bulgarian-football.com | bgclubs.eu | GOAL.bg | Левски София | ДЮШ Левски | bfl-team.com | pi4e.com | Dropbox | eRepublik
* Влез   * Регистрация



Последно посещение:
Дата и час: 29 Мар 2024 02:03


ЦСКА (София) | Стадион | Резултати и класиране GOAL.bg



Напиши нова тема Отговори на тема     [ 405 мнения ]  Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юни 2009 21:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
ЦСКА завърши сезона в А група с победа, след като надделя с 2:1 като домакин срещу Локомотив Мездра, въпреки че мачът се игра на стадион „Локомотив” в Мездра, заради наказанието, което „армейците” изтърпяват.

Гостите започнаха по-силно мача и в 10-та минута Симонович стреля технично, но Караджов успя да избие в ъглов удар.

Девет минути по-късно Тодоров нахлу отдясно в наказателното поле на ЦСКА и центрира по земя, но Караджов успя да я улови миг преди тя да попадне в Бамба.

Първата сериозна опасност пред вратата на Локомотив Мездра бе в 23-та минута, когато Тонев центрира отляво към Тошев, който стреля опасно, но Георгиев парира удара му.

Домакините отново имаха възможност да поведат в резултата в 32-та минута, когато при центриране от ъглов удар Иван Иванов върна топката на два метра пред Георги Георгиев, където Морозс стреля, но в тяло на футболист на гостите.

В 53-та минута все пак ЦСКА успя да поведе в резултата, когато топката бе центрирана по земя в наказателното поле на Локомотив и попадна в Морозс, който от воле я прати във вратата на Георгиев.

Гостите изпуснаха най-чистото си положение в 66-та минута, след като Тодоров бе изведен на много добра позиция в наказателното поле на ЦСКА и стреля, но Караджов успя да избие в корнер.

ЦСКА успя да удвои своята преднина в 75-та минута, когато Чипев подаде на Саидходжа, който продължи към Зехиров в наказателното поле на Локомотив, а той успя да прокара топката под плонжа на Георги Георгиев.

Символичните гости от Локомотив стигнаха до почетен гол в мача в 85-та минута, когато след центриране в наказателното поле на ЦСКА се получи разбъркване, в което най-съобразителен се оказа Бамба и той прати топката в мрежата на Караджов.

След тази победа ЦСКА завърши сезона на второ място с 68 точки, а Локомотив Мездра на девета позиция с 37 точки.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2009 16:37 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Станаха ясни първите четири контроли в началото на лятната подготовка на ЦСКА.

На 29 юни „червените” срещат словашкия Жилина. Миналогодишният съперник на Левски в турнира за купата на УЕФА завърши на 2-о място в крайното класиране на местния шампионат.

Два дни по-късно е и проверката с австрийския Аустрия Кертен. На 4 юли, ЦСКА ще изиграе своя спаринг срещу вицешампиона на Чехия Спарта Прага. Четвъртата сигурна засега контрола по време на подготовката в странство е на 7 юли срещу шампиона на Хърватия Динамо Загреб.

Освен това от „Армията” пробват да осигурят поне още 1-2 контроли за този двуседмичен лагер. Варианти са тимове, които ще се подготвят в околността като Дуисбург, румъския Стяуа и белгийския Шарлероа.

Така за първи път от няколко лета насам ЦСКА ще срещне значително по-сериозни противници в подготвителните си мачове. Любопитно е, че серията ще започне само няколко дни след първия ден от лагера.

ЦСКА лети на 26 юни за Виена, откъдето предстои преход с автобус до Санкт Вайт. Връщането в България е запланувано за 10 юли.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юни 2009 20:08 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Дублиращият отбор на ЦСКА победи Локомотив (Мездра) като гост. Армейците се наложиха с 3:0 над домакините от Мездра, а това бе най-малкото, с което момчетата на Адалберт Зафиров можеха да победят.
Головете за ЦСКА отбелязаха Тихомир Ченешков през първото полувреме. Втората част отново бе за армейците и Георги Михайлов и Джихат Кямил добавиха по един гол за крайното 3:0. Това бе и последният двубой на червените за този сезон.

sportal.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Юни 2009 16:21 
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009 11:09
Мнения: 430
Кувейтски бизнесмени ще помагат на ЦСКА за закупуването на трима испанци и един уругваец, пише "Топ спорт". След шумните девет покупки на "Армията" се очакват трима футболисти от Примера дивисион и един уругваец от Южна Америка. Желанието на Любо Пенев е и четиримата да бъдат офанзивни халфове, защото такива играчи са му нужни за схемата на отбора през новия шампионат, както и за битките за Лига Европа.

Парите за тези трансфери ще дойдат от кувейтски бизнесмени, които работят с "Титан АС" и съответно с ЦСКА.

Очаква се въпросните футболисти или да се присъединят към първия летен лагер на отбора в Австрия, или да пристигнат най-късно за вторият лагер, който ще започне след 10 юли.

sportal.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2009 16:20 
Offline

Регистриран на: 26 Окт 2007 09:36
Мнения: 137
Отбор: Нефтохимик 1962 (Бургас)
Коста Янев: От Левски ме искаха много, но нямаха достатъчно пари
26 юни 2009 12:32
"Няма да се слагам на червените фенове, факт е, че никога не съм симпатизирал на ЦСКА", каза той
Коста, преди седмица спортен всекидневник пусна на първа страница твой цитат, в който казваш, че предпочиташ да преминеш в Левски? Наясно ли си, че това изказване сега се обръща срещу теб и доста фенове на ЦСКА те приемат резервирано...
Радвам се, че ми задавате този въпрос. Истината не е такава, каквато излезе във вестника, който визирате. Журналистът първо ме подведе, а след това и ми изопачи думите. Трябва да съм голям малоумник, за да кажа такива неща, след като точно в този момент трансферът ми бе на кантар и вероятността да премина в един от двата гранда бе еднаква. Просто споделих мнението си, че обстановката в Левски в този момент ми се струва по-добра, и нищо повече. Изобщо не съм казвал, че ми се играе повече в Левски. С представянето си в ЦСКА ще се постарая да опровергая всички глупости, съчинени на мой гръб.

Контактите ти с Левски как се развиха. Известно е, че сините те искаха още от зимата?
Да, факт е, че още през зимата от Левски започнаха да ме търсят. Първо ми звънна помощник-треньорът на сините и ме попита дали имам желание да отида на „Герена". Аз му казах, че няма проблем, стига да задоволят изискванията на Сливен и моите лични условия. Нещата обаче не се развиха и бяха отложени за лятото. През последния месец от Левски ме търсеха много често.

Кой по-конкретно водеше разговорите с теб?
Едва ли това е най-важното. Но щом настоявате, ще ви кажа. Даниел Боримиров ми се обажда над 10 пъти и ме пита дали искам да нося синята фланелка, дали искам да играя голям футбол... такива неща. Като говореше с мен, той бе наясно и с интереса на ЦСКА. Постоянно ме питаше къде искам да играя. Аз му отговарях, че всичко е в ръцете на нашия президент г-н Лечков. За последно от Левски ми се обадиха в понеделник и ме попитаха дали отивам в ЦСКА, казах им „да" и всичко приключи.

Кой клуб ти предложи по-високи лични условия?
Парите за мен са на заден план, но щом толкова искате да знаете, ЦСКА цялостно е предложил по-силната оферта за мен. Пак ви казвам обаче, че парите не са най-важното. Факт е обаче, че ЦСКА спечели трансферния спор с Левски.

Вярно ли е, че бившият ти треньор в Нафтекс и Черноморец Димитър Димитров е казал, че от теб нищо няма да стане?
Въобще няма такова нещо. Това са пълни измислици. Просто Сливен ме потърсиха и преминах там. С Херо бяхме в много добри отношения, докато играех в Бургас, нямам никакви проблеми с него и той със сигурност не е казвал такова нещо.

И ти ли ще кажеш, че си симпатизирал на ЦСКА като малък, както правят всички нови попълнения на червени и сини...
Вижте, ясно е, че всеки иска да се натегне на феновете и затова са тези плонжове. Разбира се, много от играчите, които преминават в ЦСКА и Левски, наистина симпатизират на тези отбори, но далеч не всички. Ето, аз например мога да ви гарантирам, че Иван Стоянов и Коста Стоянов, които идват от Сливен в ЦСКА, наистина са стопроцентови цесекари. В това никой не бива да се съмнява. Те наистина страшно много искаха да облекат червената фланелка. Аз също като тях съм родом от Сливен, но съм юноша на Нафтекс и истината е, че като дете и юноша съм бил привърженик от Нафтекс. Ако кажа, че съм бил фен на ЦСКА, ще излъжа. Не искам да се слагам на публиката с неща, които не са верни. Надявам се хората да ме оценят по играта, а не по това какво говоря или от кой отбор съм бил като малък. Ето казвам ви, че бях от Нафтекс. Когато започнах да тренирам там, това бяха най-силните години на клуба. Годините, в които редовно биеха Левски. Тошко Янчев още беше в отбора, така че го познавам още оттогава. Така че нека да са ясни две неща. Първо - не съм казвал, че предпочитам Левски пред ЦСКА, и второ щастлив съм, че преминах при червените.

Как се виждаш в конкуренцията на Янчев, Светослав Петров и Николай Манчев?
Ще се боря, няма какво друго да направя. Ако играя добре, вероятно ще съм титуляр, ако не съм във форма, ще остана на пейката. Не е срамно да си резерва в ЦСКА, още повече при такава конкуренция.

Разкажи нещо повече за себе си?
Имам брат, който е по-голям от мен и има две деца. Той си живее в Сливен. От обикновено семейство съм,само аз съм необикновен. Имам сериозна приятелка, но името й ще го запазя в тайна.

Избра ли си вече жилище в София?
Ръководството ще ми намери квартира.

Стигал ли си до бой със съотборник?
До пререкания да, но до бой не. Всичко се е разминавало в последния момент. По принцип не съм конфликтен, въпреки че, както казах, съм необикновен.

Най-добрият ти приятел сред футболистите?
Защитникът на Сливен Ивелин Янев-Мечката.

Убеден ли си, че някои от останалите три попълнения, които ЦСКА привлече от Сливен, ще се наложи като титуляр на „Армията"?
Да, мисля си, че ще заиграят и им го пожелавам от сърце.

Често ходиш на дискотеки, смяташ ли в ЦСКА да промениш начина си на живот?
Да, ще се наложи. Тук нещата са съвсем други и нощния живот ще го загърбим. Не мога да разбера обаче само аз ли обичам нощния живот. Те май всички го обичат, но само около мен се спекулира. Мога да ви призная, че след всяка победа на Сливен ходихме на дискотека целият отбор, черпим се, веселим се, но всичко е в рамките на разумното.

Как приемаш твърденията, че си работил като сводник?
С усмивка. Мога ли да бъда сводник и да играя професионален футбол на прилично ниво.

Кой е треньорът, който е допринесъл най-много за развитието ти?
Не искам да пренебрегвам никого, но може би при Дуци Симонович израснах най-много. Мога да кажа, че той е уникален психолог и много добър човек.

Знаеш ли, че в ЦСКА всяко твое действие ще се гледа под лупа и готов ли си да се справиш с напрежението и високите изисквания?
Щом съм направил тази стъпка, значи съм готов да се справя. Наясно съм, че всичко, което върша на терена или извън него, ще бъде коментирано.

Какво се промени за теб, откакто се разбра, че преминаваш в ЦСКА?
Аз самият станах по-различен, защото осъзнавам, че нямам друг шанс, освен да мисля само за футбол. Пресата пише много за ЦСКА, феновете се интересуват, всичко е много по-различно. Просто ЦСКА е клубът с най-голямо значение за българския футбол. Всички вестници пишат най-много за ЦСКА, постоянно звънят журналисти, постоянно има интерес, изобщо всеки играч, който премине на „Армията", попада в друг свят. Да видим доколко съм подготвен за него...

"Меридиан мач"


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юли 2009 11:31 
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009 11:09
Мнения: 430
Третият екип на ЦСКА в златисто
Екипите на ЦСКА за новия сезон пристигнаха вчера в София. За съжаление на играчите те няма да могат да ги изпробват по време на лагера в Австрия. Екипировката отново е на немската фирма "Улшпорт", която изпълнява последната година от договора си с клуба.



Фланелките, гащетата и чорапите са в три разцветки. Основният екип е червени фланелки, бели гащета и червени чорапи, а резервният е в обратната последователност. Заради участието в евротурнирите армейците са заявили и трети екип - в златист цвят. Почти сигурно, през следващия сезон ЦСКА няма да продължи договора си с "Улшпорт". Очаква се червените да предпочетат един от гигантите в това отношение - "Найк" или "Адидас".

Източник: Меридиан Мач


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2009 15:16 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
ЦСКА подписа договори с юношите на клуба Благой Пасков и Самир Аесс. Това са и първите професионални контракти за младите футболисти, информира официалният сайт на „червените”.

Благой Пасков е роден през 1991 година и записа няколко участия в дублиращия отбор.

Самир Аесс е от юношите старша (1990 година), а в мач на дублиращите отбори отбеляза втория гол за победата с 2:0 над Левски на „Герена”.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие: Re: Новини около ЦСКА!
МнениеПубликувано на: 28 Юли 2009 13:55 
Offline

Регистриран на: 28 Юли 2009 13:47
Мнения: 5
Отбор: ЦСКА (София)
ЦСКА бере ядове с Маркиньос

Вероятно най-нежеланият от феновете на ЦСКА състезател Маркиньос може да остане още една година на Армията. Опасността от такова развитие на ситуацията е реална, след като никой не иска играча.

Маркиньос изнесе ужасяващ сезон на "Българска армия", като освен трагична игра, показа и лошо отношение към феновете с апатията си на терена. Преди няколко дни самият футболист сподели, че много се надява да се махне от ЦСКА. Освен всичко друго Маркиньос тежи на отбора с високата си заплата, която напълно не кореспондира с изявите му на терена.

Той изкара няколкодневни проби в Амкар при Димитър Димитров, изигра и два мача, но от там бързо разкриха качествата на бразилеца и го отпратиха. В момента на пълни обороти работи и мениджърът на състезателя Руджерио "Джери" Перейра, който на всяка цена иска да му уреди нов отбор. Проблемите обаче са високите финансови условия на миналия и през Беласица играч, както и факта, че не му се играе в отбор без амбиции.

http://sportni.bg/?tid=40&oid=2527411&cid=4291

_________________
SPORT-PLACE


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2009 17:02 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Елитният гръцки Лариса е поканил ЦСКА за контрола следващата седмица. До утре наставникът на „армейците” Любослав Пенев трябва да отговори дали е съгласен неговите играчи да пътуват до Гърция, за да гостуват на елините.

Идеята е мачът да се играе в сряда, на 12 август, когато в цяла Европа са предвидени мачове на националните отбори.

Лариса завърши на пето място в крайното класиране на миналото първенство на Гърция и доби право за участие в Лига Европа. Тимът обаче отпадна още във втория квалификационен кръг, като бе отстранен от исландския КР Рейкявик.

В последните две години ЦСКА често гостуваше в южната ни съседка за приятелски мачове. Сега Пенев-младши може да възстанови тази традиция, ако се съгласи на проверката.

Това би било и удобен шанс в малко по-сериозен двубой да бъдат тествани двамата парагвайци и нападателят от Уелс, които продължават да карат пробен период на „Армията”.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2009 17:05 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Учебна игра ще се проведе утре рано сутрин на базата на ЦСКА в Панчарево. Целта ще бъде да се видят намиращите се на проби в момента при „армейците” парагвайци Уго Баез и Джонатан Гомес, както и роденият в Уелс нападател Рамон Калисте.

Освен това в нея ще се пусне и последното попълнение на тима Апостол Попов. Мачът ще бъде между дублиращия тим на ЦСКА и юношите старша възраст. Началният час е 9.45, но все още от щаба на „червените” не са обявили дали могат да присъстват фенове и журналисти.

С тази учебна игра обаче едва ли ще приключи пробния период на двамата парагвайци. След тяхното пристигане в средата на миналата седмица, от „Армията” заявиха, че те ще бъдат тествани поне 20 дни преди да се вземе окончателно решение за евентуалното им привличане.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2009 17:13 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Нападателят Спас Делев няма да може да играе до началото на октомври!

Причината обаче не е административна. Според последните направени на Делев изследвания, той има неизлекувана контузия на адукторите, което ще му попречи скоро да играе. Въпреки това от ЦСКА ще платят на Пирин исканата сума за вземане под наем, за да може той да се води футболист на ЦСКА и „червените” да проведат неговото възстановяване.

Той е картотекиран в Пирин, но ако се плати сумата в скоро време и той премине официално на „Армията” може да бъде картотекиран допълнително.

Неприятната вест за контузията му, чиито краен срок за окончателно лечение може да продължи до началото на октомври, може да форсира евентуалното привличане на намиращия се на проби нападател от Уелс Рамон Калисте.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2009 12:48 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Намиращите се на проби в ЦСКА трима чуждестранни футболисти взеха участие в днешната учебна игра между дублиращия отбор на „червените” и юношите старша възраст на клуба.

Парагвайците Уго Баез и Джонатан Гомез, както и уелсецът Рамон Калисте изиграха по едно полувреме за двете формации на „червените”. Мачът завърши 1:0 за дубъла с гол на Благой Пасков през първата част.

В началото легионерите започнаха за юношеската формация, за да имат по-голям отпор от страна на дубъла. Също за юношите едно полувреме изигра привлеченият от Ботев Пловдив защитник Апостол Попов. Той се представи на много добро ниво, но получи лека травма и от лекарския щаб на ЦСКА решиха да не рискуват с пускането му през втората част.

Добро ниво показа и левият бек Уго Баез, който направи пълни 90 минути, а полузащитникът Джонатан Гомез остана на терена около 60 минути. Нападателят Рамон Калисте се отчете с един удар с глава и един далечен шут и няколко спечелени единоборства. Топлото време обаче не позволи на двата отбора да покажат кой знае, каква добра игра.

Все още не ясно, кога Любослав Пенев ще вземе решение за съдбата на тримата чужденци. На учебната игра присъстваха и няколко мениджъри, начело с Емил Данчев.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2009 20:15 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Ръководството на ЦСКА ще е спокойно за дълга си към Вихрен за Удоджи в следващите 10 месеца. Днес официално бе подписан договор между „армейците” и санданчани, с което дългът е разсрочен до края на следващия футболен сезон. ЦСКА ще трябва да плати на вноски сумата, която дължи за нигериеца и която е задължение още от времето на Васил Божков. Освен това върху главницата по дълга ще тече и съответната лихва.

С това споразумение обаче ЦСКА се задължава да се разплати до юни следващата година. Ако това не стане, Вихрен отново може да си търси правата по съдебен ред и отново ще застраши лиценза на „червените” за сезон 2010-2011.

Така сагата „Удоджи” за момента приключва, но може да бъде възобновена още следващото лято.

В същото време Удоджи вече е футболист на гръцкия Астерас Триполис, след като договорът му с ЦСКА изтече това лято. В Астерас нигериецът ще носи номер 23.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009 12:24 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Бившият бос на Спартак Вн и настоящ приближен на собствениците на ЦСКА от Титан АС Николай Ишков за пореден път категорично отхвърли варианта да заеме някаква отговорна длъжност в Борисовата градина.

За тази възможност се заговори за втори път усилено преди няколко дни, когато вече бившия изпълнителен директор Пенко Пенков хвърли оставка. Ишков бе уж сигурен на подобен пост и в първите дни от новото управление на Титан АС. Той бе човекът, който консултираше собствениците Димитър Борисов и Иво Иванов по време на преговорите с Александър Томов.

„На този етап нямам никакво намерение, дори и да се появи подобна покана. Имам си собствен бизнес и не смятам да го нарушавам” – изтъкна като причина Николай Ишков.

Въпреки това, той продължава да помага косвено на ЦСКА. Преди дни Ишков намери отбор на Дормушали Саидходжа в Русия, но играча на „червените” предпочете на този етап да остане на „Армията”. Преди месец пък пак той бе в основата на преговорите със сърбина Любоя, който се съсгласи да премине в ЦСКА, но не бяха удовлетворени финансовите му изисквания.

Присъствието на Николай Ишков в групата от гости на ЦСКА в чартъртия полет до Северна Ирландия обаче подсили още веднъж слуховете, че все пак всичко е предпоследно и въпреки категоричния отказ на този етап нищо чудно Ишков да попадне в управата на клуба в предстоящите седмици.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2009 14:42 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев заяви, че ще се съгласи на смяна на домакинството на мача от Лига Европа срещу Динамо Москва, но още веднъж изрази надежда, че това може и да не се случи.

„Ние сме си виновни, за това, че не можем да играем на „Българска армия”. Сегашното ръководство имаше тежко наследство, отбор като ЦСКА е редно да играе на собствения си стадион. Малко средства са нужни да се случи това. След вчерашния жребий се чух с Венци Живков и му казах да покани представител на УЕФА тук. Аз лично ще се опитам да го убедя да ни позволи да играем този един мач тук, пък било то и последен преди генерален ремонт. Ако продължим напред, ще си играем на Васил Левски”, каза Пенев.

Специалистът отхвърли твърденията, че има финансова криза в клуба. „Щом ръководството се ангажира с издръжката от октомври досега, криза няма. Още един път казвам, че наследството бе тежко”, завърши бившият нападател.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Авг 2009 14:43 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Предвидената за сряда контрола на ЦСКА с гръцкия Лариса няма да се състои. Причината е хранително натравяне на 9 футболисти на отбора от южната ни съседка. По план Лариса трябваше да гостува на стадион „Българска армия”, но на този етап мачът отпада.

В същото време Любослав Пенев обяви, че уелският нападател Рамон Калисте няма да остане в ЦСКА.

За сметка на това обаче другите двама чужденци – парагвайците Уго Баез и Джонатан Гомес продължават тренировки на стадион „Българска армия”. „Ще трябва още време да преценя качествата им. Те са и по-назад с подготовката”, коментира Любо Пенев.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2009 12:57 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Трескава подготовка кипи на стадион „Българска армия” преди утрешната инспекция от страна на УЕФА.

Солидна група от 100 човека, наети от собствениците на клуба от „Титан”, в момента чистят и боядисват съоръжението, което трябва да блесне до довечера. Както е известно утре в София ще пристигне представител на Европейската футболна централа, който да вземе окончателно решение дали „Армията” може да приеме домакинството на ЦСКА срещу Динамо Москва в плейофите от турнира за Лига Европа в края на месеца.

След тегленето на жребия за турнира стана ясно, че „червените” не могат да приемат руския гранд на първоначално заявения за европейските мачове стадион „Васил Левски”, тъй като дни по-късно на него ще се състои концерта на Мадона в София.

Веднага след като наставникът на „армейците” Любослав Пенев разбра за проблема обеща, че ръководството на клуба ще направи всичко възможно да уреди с лиценз стадиона на клуба. От щаба на ЦСКА ще поискат лицензиране на съоръжението единствено за мача с Динамо, а ако тимът се класира за груповата фаза на надпреварата ще бъде ползван отново Националният стадион.

Освен служители на „Титан”, в санирането на „Българска армия” участват и десетки доброволци, фенове на „червените”.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009 12:58 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Представители на УЕФА се появиха точно в 10 часа тази сутрин на стадион „Българска армия”, за да направят инспекция и да преценят дали могат да дадат лиценз на стадиона за двубоя с Динамо Москва от Лига Европа.

Представители на ЦСКА докараха шведската пратеничка на европейската футболна централа, която трябва да се запознае със ситуацията на спортното съоръжение и да оцени дали то може да приеме мача с руснаците.

Достъпът за журналисти на стадион „Българска армия” бе ограничен, за да може инспекторите да работят на спокойствие.

Вчера голяма бригада организирана от „Титан” до последно чистеше стадиона, за да го приведе в по-добър вид.

Очаква се до края на деня да станат ясни шансовете за получаването на лиценз, но едва ли още днес УЕФА ще се произнесе окончателно.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009 13:18 
Offline
Аватар

Регистриран на: 28 Юли 2009 21:10
Мнения: 796
Местоположение: Дупница
Отбор: Марек 2010 (Дупница)
Skype: kris_943
От европейската футболна централа УЕФА не разрешиха на ЦСКА да домакинства на своя стадион в плейофа за Лига Европа срещу московския Динамо. Хората на Мишел Платини инспектираха днес съоръжението на червените в Борисовата градина, след което обявиха суровото си решение. Както е известно, вчера мощна неделна бригада, набрана от "Титан", почистваше "Българска армия" от всевъзможни боклуци, за да може проверката днес да мине успешно. Въпреки Ленинския съботник вчера обаче шведската представителка на УЕФА Нел Уилямс е заявила на 31-кратните шампиони, че са изпуснати сроковете и няма как да бъде даден лиценз на съоръжението.

От ЦСКА искаха да приемат руснаците на "Армията", след което при евентуално влизане в групите на Лига Европа, червените вече ще домакинстват на Националния стадион. В момента по жребий отборът на Любо Пенев трябва да приеме Динамо Москва на реванш в София на 27-и август, но само два дни по-късно на "Васил Левски" мегаконцерт изнася поп иконата Мадона. Сега алтернативите пред червените остават две: размяна на мачовете с руския тим - първо домакинство в България, после визита в Русия, или домакинство на 27-и в Ловеч или Бургас. Така ЦСКА се прощава с мечтата си да домакинства в Борисовата градина и преминава в доста по-незавидна позиция.

_________________
Марек - Ференцварош 3:0
Марек - Байерн Мюнхен 2:0
Марек - Абърдийн 3:2
Марек - Копенхаген 2:0
Марек - Залцбург 4:2
Марек - Видеотон 3:2
Цска - Марек 0:1
Левски - Марек 0:3

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009 20:19 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
ЦСКА картотекира нападателя Спас Делев за мачовете от Лига Европа срещу Динамо Москва. „Армейците“ са се договорили с колегите си от Пирин и имат зелена светлина да използват Делев.

„Разбрахме се с ЦСКА като мъже. Днес е последният срок да картотекират в УЕФА, а Спас Делев трябва да играе, за да им помогне. Не трябва да се спира развитието на футболиста“, коментира за Гонг един от акционерите в Пирин Петър Байкушев. Той обаче призна, че все още няма реално плащане от страна на ЦСКА към Пирин и всичко е на честна дума.

„Важното е, че си стиснахме ръцете и Делев ще играе за ЦСКА. Другото ще го оправяме в последствие“, завърши още Байкушев.

При това положение Делев вероятно ще може да играе още в двубоя с Берое за първенство и евентуално в мачовете с Динамо. Това ще стане, ако от лекарския щаб на „армейците“ потвърдят, че футболистът е напълно излекуван от травмата си.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009 20:21 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Съперникът на ЦСКА в четвъртия предварителен кръг в Лига Европа Динамо Москва също потвърди официално мястото на провеждане на ответния двубой.

На 27 август руснаците ще бъдат домакини не на собствения си стадион, чийто ремонтни работи продължават, а на намиращия се в Подмосковието „Арена Химки”.

Стадионът на елитния Химки е чисто нов, открит е миналата година и побира 18 000 зрители.

Подмосковието е обширен регион около столицата на Русия, обхващаш много близки до Москва селища и градове.

Както по-рано днес стана ясно, ЦСКА ще бъде домакин на първия мач на 20 август на ст.”В.Левски”, въпреки волята на жребия, който отреди на „червените” благоприятен реванш у дома.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Авг 2009 20:22 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Станаха ясни началните часове на мачовете от 4-и квалификационен кръг за Лига Европа между ЦСКА и Динамо Москва.
Първата среща на 20 август на националния стадион „В.Левски” ще започне в 20.00 часа. Реваншът, който ще се играе седмица по-късно на „Арена Химки” в Подмосковието ще започне в 18.30 часа българско време.
Засега от европейската футболна централа не са обявили съдийските наряди за тези мачове.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2009 15:33 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Нападателят на ЦСКА Дормушали Саидходжа ще замине най-късно до петък за евентуалния си нов клуб Спартак Налчик. Очаква се той да наблюдава на живо двубоя от предстоящия кръг на руската висша лига между Сатурн и Спартак.

Тимът от Налчик е на предпоследно място във временното класиране и трескаво търси вариант за таран в атаката до края на първенството.

Саидходжа в момента чака издаването на нова руска виза, тъй като първата, която му бе издадена за подготвеното предишно негово пътуване, изтече. Той трябваше да отиде на тестове в Русия преди десетина дни, но първоначално отхвърли офертата на отбора от Налчик.

Сега обаче играчът на „армейците”, дошъл в Борисовата градина, през зимата е съгласен да заиграе в руския състав.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2009 21:22 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Екстравагантна комбинация между мач от дублиращата група и закрита тренировка на представителния отбор осъществиха в ЦСКА. На базата в Панчарево, на два различни терена почти по едно и също време се проведоха и двете събития.

На едното игрище дублиращият отбор на ЦСКА направи 2:2 с колегите си от Локомотив Пловдив. На съседния терен пък Любослав Пенев провеждаше редовната тренировка на представителния отбор, която по традиция бе закрита.

Така охраната на базата в Панчарево имаше нелеката задача да спира хората, наблюдаващи мача на дублите, да не хвърлят по едно око и към заниманията на първия тим.

Иначе вторите отбори на ЦСКА и Локо Пловдив изиграха добър мач, в който не успяха да се победят. Гостите откриха в 14-ата минута чрез Георги Петков. До почивката обае армейците успяха да обърнат мача.

Първо в 16-ата Томи Костадинов изравни след удар в наказателното поле, а в 32-ата красиво попадение вкара и Кристиан Борисов. Изравнителния гол за Локомотив бе дело отново на Георги Петков в 70-ата минута.

За разлика от миналата година, когато дубълът на ЦСКА бе пълен със скъпоплатени чужденци, през този армейците ще разчитат предимно на собствените си кадри, като по-познатите имена са това на Янко Сандански и Томи Костадинов.

Гостите по Пловдив пък разчитаха на четирима млади футболисти, викани и в първия състав.


Съставът на ЦСКА: Михайлов, Никифоров, Василев, Й. Петров, Гоцов, Сандански, Янков, Коларов, Борисов, Алексиев, Костадинов (Амзин, Станев, Е. Петров)


Върнете се в началото
 Профил  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Авг 2009 21:27 
Offline
Аватар

Регистриран на: 16 Фев 2009 14:47
Мнения: 1718
Местоположение: Ботевград
Отбор: ЦСКА (София)
Нападателят на ЦСКА Спас Делев тренира на облекчен режим, извън основната група на армейците. Привлеченият от Пирин играч въртя обиколки на терена в Панчарево, като все още има проблеми с адукторите.

В същото време добра кондиция показаха лекуващите травми Тодор Янчев и Владимир Манчев. Включването им на добри обороти в заниманието означава, че скоро могат да се появят в игра.

Не така обаче изглежда е положението с привлечения от Ботев Пловдив Николай Манчев. Той продължава да има проблеми с връзките на дясното коляно, въпреки че опитва по-сериозни натоварвания.

Удареният в главата в мача срещу Дери Сити вратар Здравко Чавдаров се появи днес на Панчарево и наблегна на леки бегови упражнения. Футболистът е минал нов преглед и състоянието му видимо се подобрява. Все още не е ясно кога Чавдаров ще може да се върне в игра.

Може би една от последните си тренировки с ЦСКА направи нападателят Дормушали Саидходжа, който може би до края на седмицата ще замине за Русия.

gong.bg


Върнете се в началото
 Профил  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема     [ 405 мнения ]  Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща



  Подобни теми Автор Преглеждания Последно мнение
Преглежда непрочетените мнения Формула 1 - новини
Форум: Формула 1
Anonymous 79417 10 Юни 2010 16:59
от tedo
Преглежда непрочетените мнения Новини
Форум: Калиакра 1923 (Каварна)
Anonymous 180660 25 Яну 2011 15:39
от sashitop
Преглежда непрочетените мнения Новини за Хебър
Форум: Хебър 1918 (Пазарджик)
Anonymous 169664 19 Окт 2009 22:34
от stemil
Преглежда непрочетените мнения ЦСКА - Черноморец Бургас (София)
Форум: Сезон 2006/2007
speedbreaker 40809 17 Ное 2006 22:20
от DUNAV-RUSSE
Преглежда непрочетените мнения Чавдар-ЦСКА
Форум: Сезон 2006/2007
r.h. 34195 13 Ное 2006 05:24
от skycycle

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Иди на:  




Powered by phpBB © 2008 phpBB Group

Контакти | Fans on Facebook | Игра с прогнози