline
Аватар

Регистриран на: 30 Дек 2006 00:48
Мнения: 2540
Местоположение: Курило
Цитат:
ДИ-МИ-ТЪР !
БЕР-БА-ТОВ !


Така скандираха душите ни,докато правихме това никално Maxim-интервю със суперзвездата на Тотнъм и национала.
Внимание:интервюто съдържа следи от лютеница

Кой е най-грозният ти гол? - Нямам такъв! ( смее се ) Ама вие кво разбирате под грозен гол?За мене голът си е гол.Вътре във врата - и е гол.Няма значение как.

Е кажи де - Сещам се за един,той е много тъп,обаче беше много важен.Играхме срещу Ливърпул с Байер,полуфинал май за ШЛ ( 2002 - б.р. ) И беше 2:2 ли,нещо такова.Някой би удар,вратарят я изби,тя идва в мене,обаче аз не я очаквах и някакъв много такъв удар направих - странен,все едно за първи път ритам топка,разбира те ли.И тя ми се удари ( показва последователно коляно,подбедрица,горна част на стъпалото ) тука,тука,и тука долу,и влезна във вратата.Но по принцип се старая да правя хубави работи.

Преди кой мач най-много са ти треперили коленете? - Де да знам,то не е само един мач.Има доста мачове,дето в началото трепериш целия и си мислиш кво ли ще стане,как ще се представиш

Пиеш ли по 50гр. за отпускане? - ( смее се ) Не!Глупости.Просто си казваш "спокойно,спокойно,не са страшни,и те са хора".Или пък си мислиш "добър си,добър си".Обаче някой път се оказва,че не си толкова добър ( смее се ) Всъщност това беше в началото - после претръпваш и тия неща като че ли не ти правят такова впечатление.

Скучвало ли се е по време на мач да ти се доходи до тоалетна? - Не.А и някакси нямаш право ( смее се ) По време на играта не може да ти се припикае,нито ..... нали.След това може да имаш допинг и не успяваш да се изпикаеш два-три часа,ако не си пил нещо след мача.Сега,ако някой ти е сложил нещо в яденето .... Както на Тотнъм последния мач миналата год.,преди да отида аз,от него зависеше дали ще играят в ШЛ.Някой им беше сложил нещо в яденето и целият отбор в деня на мача - разтройство.Момчетата ми разказваха, викат - някой ни сложи нещо вътре,мамата ни се еба!И тогава не може да играеш пък изобщо ( имитира ходене със стегнати едно до друго бедра )

Кой от Тотнъм издържа най-много на пиене? - Де да ги знам.Пият там някакви бири,лумкат здраво,доколкото съм виждал.И май всички издържат,да ви кажа честно.Аз съм излизал с тях един път само,ходихме на кушечки надбягвания.

Ти изкара ли нещо? - А-ами.Един път не спечелих,поне ей така.

Какво не правиш,за да не се контузиш? - Ми не карам кънки на лед.Мотор не карам.Не,имам мотор,ама не го карам,малко ме е шубе.Сузуки,в гаража ми е.Тука бе,не в Лондон.Ер 1000,бате.Урмммммм!!!

И какво го правиш? - ( тихичко ) Абе,по някога си го карам.Ама така леко,да си начеша крастата,разбирате ли.Много ме кефят мотористите,само като ги видя - на групички,голлеми пичове.Джжж - здраво карат.Имам и бърза кола - Мерцедец CL,така че и аз по някой път се "състезавам",но тука,у нас.Вчера со ходих до Благоевград,бях на село,да видя баба ми и дядо ми.И там има една отсечка,една много дълга - викат й "литището",права такава с четири платна.И там,бате,с 280 - иииууууу!Добре,че нямаше ченгета.Аз съм любител на високите скорости по принцип - знам,че е опасно,но винаги преценявам риска и мисля ,че като цяло карам раазумно.Като няма опастност за никой - си позволявам по-бързо.А в Лондон на всяка крачка са ти камери и не можеш да правиш такива работи.

Като беше на село дедо ти какъв съвет ти даде? - Дедо ми и той е играл футбол,и винаги,нали знаете - дедовците като седнат,почват да раздуват.Обаче на мен ми е кеф.Много ми е кеф със стари хора да контактувам.Все ще ми кажат някоя история,нещо интересно,което не съм чул,или ще ме научат на нещо,разбирате ли.

Как ти вика дедо ти? - ( имитира го ) "Митааа!" И той се казва Димитър,ама на него му викат "Мицата".Баща ми също ми викаше "Мита" до едно време.Та дедо ми вика "Митааа.ше те харесват до време,а след това никой няма да те търси" ( смее се ) Аз викам - "знам,бе,знам".И то наистина си е така.

Кога си се надувал? - Ами,имало е такива моменти.Всеки е имал такива моменти.Може би като съм направил хубав мач,вкарал съм хубави голове.Тогава винаги ме и кеф и ако си позволя нещо такова - имам приятели,и баща ми най-вече - "шшш".Само седи и - "шшшш" ( имитира лош поглед ) в смисъл - "по-спокойно малко"

След оня гол с/у Милдълзбро наду ли се? - Не.Знаете ли къде са ми се забили тея неща - ей тука в главата и никога не може да ми излезнат.Вкарвам,играя и свършва,разбирате ли.Направил съм го,идва друг мач.По принцип след мач съм ей така,не мога да мръдна ( показва суперуморен вид )

А сили за секс намираш ли след мач? - Ами,някой път има,друг път няма.Два мача може да направиш един след друг ( гледа хитро )


Кой е най-големият майтапчия в Тотнъм? - Много са - Роби Кийн,Дефоу.Той Дефоу,все едно има пирон в гъза.Постоянно се закача,все се майтапи,все бучи,все дърпа някой.Ама пич голям!И Пол Робинсън,и той е майтапчия.По принцип чувството за хумур им е развито на англичаните.Напоследък и аз се включих.

Какви шеги им правиш? - Ми не,аз не съм правил.Те момчетата правят повече - слагат там вратите вода,като влезеш да ти падне на главата.Или някой,ако дойде със смешни дрехи,му ги закачат горе всички да ги видят.Или пък един път имаше един дошъл с някакви боксерки много смешни,и някой си ги беше сложил върху анцуга на тренировка и беше излязъл с тях.Смях

Кой от отбора чука най-хубави жени? - Е,сега,да не ги снимам ( смее се ) Те повечето са си женени,с приятелки.

Как ти минава един делничен ден там? - Първо тренираш - от 11 до 1-2.След правиш фитнесче нещо,масажи.Масажистите ги мъча като за световно,по един час масаж ми правят - не бяха свикнали,ама ще се научат ( смее се ) После се прибираш и това е.Гледаш филми,ровиш в интеренет - времето минава.

Как използваш времето в задръстванията? - Слушам музика.Голян фен съм,само черно пускам в колата.

Чалга не? - Не.Аз съм голям фен на черното,на рапа.Тупак най-вече.И Доктор Дре,Снууп Дог,Фифти,Еминем,ей такива.Даже мисля ( тупва се с юмрук в гърдите ),че съм черен отвътре!И ги бъзикам наште в отбора.Веднъж правим квадрат, квадрат нали знаете кво е.Беше станало така,че в единия бяха само бели момчета,а в другия - черни,обаче и аз.И те на майтап - шшш,Бербо,айде бегай у другия квадрат,да сме бели на черни.Аз викам - пичове,аз съм черен отвътре,бе.

На черни партита в някой лондонски клиб ходиш ли да поденсиш малко? -Ми аз съм от една год. там,не съм ходил никъде.

И на бар ли не си ходил? - Не

На кафенце поне? - Не,сериозно ви казвам

С отбора поне не се ли събирате заедно да пиете чай някаде? - ( смее се снизходително )Чай!Не,само на тия кучешките надбягвания,дето ви казах.Ходихме на Дефоъ там на годежа,след последния мач беше това,уважихме го момчето.

Какво му подарихте? - А,нищо.Всеки си отива,просто като поканен.Какво да му подариш на човек,дето си има всичко?!Просто отиваш и му показваш респект.

Научи ли съптборниците си да псуват на български? - Тоя Зокора ,той една сръбска псувня постоянно повтаря,откъде я е научил,не ми казва.Пичка ти матерна,нали псува на сръбски,йебем ти матер.Викам - от къде я научи,бе? Вика - а,откъде,откъде,научил съм я.Аз самият не съм ги учил.По-скоро някой път почваш и ти на английски.Те не,че имат много,де,ама ..... Нашите са по-цветисти и от време на време ги използвам

Няма ли да измислиш вече някакъв бербатовски начин да се радваш след гол?Примерно нещо ръченица това-онова,по-българско? - Никога не съм бил фен на тия изтории.Аз вкарам гол,вдигам ръката да покажа,че аз,и това е

Кой е най-красивият футболист в Англия след теб? - ( смее се ) Що пък след мене,бе

Е щото всички - жени,медии - смятат,че си много готин - Е аз не съм ги гледал така футболистите бе.Има такива,които се стараят и се обличат готино,разбирате ли.Неста от Милан ... ( мисли ) Вие пък,еби му майката,изкарахте ме педал сега тука ( смее се ),кой е най-красив,кой е най-такова.Не съм ги гледал

В какви отношения си с мениджъра Марин Йол? - Много добри.Той е така малко,като Кръстника - като почне да говори,гласът му е много плътен такъв,нисък.Хем те надъхва да излезете и да ги смачкате,хем знае как да те развесели,като имаш по-голямо напрежение.Голям пич!Аз много се радвам,че работя с него.Той м/у другото е по-висок и от мене,обаче и здрав такъв,разбирате ли.Имам чувството,че ако ми пукне една,бате ( смее се ) - съм нокаут.

По английската ТВ казаха,че приличаш на Анди Гарсия .... - ( раздразнено ) Да бе,приличам грънци.Глупости.Не,аз това не го приемам.

Пемата навремето нарочно ли ти викаше Барбуков,или? - Аз не съм чул Пената да ми вика "Барбуков".Може да е казвал,но на мене лично никога не ми е казвал такова нещо.Той не ми вика на фамилия,вика ми "Мите"

Ама това "Барбуков" беше много популярно - Да бе,да,чел съм го

Дразниш ли се,че в Германия можеха да ти казват правилно фамилията,а в Англия даже сменят ударението и те произнасят "Бъъъбатов"? - Не,ама ме дразни,че има фенове,които вместо да ми казват "Димитър",ми казват "Димитри".Викам - "абе,шш,пич,не Димитри,Димитър"

Сред феновете на Левски се говори,че същност със С.Петров сте левскари.Вярно ли е? - Ееееее .... Не,аз съм си цесекар,бе.Но към Левски нямам лоши чувства.

И това,че така и не вкара гол на Левски,уж било нарочно,от симпатия? - Глупости.Не е вярно,че не съм искал да вкарам

Ами ти и на ЦСКА не вкара,като игра за Байер? - На ЦСКА опитах да вкарам - не можах.Срещу Леверкузен играх - вкарах.Разбирате ли?Просто не съм могъл да вкарам и не съм вкарал.Аз съм професионалист и играя за отбора,който ми плаща

Според тебе Стоичков дали се плаши,че може да го надминеш по успехи? - А,ще го надмина,глупости.Стоичков много трудно ще го надмине някой - със Златните топки,Златни обувки,световното,което направиха с ационалния.Но не ми пречи да опитам,нали?М/у другото той към мен винаги се е държал супер.Никога не ми е правил проблеми,винаги ми е казвал нещата както са и само хубаво съм видял от него.И винаги съм го слушал.

Някъде те бяха питали какво най-бързо можеш да сготвиш и ти бешеотговорил - вода,взимам чаша,пускам чешмата и готово.Иначе вкъщи какво хапваш? Ами стремиш се да ядеш максимално правилно.Храната е важен фактор от играта

Какво закуси днес? Филии с лютеница

Това може ли? - Може.Хлябът е черен

А сирене?Или само лютеница? - ( много сериозно ) Шшш,аз много обичам лютеница!Карам баща ми да ми праща кашони с лютеница оттука в Англия.Аз съм фен на лютеница и сирене и ви казвам - няма по-хубаво от лютеницата

Като спреш да играеш,ще се намухаш ли ако с нещо,което сега е забранено? - Не,аз съм много просто устроен - мога все ден да ям едно и също.Важното е да съм се наял.Едно време нямаше кво да яде,м - вие редили ли сте се в 4 сутринта на опашка за хляб?На смени ходехме с майка ми,баща ми и брат ми,да се редим за хляб.И това ми се е запечатило.Не ми трябват никакви специалитети.Даже отиваме в някакъв рестурант,което се случва много рядко,в някакъв такъв хубав,и съм с приятели,а те - що не си поръчаш нещо "по-така".Ама кво по-така?Да донесат някакео такова малко,специалитет,аз ще си наям ли?Дай си една пържолка тука

Като си ходиш в Благоевград,казват ли ти в квартала "Миме,айде да поритаме малко"? - Мои приятели,брат му и други момчета ходят и си ритат всяка събота и неделя,а аз все се каня да ходя да поритам и все нямам време.А знаете ли колко ще ми е кеф - така,както едно време сме ритали в училище.Оня ден бях тука да ритам на Славия на малки вратички.Играх с/у Кременлиев - да го напишете това,за да го прочете.Незнаех,че ще играя с/у него - и се появява той.Той е голям пич,много ми помогна в ЦСКА,държеше се супер.И играхме един с/и друг и го бих ( смее се ) Искам да напишете,че го бих - той неговият отбор фаворит там,обаче ги бихме.

Кой най-лошо те е ритал в Англия? - Ми там са бая ръгачи.Всъщност не ритат чак толкова,ама влизат твърдо.Има разлика - някй да иска да те ритне начрочно,да те контузи.А те са тикива играчи,че ти влизат твърдо - но честно,за топката.Някой път се е случвало да те изритат,разбира се,ама това си е чат от играта.Последният мач от сезона един как щеше да ме контузи,направи си изкарах акъла.Тука точно ( сочи малко под коляното ) чакайте да ви покажа - глей кво става ( вдига крачол и ни показва издълбана резка в крака ) В опорния крак - но в последния момент си вдигнах леко крака,та да не ми го прасне,щото иначе вързките ми отиваха на кино.И то в последната мин.,вече сме били,няма снисъл изобщо,сезонът е свършил.После ми се извинява - извинявай,без да искам,а аз му викам - пич,ще ми счупиш крака

Като се прибираш с всички тези синини и рано,гаджето ти,вярва ли,че всиики са от мача,а не че някоя друга те е щипала и хапала? - Аз колко белези имам,ако тръгна да ви показвам на десния крак - все едно е стрелбище.Обаче всеки белег си има история.

Значи не те пита "коя ти направи тия смучки по краката"? - ( смее се ) На мен ми е кеф,като имам белег.Не си го търся нарочно,ама като стане,това показва,че е твърда играта,че не се плашиш,че си играеш.Много мразя симуланти

На фенка подписвал ли си се на циците? - Ми подписвал съм се,да,на гърдите.И после си мисля - "е защо там,като ще се изкъпе".Но на тях като им е кеф - и на мен ми става кеф

Публиката на Тотнъм има ли песен за теб? - Има бе,има.Аз им викам - абе,хора,не ми трябва песен на мене,искам да се кефите,че играя и че вкарвам.Нямам претенции за песен.Обаче ъте накрая излезнаха с една ( запява ) "Диии-миии-таа-Бер-ба-тов,Дии-мии-та-Беер-ба-тов" - само името ми се повтаря,разбирате ли.Щото има една такава симфония.Пускат я на мача с Чарлтън,и те почват по мелодията да ми пеят името.И аз целият червен,притеснен,и си викам - "абе,стига бе,стига,бе"Кефя се,ама нали,притеснявам се.

MAXIM

_________________
Изображение
Изображение
Изображение


Всички видове застраховки към ЗК ЛЕВ ИНС.Отстъпки до 25%.
0883368440
0879331668


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 5 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Интервюта(нашите пред микрофона)
Форум: ЦСКА (София)
TOTTI10 4868 30 Юни 2008 17:09
от viko1948
Преглежда непрочетените мнения Интервюта,мнения,коментари на играчи и треньори в Юнайтед
Форум: Манчестър Юнайтед
dorostol2003 33468 18 Май 2009 19:38
от ispaneca81
Преглежда непрочетените мнения Блиц - интервюта с футболисти на "Волов"!
Форум: Сезон 2008/2009
The Black Swan 3306 26 Фев 2008 15:50
от ivo75
Преглежда непрочетените мнения Новини,анализи,интервюта
Форум: Левски (София)
Football Fan 12634 15 Апр 2008 13:03
от Football Fan
Преглежда непрочетените мнения БЕРБО, МАРТО И СТИЛИЯН НА БЕНЕФИС ВЪВ ВРАЦА
Форум: Ботев (Враца)
koko89 2996 08 Юни 2008 10:55
от ivov

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  
cron




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози