Програма Сезон 2016/2017г.: I кръг
13 август 2016, събота,18:00 ч.:Септември 98 (Тервел) - Хитрино (Хитрино) -
Доростол 2013 (Силистра) - Локомотив (Русе) -
Ботев (Нови пазар) - Интер (Добрич) -
Кубрат 2007 (Кубрат) - Черноморец (Балчик) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Суворово 1 (Суворово) 4:0
/1:0 Кристиян Пешков 11' ; 2:0 Кристиян Пешков 20' ; 3:0 Стелиян Стоянов 58' ; 4:0 Никола Найденов 66' автогол/ Калиакра (Каварна) - Светкавица Търговище (Търговище) -
ФК Спартак (Варна) почива
II кръг
20 август 2016, събота, 18:00 ч:Хитрино (Хитрино) - ФК Спартак (Варна) -
Суворово 1 (Суворово) - Калиакра (Каварна) -
Черноморец (Балчик) - Добруджа 1919 (Добрич) - 2:2 (1:2)
1:0 Николов 5' ; 1:1 Александър Йовчев 19' ; 1:2 Кристиан Пешков 25' ; 2:2 Александров 75' Интер (Добрич) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Локомотив (Русе) - Ботев (Нови пазар) -
Септември 98 (Тервел) - Доростол 2013 (Силистра) -
Светкавица Търговище (Търговище) почива
III кръг
27 август 2016, събота, 18:00 ч:Доростол 2013 (Силистра) - Хитрино (Хитрино) -
Ботев (Нови пазар) - Септември 98 (Тервел) -
Кубрат 2007 (Кубрат) - Локомотив (Русе) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Интер (Добрич) - 7:1 (2:0)
/1:0 Даниел Граматиков 34' ; 2:0 Тодор Колев 39' ; 3:0 Васил Боев 61' ; 4:0 Емил Илиев 70' ; 4:1 Марко Костич 75' ; 5:1 Давид Флоров 76' ; 6:1 Давид Флоров 77' ; 7:1 Васил Боев 80'./ Калиакра (Каварна) - Черноморец (Балчик) -
ФК Спартак (Варна) - Светкавица Търговище (Търговище) -
Суворово 1 (Суворово) почива
IV кръг
4 септември 2016, неделя, 17:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Светкавица Търговище (Търговище) -
Суворово 1 (Суворово) - ФК Спартак (Варна) -
Интер (Добрич) - Калиакра (Каварна) -
Локомотив (Русе) - Добруджа 1919 (Добрич) - 1:1 (0:0)
/65' 1:0 Мартин Иванов ; 75' 1:1 Кристиан Пешков/ Септември 98 (Тервел) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Доростол 2013 (Силистра) - Ботев (Нови пазар) -
Черноморец (Балчик) почива
V кръг
10 септември 2016, събота, 17:00 ч:Ботев (Нови пазар) - Хитрино (Хитрино) -
Кубрат 2007 (Кубрат) - Доростол 2013 (Силистра) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Септември 98 (Тервел) -4:0 (1:0)
1:0 Тодор Колев 30' ; 2:0 Васил Боев 55' ; 3:0 Емил Илиев 78' ; 4:0 Явор Колев 80' Калиакра (Каварна) - Локомотив (Русе) -
ФК Спартак (Варна) - Черноморец (Балчик) -
Светкавица Търговище (Тщ) - Суворово 1 (Суворово) -
Интер (Добрич) почива
VI кръг
17 септември 2016, събота, 17:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Суворово 1 (Суворово) -
Черноморец (Балчик) - Светкавица Търговище (Търговище) -
Интер (Добрич) - ФК Спартак (Варна) -
Септември 98 (Тервел) - Калиакра (Каварна) -
Доростол 2013 (Силистра) - Добруджа 1919 (Добрич) -0:2 (0:2)
0:1 Иван Иванов 35' ; 0:2 Васил Боев 48' Ботев (Нови пазар) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Локомотив (Русе) почива
VII кръг
24 септември 2016, събота, 17:00 ч:Кубрат 2007 (Кубрат) - Хитрино (Хитрино) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Ботев (Нови пазар) -4:0 (2:0)
1:0 Станимир Андонов 26' ; 2:0 Тодор Колев 40' ; 3:0 Тодор Колев 48' ; 4:0 Даниел Граматиков (к.) 51' Калиакра (Каварна) - Доростол 2013 (Силистра) -
ФК Спартак (Варна) - Локомотив (Русе) -
Светкавица Търговище (Търговище) - Интер (Добрич) -
Суворово 1 (Суворово) - Черноморец (Балчик) -
Септември 98 (Тервел) почива
VIII кръг
2 октомври 2016, неделя, 16:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Черноморец (Балчик) -
Интер (Добрич) - Суворово 1 (Суворово) -
Локомотив (Русе) - Светкавица Търговище (Търговище) -
Септември 98 (Тервел) - ФК Спартак (Варна) -
Ботев (Нови пазар) - Калиакра (Каварна) -
Кубрат 2007 (Кубрат) - Добруджа 1919 (Добрич) -1:2 (0:1)
0:1 44' Иван Иванов ; 1:1 75' Аян Ирфан ; 1:2 85' Явор Колев Доростол 2013 (Силистра) почива
IX кръг
8 октомври 2016, събота, 16:00 ч:Добруджа 1919 (Добрич) - Хитрино (Хитрино) -3:0 (2:0)
1:0 Стефан Иванов 2' ; 2:0 Тодор Колев 36' ; 3:0 Тодор Колев 85' Калиакра (Каварна) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
ФК Спартак (Варна) - Доростол 2013 (Силистра) -
Светкавица Търговище (Тщ) - Септември 98 (Тервел) -
Суворово 1 (Суворово) - Локомотив (Русе) -
Черноморец (Балчик) - Интер (Добрич) -
Ботев (Нови пазар) почива
X кръг
15 октомври 2016, събота, 16:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Интер (Добрич) -
Локомотив (Русе) - Черноморец (Балчик) -
Септември 98 (Тервел) - Суворово 1 (Суворово) -
Доростол 2013 (Силистра) - Светкавица Търговище (Тщ) -
Ботев (Нови пазар) - ФК Спартак (Варна) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Калиакра (Каварна) 1:1 (0:1) Кубрат 2007 (Кубрат) почива
XI кръг
22 октомври 2016, събота, 15:00 ч:Калиакра (Каварна) - Хитрино (Хитрино) -
ФК Спартак (Варна) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Светкавица Търговище (Търговище) - Ботев (Нови пазар) -
Суворово 1 (Суворово) - Доростол 2013 (Силистра) -
Черноморец (Балчик) - Септември 98 (Тервел) -
Интер (Добрич) - Локомотив (Русе) -
Добруджа 1919 (Добрич) почива XII кръг
26 октомври 2016, сряда, 15:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Локомотив (Русе) -
Септември 98 (Тервел) - Интер (Добрич) -
Доростол 2013 (Силистра) - Черноморец (Балчик) -
Ботев (Нови пазар) - Суворово 1 (Суворово) -
Кубрат 2007 (Кубрат) - Светкавица Търговище (Търговище) -
Добруджа 1919 (Добрич) - ФК Спартак (Варна) 4:0 (4:0) Калиакра (Каварна) почива
XIII кръг
30 октомври 2016, неделя, 14:00 ч:ФК Спартак (Варна) - Калиакра (Каварна) -
Светкавица Търговище (Тщ) - Добруджа 1919 (Добрич) 0:4 (0:2) Суворово 1 (Суворово) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Черноморец (Балчик) - Ботев (Нови пазар) -
Интер (Добрич) - Доростол 2013 (Силистра) -
Локомотив (Русе) - Септември 98 (Тервел) -
Хитрино (Хитрино) почива
XIV кръг
4 ноември 2016, петък, 14:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Септември 98 (Тервел) -
Локомотив (Русе) - Доростол 2013 (Силистра) -
Интер (Добрич) - Ботев (Нови пазар) -
Черноморец (Балчик) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Суворово 1 (Суворово) - Добруджа 1919 (Добрич) 2:1 (0:1) Светкавица Търговище (Търговище) - Калиакра (Каварна) -
ФК Спартак (Варна) почива
XV кръг
11 ноември 2016, петък, 14:00 ч:ФК Спартак (Варна) - Хитрино (Хитрино) -
Калиакра (Каварна) - Суворово 1 (Суворово) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Черноморец (Балчик) 1:1 (0:1) Кубрат 2007 (Кубрат) - Интер (Добрич) -
Ботев (Нови пазар) - Локомотив (Русе) -
Доростол 2013 (Силистра) - Септември 98 (Тервел) -
Светкавица Търговище (Търговище) почива
XVI кръг
19 ноември 2016, събота, 14:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Доростол 2013 (Силистра) -
Септември 98 (Тервел) - Ботев (Нови пазар) -
Локомотив (Русе) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Интер (Добрич) - Добруджа 1919 (Добрич) анулиран Черноморец (Балчик) - Калиакра (Каварна) -
Светкавица Търговище (Търговище) - ФК Спартак (Варна) -
Суворово 1 (Суворово) почива
XVII кръг
26 ноември 2016, събота, 14:00 ч:Светкавица Търговище (Търговище) - Хитрино (Хитрино) -
ФК Спартак (Варна) - Суворово 1 (Суворово) -
Калиакра (Каварна) - Интер (Добрич) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Локомотив (Русе) 1:0 Кубрат 2007 (Кубрат) - Септември 98 (Тервел) -
Ботев (Нови пазар) - Доростол 2013 (Силистра) -
Черноморец (Балчик) почива
XVIII кръг
3 декември 2016, събота, 14:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Ботев (Нови пазар) -
Доростол 2013 (Силистра) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Септември 98 (Тервел) - Добруджа 1919 (Добрич) 0:4 Локомотив (Русе) - Калиакра (Каварна) -
Черноморец (Балчик) - ФК Спартак (Варна) -
Суворово 1 (Суворово) - Светкавица Търговище (Тщ) -
Интер (Добрич) почива
XIX кръг
пролет 2017:25 Февруари 2017, Събота,14:00ч.Суворово 1 (Суворово) - Хитрино (Хитрино) -
Светкавица Търговище (Търговище) - Черноморец (Балчик) -
ФК Спартак (Варна) - Интер (Добрич) -
Калиакра (Каварна) - Септември 98 (Тервел) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Доростол 2013 (Силистра) 1:0 Кубрат 2007 (Кубрат) - Ботев (Нови пазар) -
Локомотив (Русе) почива
XX кръг
5 Март 2017, Неделя, 15:00ч.Хитрино (Хитрино) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
Ботев (Нови пазар) - Добруджа 1919 (Добрич) 0:3 Доростол 2013 (Силистра) - Калиакра (Каварна) -
Локомотив (Русе) - ФК Спартак (Варна) -
Интер (Добрич) - Светкавица Търговище (Търговище) -
Черноморец (Балчик) - Суворово 1 (Суворово) -
Септември 98 (Тервел) почива
XXI кръг
11 март 2017, събота, 15:00 ч:Черноморец (Балчик) - Хитрино (Хитрино) -
Суворово 1 (Суворово) - Интер (Добрич) -
Светкавица Търговище (Търговище) - Локомотив (Русе) -
ФК Спартак (Варна) - Септември 98 (Тервел) -
Калиакра (Каварна) - Ботев (Нови пазар) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Кубрат 2007 (Кубрат) 7:0 Доростол 2013 (Силистра) почива
XXII кръг
18 март 2017, събота, 15:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
77' Илиян Капитанов 0:1 Кубрат 2007 (Кубрат) - Калиакра (Каварна) -
Доростол 2013 (Силистра) - ФК Спартак (Варна) -
Септември 98 (Тервел) - Светкавица Търговище (Тщ) -
Локомотив (Русе) - Суворово 1 (Суворово) -
Интер (Добрич) - Черноморец (Балчик) -
Ботев (Нови пазар) почива
XXIII кръг
24 март 2017, петък, 15:00 ч:Интер (Добрич) - Хитрино (Хитрино) -
Черноморец (Балчик) - Локомотив (Русе) -
Суворово 1 (Суворово) - Септември 98 (Тервел) -
Светкавица Търговище (Тщ) - Доростол 2013 (Силистра) -
ФК Спартак (Варна) - Ботев (Нови пазар) -
Калиакра (Каварна) - Добруджа 1919 (Добрич) 0:1
39' Тодор Колев 0:1 Кубрат 2007 (Кубрат) почива
XXIV кръг
2 април 2017, неделя, 16:00 ч:Хитрино (Хитрино) - Калиакра (Каварна) -
Кубрат 2007 (Кубрат) - ФК Спартак (Варна) -
Ботев (Нови пазар) - Светкавица Търговище (Търговище) -
Доростол 2013 (Силистра) - Суворово 1 (Суворово) -
Септември 98 (Тервел) - Черноморец (Балчик) -
Локомотив (Русе) - Интер (Добрич) -
Добруджа 1919 (Добрич) почива XXV кръг
8 април 2017, събота, 16:00 ч:Локомотив (Русе) - Хитрино (Хитрино) -
Интер (Добрич) - Септември 98 (Тервел) -
Черноморец (Балчик) - Доростол 2013 (Силистра) -
Суворово 1 (Суворово) - Ботев (Нови пазар) -
Светкавица Търговище (Търговище) - Кубрат 2007 (Кубрат) -
ФК Спартак (Варна) - Добруджа 1919 (Добрич) 0:3 сл. Калиакра (Каварна) почива
XXVI кръг
12 април 2017, сряда, 16:00 ч:Калиакра (Каварна) - ФК Спартак (Варна) -
Добруджа 1919 (Добрич) - Светкавица Търговище (Тщ) 1:0
27' Кристиян Пешков 1:0 Кубрат 2007 (Кубрат) - Суворово 1 (Суворово) -
Ботев (Нови пазар) - Черноморец (Балчик) -
Доростол 2013 (Силистра) - Интер (Добрич) -
Септември 98 (Тервел) - Локомотив (Русе) -
Хитрино (Хитрино) почива
Североизточна Трета лига Промени преди началото на сезона:Добруджа 1919 (Добрич) изпада от "Б" ФГ
Черноморец (Балчик) влиза в "Б" ФГ и впоследствие се отказва
Тича 1948 (Долни чифлик) и Две могили (Две могили) изпадат в ОФГ
не са проведени квалификации за попълване на групата от ОФГ
На 5 юли 2016 г. ИК на БФС утвърждава разформироването на "А" ФГ, "Б" ФГ и "В" АФГ. На тяхно място се създават Първа професионална лига, Втора професионална лига и Трета лига. За участие в Североизточна Трета лига подават заявки 9 от 12-те отбора, осигурили си място в Североизточна "В" АФГ в края на миналия сезон, както и Черноморец (Балчик), който си е осигурил място за "Б" ФГ в края на миналия сезон, но не подава заявка за Втора лига. Бенковски (Бяла, обл.Русе), Химик (Девня) и Шумен 1929 (Шумен) не подават заявки за участие в Трета лига. Заявки подават 3 отбора от ОФГ - Спартак (Варна), Хитрино (Хитрино) и Доростол 2013 (Силистра). Всички 13 подадени заявки за участие в групата са одобрени.
Регламент:Първа фаза:13 отбора, всеки се среща с останалите по два пъти - като домакин и като гост - в общо 24 мача за отбор, изиграни в 26 кръга.
Всеки кръг се състои от 6 мача, общо за фазата се изиграват 156 мача.
Класиране за Втора фаза:
1-7 място: класират се за Първа седмица
8-13 място: класират се за Втора шестица
Втора фаза - Първа седмица:7 отбора, всеки се среща с останалите по веднъж - в общо 6 мача за отбор, изиграни в 7 кръга (XXVII-XXXIII кръг).
Всеки кръг се състои от 3 мача, общо за целия етап в Първа седмица се изиграват 21 мача.
Програмата за Първата седмица се определя чрез пълен жребий.
Отборите пренасят пълния си актив от Първа фаза във Втора фаза. Така в края на Втора фаза всеки отбор има актив от 30 мача в 33 кръга.
Заелите от 1-во до 7-мо място в Първата седмица заемат съответно 1-во до 7-мо място и в крайното класиране за сезона на Североизточна Трета лига.
Изпадане в групата:0-1 отбора от Североизточна България измежду последните 4 отбора от Втора лига за сезон 2016/17 *
* - във Втора лига се състезава само 1 отбор от Североизточна България през настоящия сезон.
Влизане от групата:1 място: влиза във Втора лига за сезон 2017/2018
Втора фаза - Втора шестица:6 отбора, всеки се среща с останалите по веднъж - в общо 5 мача за отбор, изиграни в 5 кръга (XXVII-XXXI кръг).
Всеки кръг се състои от 3 мача, общо за целия етап в Първа седмица се изиграват 15 мача.
Програмата за Втората шестица се определя чрез пълен жребий.
Отборите пренасят пълния си актив от Първа фаза във Втора фаза. Така в края на Втора фаза всеки отбор има актив от 29 мача в 31 кръга.
Заелите от 1-во до 6-мо място във Втората шестица заемат съответно 8-мо до 13-то място и в крайното класиране за сезона на Североизточна Трета лига.
Изпадане от групата:13 място: изпада в ОФГ за сезон 2017/18
Влизане в групата:2-3 отбора от ОФГ сезон 2016/17 *
* - точният брой на изпадащи и влизащи отбори между Североизточна Трета лига и ОФГ зависи от броя изпадащи отбори от Втора лига:
- без изпадащи отбори от Втора лига: 13 място изпада в ОФГ; 3 отбора от ОФГ влизат в групата;
- 1 изпадащ отбор от Втора лига: 13 място изпада в ОФГ; 2 отбора от ОФГ влизат в групата.
Обхват:В групата се състезават отбори от областите Варна, Добрич, Шумен, Търговище, Русе, Силистра и Разград.
Точки:За победа се присъждат 3 точки; при равен резултат - 1 точка; при загуба - 0 точки.
Временно и крайно класиране:Временното и крайното класиране в групата се определя по следните критерии, в този ред:
1) повече спечелени точки от всички мачове;
2) по-добри показатели в директните двубои между отборите с равни точки:
а) повече спечелени точки в директните двубои;
б) по-добра голова разлика в директните двубои;
в) повече отбелязани голове в директните двубои;
г) повече отбелязани голове на чужд терен - само при равенство между точно 2 отбора;
3) по-добра голова разлика във всички мачове;
4) повече отбелязани голове във всички мачове;
5) по-предно място в класацията на БФС за спортсменство;
6) жребий.
Жребий:Жребият за първенството е изтеглен на 5 Август 2016, Петък, 11:00 ч, в зала 17 (ет.2) на Младежи дом "Орбита", бул."Цар Освободител" 27, Варна.
Програмaта по дати и часове за I-XVIII кръг е обявена на 8 Август 2016, Понеделник.
Програмата се изготвя по Бергеровата система.
Жребият е частично дирижиран.
Една двойка отбори трябва да бъдат разпределени така, че във всеки един кръг единият отбор от двойката да е домакин, а другият гост:
Добруджа 1919 (Добрич) и Интер (Добрич) - ползват един стадион.
Калиакра (Каварна) получава позиция на домакин в първия кръг за максимално избягване на домакински мачове в последователни дни с Черно море (Варна) от Първа лига, който играе мачовете си в Каварна към началото на първенството.
Хитрино (Хитрино) получава позиция на гост в първия кръг по молба на отбора заради довършителни дейности по стадиона в Хитрино.
източник: bulgarian-football.com