bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 28 Мар 2024 20:19




Напиши нова тема Отговори на тема     [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Филип Виденов
МнениеПубликувано на: 07 Яну 2008 18:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
ЦСКА ЧАКА ОТГОВОР ОТ ВИДЕНОВ

ЦСКА чака отговор от национала Филип Виденов, след като клубът отправи ново предложение към един от най-добрите ни баскетболисти. Желанието на ръководството на червените е състезателят да подсили тима.

В момента Виденов е без отбор и тренира самостоятелно. Филип се контузи по време на лагера на националния отбор, а след това договорът му с испанския Севиля бе разтрогнат по взаимно съгласие.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2008 20:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Виденов подписва с агента на Гершон


Баскетболист номер 1 на България за 2006 година Филип Виденов смени своя мениджър, съобщава "Тема:Спорт". Гардът, който лекуваше контузия 6 месеца, вече ще бъде представляван от израелеца Арик Крайн. До този момент за неговите дела се грижеше агенцията на Лучано Капикьони "Интерпърформансис", като причината за раздялата все още не е известна.

Крайн е агент на близък приятел на новия селекционер на България Пини Гершон, като е в основата на договора на треньора с Олимпиакос. Той е мениджър на друг наш национал - Калоян Иванов, на македонския гард на Лукойл Академик Ристе Стефанов и на сънародника му Георги Чековски. Израелецът е сред най-добрите в занаята, като с него работеше и покойният шеф на ЦСКА Емил Коен. Именно той доведе при "червените" през миналия сезон Ави Сукар, Лиор Любин, Израел Шайнфелд, както и бахамеца Тревър Харви.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2008 20:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Филип Виденов чака трансфер в чужбина до дни
January 08, 2008 | gong.bg


Баскетболист Номер 1 на България за 2006-та година Филип Виденов очаква до дни трансфер в чужбина, но ако не се стигне до финализиране на договора има възможност да тренира и играе в ЦСКА, докато си намери клуб извън пределите на родината.



„Годината започна добре, всичко е нормално. Чувствам се добре, просто трябва да вляза във форма. Има вероятност да облека червения екип, но не е сигурно още. Чакам в близко бъдеще да замина за някъде и ако не стане ще търся вариант за тренирам и евентуално да играя, докато си намеря отбор в чужбина”, коментира Виденов пред Гонг.


По повод смяната на мениджърската агенция, която го представлява баскетболистът разясни: „Не искам да се представлявам от „Интерперформансис” вече и им изпратих писмо за прекъсване на договора, с което ги уведомявам, че не искам да ми търсят отбор. Сега съм с друг агент – Гай Зукер, познавам го от Турция, още от преди да работя с „Интерперформансис”. Исках да започна годината на чисто. Така реших.”


Гардът сподели още, че при бъдещия му избор на тим ще надделее желанието на повече игрово време: „Честно казано не съм сигурен какво ще надделее, тъй като големите имена блазнят, но сега е важно да отида в отбор, в който ще играя повече и ще мога да покажа че съм здрав и контузията ми е отшумяла. Нещо по-сериозно може би ще стане другата година.”

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2008 22:25 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Лучано Капикьони: Виденов има действащ контракт с нас
January 09, 2008 | gong.bg


Босът на една от най-големите мениджърски агенции в Европа Лучано Капикьони коментира по повод желанието на национала Филип Виденов за смени агентите си, че баскетболистът все още има договор с „Интерперформансис”.


„Той има действащ контракт и трябва да го изпълнява. Вече говорих с него, ще говорим и като пристигна в София. Интерес към Филип има, но той трябва да е търпелив, защото се завръща след контузия”, заяви Капикьони за Гонг.


Мениджърът пристига на 21-ви януари в София, за да се срещне с президента на Лукойл Академик Валентин Златев, представители на други тимове и неговите играчи у нас. На въпрос дали решението на Виденов е било изненада за него, Капикьони отговори:

„Първо – да, беше изненада за мен, защото смятам, че свършихме добра работа за него. Второ – Филип не чете договора си както трябва, защото той не може да прекрати контракта, който има с нас още една година, така че не знам за какво говори.


Говорихте ли с него или някой от вашите представители?

"Ами, да, но не мисля, че той разбира. Трябва да си прочете договора, защото не може да смени агенцията до следващата година."


Планирате ли да говорите с него, когато дойдете в България?

"Да. Аз говорих с него вече, но ще го направя и когато дойда в България отново."


Знам, че го харесвате като играч от преди. Защо според вас се стигна до тук? "Ами определено никак не разбирам, защото последния път, когато го доведох в Болоня за преглед на крака му при специалист д-р Лели всичко беше наред. Обядвахме, вечеряхме заедно, говорихме си за бъдещата му кариера. Един месец по-късно той ми казва или по-точно аз разбирам, че иска да смени агенцията. Това не може да го направи и аз го информирах за това. И второ – казах му, че съм много изненадан, тъй като защо тогава дойде в Болоня, за да говори с мен за следващата година, а е имал идея за тази промяна. От тази гледна точка това не е много професионално и точно затова бях много изненадан. Обичам хората да ми казват какво мислят, ако имат проблем."


Това, което си мислим тук, че може би не е бил доволен от това, че все още няма нов клуб. Може би това е част от обяснението? "Да, но какъв тим. Първо - той иска да ни уволни преди да се е възстановил напълно, защото знаете, че до декември той не можеше да играе. И второ – поставя ни в ситуация, която ни причинява доста проблеми, защото, когато говорим с даден клуб, а ние го правим се оказва, че друг агент също им се обажда, а това причинява доста проблеми да му намерим нов отбор. Спомнете си, че той беше контузен и не аз съм го контузил, а той се контузи, когато беше с националния. Ние го защитавахме в Севиля, за да е всичко наред със застраховката му. Защитавахме го да получи сумата, която искаше, когато пожела да прекрати договора си със Севиля, защото той искаше да скъса контракта. Той искаше да прекрати договора. Ние го съветвахме да не го прави, заради контузията, защото е глупаво да късаш договора си, когато си контузен."


Мислите ли, че може да си промени мнението, когато говорите с него тук в София? "Но какво решение, той все още е в договорни отношения с „Интерперформансис”."


Тогава може би след този разговор ще знаете как да реагирате в бъдеще?

"Ами моята реакция е много проста – той има договор с „Интерперформансис” и той трябва да го уважава, както ние уважаваме договора си с него. Освен това има предложения за него, както например вчера от Милано. За мен няма проблем – играчът има контракт с „Интерперформансис”. Проблемът е негов, не мой."


Значи има оферти за него така ли?

"О, да, има оферти със сигурност."


Казахте Италия?

"Преди два дни имаше предложение от Бейкьоз, но го отхвърлихме, защото беше глупаво. Има няколко възможности в Италия една, от които Удине, а другата Милано, така че със сигурност има възможности. Филип се връща след контузия, така че трябва да разбере, че трябва да има малко търпение, за да отиде в добър отбор, а не където и да е. За мен най-голямата грешка, която направи е да прекрати договора си със Севиля, а това не беше в наша полза, защото както знаете договорите трябва да се уважават.”


Представителят на „Интерперформансис” за България Йорго Патапатиу също коментира желанието на Филип Виденов да прекрати договорните си отношения с агенцията:

„Филип е много качествен баскетболист и му пожелавам да е здрав, за да играе добре. Такива неща се случват в нашия бизнес, но съм изненадан, че се случва с Филип. Винаги сме давали 110% от усилията си, за да му помагаме. В отлични отношения сме. Наистина такива неща са се случвали и друг път, и играчите са се връщали в „Интерперформансис”. Същото очаквам да стане и с Филип, защото вратата ни е отворена за него. Направили сме всичко възможно за него.”

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 28 Яну 2008 23:53 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
ВПЕЧАТЛЯВАЩ ДЕБЮТ ЗА ВИДЕНОВ

Изображение

Филип Виденов започна по доста добър начин кариерата си в италианското първенство. Неговият тим Солсоника Риети победи по изключително драматичен начин като домакин Чимберио Варезе. Крайния резултат бе 83:82, а 3550 зрители в залата в Риети станаха свидетели на изключителна драма.

Редовното време не бе достатъчно на двата тима да определят победител и след дузина обрати в резултата се стигна до 64:64 след 40 минути игра. Първото продължение отново завърши наравно – 14:14, и съответно светлинното табло показваше 78:78 след 45 минути игра. През втория период от 5 допълнителни минути домакините измъкнаха победата изключително драматично, след като по-малко от 30 секунди преди края губеха с 81:82, но Марио Джиджена реши нещата с кош за крайното 83:82.

196-сантиметровият Виденов, който бе изиграл само една среща с екипа на Дунав след като разтрогна договора си с Кахасол Севиля не попадна в стартовата петица на Риети. Въпреки това той се включи много добре като резерва, престоявайки на терена 17 минути. Филип успя да реализира 8 точки. Гардът игра с любимия си номер 13 на екипа.

Най-резултатен за победителите бе Морис Финли с 22 точки и 6 овладени борби. Единственият друг съотборник на Виденов с двуцифрен точков актив бе Лирой Хърд с 11 точки.

За Варезе Делонте Холънд бе над всички със своите 30 отбелязани точки, а италианският национал Джакомо Галанда добави 14, но явно това не бе достатъчно за успеха на Чимберио.

Тази победа бе под номер 10 за Солсоника Риети през сезона, и въпреки това тимът продължава да е с отрицателен баланс – 10 победи и 11 загуби. В следващия кръг Риети посреща Премиата Монтегранаро в преследване на третата си поредна победа през 2008.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2008 22:32 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Виденов в супер форма, Риети губи
February 03, 2008 | Александър Сотиров

Филип Виденов игра перфектно във втория си мач с екипа на италианския Солсоника Риети, но въпреки добрите изяви отборът му загуби у дома от Премиата Монтегранаро с 95:102.

Гостите от Монтегранаро не изпуснаха инициативата през целия мач, като Солсоника се доближи до тях едва в края на последната четвърт, когато успя да сведе разликата до 2 точки, но явно силите на домакините не стигнаха за повече.

Така вече откакто Филип Виденов подписа с тима, балансът им е 50% - 1 победа и 1 загуба.


Виденов престоя на терена 26 минути, като за това време успя да реализира 16 точки. Стрелбата определено му вървеше, което подсказва че навлиза в познатата добра форма. 196-сантиметровия гард вкара 3 от 4 опита за 2 точки, 3 от 6 от тройката и 1/1 от наказателната линия. Към статистиката си добави и 2 борби, 1 открадната топка и 1 асистенция.



Добри изяви за Риети имаха и Морис Финли с 32 точки, също както и Лирой Хърд и Марио Джиджена с по 12 точки.



Това бе 12-та загуба за Солсоника Риети от началото на сезона, като те имат и 10 победи. В следващия кръг Виденов и компания ще се изправят срещу Сивиля Уеър Терамо, които се наложиха като гости със 79:88 над Варезе.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Фев 2008 23:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Най-добрият български баскетболист за 2006 година Филип Виденов записа втора загуба, откакто премина в италианския Солсоника Риети. Тимът от римската провинция отстъпи като гост на Сивилия Уеар Терамо с 82:91 точки.

Филип Виденов бе титуляр за Риети и остана на паркета 20 минути. Той завърши с шест точки и три борби, но нямаше много късмет при стрелбата. Русенецът реализира само два изстрела от игра и един фаул от общо осем опита.

Стрелбата от тройката като цяло изигра лоша услуга на гостите, които често пробваха шанса си от тази зона, но твърде рядко успяваха. Първата част на мача бе изключително равностойна, но през втората Риети остави домакините да дръпнат напред в резултата. След почивката отборът на Виденов успя да се върне в срещата и да доближи максимално съперника си, а след третата четвърт резултатът бе 61:59. Последната част обаче отново се оказа нещастна за Риети и Сивилия Уеар Терамо съумя да се откъсне и да стигне до успеха.

Най-резултатен в мача бе съотборникът на Филип Виденов Морис Финли с 30 точки. За домакините Роджър Пауъл вкара 19 (осем борби), а Девин Грийн добави 16 точки, седем борби и шест асистенции.

В следващия кръг, на 24 февруари, Солсоника Риети играе срещу Лотоматика Рома в дербито на областта. Във временното класиране отборът е на 15-о място с 10 победи и 13 загуби

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Фев 2008 21:12 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Тройки на Виденов носят победата на Риети над Лотоматика
February 24, 2008 | Александър Сотиров


Филип Виденов и неговия Солсоника Риети поднесоха изненадата в 24-я кръг на италианската Лега Баскет А. Тимът от Риети постигна сензационен успех като домакин, надвивайки участника в Евролигата Лотоматика Рома със 69:61.



196-сантиметровия български гард бе в основата на победата на Солсоника. Мачът вървеше кош за кош през цялото време, и точно в заключителните минути възпитаникът на Уестърн Кентъки изригна. При резултат 59:61 в полза на Лотоматика дойде времето на българина. Филип първо даде преднина на своя отбор, отбелязвайки тройка за 62:61, а в следващата атака наниза още една – 65:61. По-малко от минута преди края, българският гард бе фаулиран, и реализира и двата наказателни удара за 67:61. Уейд Хелиуел вкара последния кош, за да фиксира резултата на 69:61 в полза на домакините.


Виденов бе избран за играч на мача от италианската телевизия Скай Спортс. Той завърши с 14 точки и 6 борби за 25 минути игра. Фил наниза 3 тройки от 5 опита, а от наказателната линия вкара 5 от 6.



„Вече съм възстановен напълно от травмата, много се радвам за победата, надявам се от тук нататък да печелим повече мачове. Надявам се съотборниците ми да продължават да ме освобождават, защото моята роля е да вкарвам, силата ми е в стрелбата.”



Това бе победа номер 12 за Риети, като вече негативния им баланс е на път да бъде заличен, тъй като имат само 1 загуба в повече – 13. В следващия кръг на 2 Март, Солсоника гостува на Снайдеро Баскет Удине.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2008 23:52 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
Филип Виденов със силен мач в Италия
Българският национал Филип Виденов направи поредния си добър мач в италианската Серия А1 при победата на неговия Солсоника Риети над Скафати с 85:67. Двубоят бе част от програмата на 9-и кръг на втория полусезон на баскетболния шампионат на Апенините. Виденов, който е баскетболист номер 1 на България за 2006 година, не започна титуляр за своя тим, но бе 25 минути на терена, за които реализира 14 точки и овладя 3 борби. Българинът беше 4/6 (66,7%) при стрелбата за 2 точки и 2/5 (40%) от тройката. Най-резултатен за Риети беше Патрицио Прато с 21 точки, а Морис Финли добави 17.

Маркъс Хейтън наниза 29 точки, а Деръл Уилсън се отличи с 13 при загубата на Скафати.

След този успех Риети вече е на 8-а позиция във временното калсиране в Серия А1 с 13 победи и 13 загуби, като тимът има шанс да се пребори за участие в плейофите. В следващия кръг тимът на Филип Виденов е домакин на шампиона Монтепаски (Сиена).

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Филип Виденов
МнениеПубликувано на: 08 Юни 2008 14:51 
Offline
Аватар

Регистриран на: 07 Апр 2007 14:04
Мнения: 4149
Местоположение: РУСЕ
Отбор: Дунав 2010 (Русе)
ФИЛИП ВИДЕНОВ ЩЕ ИГРАЕ ЗА НЮ ОРЛИЪНС ХОРНЕТС

Най-добре представящият се български баскетболист в чужбина през последните години – Филип Виденов най-накрая ще успее да се докосне до свояа мечта за НБА. Стана ясно, че 196-сантиметровия русенец ще бъде част от тима на Ню Орлиънс Хорнетс за Лятната Лига във Лас Вегас, Невада, съобщава bulgarianbasket.com.

Лигата ще се състои от 11 до 20 Юли, като мачовете ще се играят в две зали – Thomas & Mack Center и COX Pavillion, като и двете са част от базата на UNLV (University Of Nevada Las Vegas). В лигата ще вземат участие 21 отбора, като 12 от тях участваха в тазгодишните плейофи. В това число влиза и финалистът и шампион на Запад – Лос Анджелис Лейкърс. Програмата на тази лига включва 55 срещи.

Виденов става втория българин, получаващ възможност да се докосне до Лигата на извънземните. През 2003 Тодор Стойков изкара известно време в отбора на Кливланд Кавалиърс, който току що бе подписал със супер звездата Леброн Джеймс, тогава все още 19-годишен младеж.

През последната година Виденов бе неизменно преследван от контузии, но напълно заслужено получава тази възможност за изява.

След като приключи участието си във Вегас, Филип директно ще се присъедини към подготовката на националите ни за предстоящите евроквалификации.

Филип Виденов е завършил университета Уестърн Кентъки, като с този тим се състезаваше в NCAA Division 1. След това игра последователно в Нанси и Сплит, преди да акостира в Текелспор, където изигра невероятен сезон, бивайки забелязан от Реал Мадрид. За Кралския клуб игра в плейофите на испанската лига. Изминалия сезон започна с Кахасол Севиля, но разтрогна договора си по взаимно съгласие и завърши кампанията в италианския Риети.

_________________
ТОЗ , КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА !!!


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 10 мнения ] 



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Левски 96 (Главиница) - Филип Тотю (Две могили)
Форум: Две могили (Две могили)
AxL 4184 20 Авг 2008 21:35
от kapi

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози