bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 16 Апр 2024 14:52




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 22 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2007 16:39 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Венгер подписва за още три години с Арсенал

Лондон. Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер доказа лоялността си към клуба, подписвайки нов тригодишен договор с “артилеристите”, съобщава Sky Sports. Новината все още не е обявена официално, като се очаква това да бъде направено на специална пресконференция в петък следобяд. По този начин ще бъде сложен край на спекулациите относно бъдещето на французина, който през лятото бе спряган за наставник на Барселона и Реал (Мадрид).
Венгер дойде в тима от Северен Лондон през 1997 г. и с работата си се превърна в жива легенда за феновете на Арсенал. Оттогава той успя да спечели три титли с тима и го класира за първи път в историята му за финал на Шампионската лига, злощастно загубен от Барселона. Настоящият му договор изтичаше в края на този сезон, но той реши да остане лоялен към клуба и ще парафира нов договор в петък.

Източник: Агенция "Фокус"

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2007 20:37 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Венгер: Арсенал ми е като съпруга

Арсен Венгер направи интересно сравнение за това как усеща престоя си в Арсенал. Французинът е начело на отбора от 1996 година, а само преди дни преподписа с клуба за още 3 сезона, което означава, че ще остане при “артилеристите” до 2011 година. За него това е като истински брак.

“На този етап от кариерата си не искам да бъда свързван с други клубове. Мисля, че срещнах този отбор в точния момент и сега съм достатъчно израстнал, за да му предам това, което съм научил дотук. Винаги съм гледал на престоя си тук като брак. Трябва да спазваш определени правила и да носиш отговорнист” заяви той.

В събота артилеристите ще излязат за пореден път в дербите срещу Тотнъм, като в досегашните 25 мача между двата отбора, откакто Венгер води тима, Шпорите имат само 1 успех – през 1999 година.

“Клубът винаги ме е подкрепял в трудни дни. Тук получих свободата да реализирам идеите си и бордът и феновете винаги са били зад мен. Това е най-хубавото, което може да ти се случи в тази професия” добави французинът.

Източник: http://arsenal.gol.bg/article.php?id=21898

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2007 12:32 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Арсенал вече мисли за разширение на "Емирейтс"

Арсенал едва започна втори сезон на новия си дом "Емирейтс", но вече обмисля разширение на стадиона през 2010 г.

Понастоящем на "Емирейтс, който бе построен за 430 млн. паунда, идват по 60 000 души и всеки мач носи рекордните приходи от 3.1 млн. паунда.

Клубът вече е готов да вложи още 76 млн. паунда в увеличаването на капацитета, за да увеличи прлиходите от двубоите.

"Няма да бъде лесно, но може да бъде направено" - каза в интервю за "Гардиън" представител на компанията, която извърши строежа на великолепното спортно съоръжение в Ашбъртън Гроув, Северен Лондон.

Източник: Sport1.bg

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Окт 2007 00:20 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Арсен Венгер: Във футбола най-важна е присъдата на феновете

Културата в клуба трябва да се предава от играч на играч и от поколение на поколение, твърди мениджърът на Арсенал

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер наскоро даде обширно интервю пред сп. "Франс Футбол", в което говори за опасенията си, породени от напускането на вицепрезидента на клуба Дейвид Дийн и капитана Тиери Анри, настоя, че един отбор трябва да бъде отгледан, а не купен и коментира състоянието на английския футбол като цяло. Според него играта на Oстрова се намира на важен кръстопът.

- Изпитахте ли желание да си тръгнете от Арсенал, когато разбрахте, че приятелят ви Дейвид Дийн напуска борда на клуба? Имахте ли съмнения в този момент?
- Да, имах известни съмнения в определени моменти. Винаги се замисляш за тези неща, когато договорът ти е напът да изтече. Но къде можех да отида? Никога не съм преговарял с други клубове. Първоначално ми беше много трудно да приема напускането на Дийн, но както винаги съм казвал,
поел съм отговорност пред един много млад отбор
пред играчите, които доведох тук. Също така поел съм отговорност към феновете и към клуба, които винаги са ми имали доверие. Винаги съм имал възможността да работя така, както искам. Ситуацията беше много трудна, защото донякъде се озовах между Дейвид Дийн и клуба. Но Дейвид е фен на Арсенал и винаги ме е насърчавал да остана в клуба.
- Не беше ли това, че пуснахте Анри да отиде в Барселона, един парадокс, като се има предвид, че самият вие искахте да останете в клуба още дълго?
- Парадокс? Не мисля така. Тиери беше напът да навърши 30 години. Той знаеше, че имаме млад отбор, а и не беше сигурен какви са плановете ми, дали ще остана. Като нападател на него не му оставаше много време. Разбирам го напълно. Каза ми: "Наистина имаме добър отбор, но в същото време този отбор е млад. Той ще стане много силен, но аз нямам време да чакам." Казах му, че разбирам напълно проблема му. Тогава той каза, че иска да си тръгне, и затова напусна. Наистина напускането на Дийн оказа влияние върху решението на Анри, в известен смисъл го улесни.
- Как обяснявате дългия си престой в Арсенал? Във водещите европейски отбори има само двама мениджъри, които са били на поста десет или повече години - сър Алекс Фъргюсън в Манчестър Юн и вие. Има ли някаква тайна?
- Не знам. Имах невероятен късмет. Прекарах 7 години в Монако, а сега навъртях 11 години тук. Имах късмета да срещна добри хора тук, хора, на които имам доверие.
- Вярвате ли в силата на съдбата?
- Да. За мен
успехът в живота е щастливо стечение на обстоятелствата
което можеш да постигнеш чрез собственото си поведение.
- Клубът наскоро обяви забележителни финансови резултати. Сега сте вторият най-богат клуб в света след Реал (Мадрид). Значи ли това, че преместването на "Емирейтс" е напълно оправдано?
- Да, без каквото и да е съмнение. Цифрите го доказват. Вече сме в друго измерение. А когато дълговете бъдат изплатени...
- Кога точно ще стане това?
- След период от 20 до 23 години... Но вярвам, че разликата ще се почувства след края на сезон 2008/09. Ще имаме много по-големи ресурси на разположение. Приоритетът ми ще бъде да запазя футболистите, които вече имам. Преди всичко вярвам в колективното начало и смятам, че можеш да поддържаш този дух и да го развиваш, ако имаш определена култура; култура, която можеш да предаваш от поколение на поколение. И тези поколения от играчи трябва да бъдат носители на тази култура, за да бъдат способни да я предадат на следващите. Ако клубът се превърне в място, където просто отиваш, а после си тръгваш, този клуб няма да стигне далеч. Любовта към играта трябва да се предава от играч на играч. Ще спазвам стриктно тази политика. Само че ако един ден се появи футболист, който може да ни помогне да се издигнем на ново равнище, но струва цяло състояние, може да го привлечем.
- В края на 90-те години, когато имаше голяма инфлация на трансферните суми и заплатите, казахте, че английският футбол е напът да удари на камък. Но всички трансферни рекорди бяха счупени това лято. Значи ли това, че сблъсъкът с реалността вече е дошъл и е отминал?
- Парите сами по себе си не са виновни, но онова, което хората правят с тях, може да е лошо. Ако се стига до инфлационна спирала, която предизвиква натрупването на огромни дългове и крах на клубовете, това е катастрофа. Тук играят три фактора - богатството на самите клубове, богатството, осигурено от телевизията, и богатството на собственика.
- Не сте ли притеснен, че все повече клубове от Висшата лига попадат в ръцете на чужди инвеститори, които искат незабавна възвръщаемост на вложените средства?
- Голямата опасност тези дни представляват онези хора, които купуват големи клубове и компенсират разходите със заеми от банките, а дълговете приписват на съответния клуб.
- Това, което Глейзърите направиха в Манчестър Юн.
- Манчестър Юнайтед носи толкова пари, че в случая това не е фатално, но примерът им, ако бъде възпроизведен в някой по-малък клуб, може да се окаже фатален.
- Но няма ли една по-голяма опасност, която заплашва европейския футбол - създаването на един футболен свят, в който има две класи клубове, в който големите клубове преговарят самостоятелно за правата си, а всички останали се задоволяват с трохите?
- Да, но според мен това е неизбежно. Във футбола винаги е имало йерархия.
Помните ли времето, когато англичаните отиваха във Франция
защото там им плащаха повече благодарение на парите от Канал плюс? Тогава във Франция никой не се оплакваше. В момента румънци и българи могат да говорят за разделение във футбола, ако сравняват своите първенства с френското. Но ако утре не бъдат създадени 53 европейски държави с абсолютно еднакво население и ресурси, винаги ще има неравнопоставеност.
- Но в английския футбол в някои случаи навлизат пари, чийто произход...
- (Прекъсва въпроса.) Това е непростимо, но за съжаление същото е в публичния и банковия сектор.
- Смятате ли, че английският футбол е напът да загуби душата си?
- Донякъде. Така е, защото мащабите се промениха. Преди имахме собственик запалянко, а сега собственик бизнесмен. Но не можем да осъждаме хората с лека ръка. Може да има бизнесмени, които уважават ценностите на английския футбол.
- Но ако д-р Венгер трябва да постави диагноза на английския футбол, каква ще бъде тя?
- Английският футбол се намира в отлично здраве. И вярвам, че досега е запазил своя дух, като е подобрил качеството си. В момента това е футболът, който най-много се гледа и който най-много се харесва в целия свят. В момента играта в Англия е изправена пред още по-голямо предизвикателство: как да продължи да повишава нивото си, без да загуби душата си.
- Кой трябва да бди за това? Феновете ли?
- Разбира се. Те са пазителите на футбола. Те или идват на мачовете, или не идват и обикновено присъдата им е справедлива. Те разбират играта. За мен е толкова прекрасно, че английският футбол намери начин да прогресира, но въпреки това запази характерния спонтанен начин на игра и ентусиазма на запалянковците. Въпреки това смятам, че достигнахме до един решителен момент. Усещат се първите признаци за това, че играта се преекспонира.
Стадионите не се пълнят докрай, получава се пресищане
заради многото мачове по телевизията.
- Тревър Брукинг (б.р. - шеф на отдела за развитие към Футболната асоциация) е загрижен за друг аспект на играта на клубно равнище. Само 37% от футболистите, които играха в първия ден на сезона, бяха англичани.
- Тук наистина сме на кръстопът. Трябва ли Висшата лига единствено да се стреми да повишава все повече стандарта си и да остане най-силното първенство в света, или трябва да произвежда играчи за английския национален тим?
- Каква е вашата гледна точка по този въпрос?
- Аз не участвам в този спор. Не съм голям привърженик на националните отбори. Футболният фанатик в мен се интересува само от това играта да става все по-хубава и по-хубава.
- И все пак, какво е обяснението за намаляването на броя на английските играчи, особено в големите клубове? Не са ли достатъчно добри, или са просто прекалено скъпи?
- Мисля, че основният проблем е в качеството на играчите. Но защо няма добри английски футболисти? Някой трябва да направи нещо. Не е нормално едно момче от Южна Африка или Бразилия да е по-добро от местните. В тази сфера Брукинг направи справедлив, обективен анализ и заяви: да отгледаме английски играчи, които да са също толкова добри, колкото и чужденците. Но едно от най-хубавите неща в спорта е да кажеш: "Защо това момче, което притежава страст и талант - и е родено в Зимбабве - да не може да играе с най-добрите футболисти в света?" Това би било несправедливо.

Източник: http://www.7sport.net/7sport/footw/index.htm

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2007 10:39 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Арсенал е най-високо оцененият клуб в Европа

Арсенал е най-високо оцененият клуб в Европа – или поне така твърдят три различни авторитетни източника в техните ранглисти. Тази, която се отличава с най-голяма тежест, е на ирландското подразделение на Yahoo Sport. Според тяхната класация “артилеристите” са на първо място по рейтинг, следвани от тима на Тиери Анри – Барселона и от Манчестър Юнайтед на трета позиция. Ливърпул се намира в топ 10 - на девета позиция, Челси се придвижва нагоре – от 23-то на 13-то място, а Рома пропада от 2-ро на 14-то място. Тази класация се базира единствено на актуалните резултати на отборите и не е повлияна по никакъв начин от субективно мнение.
Американската телевизия Fox Soccer Channel също е поставила Арсенал на върха в своята ранглиста (World Club Rankings). Манчестър Юнайтед е на 5-а позиция, а Ливърпул е едва на 7-о място. Реал (Мадрид) и Рома си поделят второто място.
И най-накрая е класацията на авторитетното списание Sports Illustrated. Изданието поставя Арсенал на върха в своя вариант на списъка с най-високо оценените европейски клубове. Тук обаче Манчестър Юнайтед падат още по-надолу, класирайки се на 10-а позиция, а Ливърпул е 8-ми.

Източник: Агенция "Фокус"

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2007 14:08 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Арсенал иска да посрещне на “Емирейтс” финал за Купата на УЕФА

Английският клуб Арсенал изяви желание да посрещне на своя стадион “Емирейтс” финала за Купата на УЕФА през 2011 година, съобщава Daily Mail. Още седем стадиона са кандидатствали за приемането на този мач като сред тях са “Лендсдоун Роуд” в Дъблин, стадиони в Германия, Португалия, Испания и три в Източна Европа. Решението на комисията на УЕФА ще бъде взето в края на месец март 2008 година. Кметът на Лондон Кен Ливингстън е дал своята подкрепа за кандидатурата.

Източник: Агенция "Фокус"

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2007 10:26 
Арсенал иска финал за Купата на УЕФА


Изображение
Ръководството на английския Арсенал изяви желание да посрещне на своя стадион "Емирейтс" финала за Купата на УЕФА през 2011 година, съобщават медиите на Острова. Кметът на Лондон Кен Ливингстън е дал своята подкрепа за кандидатурата. Освен "артилеристите още седем стадиона са кандидатствали за приемането на срещата като сред тях са "Лендсдоун Роуд" в Дъблин, стадиони в Германия, Португалия, Испания и три в Източна Европа. Решението на комисията на УЕФА ще бъде взето в края на месец март 2008 година.


Върнете се в началото
  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2007 00:06 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Гласят Венгер за президент на Арсенал

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер може да стане президент на клуба в бъдеще, заяви настоящият шеф на Артилеристите Питър Хил-Ууд. Френският треньор пое Арсенал през 1996 година и под негово ръководство лондончани спечелиха три титли и 4 купи на Англия.
- Никой от нас, шефовете на Арсенал, не става по-млад с годините - заяви 71-годишният Хил-Ууд пред в. "Файненшъл Таймс". - Един ден Арсен би станал отличен президент на клуба.
В същото време президентът на Арсенал заяви, че основните акционери на клуба са удължили споразумението да не продават дяловете си. Хил-Ууд оповести, че до април 2009 клубните директори ще продават само на строго избрани лица. До октомври 2012 година пък всеки, който иска да се раздели с акциите си, трябва първо да даде на колегите си в борда възможността да изкупят неговия дял. Споразумението цели да не позволи на руския милиардер от узбекски произход Алишер Усманов да сложи ръка върху Арсенал.

Източник: http://www.7sport.net/7sport/footw/d4839_3.htm

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007 15:44 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Адебайор влезе в историята на Арсенал

Нападателят от Того Емануел Адебайор влезе в историята на Арсенал, след като отбеляза гол №1000 за артилеристите в Премиършип. Той се разписа при победата над Рединг с 3:1, с която лондончани отново се върнаха на върха в класирането.

Адебайор вкара второто попадение, когато в 52-ата минута завърши прекрасна многоходова така и стреля неспасяемо в далечния ъгъл. Други голове бяха дело на Фламини и Хлеб, а мениджърът Арсен Венгер остана много доволен от представянето на футболистите си.

“Това наистина бе специален гол. Радвам се, че отново демонстрирахме, че можем да превръщаме предимството си във владеенето на топката в голове. Двубоят бе важен и от психологическа гледна точка, защото играехме последни и всички очакваха да загубим точки. Момчетата обаче се справиха с напрежението” каза французинът.

Така преди паузата за международните мачове Арсенал отново е на върха с равни точки с Манчестър Юнайтед, но и с мач по-малко. “Страхотно е, че всеки ден работя с такива футболисти, които са гладни за успехи и искат винаги да подобряват играта си. Освен това те са единни и много талантливи, така че всичко това ни прави оптимисти” добави той.

Източник: Gol.bg

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2008 16:13 
Offline
Левскарка до гроб

Регистриран на: 27 Авг 2007 16:48
Мнения: 536
Местоположение: хаджидимово
Отбор: Места 2005 (Хаджидимово)
Skype: gergana.madzhirova
ВЕНГЕР СВАЛЯ ЛЕНТАТА ОТ РЪКАТА НА ГАЛАС

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер ще прекара това лято в търсене на защитници, твърди Daily Mail. Френският специалист призна снощи, че провала на неговия тим в последните седмици се дължи именно на разпуснатата игра отзад. Само за броени дни „топчиите” се простиха с Шампионската лига и титлата в Премиършип след няколко глупави грешки.

Най-несигурно е положението на капитана Уилям Галас, като мениджърът обяви, че той няма да носи лентата през следващия сезон.

„Не знам от колко нови попълнения ще се нуждаем през следващия сезон, но не е въпрос на цифри. Въпрос е на намирането на един или двама наистина класни играчи,” заяви Венгер. „Срещу Челси водехме в резултата, както и срещу Ливърпул, срещу Манчестър Юн, така че явно можем да вкарваме голове. Мисля, че на Никлас Бендтнер и Тио Уолкът просто им е нужно време, тъй като тази година отбелязаха напредък.”

„Онова, което ме притеснява е, че не можем да се опазим от допускане на голове във важните мачове,” призна французинът. „В девет случая от десет възможни, отборът, който печели дербитата, е този, който вкара първи. Но ние загубихме всички тези двубои, след като повеждахме в резултата, така че имаме проблем в защита.”

„Не мога да кажа дали Галас ще е капитан и догодина. Искам да анализирам сезона, когато приключи,” продължи наставникът. „Той ще е моят капитан до края на този сезон. Той научи много за лентата и отговорностите й, показа отдаденост и желание. Не бих искал да правя други индивидуални оценки в момента, защото съм решил, че в момента той е капитан и оставам твърд в решението си.”

Венгер ще действа твърдо и с Матийо Фламини, който все още не е подписал нов договор с клуба. Ако до две седмици той не се съгласи с предложените му условия, ще е свободен да напусне през лятото, когато изтича настоящият му контракт.

_________________
http://zazz.bg/byuser:gerganaa ЗА ВСИЧКИ ПО НЕЩО СЪС СИГУРНОСТ ЩЕ НАМЕРИТЕ НЕЩО ОТ ВАШИЯТ ВКУС


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 23 Май 2008 21:14 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Мексиканския нападател Карлос Вела получи работна виза

Младия мексикански нападател Карлос Вела получи работна виза за Англия и ще се присъедини към предсезонната подготовка на тима през Юли.

19 годишния Вела, който бе привлечен от Селта Виго изигра целия сезон 2007/08 в отбора на Осасуна като преотстъпен и записа 32 участия и отбеляза три попадения.

Младока, който вече записа и три участия за мъжкия национален отбор на Мексико и отбеляза три гола, прекара още един сезон под наем във втородивизионния Саламанка.

Арсен Венгер коментира по рано: „Вела ще бъде част от първия отбор през следващия сезон. Той изигра целия сезон в Осасуна по лявото крило и трябваше да работи здраво там. Но за мен това не е неговата позиция, той е централен нападател, на позицията на Едуардо. Той е изключителен млад състезател.”

Източник: http://www.arsenal-bulgaria.com/?page=s ... y&sid=1224

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2008 20:45 
Offline
Левскар в Кръвта
Аватар

Регистриран на: 23 Авг 2007 08:50
Мнения: 138
Местоположение: Ботевград
Отбор: Левски (София)
Skype: stanislav_ganchev
А относно Насри? Ще идва ли в Арсенал?

_________________
http://vbox7.com/play:1b490cd0 - Това е България!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 25 Май 2008 04:04 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
cTaHKaTa написа:
А относно Насри? Ще идва ли в Арсенал?


Арсенал е близо до френско трио

Нови трима французи са на път да заиграят в Арсенал. Според английските медии тимът е на път да приключи трансферите на Самир Насри от Марсилия, Клеман Шантом от ПСЖ и Франсис Коклен от третодивизионния Лавал.

Безспорно най-известен от тях е Насри, за когото се предполага, че лондончани ще платят 15 милиона евро и вече са постигнали договорка с Олимпик. Очаква се футболистът да пристигна в английската столица днес, да премине медицински прегледи и да подпише за 4 години.

Марсилия се съгласи да го пусне, след като е на път да привлече Хатем Бен Арфа от шампиона Лион и да му намери качествен заместник. Очаква се Насри да реши проблемите на артилеристите в халфовата линия.

Скоро след него обаче в тима трябва да пристигне Шантом, който е на 22 години и е сравнавян с Матио Фламини. Венгер дори се е срещнал с него миналия уикенд. Коклен пък е на 17 години и впечатли по време на пробен период в клуба. Очаква се скоро и трите сделки да бъдат обявени официално.

Източник: http://arsenal.gol.bg/article.php?id=33786

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 10 Юни 2008 21:02 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Сонг подписва нов договор

Камерунският национал Александре Сонг подписа нов договор с Арсенал. 20-годишният футболист се присъедини към лондончани на 17 от френския Бастия през 2005 г. Година по-късно получи предложение да остане за постоянно. През 2006/2007 г Сонг игра под наем в Чарлтън, а през последния сезон записа 15 срещи за Арсенал. Камерунецът впечатли на тазгодишната Купа на Африка, като беше ключов в средата на терена. „Вярвам, че Алекс е забележителен играч и аз бях от малкото, които вярваха в това. Мога да ви покажа статии във вестниците, които твърдят, че той е най-лошата ми покупка. До една или две години той ще е важна фигура на Арсенал. Ще се уверите сами", заяви Венгер.

Източник: http://www.arsenal-bulgaria.com/?page=s ... y&sid=1243

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2008 03:30 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Клиши подписа нов договор с Арсенал

Френският защитник на Арсенал Гаел Клиши подписа нов дългосрочен договор с клуба въпреки слуховете, че италиански клубове искат да го привлекат.

Клиши премина в лондонския клуб през 2003 г. от френския Кан и успя да се наложи след като Ашли Коул премина в Челси, изигравайки 146 мача за "Артилеристите".

Клиши бе един от най-силните играчи на Арсенал през изминалия сезон и изигра най-много мачове от всички футболисти на отбора 48 срещи от общо 59.

Представянето му не остана незабелязано и от критиците и той бе избран в отбора на сезона 2007/2008 г. от Асоциацията на професионалните футболисти.

Новината определено е глътка свеж въздух за Арсен Венгер, след непрестанните слухове за футболисти, които искат да напуснат отбора. Матио Фламини вече подписа с Милан, Емануел Адебайор почти сигурно ще премине в Барселона, а и Александър Хлеб твърдо настоява за трансфер в друг клуб.

Източник: http://arsenal.gol.bg/article.php?id=35452

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2008 17:00 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Възстановяването на Едуардо върви отлично + ВИДЕО
15.07.2008 12:31
Нападателят на Арсенал Едуардо да Силва върви към екпресно завръщане след жестоката контузия, която получи през февруари.

Хърватският национал, който е роден в Бразилия, пострада при гостуването на Бирмингам, когато с безумно влизане защитникът Мартин Тейлър счупи глезена му още в 3-ата минута на мача.

Тогава лекарите обявиха, че Едуардо ще се възстановява най-рано до края на годината, но репортаж на бразилската телевизия "Глобо" от родината му, където играчът е на физиотерапия, показва, че той с бързи темпове си връща формата.

Нападателят вече тренира с топка, което бе немислимо допреди няколко месеца.

"Много съм изненадан от бързината и начина, по който се лекувам от контузията. В Арсенал се надяваха да успея да подновя тренировки през декември, а лекарите ме увериха, че ще се върна още през август", споделя Едуардо пред "Глобо".

Всекидневните занимания на бразилеца с хърватски паспорт във фитнес залата включват работа върху мускулната маса на краката му, а завръщането му на терена е все по-близо.

Източник: http://arsenal.gol.bg/article.php?id=36935

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2008 14:06 
Offline
Аватар

Регистриран на: 18 Юни 2008 16:02
Мнения: 346
Отбор: Белите орли (Плевен)
Skype: federer_11
Венгер призна, че следи Гарет Бари
22.08.2008 12:34

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че клубът проявява интерес към капитана на Астън Вила. Лондончани търсят дефанзивен халф след напускането на Жилберто и Матио Фламини и не успяха в опита си да вземат Чаби Алонсо от Ливърпул.

Според английските медии артилеристите са предложили 10 милиона паунда за испанския футболист, но офертата им е била отхвърлена. Затова Бари отново е на дневен ред, особено след като трансферът му на “Анфийлд” не се осъществи.

“Мога само да кажа, че той е един от футболистите, които следим. Мисля, че Бари е отличен футболист, но проблемът с играчите на 27 или 28 години е, че за тях плащаш сериозни пари, но след това не можеш да реализираш печалба като ги продадеш” каза французинът.

Както е известно той много рядко взима футболисти над 25 години, а ако го прави както стана със Силвестър, то е за минимална сума.

http://arsenal.gol.bg/article.php?id=39136


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2008 12:52 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Арсенал с нов изпълнителен директор

Арсенал обяви, че клубът ще има нов изпълнителен директор от началото на следващата година. Това е 44-годишният заместник-комисар на американската Мейджър лига (МЛС) Иван Газидис. Роденият в ЮАР и завършил Оксфорд ръководител ще прекъсне връзката си с МЛС, която продължава вече 14 години. Очаква се той да поеме много от функциите на бившия вицепрезидент на лоноднчани Дейвид Дийн, който напусна преди началото на сезона. Дийн, който беше много близък приятел на Арсен Венгер, отговаряше за всички контракти с футболисти сключвани от клуба, както и преговорите за трансфери на нови играчи.

"Препоръките на Иван са от най-висша класа. Очевидно е, че той има невероятна съобразителност на пазара, както и широки познания в областта на футбола, които само могат да помогнат на Арсенал не само да запази мястото си като един от най-големите футболни клубове, но и да повишим репутацията си в тези среди и на международните пазари", заяви по повод назначаването на Газидис президентът на Арсенал Питър Хил-Ууд.

"Имах привилегията 14 години от живота ми да са свързани с Мейджър лигата. Работил съм с някои от най-добрите изпълнителни директори и собственици на клубове в света. Много се радвам, че получавам възможност да приложа този свой опит в Арсенал - клуб с богато минало и традиции, който има отлична база да бъде още по-успешен в модерната ера на футбола. Минаха близо 15 години, откакто напуснах Англия, но очаквам с нетърпение да се завърна тук", сподели самият Газидис.

Източник: Sportal.bg

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 22 Дек 2008 20:52 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Фабрегас увреди коленни връзки
21.12.2008 21:46

Арсенал може да остане без Франсеск Фабрегас за 3 месеца, след като стана ясно, че полузащитникът е тежка контузия в мача с Ливърпул, когато бе заменен още на почивката.

Репортер на радио “Марка”, който е разговарял с футболиста съобщи, че първите изследвания са установили увреждане на коленни връзки. Предстоят нови тестове, които ще определят какво е състоянието му.

Фабрегас пострада при сблъсък със сънародника си Чаби Алонсо, когато двамата се сблъскаха за една спорна топка и футболистът на Ливърпул контузи своя съперник.

Все още не е ясно дали ще се наложи операция, като добрата новина е, че все пак не става въпрос за скъсване на връзките, което би извадило Сеск до края на сезона.

Така или иначе, липсата на испанеца със сигурност ще се отрази сериозно върху Арсенал, който и без това е твърде непостоянен през този сезон.

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 24 Дек 2008 13:18 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Официално: Сеск аут за четири месеца

Сеск Фабрегас ще остане извън терена за минимум четири месеца, призна днес мениджърът на Арсенал Арсен Венгер.

Халфът на "артилеристите" бе контузен от своя сънародник Шаби Алонсо в дербито срещу Ливърпул тази неделя.

Прогнозите бяха за три месеца без футбол, но очевидно травмата е дори по-сериозна от първоначално очакваното.

Лошата новина идва в допълнение на контузията на Тио Уолкът и втората операция, която Росицки претърпя неотдавна.

"Вестите са лоши, има частично разкъсване на кръстна връзка на коляното и ще му отнеме най-малко три, четири месеца", коментира Арсен Венгер пред "Скайспортс".

"Според нас ще са четири. Ще работим здраво за да се възстанови по-бързо. Определено ще ни липсва, но трябва да намерим начин да го компенсираме."

"Сигурен съм, че можем да се справим и без него, а когато се върне, ще ни помогне в последния етап от надпреварата."

Източник: Gol.bg

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 20 Авг 2009 17:22 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Арсенал назначи нови хора в ръководството си

Арсенал назначи в ръководството си три нови лица. Том Фокс, който е бивш собственик на отбора от НБА Денвър Нъгетс, ще изпълнява длъжността на търговски директор.

Фокс е работил и като изпълнителен директор в гигантите Найк и Гаторейд и ще бъде подчинен на изпълнителния директор на "артилеристите" Иван Газидис.

Медийният адвокат Свеня Гейсман се присъединява към клуба от северен Лондон като генерален съветник.

Тревър Сейвинг пък ще отговаря за всички операции в Арсенал.

http://www.sport1.bg/sport1/node/146282

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини за Арсенал
МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2009 03:59 
Offline
АКАДЕМИК - отбор ВЕЛИК
Аватар

Регистриран на: 24 Авг 2007 21:42
Мнения: 2609
Местоположение: София
Отбор: Академик (София)
Бендтнер и Денилсон преподписаха с Арсенал

Арсенал продължава да показва вяра в младите си футболисти и това бе доказано от факта, че Никлас Бендтнер и Денилсон подписаха нови дългосрочни договори с тима, чиято продължителност не бе разкрита.

В последните сезони двамата 21-годишния играчи са неизменна част от плановете на Арсен Венгер, а след продажбата на Емануел Адебайор датчанинът е основен нападател. Бразилецът пък е основна част от халфовата линия.

„През миналия сезон Никлас ме впечатли много със своята отдаденост и прогрес, който показа и съм сигурен, че така ще бъде и през тази година. Той отбеляза важни голове за нас, но като цяло приносът му бе наистина голям и аз се радвам, че още дълго време ще бъде при нас” коментира Венгер.

Бентнер вкара 15 гола в 50 мача във всички турнири през изминалата кампания и още преди известно време се заговори, че е продължил договора си, което сега вече е официално.

„За мен това означава много, тъй като съм тук вече 5 години и успях да се развия като футболист благодарение на клуба и Арсен Венгер. Разполагаме с играчи, които могат да постигат успехи и аз се радвам, че ще бъдат част от този колектив” коментира самият нападател.

Денилсон пък се утвърди в халфовата линия като партньор на Франсеск Фабрегас. Той пристигна в отбора от Сао Пауло през 2006 година и през миналия сезон изигра 51 мача, в които отбеляза 3 попадения.

„Неговият принос също бе изключителен и за нас е много ценно да разполагаме с играчи, които могат да играят на най-високо ниво до последната минута в толкова силна лига” коментира мениджърът по адрес на бразилеца.

Наскоро нови договори с Арсенал подписаха още Тио Уолкът, Робин ван Перси, както и младоците Аарън Рамзи, Джак Уилшър и Киърън Гибс.

http://arsenal.gol.bg/article.php?id=62315

_________________
Изображение
Изображение
АКАДЕМИК - ОТБОР ВЕЛИК!!!Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 22 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 79816 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения "Дунав" в турнира за купата
Форум: Сезон 2006/2007
DUNAV-RUSSE 150411 02 Дек 2006 11:50
от DUNAV-RUSSE
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 181448 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 170295 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения Първи БГ сайт за тенис на корт!
Форум: Тенис
Anonymous 48302 01 Ное 2006 03:57
от Site Admin

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози